Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]
  • Δευ 23 Σεπ 2024, 23:26
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  (Αναγνώστηκε 694389 φορές)

xantono και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lewnidas30

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2008
  • Μηνύματα: 237
FireRM ουτοσι αλλως ολοι μας στο Αλεποχωρι και Ψαθα εχουμε πλεον 2 κεραιες UHF.

Μια για το τοπικο κεντρο του ΜΥΤΙΚΑ για τα ιδιωτικα και
Μια για το ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ οχι μονο για την DIGEA αλλα περισοτερο για NET & ET3 (Η ΕΤ1 παιζει στ VHF με αλλη κεραια απο ΓΕΡΑΝΕΙΑ)

Εγω εχω κεραιες TELEVES DAT45 και ενισχυτη της TELEVES  2UHF/1VHF/1SAT με μέγιστη καθαρη απολαβη 29db (ειναι αρκετη)
Για τα ΓΕΡΑΝΕΙΑ δεν παιζει να κανεις συνδιασμο γιατι ΘΑ ΣΤΑ ΜΠΟΥΚΩΣΕΙ ΟΛΑ.

Σχετικα με την LG που αναφερεις δεν υπαρχει καμια LG μεχρι στιγμης με δεκτη MPEG4. Μονο PHILIPS, SONY & TOSHIBA

Εμενα ο δεκτης τα κατεβαζει με ποσοστο 81% απλα δεν βλεπω τιποτα. περιμενω να βρω δεκτη MPEG4.

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17446
Αν πάντως έχεις Λεωνίδα 81% στην Digea, αυτό σημαίνει ότι είτε στο Λουτράκι υπάρχουν σημεία όπου σκιάζεται το Ξυλόκαστρο, είτε οι αναφορές έγιναν από κατόχους με χάλια κεραίες!
Αλήθεια με πόση ισχύ άραγε να εκπέμπει η Digea από Ξυλόκαστρο?
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος anastazio

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: Ιωάννινα
  • Μηνύματα: 3060
Και εγώ αυτή την απορία έχω ...
Θέτω ερώτημα στο εκπρόσωπο της εταιρείας ! :wink:

Αποσυνδεδεμένος ntwrk24

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 2183
Παράθεση από: "Lewnidas30"
FireRM ουτοσι αλλως ολοι μας στο Αλεποχωρι και Ψαθα εχουμε πλεον 2 κεραιες UHF.

Μια για το τοπικο κεντρο του ΜΥΤΙΚΑ για τα ιδιωτικα και
Μια για το ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ οχι μονο για την DIGEA αλλα περισοτερο για NET & ET3 (Η ΕΤ1 παιζει στ VHF με αλλη κεραια απο ΓΕΡΑΝΕΙΑ)

Εγω εχω κεραιες TELEVES DAT45 και ενισχυτη της TELEVES  2UHF/1VHF/1SAT με μέγιστη καθαρη απολαβη 29db (ειναι αρκετη)
Για τα ΓΕΡΑΝΕΙΑ δεν παιζει να κανεις συνδιασμο γιατι ΘΑ ΣΤΑ ΜΠΟΥΚΩΣΕΙ ΟΛΑ.

Σχετικα με την LG που αναφερεις δεν υπαρχει καμια LG μεχρι στιγμης με δεκτη MPEG4. Μονο PHILIPS, SONY & TOSHIBA

Εμενα ο δεκτης τα κατεβαζει με ποσοστο 81% απλα δεν βλεπω τιποτα. περιμενω να βρω δεκτη MPEG4.


 8)  Λεωνίδα, υπάρχουν πολλά μοντέλα της LG στην Ελλάδα με ΜPEG4 επάνω.

