Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)
  • Τρι 23 Απρ 2024, 12:20
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  (Αναγνώστηκε 653945 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17305
Παράθεση από: "teletkv"
8) Απλώς σε όλο αυτόν τον γίγαντα είναι πολύ δύσκολο όλα να πηγαίνουν τέλεια είτε αν πληρώνει ο θεατής ανταποδοτικό τέλος είτε όχι. Μην ξεχναμε ότι στα ιδιωτικά κανάλια ο τηλεθεατής πληρώνει τέλος μέσω της τιμής κοστολόγησης της διαφήμισης που ενσωματώνεται σε κάθε προιον που αγοράζουμε είτε βλέπουμε τηλεόραση είτε όχι.!!!!Εκεί όμως παρόλο που πληρώνουμε (ιδιωτικά κανάλια) δεν κάνουμε κριτική?Γιατί?Μήπως γιατί μας τα πέρνουν χωρίς να το ξέρουμε?(Η διαφήμιση συμμετέχει σε ποσοστό 3-5% της τιμής του κάθε προιοντος)Αυτα για κλείνουμε το θέμα. 8)
Πιστέψτε με κύριε k ότι από μέρους μου κρίνω πολύ αυστηρότερα τα ιδιωτικά κανάλια, ακριβώς για το λόγο που παραθέτετε (παρότι και εσείς παίζετε διαφημίσεις) και ακόμα για ένα πιο σημαντικό!
Το ότι από τη στιγμή που η ΕΡΤ είναι το δίκτυο με τη μεγαλύτερη διείσδυση στη χώρα και φτάνει σε σημεία που κανένα άλλο επίγειο δίκτυο δεν πρόκειται ποτέ να φτάσει, είναι απαράδεκτο να υπάρχουν παραλείψεις και εγκατάλειψη!
Αυτό είναι το βασικό παράπονό μου από την ΕΡΤ ως τηλεθεατής συν το γεγονός ότι σπάνια ακούει και αντιλαμβάνεται τις απόψεις των τηλεθεατών όσον αφορά το τεχνικό κομμάτι!
Ελπίζω στην ψηφιακή εποχή όλα αυτά να αποτελέσουν παρελθόν!
Και γενικότερα θεωρώ αυτονόητο ότι ο κάθε ένας που είναι επαγγελματίας σε όποιο κλάδο και αν βρίσκεται θα δεχτεί κριτική για τη δουλειά του! Το θέμα είναι να μπορεί να φτάσει σε σημείο που η δουλειά του να είναι τόσο άψογη που δεν θα επιδέχεται κριτικής και να αποδεικνύει ότι λάθος τη δέχεται όταν όντως η ίδια η κριτική γίνει λανθασμένα ή αυστηρά!
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας ότι στο γίγαντα πάντα υπάρχουν προβλήματα και μου κάνει εντύπωση που φαίνεται όλη αυτή τη δουλειά να την αναλαμβάνει ένα μόνο άτομο, το θέμα όμως είναι να υπάρχει θέληση τα προβλήματα να λύνονται!
Αυτό δεν θα γίνει ποτέ αν δεν αφουγκραστείτε τους τηλεθεατές γιατί στο κάτω κάτω αυτοί και μόνο αυτοί είναι οι αποδέκτες του έργου σας!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος anastazio

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: Ιωάννινα
  • Μηνύματα: 3060
Tώρα θα τα "χαλάσουμε"  λίγο κ.teletkv  !
Το οτι η ΕΡΤ είναι ένας Ραδιοτηλεοπτικός Γίγαντας (κοιμώμενος πολλές φορές) το ξέρουμε γιατί την ακριβοπληρώνουμε (εγώ προσωπικά Χ 5 φορές μέσω λογαριασμών ΔΕΗ)  πολλά χρόνια τώρα.Γι'αυτό ακριβώς έχω μια ευαισθησία στο Θέμα !
Είναι π.χ ανεπίτρεπτο για την ΕΡΤ  μέχρι το  2007 να ακούω μονοφωνικά και με 10Watt ισχύ  όλα τα κρατικά ραδιόφωνα που εκπέμπουν στα Ιωάννινα ( stereo έχουμε εδώ και 1 χρόνο ενώ για RDS δεν το συζητάμε ακόμη ).[/b]
Οι παρατηρήσεις στο forum εχουν σκοπό να "ξυπνήσουν" τους διοικούντες την ΕΡΤ, και οχι να επιπλήξουν εσάς που "λιώνετε" στους ιστούς και στις κορυφές των βουνών !

