Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]
  • Τρι 24 Σεπ 2024, 19:41
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  (Αναγνώστηκε 695094 φορές)

0 μέλη και 55 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
εγω επιανα 25 μεχρι χτες.κανω σκαννινγκ στην 65 και δεν βγαζει τιποτα παρολο που εχω ευθεια επαφη με το νησι.εχεις καλο σημα στις 46,47,48 και 52 ; την 54 πως την πιανεις ψηφιακα αφου πιανεις κοντρα ; δεν δημιουργει προβλημα ;

Αποσυνδεδεμένος webmania

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2006
  • Μηνύματα: 6
Το περίεργο είναι ότι υπάρχει στο κανάλι 65 και το αναλογικό blue sky από Υμμητό όμως έτσι όπως είναι στραμμένη η κεραία μου φαίρνει πιο χαμηλό σήμα από την Αίγινα. Και έτσι βλέπω τα νέα ψηφιακά από την Αίγινα.
Την 54 από αίγινα δεν την πιάνω γιατί είναι πιο ισχυρό το σήμα του kontra.
Εχω 2 κεραίες μία για digital και μια για αναλογικά. Η digital είναι στραμμένη στην αίγινα και η "αναλογική" στον Υμμητό.
Dimitris

Αποσυνδεδεμένος THALASSINOS

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2008
  • Τόπος: AΘΗΝΑ
  • Μηνύματα: 131
Απο βόρεια προάστεια βλέπω την 63 με τα 4 κανάλια απο Αίγινα. Με την εσωτερική κεραία του λάπτοπ  Αντιθέτως την 54 και την 65 δεν τις λαμβάνω καθόλου λόγω του ότι σε αυτές εκπέμπουν και αναλογικά το Κόντρα και το Βlue skay από Υμηττό, παρόλο που προσπάθησα και με εξωτερική κεραία στραμμένη προε την Αίγινα....
NECOBOX CXCI-YUΜATU MX READER-HD VANTAGE 7100S                       -Κάτοπτρο 1μ.-13Ε&19,2Ε

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5792
με κεραία προς Αίγινα στο κέντρο της Αθηνας.
στο καναλι 65 τωρα δοκιμες digea με kontra και channel9 κανονικα κ τα τηλεαστυ και bluesky με μπαρες
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
την ίδια στιγμή στο 63
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
η 54 με τίποτα!
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17448
Νευρική κατάθλιψη θα με πιάσει με αυτά που βλέπω!!! Σύνολο 33 κανάλια :cry:  :cry:  :cry:
Όλα στην Αθήνα πια.... :cry:  :cry:  :cry:
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος tsoofi

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2010
  • Μηνύματα: 18
... υπάρχει μεγάλο μέρος του λεκανοπεδίου που δεν πιάνει τα περιφερειακά που ανέβηκαν μόνο στην Αίγινα, ενό στα Β.Π. δεν πιάνουν καθόλου ψηφιακά ελέω Digea που έκλεισε την Πάρνηθα. Άρα μην στεναχωριέσαι. Ακόμα και μεις οι Αθηναίοι είμαστε ριγμένοι στην Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
εχω μια απορια.η ψηφισκη  εχει την αιγινα ως κεντρο καλυψης της παραλιας ή της αθηνας ; Με κεντρικη κεραια που βλεπει αιγινα και δεν τα πιανω.Με εσωτερικη τα επιασα σε ενα σημειο και μονο με ποιοτητα που τρεμοπαιζει ολη την ωρα.Μαλλον εκπεμπουν με πανελ προς το κεντρο αλλιως δεν εξηγειται.Α και το θεμα δεν ειναι πως πιανουν στην αθηνα αυτη τη στιγμη αλλα στα νοτια πως λαμβανονται.

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
ποια 33 ρε παιδια.28 ειναι και χωρις το αδιαμορφωτο 27.Εκτος αν λετε και τους σταθμους

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5792
καλα ,αυτό εννοείτε ότι πρέπει να καλύπτει τα παράλια!
Απο κει και πέρα ελεγξτε τον ενισχυτή... δε μπορώ να φανταστώ τι άλλο να φταίει και να μην πιάνει καλά στη βούλα που είναι και το κοντινότερο σημείο Αίγινας-Αττικης

Αποσυνδεδεμένος silver

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2009
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 330
Γεια σας παιδιά. (έχω να γράψω κάτι μήνες)
Δεν ξέρω αν έχει ήδη ανεφερθεί αλλά αυτήν την στιγμή η ΕΤ1 εκπέμπει σε 16:9 και στο ψηφιακό και στο αναλογικό (Υμηττό πάντα).

Συνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3172
Τωρα που ειπες για την ΕΤ1,γιατι ειτε εκπεμπει σε 4/3 ειτε 16/9 το λογοτυπο ειναι συμπιεσμενο?Μαλλον ξεχνανε να το αλλαζουν! :D

Παντως πρεπει να βελτιωθει η ποιοτητα εικονας που εχει στα ψηφιακα,ειναι επιεικως αθλια(καμια σχεση με ΝΕΤ φυσικα)!

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
Παράθεση από: "radiophonic"
Μαλλον εκπεμπουν με πανελ προς το κεντρο αλλιως δεν εξηγειται.
Ναι όντως έτσι είναι, τα πανελ είναι προς λεκανοπεδιο, είναι όμως και θέμα περιοχής, αν λαμβάνεις και υμηττό και παρνηθα, την 54 δε θα τη βγάλεις με τπτ. Τσεκαρε τον ενισχυτη, αν ειναι δυνατος, πρεπει να χαμηλωσεις...

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
τελικα δεν εχει προβλημα ουτε η κεραια της πολυκατοικιας ουτε η αλλη  της τηλεορασης.Απο οτι εμαθα το κοντρα τρωει σαμποταζ με κυβερνητικους παρανομους αναμεταδωτες της ερτ οπως μου ειπαν.Και απο οτι εμαθα τρωνε και απο υμηττο.Εδω τα πραγματα ηρεμησαν και πιανω μια χαρα την 65 μαλλον επειδη ειναι και αλλα καναλια και ειναι μεσω digea που εχουμε πληρωσει κιολας.Οι 46,47 εχουν ανεβασει ισχυ αν και κολλανε για δευτερολεπτα συχνα (με κεντρικης κεραιας ληψη γιατι με εσωτερικη χανει το σημα αλλα οχι τοσο πολυ οσο παλια).Υπαρχει τρομερο προβλημα απο τοτε που βγηκε η ερτ στην 52.Κολλανε και βγαζουν δεν υπαρχει σημα και η 48 και η 52

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17448
Να λοιπόν και που στην Αθήνα έχουμε τα ίδια προβλήματα με το SFN που έχει ακόμα η Θεσσαλονίκη με το Φιλίππειο!
Στο θέμα SFN η Digea στην πράξη παίρνει κάτω από τη βάση! Πώς να θέλουν μετά να μπουν στην ψηφιακή το Πήλιο, η Πάρνηθα και η Θάσος? Αφού δεν ξέρουν να τα στήσουν!!! :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος fasma

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Τόπος: Αθήνα (Νέος Κόσμος)
  • Μηνύματα: 1158
Παράθεση από: "radiophonic"
τελικα δεν εχει προβλημα ουτε η κεραια της πολυκατοικιας ουτε η αλλη  της τηλεορασης.Απο οτι εμαθα το κοντρα τρωει σαμποταζ με κυβερνητικους παρανομους αναμεταδωτες της ερτ οπως μου ειπαν.Και απο οτι εμαθα τρωνε και απο υμηττο.Εδω τα πραγματα ηρεμησαν και πιανω μια χαρα την 65 μαλλον επειδη ειναι και αλλα καναλια και ειναι μεσω digea που εχουμε πληρωσει κιολας.Οι 46,47 εχουν ανεβασει ισχυ αν και κολλανε για δευτερολεπτα συχνα (με κεντρικης κεραιας ληψη γιατι με εσωτερικη χανει το σημα αλλα οχι τοσο πολυ οσο παλια).Υπαρχει τρομερο προβλημα απο τοτε που βγηκε η ερτ στην 52.Κολλανε και βγαζουν δεν υπαρχει σημα και η 48 και η 52