Eνδεικτικά σειρές: LG LH4900 (32", 37", 42"), LG PQ3000 (42"), LG PQ6000 (42", 50"), LG LH5000 (42"), LG LH2000 (19", 22", 37"), LG LH7030 (32", 47").  8)




Αποσυνδεδεμένος Lewnidas30

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2008
  • Μηνύματα: 237
Ηλια ειναι προφανες οτι με κεραιες χελιδονες δεν εχεις τοσο σταθερο σημα στην ψηφιακη ληψη. Αυτο ειναι διαπιστωμενο ακομα και απο την ertdigital οπου επιανα στο παρελθον στο Αλεποχωρι με ποσοστο 65% (απο Υμμητο δηλαδη 60 χιλιομετρα και με βουνα) οταν ειχα την televes dat45 ΕΠΕΖΕ ΧΩΡΙΣ ΣΠΑΣΙΜΑΤΑ και με την χελιδονα ειχα αυξομοιωσεις και σπασιματα. Νομιζω οτι το ιδιο θα συμβαινει και με την Digea.
Απ την αλλη εμας δεν μας επηρεαζουν τοσο τα αλλα κεντρα εκπομπης της κορινθου (λογο του ογκου των Γερανειων που τα παρεμβαλει) που ενδεχομενος να δημιουργουν προβλημα στο σημα της digea με αυξομοιωσεις. Οποτε συμπερανω οτι το σημα της ερχετε πιο στρωτο και καθαρο παρολη την αποσταση (χωρις εμποδια επαναλαμβανω).

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2009
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 330
Επαναφέρω το θέμα στα παράνομα ψηφιακά κανάλια που μεταδόθηκαν πριν λίγες μέρες παραθέτοντας ένα video από το κάθε κανάλι

Channel 1:
Channel 2:

Αποσυνδεδεμένος NIKOSP

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2006
  • Τόπος: Ορχομενός Βοιωτία
  • Μηνύματα: 764
Παράθεση από: "silver"
Επαναφέρω το θέμα στα παράνομα ψηφιακά κανάλια που μεταδόθηκαν πριν λίγες μέρες παραθέτοντας ένα video από το κάθε κανάλι

Channel 1:
Channel 2:

Γιατί το συγκεκριμένο post μου κάνει σαν <<έμμεση διαφήμιση>>; :roll:  :roll:  :roll:

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2009
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 330
Διαφήμιση ποιου πράγματος; Των αστρολογιών και των γνωριμιών;  :D  :D

Πάντως εάν κρίνουν οι διαχειριστές πως είναι διαφήμιση τι να πω.. διαγραψτε το post

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2006
  • Μηνύματα: 2911
Οποιος εχει μυαλό να μπει εδω μέσα και να διαβάζει για τα ψηφιακά, δεν κινδυνευει να εξαπατηθεί απο....χαρτομαντείες και ταρώ, ειναι η γνώμη μου....
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5079
Εγώ πάντως εξαπατήθηκα!

πήρα αμέσως τηλέφωνο σε αυτά τα νούμερα!!!  :lol:  :mrgreen:
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2006
  • Μηνύματα: 2911
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος FireRM

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2006
  • Τόπος: Usa
  • Μηνύματα: 75
Παράθεση από: "ntwrk24"
Παράθεση από: "Lewnidas30"
FireRM ουτοσι αλλως ολοι μας στο Αλεποχωρι και Ψαθα εχουμε πλεον 2 κεραιες UHF.

Μια για το τοπικο κεντρο του ΜΥΤΙΚΑ για τα ιδιωτικα και
Μια για το ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ οχι μονο για την DIGEA αλλα περισοτερο για NET & ET3 (Η ΕΤ1 παιζει στ VHF με αλλη κεραια απο ΓΕΡΑΝΕΙΑ)
Εγω εχω κεραιες TELEVES DAT45 και ενισχυτη της TELEVES  2UHF/1VHF/1SAT με μέγιστη καθαρη απολαβη 29db (ειναι αρκετη)
Για τα ΓΕΡΑΝΕΙΑ δεν παιζει να κανεις συνδιασμο γιατι ΘΑ ΣΤΑ ΜΠΟΥΚΩΣΕΙ ΟΛΑ.

Σχετικα με την LG που αναφερεις δεν υπαρχει καμια LG μεχρι στιγμης με δεκτη MPEG4. Μονο PHILIPS, SONY & TOSHIBA

Εμενα ο δεκτης τα κατεβαζει με ποσοστο 81% απλα δεν βλεπω τιποτα. περιμενω να βρω δεκτη MPEG4.