Αποσυνδεδεμένος nikolakis

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2007
  • Τόπος: Αχαρνές (Μενίδι) Αττικής
  • Μηνύματα: 242
Το ΕΡΑ Σπορ ποτε θα εκπεμψει απο Χλωμο;;;

Αποσυνδεδεμένος Serafeim Karakostas

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: Άρτα
  • Μηνύματα: 2047
Παράθεση από: "anastazio"
Είναι π.χ ανεπίτρεπτο για την ΕΡΤ  μέχρι το  2007 να ακούω μονοφωνικά και με 10Watt ισχύ  όλα τα κρατικά ραδιόφωνα που εκπέμπουν στα Ιωάννινα ( stereo έχουμε εδώ και 1 χρόνο ενώ για RDS δεν το συζητάμε ακόμη ).
Αν και το θέμα είναι περί ραδιοφώνου, να συμπληρώσω πως στα τρία κανάλια της κρατικής τηλεόρασης ο ήχος εξακολουθεί να είναι μονοφωνικός...
Φιλικά, Άκης

Αποσυνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3162
Παράθεση από: "nikolakis"
Το ΕΡΑ Σπορ ποτε θα εκπεμψει απο Χλωμο;;;
Γιατι τα υπολοιπα της ΕΡΤ εκπεμπουν απο Χλωμο?αυτο που αναρωτιεμαι ειναι ποτε θα εκπεμψει η ΕΡΑ Σπορ απο Λιχαδα!πολλες περιοχες(αναμεσα τους και η πολη της Λαμιας) δεν ακουν καν ΕΡΑ Σπορ!!!

Αποσυνδεδεμένος g.thanasias

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2008
  • Μηνύματα: 110
Παράθεση από: "teletkv"
(Η διαφήμιση συμμετέχει σε ποσοστό 3-5% της τιμής του κάθε προιοντος)
Είναι πολύ παραπάνω και περίπου στο 20% της τελική τιμής, αλλά η αντίδρασή μου σε αυτό είναι να μην αγοράζω, στο μέτρο που μπορώ, διαφημιζόμενα προϊόντα, έτσι δε χρηματοδοτώ τα ιδιωτικά κανάλια.
Η αντίδρασή μου απέναντι στο χαράτσι της ΕΡΤ ποια μπορεί να είναι άραγε? Που ούτε τη ΔΕΗ δεν μπορώ να κόψω?
Offtopic, αλλά μιας και έγινε κουβέντα...

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17305
Τα "αμαρτήματα" της ΕΡΤ είναι πολλά και θανάσιμα!
Με κορυφαίο για μένα την ολιγωρία εύρεσης τρόπου ελεύθερης πρόσβασης των κρατικών προγραμμάτων μέσω δορυφόρου σε κάθε Έλληνα πολίτη και την εκχώρησή τους μέσω ιδιώτη!
Όλα αυτά όμως δεν αφορούν τον κάθε τεχνικό χωριστά αλλά τη διοίκηση!
Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που πήρε ο κύριος k προσωπικά το θέμα, αφού ουδέποτε έγινε καμία αναφορά επί προσωπικού!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Μηνύματα: 2911
Παράθεση από: "g.thanasias"
Παράθεση από: "teletkv"
(Η διαφήμιση συμμετέχει σε ποσοστό 3-5% της τιμής του κάθε προιοντος)
Είναι πολύ παραπάνω και περίπου στο 20% της τελική τιμής, αλλά η αντίδρασή μου σε αυτό είναι να μην αγοράζω, στο μέτρο που μπορώ, διαφημιζόμενα προϊόντα, έτσι δε χρηματοδοτώ τα ιδιωτικά κανάλια.
Η αντίδρασή μου απέναντι στο χαράτσι της ΕΡΤ ποια μπορεί να είναι άραγε? Που ούτε τη ΔΕΗ δεν μπορώ να κόψω?
Offtopic, αλλά μιας και έγινε κουβέντα...

