Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΡΑΚΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΣΕΡΡΕΣ [ΠΖ 01]
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 13:19
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"
Λυπούμαστε Επισκέπτης, αλλά σας έχει απαγορευθεί η αποστολή δημοσίων και προσωπικών μηνυμάτων σε αυτό το φόρουμ.
Αυτός ο αποκλεισμός δεν έχει ημερομηνία λήξης.

Αποστολέας Θέμα: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΡΑΚΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΣΕΡΡΕΣ [ΠΖ 01]  (Αναγνώστηκε 334509 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tech_lover

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2016
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 594
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Η Γεμιστή και οι Κήποι καλύπτονται άριστα από 2 κέντρα εκπομπής (Πλάκα,Κήποι).δεν υπάρχει ούτε ένα τυφλό σημειο!Απεναντίας το χωριό Τριφύλλι καλύπτεται με το ζόρι από το κέντρο εκπομπής Κήποι και δεν είναι στο χάρτη!Τα Λουτρά Τραϊανούπολης λαμβάνουν άριστα σήμα από Πλάκα και από Θάσο και ο Λουτρός και η Αγνάντια πιάνουν από την Πλάκα χωρίς πρόβλημα παρ όλο που δεν έχουν οπτική επαφή!Η Καβησός επίσης λαμβάνει καλά από Πλάκα!Πρόβλημα με το σήμα στο νότιο Έβρο έχουν μόνο τα χωριά Τριφύλλι Ιτέα Αρδάνιο Δορίσκος Μοναστηράκι Μάκρη Κίρκη και Συκορράχη και μετά εκπλήξεως βλέπω πως στο χάρτη δεν υπάρχουν τα μισά από τα χωριά αυτά!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για τα άλλα χωριά που λες δεν γνωρίζω, αλλά έχοντας συγγενείς στα Λουτρά ξέρω ότι στο σημείο που μένουν δεν έχουν λήψη από Πλάκα, γιατί κάνει μία γούβα. Καλά καλά ούτε τα ραδιόφωνα ακούγονται

Αποσυνδεδεμένος Xristos Peplos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Τόπος: Έβρος
  • Μηνύματα: 962
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Για τα άλλα χωριά που λες δεν γνωρίζω, αλλά έχοντας συγγενείς στα Λουτρά ξέρω ότι στο σημείο που μένουν δεν έχουν λήψη από Πλάκα, γιατί κάνει μία γούβα. Καλά καλά ούτε τα ραδιόφωνα ακούγονται
Στον οικισμό του Λουτρού πιάνουν καλά με λήψη από ανάκλαση (κεραία στραμμένη ανατολικά προς το λόφο του Αη Γιώργη σε αντίθετη κατεύθυνση από την Πλάκα και το σήμα είναι αρκετά ισχυρό μάλιστα!Όσον αφορά τα Θερμά Λουτρά το σήμα από Πλάκα είναι απροβλημάτιστο και βγαίνει εκεί μάλιστα πολύ καλά και η Θάσος!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
οπως και στη μακρη εκει και τα ραδιοφωνα εχουν θεμα. νομιζω στη μακρη υπηρχε τοπικο κεντρο επι αναλογικης εποχης διπλα στο δρομο υπηρχε ιστος φορτωμενος με πανελ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Xristos Peplos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Τόπος: Έβρος
  • Μηνύματα: 962
Έχω κι εγώ συγγενείς εκεί και τους έχω φτιάξει εγώ το κεραιοσύστημα κιόλας!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Συγχώνευση: Δευ 19 Οκτ 2020, 18:45
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
οπως και στη μακρη εκει και τα ραδιοφωνα εχουν θεμα. νομιζω στη μακρη υπηρχε τοπικο κεντρο επι αναλογικης εποχης διπλα στο δρομο υπηρχε ιστος φορτωμενος με πανελ
Ναι Νεκτάριε υπάρχει ακόμα αλλά δεν λειτουργεί!Έπρεπε να λειτουργήσει ως gap filler της Πλάκας το σημείο αυτό!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Xristos Peplos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Τόπος: Έβρος
  • Μηνύματα: 962
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
38 OΙΚΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΕΒΡΟΥ ΑΠΟΚΤΟΥΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΣΗΜΑ

Σύμφωνα με τον βουλευτή Έβρου Χρήστο Δερμεντζόπουλο 38 οικισμοί του Έβρου χωρίς τηλεοπτικό σήμα εντάσσονται στο πρόγραμμα επιδότησης του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

Οι δικαιούχοι καταθέτοντας τον αριθμό παροχής ηλεκτρικού ρεύματος και κάνοντας αίτηση είτε ηλεκτρονικά στο gov.gr είτε στο τοπικό ΚΕΠ, δικαιούνται επιχορήγησης 150 ευρώ για να αποκτήσουν τον αναγκαίο εξοπλισμό και την οκταετή εγγύηση του.

Οι οικισμοί είναι:




Πηγή:Digitaltvinfo.gr
Ο χάρτης έχει 3 λάθη άσχετο μεν αλλά για να καταλάβετε την προχειρότητα και την ασχετοσυνη των συντακτών του...οι οικισμοί Λουτρός,Λουτρά Τραϊανούπολης και Πεύκα ανήκουν στη Δημοτική Ενότητα ΤΡΑΙΑΝΟΥΠΟΛΗΣ και όχι στη Δημοτική Ενότητα ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Ωραία και την κάνεις την αίτηση ποτε θα ερθει η cosmote να σου κανει την εγκατάσταση

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Μιας και μετακόμισα στην Ξάνθη πλέον έως τον Ιούλιο, είναι ευκαιρία να εξερευνήσουμε και το ραδιοτηλεοπτικό τοπίο της περιοχής.
Σε πρώτη φάση μπορώ να πω τα εξής:
Ολόκληρη η πόλη λαμβάνει πολύ καλά όπως αναμένεται από Θάσο, με μια δυσκολία ίσως σε σημεία που κάνουν γούβα.
Η συντριπτική πλειοψηφία των κεραιών δηλαδή βλέπει ελαφρώς νοτιοδυτικά, και η λήψη είναι με εξαιρετικό σήμα.
Στην περιοχή που νοικιάζω συγκεκριμένα, την Κυψέλη, που βρίσκεται στη νοτιοδυτική είσοδο της πόλης, με μια μικρή τρίαινα και χωρίς ενισχυτή λαμβάνω όλες τις συχνότητες με σήμα στα 30dB πάνω κάτω.
Με την ίδια κεραία που τροφοδοτεί με ένα μεγάλο διακλαδωτή το διόρωφο κτίριο που μένω, έρχεται πολύ οριακό σήμα και στις συχνότητες 27, 30, 31 και 33 από Πλάκα!
Πράγματι και στην πόλη υπάρχουν ουκ ολίγες κεραίες που κοιτούν προς τα εκεί, άλλοτε σε συνδυασμό με τη Θάσο και άλλοτε αποκλειστικά! Θεωρώ ότι αν είχε το κτίριο κεραία προς τα εκεί θα έρχονταν καλά όλες οι συχνότητες. Προς το παρόν κανάλια κατεβάζουν μόνιμα μόνο οι 27 και 31 με τη δεύτερη ελαφρώς ισχυρότερη. Πολύ καλά δεδομένου ότι υπάρχει και μια διαφορά γωνίας σχεδόν 70 μοιρών!
Ακόμα πιο λίγες αλλά παρούσες είναι και οι κεραίες που κοιτάνε στην Παναγιά. Στη δική μου περίπτωση και με ψηλότερη πολυκατοικία   πίσω, έρχεται μέτριο σταθερό σήμα στην 39, με την κεραία ακριβώς ανάποδα!
Τώρα σε κοντινή εξαώροφη οικοδομή πάλι με μια τρίαινα προς Θάσο έρχονται σταθερά και με μέτριο σήμα οι 27, 30, 31, 33 αλλά οι 24, 36 συνεχίζουν να αγνοούνται, μαζί με τις 43 και 48! Στην 39 το σήμα είναι ισχυρό, όμως έλαβα πολύ οριακά και τις δύο της Digea στις συχνότητες 34 και 35, άγνωστο από πού!
Γενικά δεν βλέπω ιδιαίτερα προβλήματα λήψης στην πόλη!
Παρακάτω μια χαρακτηριστική φωτογραφία από ταράτσες με τρεις κεραίες προς τα αντίστοιχα σημεία εκπομπής!

Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Λιβάδι Τιτάρου
  • Μηνύματα: 493
Καλή αρχή στη νέα σου ζωή στην Ξάνθη!Από ότι κατάλαβα το κέντρο εκπομπής της Παναγιάς είναι το τοπικό κέντρο παρόλα αυτά η πλειοψηφία των κατοίκων προτιμάει να λαμβάνει ψηφιακό σήμα από τη Θάσο.Γιατί συμβαίνει αυτό;Μήπως θέλουν να βλέπουν τα hd κανάλια;

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Εγώ μένω στο κέντρο της Ξάνθης (28ης Οκτωβρίου 100μ από κεντρική πλατεία). Έχω την εντύπωση πως η κεραία μου είναι τύπου πλέγμα και κοιτάει προς Πλάκα (δεν έχω ανεβεί στην ταράτσα για να το διαπιστώσω) με ενισχυτή. Υπάρχει ισχυρό σήμα σε όλες τις συχνότητες από Θάσο, Παναγιά Ξάνθης και μέτριο προς ασθενές από Πλάκα (έχω λήψη και στην 24 με τα δορυφορικά, όχι όλες τις ώρες της μέρας) και με σπασίματα σχεδόν σε όλες τις συχνότητες από εκεί.

@thodorisk ναι, από Θάσο εκπέμπουν και τα HD, αλλά και επί αναλογικής υπήρχε μεγαλύτερη ποικιλία στα κανάλια, έτσι και αλλιώς υπάρχει κάλυψη από εκεί σε όλη την πόλη.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Λιβάδι Τιτάρου
  • Μηνύματα: 493
Με λίγα λόγια το κέντρο της Παναγιάς να μην υπήρχε γινόταν η δουλειά με τη Θάσο.

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Ίσως να εξυπηρετεί άλλες περιοχές που δεν βλέπουν από Θάσο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Λιβάδι Τιτάρου
  • Μηνύματα: 493
Στους χάρτες της digea βλέπω πως δεν καλύπτει κάτι παραπάνω από τη Θάσο αντιθέτως εξυπηρετεί πολύ μικρότερη περιοχή.

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Πιο πολύ στην Παλιά Πόλη βλέπουν από Παναγιά....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Αυτό που πιθανολογώ είναι ότι η Παναγιά φτιάχτηκε περισσότερο επί αναλογικής εποχής για τα ραδιόφωνα και τα τοπικά κανάλια της πόλης. Εξάλλου αν θυμάμαι καλά ποτέ δεν είχε όλα τα πανελλαδικά κανάλια ούτως ή άλλως, και έτσι στην Ξάνθη η λήψη από Θάσο για το σύνολο των καναλιών ήταν μονόδρομος.
Δεν ξέρω αν καλύπτει κάποια δύσκολα σημεία στην πόλη ή κάποια περιοχή που δεν καλύπτει η Θάσος και η Πλάκα (βέβαια επί αναλογικής η λήψη από Πλάκα δεν ήταν και τόσο εύκολη, όπως βλέπω από τις παλιές αναφορές).
Κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να βάλω μια κεραία προς Πλάκα να δω τι έρχεται και πώς, μάλλον θα προσπαθήσω με τη φορητή μου τηλεόραση και την κεραία της IKUSI που έχω για το DX από τον 6ο όροφο όπου μένει μια συνάδελφος και βλέπει άνετα προς εκεί.
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Έξω από τη Μουσθένη:
21 Digea 1
23 Digea 2
25 EPT
27 Digea 1
33 ΕΡΤ
38 Digea 2
45 1o περιφερειακά
52 1ο περιφερειακά
55 Digea 1