 8)  Λεωνίδα, υπάρχουν πολλά μοντέλα της LG στην Ελλάδα με ΜPEG4 επάνω.

Eνδεικτικά σειρές: LG LH4900 (32", 37", 42"), LG PQ3000 (42"), LG PQ6000 (42", 50"), LG LH5000 (42"), LG LH2000 (19", 22", 37"), LG LH7030 (32", 47").  8)


ναι πήρα την LG έχω παλιό μοντέλο 42PG3000 μου είπαν και είναι MPEG2 ήλπιζα σε μια αναβάθμιση ...κάτι αλλά είναι θέμα hardware  ...την είχα πάρει 700 ευρώ και τώρα την βρίσκω 485 μαζί με ΦΠΑ ... Λεωνίδα ξέρεις κανά καλό - φτηνό MPEG4 Δέκτη ? ή έστω κανά USB για PC ? δεν βρίσκω πουθενά ...(εντός ελλάδος)

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν εκπέμπουν σε MPEG2 4:3 αναλογία έχουν και η απόδοση είναι γ...α να πείς ότι μας προσφέρουν HD 16:9 να πάει στο διάολο να αγοράσουμε ΔΕΚΤΕΣ να γουστάρουμε.

πάντως τα ψηφ. κανάλια στο ΑΛΕΠΟΧΩΡΙ ΨΑΘΑ έχουν 80% σήμα ... τούμπανο!

Αποσυνδεδεμένος Lewnidas30

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2008
  • Μηνύματα: 237
Μιλησα με πολλους dealers ηλεκτρονικων ειδων και σχεδον ολοι μου ειπαν το εξης:
"Πως ειναι δυνατον να διαθεσουμε δέκτη MPEG4 με 60 Ευρώ κινέζικο την στιγμή που ο δεκτης αναφορας της digea κοστολογιο μονο εχει 45 Ευρώ.
ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ με 60 ΕΥΡΩ

Αυτος ειναι και ο λογος που εχει μπλοκαρει η αγορα και δεν τροφοδοτείτε με δεκτες. Ολοι περιμενουν να βρεθει δεκτης στην τιμη που οριζει η digea.
Απλος αναφερε αυτη την τιμη ο παροχος προκειμενου να μην τους κραξουν.

Απ την αλλη εχω πληροφοριες οτι πρωτα θα σκασουν μυτη στην αγορα δεκτες που θα δεχονται καρτα και φυσικα θα ξεπερνουν τα 100 Ευρω.

Τα συμπερασματα δικα σας!

Στο μονο που μπορω να σας πω υπευθυνα ειναι οτι οποιος θελει εδω και τωρα εστω να δει να παιζουν τα ψηφιακα της digea μπορει με ενα PCTV USB STICK και φυσικα αφου πρωτα φορτωσει MPEG4 Encoder να δει τα καναλια αυτα (μεσω Η/Υ Δηλαδη).

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2006
  • Μηνύματα: 2911
Ειναι λογικό.

Ειναι... κινέζικη τιμή τα 45 ευρώ, χωρις δασμους, ΦΠΑ, κέρδος εισαγωγέα και κέρδος λιανοπωλητή.

45
+4 μεταφορικά απο κίνα (για ποσότητες 100 κομματιών)
+10 (πες) δασμοί
+10 κερδος του ενός
+10 κέρδος του αλλουνου
+3 μεταφορικά εντός Ελλάδας (για ποσότητα 10 κομματιών)
+ ΦΠΑ

91,63 ευρώ τιμή στην απόδειξη αγοράς.

Καληνύχτα.
________________________________________

αντίστοιχα

18 ευρώ ο DVB-T MPEG-2 (αγορά χονδρική εντός ευρώπης για 1000 κομμάτια)
+7 κέρδος ο τελικός πωλητής (που εντός ευρώπης αγοράζει απευθείας απο τον Γερμανό εισαγωγέα

+3 μεταφορικά απο γερμανία (για ποσότητα 1000 δεκτών)

28 + ΦΠΑ
τελική τιμή
 
33,32 ευρώ.