+ ενα εκατομμύριο!
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1845
Εδω στη Λευκιμμη δεν υπαρχει πομπος τηε ΕΡΑ Ε και ΕΡΑ ΣΠΟΡ.Μου αρεσει προχθες στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ ο Σαρελακος που ειναι και διευθηντης προγραμματος του σταθμου ελεγε οτι η ΕΡΑ ΣΠΟΡ καλυπτει σχεδον ολη την Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1845
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε.  Eδω ειναι οι συχνοτητες.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2007
  • Τόπος: Αχαρνές (Μενίδι) Αττικής
  • Μηνύματα: 242
Παράθεση από: "marios1234"
Γιατι τα υπολοιπα της ΕΡΤ εκπεμπουν απο Χλωμο?αυτο που αναρωτιεμαι ειναι ποτε θα εκπεμψει η ΕΡΑ Σπορ απο Λιχαδα!πολλες περιοχες(αναμεσα τους και η πολη της Λαμιας) δεν ακουν καν ΕΡΑ Σπορ!!!

Εγω προσωπικα για το ΕΡΑ Σπορ ενδιαφερομαι (ας ειναι καλα η Παρνηθα τα Γερανεια & το Πηλιο) γιατι τα υπολοιπα κρατικα εχουν ικανοποιητικο ηχο (με λιγο παρασιτο αλλα αυτο παλευεται) αλλα το ΕΡΑ Σπορ πρεπει συνεχεια να αλλαζεις συχνοτητα στο δεκτη αν εισαι σε αμαξι.Αν θυμαμαι παντως για ενα διαστημα ειχαν εκπεμψει τα κρατικα απο Χλωμο (εκτος του ΕΡΑ Σπορ παντα) αλλα μετα τα βγαλανε.

Αποσυνδεδεμένος dr_virus

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2005
  • Τόπος: Σέρρες
  • Μηνύματα: 497
Παράθεση από: "teletkv"
8) Ούτε και εγώ κύριε μπορώ να μη θέσω την εμμονή σας εναντίον της ΕΡΤ καθόμενος στο μπροστά από τα μηχανήματα λήψεως σας και έχοντας γνώμη για κάθε θέμα. Η ΕΡΤ κύριε αποτελείται από 3 παννελλήνιας εμβέλειας τηλεοπτικά κανάλια, επτά ραδιοφωνικά προγράμματα,ένα δορυφορικό ,τέσσερα ψηφιακά,δίκτυο εκπομπής με 72 μεγάλους τηλεοπτικούς πομπούς,126 μικρότερους με ισχύ πάνω από 100w,2403 αναμεταδότες,164 μεγάλους πομπούς FM,32 μικρότερους,24 πομπούς πάνω από 10KW ΑΜ,12 ψηφιακούς πομπούς τηλεόρασης,347 σημεία εκπομπής σε όλη την επικράτεια και δεν μπορεί κανένας επίγειος αναλύτης να εκφράζει τη γνώμη του από καρέκλας. 8)  


καλημερα σε ολους τους φιλους
mr teletkv κανεις δεν διαφωνει για ολα τα παραπανω που αναφερετε.
εχω ομως και εγω να σας κανω μια ερωτηση: αυτη η ΕΡΤ που εχει τοσο μεγαλο επιγειο δικτυο  που ενδιαφερετε για το κοινωνικο της προσωπο και για τον ελληνα πολιτη εχει σημεια στα οποια δεν εκπεμπει ή ειναι προβληματικη η ληψη τους  ? θεωρω οτι εχει ,λογω της ιδιομορφιας της ελλαδος σε γεωγραφικο επιπεδο.

ε λοιπον αυτη η ΕΡΤ γιατι δεν βγαινει ΕΛΕΥΘΕΡΑ δορυφορικα παρα κρυβεται και μαλιστα θα ελεγα "¨αβανταρει"¨εναν ιδιωτικο οργανισμο ?
γιατι ο καθε ελληνας που πληρωνει ,θελωντας και μη αυτον τον ΚΡΑΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ , να μην απολαμβανει τα αυτοννοητα ?για να μην ξεκινησουμε και την μεριμνα και την προσφορα της ΕΡΤ για τον μεταναστη.....θα ξεφυγουμε πολυ ?