Καλησπερα σας!!
Φιλε radiophonic, θα μπορουσες να μου πεις, τι εννοεις οταν λες οτι τρωει σαμποταζ το Κοντρα? Απο ποιον τρωει? Κανει καποιος παρεμβολες στη συχνοτητα του Κοντρα? Απο που παιζει και καθε ποτε βγαινει? Γιατι στο Ν.Κοσμο οπου μενω λαμβανεται τελεια το Κοντρα χωρις καμια παρεμβολη και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο!
Παρεπιπτοντως προσπαθησα με μια κεραια κατευθυντικη televes την οποια ειχα τοποθετησει στο μπαλκονι μου να βγαλω τα ψηφιακα της Αιγινας των συχνοτητων 54 και 65 (Η 63 με μια μικρη εσωτερικη κεραια γυρισμενη προς Αιγινα, βγαινει ανετα και φυσικα τα παντα απο Υμηττο). Καταφερα λοιπον να βγαλω την 65, να παρακολουθειται ανετα με χαμηλο σημα βεβαια! Με 60% η ενταση και 65% η ποιοτητα νομιζω! Εννοειται οτι εβγαινε τελεια η 63 και ο Υμηττος. Οσο για την 54, δεν την καταφερα.
Η κεραια οπως ειπα και πριν ηταν στο μπαλκονι μου και οχι στην ταρατσα! Ολα αυτα στην περιοχη του Νεου Κοσμου οπου για οσους δεν γνωριζουν, ο υμηττος ειναι φατσα καρτα μπροστα και φυσικα ειναι το κυριο κεντρο εκπομπης και ολοι λαμβανουν τελεια απο εκει!
Ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
1. Το κοντρα  μου ειπε οτι κανουν μποικοταζ τοσο απο υμηττο οσο απο αιγινα με αναμεταδωτες της ερτ επειδη ασκει αντιπολιτευτικη κριτικη.το ιδιο γινοταν παλαιοτερα οταν ξεκινησε το  10 και αυξαναν την ισχυ του ευροσπορ σε σημειο να μην βλεπεται στο κτηριο του καναλιου.εσυ εισαι σχεδον κατω απο τις κεραιες γιαυτο βλεπεις.αλλοι ομως οπως ειδα διαμαρτυρονται γιατι πεφτει παρασιτο ξαφνικα
 2.σε ποιο σημειο μενεις περιπου ;; ηλια ηλιου,φιξ,βουλιαγμενης ή κυνοσαργους.οπου και να μενεις τα ψηφιακα κεντραρουν πιο πολυ προς την αθηνα και εκτος αυτου εισαι ψηλα οποτε το πιανεις και με χαμηλη ισχυ.τι αποκωδικοποιητη εχεις ;;; το σημα κυμαινοταν για καιρο ως εξης : 23,96,79,97,51,49,81,40,75,0,51,64,23,93 καπως ετσι ολη την ωρα. εμεις ειμαστε σαν την ηλιουπολη για να καταλαβεις.αν εμενα στο πανοραμα που ειναι πανω στο βουνο θα επιανα χαλαρα αιγινα.εδω που ειμαι πιανω οταν εχουν μεγαλυτερη ισχυ γιατι ειμαι σε ευθεια  κατω απο την αιγινα ενω εσυ πιο ψηλα

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5792
την μόνη αναλογική παρεμβολή που έχω δεί στο Κόντρα είναι απτο Νετ από Δίδυμα που δεν έχει τα πάνελ του γυρισμένα πρός Αττική

Αποσυνδεδεμένος Πετρος

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Μηνύματα: 1454
Παράθεση από: "radiophonic"
1. Το κοντρα  μου ειπε οτι κανουν μποικοταζ τοσο απο υμηττο οσο απο αιγινα με αναμεταδωτες της ερτ επειδη ασκει αντιπολιτευτικη κριτικη

καλα αυτοι εχουν πιστεψει οτι κανουν επανασταση......... :roll:  :roll:

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
δεν ξερω τι τους κανουν και δεν με αφορα.οφειλουν να εκπεμπουν γιατι εχω χρυσοπληρωσει.ξεκινησε και το τηλεαστυ στα ψηφιακα.το μονο κενο ειναι στην 47.παντως 52 και 48 μου σπανε τα νευρα

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
το 06 εχει καλυτερευσει το σημα του ενω το αττικα εχει χιονια

Αποσυνδεδεμένος Πετρος

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Μηνύματα: 1454
δεν βγαζεις 52 και 48
σε ποια περιοχη εισαι??