ΚΑΙ ΑΚΟΟΟΟΟΜΑ το συζητάμε....
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2009
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 330
Α μια χαρά! Πες 100 € ο κάθε δέκτης. Κάθε οικογένεια έχει σίγουρα 2 τηλεοράσεις, οπότε 200 € !!

Σαν ακριβή δεν μας έρχεται η ψηφιακή; Τι να κάνουμε όμως; Θα μείνουμε χωρίς τηλεόραση;

Αποσυνδεδεμένος themaxx

  • Banned
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2005
  • Μηνύματα: 637
ρε silver χαλάρωσε έχουμε 3 χρόνια για σταματήσει το αναλογικό και μέχρι τότε θα παίρνεις ολες τις τv με mpeg4 πάνω και σε φτηνή τιμή. Δηλαδή τι να πούνε ολοι αυτοί που στης αρχές του 80 έσκαγαν για μια απλή έγχρωμη τηλεόραση το λιγότερο 1000 ευρό ενώ το μηνιάτικο δεν ήταν ούτε 100 ευρώ ε?. Φουλ γκρίνια και οτι πάρει ο χάρος δεν βοηθάει. Έκτος αυτού στο χωριό μου για καθαρή εικόνα χωρις παράσιτα και χιόνια οχι μόνο 100 € δίνουν αλλά 1000 γιατί ολα αυτα τα χρονια παντα τα μισα ιδιωτικά κανάλια θα πιάνουν και τα άλλα ανάλογα με την ώρα τον καιρό και την τύχη ///τωρα που παει να μπει τάξη και επιτέλους ποιοτική εικόνα εμείς πρέπει να κολλήσουμε στα 100€ .... :?

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2006
  • Μηνύματα: 2911
themaxx, εγω δεν αγόρασα τηλεόραση για να την εχω για 3 χρονια μόνο.
εχω ενα ρημάδι κάλο στο κεφάλι, να διορθώνω ο'τι χαλάει ο ίδιος, γιατί μπορώ. Το λοιπόν, εχω συσκευές απο το 1983 που δουλευουν συνεχώς γιατι ο'τι χαλαει επάνω τους το φτιάχνω ο ίδιος. Δεν μπορω το λοιπόν να αντιληφθώ γιατί πρέπει χάρις "τεχνολογικής....ημιεξέλιξης", αφου δεν πάμε απο το DVB-T στο DVB-T2, να καταργήσω την συσκευή μου DVB-T που ΗΔΗ εχω αγοράσει και ποτέ δεν δουλεψε, για να πάρω μια συσκευή...DVB-T 1,5 και να πρέπει σε 5 χρόνια να αγοράσω μια 3η συσκευή DVB-T2. Οχι, δεν μπορώ.

Ευτυχώς, υπάρχει και το ιντερνετ και δεν τους έχουμε ανάγκη....
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος themaxx

  • Banned
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2005
  • Μηνύματα: 637
η εγώ δεν κατάλαβα σε τι απαντάω η εσύ Γιαννη δεν κατάλαβες τι λέω.. Όπως και να έχει (anyway :P) να σε ρωτηξω γιατί θα πρέπει να πάμε sony και καλα σε dvb-t2 οταν το 1,5 μας κάνει και προπαντός μας περισσεύει ε?
γιατι θα πρέπει οτι μααααα..... που βγάζει ο καθένας να την υιοθετούμε πάραυτα χωρις να δοκιμαστή κάτι χρονάκια απο άλλα πηραματοζωακια...

Εκει στην κρητη που έχετε τοοοο ανάγλυφο ειμαι σίγουρος οτι αμα ρωτήσεις αυτον που είναι εκει στα Μάλια (και γενικα στις δύσκολες περιοχές που εαν δεν κανω λάθος πιάνουν με τα βίας τα κανάλια) τι θα διάλεγε μεταξύ σωστής εικόνας και "τεχνολογικής" εικόνας με 850 κανάλια ανα συχνότητά είμαι σίγουρος οτι θα διάλεγε το πρώτο ....  :lol:

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2006
  • Μηνύματα: 2911
τον ρώτησα κι μου ειπε οτι πήρε μια τηλεόραση πριν 6 μηνες με MPEG2 και του αρέσει πολυ και λέει να την κρατήσει, αφου την εχει βάλει 36 δόσεις και θα την πληρώνει για 2 1/2 χρονάκια ακόμα. Α, ναι, και μου είπε να σου πώ οτι η δοκιμασμένη τεχνολογία που εχει αποσβέσει το κόστος εξέλιξής της και κοστίζει σχεδον τσάμπα ειναι το MPEG-2 και όχι το MPEG-4...