γιατι mr teletkv να πληρωνουμε αυτα τα ξακουστα επιγεια ψηφιακα και να μην τα βλεπουμε ? αληθεια εκει στην ΕΡΤ ξερετε τι θα πει freesat ????

συγνωμη αν ξεφυγα απο το θεμα αλλα αν διαβαζω κατι τετοια κατι μου κανει !!!!

και στο κατω κατω η ΕΡΤ που εχει εναν σπονσολα ΟΛΟ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΛΑΟ και εκπεμπει πιστευω πανω απο 35 χρονια θα ηταν αδιαννοητο να μην εχει τετοια καλυψη δικτυου (ετσι θεωρω εγω)

αν κανω λαθος διορθωστε με
Δέκτες:Edision OSmio 4K, Edision nino pro
LNB:Edision TL-2 swin se
Κάτοπτρο:Gibertini 1,50
Τόξο:34W - 75E

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17305
Εμένα πάντως βρε παιδιά μου άρεσε που πήρε τόσο σοβαρά το ρόλο μου ως επίγειο αναλυτή που μου τoν ανέφερε κιόλας....!
Λες δηλαδή και δεν είμαι κι εγώ απλός τηλεθεατής που εκφράζει τη γνώμη του!
Εδώ τόσος κόσμος έχει παράπονα από την ΕΡΤ, οι "τίτλοι" μας πείραξαν... :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
Θα το ξαναπώ όμως ότι οι τεχνικοί δεν είναι οι υπαίτιοι των προβλημάτων, αλλά η διοίκηση που δεν λαμβάνει δράση!
’σχετο (aka off topic): δόκτορα μιας και σε πέτυχα είχαμε κανένα νέο με το ΣΚΑΪ? Μάλλον δεν έγινε η πεδιομέτρηση....
(back to topic) :!:
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος dr_virus

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2005
  • Τόπος: Σέρρες
  • Μηνύματα: 497
δυστυχως φιλε μου εγω προσωπικαδεν ειδα καμια βελτιωση

και μια διορθωση

πιο πανω εννοω freeview αντι για freesat  :(
Δέκτες:Edision OSmio 4K, Edision nino pro
LNB:Edision TL-2 swin se
Κάτοπτρο:Gibertini 1,50
Τόξο:34W - 75E

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17305
Ευχαριστώ για την ενημέρωση!
Όπως και να το πεις, είτε freeview, είτε freesat όλοι σχεδόν οι κρατικοί φορείς των ευρωπαϊκών χωρών έχουν βρει μία νόρμα δωρεάν πρόσβασης των κρατικών προγραμμάτων μέσω δορυφόρου!
Η ΕΡΤ είναι ο απόλυτος ουραγός καθώς αρέσκεται να "αβαντάρει" τη Nova!
Και δυστυχώς επικρατεί η καθαρά νεοελληνική νοοτροπία:
"Δεν φτάνει που εκπέμπω ψηφιακά, παραπονιέσαι κιόλας"!
Ελλάς το μεγαλείο σου! :evil:
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29842
Παράθεση από: "TRONIX"
Εδω στη Λευκιμμη δεν υπαρχει πομπος τηε ΕΡΑ Ε και ΕΡΑ ΣΠΟΡ.Μου αρεσει προχθες στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ ο Σαρελακος που ειναι και διευθηντης προγραμματος του σταθμου ελεγε οτι η ΕΡΑ ΣΠΟΡ καλυπτει σχεδον ολη την Ελλαδα.

Στην Καβησό έπιανα στους 89,4ΜΗΖ την ερασπορτ εσύ δεν την πιάνεις?
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1845
Δεν ακουγετε καθαρα και ο ηχος ειναι χαμηλομενος,αφου αναγκαζομαι να ανοιξω τερμα τον ηχο στο αμαξι μου,πρωφανος η μεταδωση ειναι απο hot bird στα ελευθερα.

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29842
Παράθεση από: "TRONIX"
Δεν ακουγετε καθαρα και ο ηχος ειναι χαμηλομενος,αφου αναγκαζομαι να ανοιξω τερμα τον ηχο στο αμαξι μου,πρωφανος η μεταδωση ειναι απο hot bird στα ελευθερα.