Αποσυνδεδεμένος radiophonic

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Μηνύματα: 427
βγαζω αλλα κολλαει συχνα.απεναντι απο την αιγινα ειμαι

Anonymous

  • Επισκέπτης
Καλά, κλαίγεται ο Κουρής ότι του κάνουν παρεμβολή? Εκτός και αν νομίζουν οτι στο 54 ψηφιακα ειναι η ΕΡΤ.
Το ΚΟΝΤΡΑ μεσα στο λεκανοπέδιο λαμβάνεται ολοκάθαρα, εκτός απο την ψηφιακή παρεμβολή δεν υπάρχει άλλη παρεμβολή.
Οσο για το κανάλι 10, πάλι υπάρχει το ψέμα, αφού αγόρασε τον σταθμο του Jeronymo Groovy. Το 55 ήταν κατειλλημένο χρόνια τώρα.
Το μόνο μεμπτό, είναι πως στην αντίστοιχη περίπτωση του SKAI στο 30, η τότε διοίκηση της ΕΡΤ (επι ΝΔ) απελευθέρωσε την συχνότητα άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος Πετρος

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Μηνύματα: 1454
δεν ξερω αν το εχω αναφερει αλλα χαρη στο σκαι (που η ΝΔ ειχε βγαλει νομοσχεδιο οτι καθε σταθμος μπορει να τοποθετησει αναμεταδοτες οπου θελει, με την προυποθεση οτι στο σημειο προυπαρχουν και αλλοι αναμεταδοτες)
μπορεσαν και τα τοπικα καναλια να αναπτυξουν το δικυο πομπων τους καθως μεχρι τοτε η τοποθετησησ αναμεταδοτη ηταν ολοκληρη ιστορια (χαρτια στην ΕΕΤΤ, και αν στο εγκρινανε.....)
ουσιαστικα τοτε ουσιαστικα ηταν που οι τηλεορασεις εγιναν πανελλαδικες περιφεριακες και τοπικες αντιστοιχα.....

Αποσυνδεδεμένος a66fm

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Eλευσίνα, Κηφισιά
  • Μηνύματα: 885
    • http://www.out.gr
Παράθεση από: "SOKRATES"
Καλά, κλαίγεται ο Κουρής ότι του κάνουν παρεμβολή? Εκτός και αν νομίζουν οτι στο 54 ψηφιακα ειναι η ΕΡΤ.
Το ΚΟΝΤΡΑ μεσα στο λεκανοπέδιο λαμβάνεται ολοκάθαρα, εκτός απο την ψηφιακή παρεμβολή δεν υπάρχει άλλη παρεμβολή.

και στην Ελευσίνα καμία απολύτως παρεμβολή στην 54 του κόντρα κι άς είμαι σε σημείο που η κεραία μου βλέπει τυπικά Υμηττό και Αίγινα στην ίδια ευθεία. Να είχαν και κάτι να δούμε...

Παράθεση από: "SOKRATES"
Οσο για το κανάλι 10, πάλι υπάρχει το ψέμα, αφού αγόρασε τον σταθμο του Jeronymo Groovy. Το 55 ήταν κατειλλημένο χρόνια τώρα.
σωστό προσπαθούσαν χρόνια να κάνουν δοκιμή σε αναλογικό SFN παίζοντας με τις πολώσεις και το πάνω κάτω σε συχνότητα αλλά είχαν μόνιμα και ένα δορυφορικό της ΕΡΤ απο κάτω και στην 37 που αν θυμάμαι καλά έπαιζαν (ο JGTV)

Παράθεση από: "SOKRATES"
Το μόνο μεμπτό, είναι πως στην αντίστοιχη περίπτωση του SKAI στο 30, η τότε διοίκηση της ΕΡΤ (επι ΝΔ) απελευθέρωσε την συχνότητα άμεσα.
εδώ κάνεις λάθος πέρασε τουλάχιστον μήνας μετά τις εκλογές του 93 για να κατέβουν οι διακόπτες της ΕΡΤ στην 30
...φιλικά, Σταύρος.

Αποσυνδεδεμένος Πετρος

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Μηνύματα: 1454
Παράθεση από: "a66fm"
και στην Ελευσίνα καμία απολύτως παρεμβολή στην 54 του κόντρα κι άς είμαι σε σημείο που η κεραία μου βλέπει τυπικά Υμηττό και Αίγινα στην ίδια ευθεία. Να είχαν και κάτι να δούμε...
πες το ψεματα, ολο βλακειες δειχνει.....

Παράθεση από: "a66fm"
σωστό προσπαθούσαν χρόνια να κάνουν δοκιμή σε αναλογικό SFN παίζοντας με τις πολώσεις
πολωση στα UHF???????

Παράθεση από: "a66fm"
Παράθεση από: "SOKRATES"
Το μόνο μεμπτό, είναι πως στην αντίστοιχη περίπτωση του SKAI στο 30, η τότε διοίκηση της ΕΡΤ (επι ΝΔ) απελευθέρωσε την συχνότητα άμεσα.
εδώ κάνεις λάθος πέρασε τουλάχιστον μήνας μετά τις εκλογές του 93 για να κατέβουν οι διακόπτες της ΕΡΤ στην 30
μαλλον εννοει αυτο που ανεφερα παραπαω το 2005 η 06 (ποτε ξεκινησε ο νεος σκαι???)