βρε καλά που εχουμε και το ιντερνετ και δεν τους έχουμε ανάγκη...

 (ειδα χθες ενα επεισόδιο του House M.D. σε 720p και 5.1 ηχο για 1,5 ευρώ (2$) ...... (Αυτό της... προηγούμενης βδομάδας στην Αμέρικα (6ος κύκλος επεισόδιο 5), εδω το στ...κάτι πάίζει ακόμα τον 5ο και τωρα ξαναγύρισε στον 1ο.....

...τι ειπες? STAR channel? ΤΙ ειναι αυτό?!?

ΑΑΑΑααα. Αυτό που παιζει με τα αναλογικά λίνκ και την 4/3 Stereo εικόνα και $%^&ται και στις διαφημίσεις, εεε? Α,  ναι. και που θα θέλω καινουρια τηλεόραση ή αποκωδικοποιητή για να το δώ ενώ θα έχω ήδη αγοράσει ενσωματωμένο αποκωδικοποιητή στην νέα μου τηλεόραση...
 

Α, μπα. Λεω να μην πάρω.

Βεβαίως μπορουν να αλλάξουν επιχειρηματικό μοντέλο απο τώρα. Να δινω σε αυτους το 1,5 ευρώ και όχι στους αμερικάνους, απο την ιστοσελίδα τους (ειναι το μόνο που βλεπω απο σειρά, και δινω 6 $ την εβδομάδα - τα υπόλοιπα ειναι ειτε άλλα PpV είτε του βιντεοκλάμπ) Αλλοιώς τους βλέπω κι αυτους να κλείνουνε το 2015... στο τέλος και η γιαγια θα εχει Conn-x TV και θα προτιμά να τα δίνει εκεί παρά στον αποκωδικοποιητη. Και οταν η γιαγιά πεθάνει, εμεις θα ειμαστε μπαμπάδες, θα ξερουμε το ιντερνετ, τα παιδιά μας θα ξέρουν πια ΜΟΝΟ το ιντερνετ, και η τηλεόραση θα ειναι ουσία ενα μεγάλο μόνιτορ υπολογιστή για να βλέπεις τις ταινιες που κατεβάζεις.
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος Petros Electron

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1093
    • http://www.stopclimatechange.gr & http://www.stopcartel.gr/gr/en.php
Παράθεση από: "NIKOSP"
Παράθεση από: "silver"
Επαναφέρω το θέμα στα παράνομα ψηφιακά κανάλια που μεταδόθηκαν πριν λίγες μέρες παραθέτοντας ένα video από το κάθε κανάλι

Channel 1:
Channel 2:

Γιατί το συγκεκριμένο post μου κάνει σαν <<έμμεση διαφήμιση>>; :roll:  :roll:  :roll:

Αστοχο επιχείρημα..

Παράθεση από: "silver"
Διαφήμιση ποιου πράγματος; Των αστρολογιών και των γνωριμιών;  :D  :D

Πάντως εάν κρίνουν οι διαχειριστές πως είναι διαφήμιση τι να πω.. διαγραψτε το post

Σωστό το επιχείρημα..
parabol dish 2.40m (Cband - KU) Pauxis & Sharp LNB\'s ,motor superjack 36" heavy [95E-30W]
Emitor Combolook spectrum alalyzer & Horizon Hdsm [Hot!]