Μπορεί να κάνανε και το άλλο το πιάνουν από τα ελεύθερα του hot και να μην έχουν τέρμα το volume.
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3162
Σ'αυτη τη σελιδα ειναι συγκεντρομενες οι συχνοτητες της ΕΡΑ!
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε Και μαλιστα εχει και τα στοιχεια των πομπων(ισχυ κτλ)!

Αποσυνδεδεμένος teletkv

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2007
  • Τόπος: Οπου κορυφή βουνού και εγώ!!
  • Μηνύματα: 1238
8) Τελικα η μέθοδος του Σωκράτη, η μαιευτική λειτουργεί.Συγνώμη που σας προκάλεσα ,αλλά έπρεπε να τεθεί το ζήτημα στη σωστή του βάση.Δεν εκφράζω,ούτε εκπροσωπώ τη διοίκηση της ΕΡΤ,συμφωνώ με τα τεχνικά ζητήματα που θέτετε.Θέματαπου και εμείς αναπτύσουμε προς τους διευθυντές,πλήν όμως φωνή βοόντος εν τη ερήμω.Οταν ο κ. Πρόεδρος κάνει περικοπές προυπολογισμού και δεν κόβει σχεδόν καθόλου από τις παραγωγές και το γραφείο του αλλά κόβει το 25% της διευθυνσης τεχνικών και προμήθειας πομπών και υλικών ,τα λόγια περιτεύουν :cry:
Edision argus highspeed,Vu+DUO 4K SE
Tandberg TT1200 IRD-Harmonic7100
WellavHD2-IRD
Mabo 1,8m 28,23,19,16,13
Fraccaro 1,2m9,7,3 Fraccaro 0,8m 39,43  Πεδιόμετρα Sefram 7847,Leband FSM204 Spectrum GSP-827,Rigol RSA3015E-TG,Hantek 1022G

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1845
καλο θα ηταν να υπηρχε και μια λιστα με τις συχνοτητες τις τηλεωρασης γιατι σε εκεινο το γερμανικο σαιτ δεν ειναι σωστες εχουν να το ενημερωσουν χρονια

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29842
Παράθεση από: "teletkv"
8) Τελικα η μέθοδος του Σωκράτη, η μαιευτική λειτουργεί.Συγνώμη που σας προκάλεσα ,αλλά έπρεπε να τεθεί το ζήτημα στη σωστή του βάση.Δεν εκφράζω,ούτε εκπροσωπώ τη διοίκηση της ΕΡΤ,συμφωνώ με τα τεχνικά ζητήματα που θέτετε.Θέματαπου και εμείς αναπτύσουμε προς τους διευθυντές,πλήν όμως φωνή βοόντος εν τη ερήμω.Οταν ο κ. Πρόεδρος κάνει περικοπές προυπολογισμού και δεν κόβει σχεδόν καθόλου από τις παραγωγές και το γραφείο του αλλά κόβει το 25% της διευθυνσης τεχνικών και προμήθειας πομπών και υλικών ,τα λόγια περιτεύουν :cry:

Κάτι άκουσα ότι η ΕΡΤ θέλει να σκάσει τρελά λεφτά στην Σεμίνα.Μετά κάνει περικοπές στα τεχνικά.
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος teletkv

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2007
  • Τόπος: Οπου κορυφή βουνού και εγώ!!
  • Μηνύματα: 1238
8) Για όλα όσα θέλετε να ψάλετε!!!!
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες.
 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε ή Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Edision argus highspeed,Vu+DUO 4K SE
Tandberg TT1200 IRD-Harmonic7100
WellavHD2-IRD
Mabo 1,8m 28,23,19,16,13
Fraccaro 1,2m9,7,3 Fraccaro 0,8m 39,43  Πεδιόμετρα Sefram 7847,Leband FSM204 Spectrum GSP-827,Rigol RSA3015E-TG,Hantek 1022G

Αποσυνδεδεμένος teletkv

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2007
  • Τόπος: Οπου κορυφή βουνού και εγώ!!
  • Μηνύματα: 1238
8) Η λίστα με τις συχνότητες είναι σε χαρτί και έχει 42 σελίδες.Αν μπορέσω θα την σκανάρω και θα την ανεβάσω σε pdf. 8)
Edision argus highspeed,Vu+DUO 4K SE
Tandberg TT1200 IRD-Harmonic7100
WellavHD2-IRD
Mabo 1,8m 28,23,19,16,13
Fraccaro 1,2m9,7,3 Fraccaro 0,8m 39,43  Πεδιόμετρα Sefram 7847,Leband FSM204 Spectrum GSP-827,Rigol RSA3015E-TG,Hantek 1022G