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17448
Φυσικά και υπάρχει πόλωση στα UHF, δεν έχουν μόνο τα VHF την αποκλειστικότητα!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Πετρος

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Μηνύματα: 1454
δεν λεω αυτο
ναι εννοειται παντου υπαρχει
αλλα ποιος εχει καθετα την κεραια των uhf????
επι της ουσιας αχρηστο να κανεις κατι τετοιο.....

ΥΓ και δεν μιλαω για κατι εγκαταστασεις αστα να πανε
ποια σοβαρη εγκατασταση εχει καθετη UHF????

Αποσυνδεδεμένος a66fm

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Eλευσίνα, Κηφισιά
  • Μηνύματα: 885
    • http://www.out.gr
φίλε Πέτρο έχεις δίκιο γιατι το 93 ο σκαι έβγαινε στο 33 (το κανάλι του παλιού ΤV Plus) και όχι στο 30.
για τον jeronimo μάλλον δεν πρόσεξες την λέξη "δοκιμή" (τουλάχιστον έτσι έλεγαν απο τον jgtv τότε με ανοιχτές επιστολές και εξώδικα στην ΕΡΤ προσπαθώντας να καθαρίσουν το 55) εξάλλου δέν υπάρχει σοβαρή και αστεία εγκατάσταση κεραίας, όλες οι εγκαταστάσεις γίνονται βασισμένες στο πώς εκπέμπουν οι σταθμοί.
αν ο σκάι έβγαινε σε καθετη πόλωση θα τον σνόμπαρες?
...φιλικά, Σταύρος.

Αποσυνδεδεμένος Πετρος

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Μηνύματα: 1454
αν εξεπεμπε σε καθετη ο σκαι του 2006-2007 θα εβαζα και δευτερη και τριτη για να τον πιασω....
τωρα πλεον εχει γινει σαν τα αλλα καναλια
οποτε δεν θα εδινα 60 για να βαλω και αλλη uhf κεραια
Εξαλλου δεν νομιζω οτι συμφερει καποιο μεμονωμενο καναλι να κανει του κεφαλιου του
(αλλο η digea, εκει ειναι ολοι μαζι γι' αυτο τα πληρωνουν οι τηλεθεατες διπλα τωρα)


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΠΑΤΡΑ - ΝΟΜΟ ΑΧΑΪΑΣ  Μέλος: ch10 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (19:36)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (19:25)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΗΠΕΙΡΟ, ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΑ & ΕΠΤΑΝΗΣΑ [ΠΖ 05]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/09/2024 (16:48)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΗΠΕΙΡΟ, ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΑ & ΕΠΤΑΝΗΣΑ [ΠΖ 05]  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/09/2024 (16:36)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΗΠΕΙΡΟ, ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΑ & ΕΠΤΑΝΗΣΑ [ΠΖ 05]  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/09/2024 (16:17)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΗΠΕΙΡΟ, ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΑ & ΕΠΤΑΝΗΣΑ [ΠΖ 05]  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/09/2024 (16:09)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΗΠΕΙΡΟ, ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΑ & ΕΠΤΑΝΗΣΑ [ΠΖ 05]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/09/2024 (15:59)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΗΠΕΙΡΟ, ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΑ & ΕΠΤΑΝΗΣΑ [ΠΖ 05]  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/09/2024 (15:15)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΗΠΕΙΡΟ, ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΑ & ΕΠΤΑΝΗΣΑ [ΠΖ 05]  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/09/2024 (15:12)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 24/09/2024 (15:09)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 24/09/2024 (15:05)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 24/09/2024 (14:50)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 24/09/2024 (14:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (13:58)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 24/09/2024 (12:57)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 24/09/2024 (11:24)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 24/09/2024 (09:10)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: RFXprt Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (09:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: aorguru Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (03:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (02:16)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 24/09/2024 (01:36)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (00:51)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 24/09/2024 (00:33)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: aorguru Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/09/2024 (00:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΙΑ   Μέλος: hercoulis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (23:59)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (23:52)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (23:34)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (23:33)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 23/09/2024 (23:31)
* Απ: Υποχρεωτικό ραδιόφωνο AM στα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ειδήσεις και νέα για την επίγεια τηλεόραση και ραδιόφωνο 23/09/2024 (23:23)