Tecatel Alg 1,20cm 9,0E & Telesystem

Αποσυνδεδεμένος Petros Electron

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1093
    • http://www.stopclimatechange.gr & http://www.stopcartel.gr/gr/en.php
Έχετε πάει στον Υμηττό ποτέ?., Αυτό δεν είναι πάρκο κεραιών, αλλά μπάχαλο κεραιών. Δεν θυμίζει με τίποτα ευρωπαϊκό κέντρο εκπομπής. Επίσης φαίνονται εύκολα (κάποιος που ξέρει μπορεί να καταλάβει) για ποια είναι τα παράνομα κανάλια (τα οποία κλείνουν στα καπάκια με ένα τηλέφωνο σε κινητό νούμερο το οποίο ξέρει μόνο αυτός που το έχει στήσει το κόλπο). Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση το ότι βγαίνουν και παράνομα ψηφιακά κανάλια, έχουν να δουν τα μάτια μας πολλά ακόμη..:?
parabol dish 2.40m (Cband - KU) Pauxis & Sharp LNB\'s ,motor superjack 36" heavy [95E-30W]
Emitor Combolook spectrum alalyzer & Horizon Hdsm [Hot!]

Tecatel Alg 1,20cm 9,0E & Telesystem

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2009
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 330
1oν Πέτρο ευχαριστώ για το support ;)
2ον Όντως μία φορά πήγα στο "πάρκο κεραιών" του Υμηττού και γινόταν ο χαμός... Οργάνωση μηδέν..

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30433
Οι κεραιες του Υμμητού δεν φαινονται πισω απο το 401 στρατιοτικό νοσοκομείο?Ειχα πάει εκει προπερσυ που ήμουν φαβνταριος και φαινονται εκει πισω σε ενα βουνό και ειναι πολλές εκει εμνας χαμός.
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος themaxx

  • Banned
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2005
  • Μηνύματα: 637
χεχε υπάρχουν φώτοςαπο το awmn ....να δείτε τρελά πράγματα

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2009
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 330

Αποσυνδεδεμένος themaxx

  • Banned
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2005
  • Μηνύματα: 637
checkera !!

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

 :lol:

Αποσυνδεδεμένος ntwrk24

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 2183
8) Silver έχεις ακόμα λήψη στην 63UHF?


Αποσυνδεδεμένος silver

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2009
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 330
Όχι.. Έχει εξαφανιστεί καιρό τώρα...

Αποσυνδεδεμένος ntwrk24

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 2183
Παράθεση από: "silver"
Σήμερα καθώς έκανα αναζήτηση εδώ Αθήνα βρήκα τα παρακάτω:
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το δεύτερο prisma+ έχει μονοφωνικό ήχο αλλά δεν ακούγεται τίποτα.
Τι ακριβώς είναι αυτό;
(Υ.Γ Στο όνομα του info+ έφυγε το δεύτερο +. Έχει γίνει SPORT+INFO


Είναι δεύτερη επιλογή ήχου που προστέθηκε στο PRISMA PLUS η οποία για την ώρα είναι κενή.




Αποσυνδεδεμένος ntwrk24

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 2183
Στο PRISMA PLUS προστέθηκαν επιλογές υπότιτλων για τους τηλεθεατές - εκτός των ήδη διαθέσιμων (teletext pg 888).

Επιλογές υπότιτλων στα Ελληνικά, Αγγλικά & Γερμανικά. Αρχικά test μόνο στην Αγγλική επιλογή.  8)



 


* Απ: Υποχρεωτικό ραδιόφωνο AM στα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ειδήσεις και νέα για την επίγεια τηλεόραση και ραδιόφωνο 23/09/2024 (23:23)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: kyria_kous_tv_archive Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (22:37)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (22:00)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (20:48)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 23/09/2024 (20:46)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: kyria_kous_tv_archive Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 23/09/2024 (20:27)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: kyria_kous_tv_archive Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (20:21)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: PanosRadio Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (19:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (18:33)
* Απ: Υποχρεωτικό ραδιόφωνο AM στα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Ειδήσεις και νέα για την επίγεια τηλεόραση και ραδιόφωνο 23/09/2024 (16:52)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (16:26)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 23/09/2024 (16:07)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 23/09/2024 (16:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (16:01)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (15:56)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: robi1994 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (15:45)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (15:43)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: kyria_kous_tv_archive Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (15:32)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (15:31)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (15:02)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: kyria_kous_tv_archive Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 23/09/2024 (14:56)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: paksat Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (14:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:52)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:48)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (14:44)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: paksat Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (14:26)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/09/2024 (11:55)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/09/2024 (11:53)