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1845
Εδω στην Λευκιμη του Εβρου δεν υπαρχει πομπος της ΕΡΑ ΣΠΟΡ και ΕΡΑ3.Περιμενουμε να δουμε τι θα γινει γιατι απο πυθιο δεν λαμβανουμε καθαρα και ο ηχος ειναι χαμηλομενος.Επισης δεν υπαρχει ΕΤ1 ΣΤΑ UHF.

Αποσυνδεδεμένος teletkv

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2007
  • Τόπος: Οπου κορυφή βουνού και εγώ!!
  • Μηνύματα: 1238
8) Τα Fm από Λευκίμη καταργούνται.Κύριο κέντρο το Πύθιο με πομπούς 10KW. 8)
Edision argus highspeed,Vu+DUO 4K SE
Tandberg TT1200 IRD-Harmonic7100
WellavHD2-IRD
Mabo 1,8m 28,23,19,16,13
Fraccaro 1,2m9,7,3 Fraccaro 0,8m 39,43  Πεδιόμετρα Sefram 7847,Leband FSM204 Spectrum GSP-827,Rigol RSA3015E-TG,Hantek 1022G

Αποσυνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3162
Απο Λιχαδα υπαρχει περιπτωση να μπει η ΕΡΑ ΣΠΟΡ?

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29842
Παράθεση από: "teletkv"
8) Τα Fm από Λευκίμη καταργούνται.Κύριο κέντρο το Πύθιο με πομπούς 10KW. 8)

Ετσι ντε μόνο οι Τούρκοι βάζουν τα KW σαν στραγάλια?
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος teletkv

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2007
  • Τόπος: Οπου κορυφή βουνού και εγώ!!
  • Μηνύματα: 1238
8) Στη λιχάδα της Εύβοιας προβλέπονται όλα τα προγράμματα .Εν αναμονή των νέων πομπών TELOR. 8)
Edision argus highspeed,Vu+DUO 4K SE
Tandberg TT1200 IRD-Harmonic7100
WellavHD2-IRD
Mabo 1,8m 28,23,19,16,13
Fraccaro 1,2m9,7,3 Fraccaro 0,8m 39,43  Πεδιόμετρα Sefram 7847,Leband FSM204 Spectrum GSP-827,Rigol RSA3015E-TG,Hantek 1022G

Αποσυνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3162
Επισης telektv ειχες αναφερει οτι ο πομπος της ΕΤ1 απο Πηλιο στο 62UHF ειχε ενα χρονο ζωης!εχει περασει περισσοτερο απο ενας χρονος,και συνεχιζει να λειτουργει ο γνωστος(χαλια) πομπος!υπαρχει περιπτωση να αντικατασταθει ή θα περιμενουμε την ψηφιακη?


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: MitsoulasFm Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (10:54)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/04/2024 (10:44)
* Απ: Το ΟΝΕ CHANNEL στην Κύπρο  Μέλος: marios121 Φόρουμ: Ειδήσεις από την Κύπρο 23/04/2024 (10:41)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/04/2024 (10:39)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:37)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:33)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (00:05)
* Απ: COSMΟΤΕ TV Επίσημα στις 9 Ανατολικά!  Μέλος: apostolos05 Φόρουμ: COSMOTE TV 22/04/2024 (23:38)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (22:13)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (21:49)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: panos456 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (19:08)
* Απ: COSMΟΤΕ TV Επίσημα στις 9 Ανατολικά!  Μέλος: paksat Φόρουμ: COSMOTE TV 22/04/2024 (18:44)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (18:33)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (17:58)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (17:55)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (17:19)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (16:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (16:33)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (15:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (15:40)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: Ilias_ Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (15:17)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 22/04/2024 (14:36)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (14:16)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (14:03)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nickpasxos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (13:55)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (13:39)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: Hacker?pcs Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 22/04/2024 (13:18)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (12:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (12:37)