Όλα με χαμηλό σήμα, πιθανώς να βγαίνουν και άλλες συχνότητες. Πιθανολογώ ότι το ένα κέντρο είναι στη Μουσθένη, το άλλο πού; Μήπως Σιδηροχώρι;
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5041
To 25 της ΕΡΤ είναι από Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε και το 33 από Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
H Digea? Πάντως για Σύμβολο η 33 είχε αρκετά χαμηλό σήμα. Η 47 και η 52 είχαν το ίδιο μπουκέτο, προφανώς από διαφορετικά σημεία.
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Δοκιμές με τη φορητή μου Leadstar D12 και το δίπολο μόνο από την πράσινη κεραία της IKUSI.
Στο ύψος του 2ου ορόφου με ψηλές πολυκατοικίες γύρω και ελάχιστο άνοιγμα προς ΝΑ χωρίς οπτική επαφή.

Όλες οι συχνότητες από Πλάκα φέρνουν τέρμα σήμα, και η 24 και η 36 και οι 43, 48. Την ίδια στιγμή λόγω εμποδίου οι συχνότητες από Θάσο έρχονται οριακά.
Σκέφτομαι κάποια στιγμή να βάλω μια κεραιούλα στο μπαλκόνι για να πιάνω και το δεύτερο μπουκέτο της ΕΡΤ.
Συνεπώς η λήψη από Πλάκα είναι απροβλημάτιστη στη νότια Ξάνθη, την ίδια στιγμή που στο σημείο αυτό τα ραδιόφωνα από εκεί έρχονται το πολύ με μέτρια λήψη.
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3270
Λογικό, γιατί η τηλεόραση βάσει νόμου εκπέμπει με περισσότερα πάνελ προς ΒΔ, δηλαδή μερικώς ανισόρροπη κατανομή ισχύος προς Ξάνθη/Κομοτηνή, ενώ τα ραδιόφωνα βγαίνουν είτε παντοκατευθυντικά είτε κατευθυντικά προς Αλεξανδρούπολη (με μόνη εξαίρεση την ΕΡΑ Κομοτηνής που βγαίνει κατευθυντικά προς ΒΔ).

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3098
    • http://www.telenovelas.gr
Αυτή τη στιγμή παίζει η εκπομπή του Φουρθιώτη σε 2 καναλια, στο α.Ε ΑΜΘ και στο Δίκτυο Σερρών. Στο Δίκτυο έχει χρονική καθυστέρηση, για τη δε ποιότητα εικόνας ας μη το σχολιάσω καλύτερα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Xristos Peplos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Τόπος: Έβρος
  • Μηνύματα: 962
Το Ορεστιάδα tv πρέπει να έχει αλλάξει pid διότι εμφανίζεται τελευταίο μετά το xanthi channel στο scan του 2ου περιφερειακού mux ενώ πριν έβγαινε πρώτο.

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3098
    • http://www.telenovelas.gr
Το (πρωην) Xanthi άραγε πόσα χρόνια περιμένουν να περάσουν για να το μετονομάσουν και στην πολυπλεξία ως Next;

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Xristos Peplos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Τόπος: Έβρος
  • Μηνύματα: 962
Ας ελπίζουμε τώρα με την αλλαγή συχνοτήτων να φροντίσουν να διορθώσουν τις ονομασίες και να ανακατατάξουν τα κανάλια στα 2 περιφερειακά mux!

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3098
    • http://www.telenovelas.gr
Το Center με animation "παίζει" εναλλάσσοντας το καινούριο λογότυπο με το παλιό για λίγα δευτερόλεπτα, μετά από κάθε επιστροφή από διαφημίσεις, για τον εορτασμό των 30 του χρόνων.

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3270
Για εμένα, αν κρατούσε πάντως το παλιο, αλλά με γκρι χρώμα γραμματοσειράς και ημιδιαφάνεια (πχ να φαινόταν σαν αυτό του mega) θα ήταν καλύτερο από το τωρινο.

Αποσυνδεδεμένος kgial

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: KOMOTHNH
  • Μηνύματα: 995
Κ γω αυτό ήθελα....το παλιό είναι μακράν καλύτερο απο αυτή τη μπαχατελα που εχουν τα τελευταία χρόνια
Έχω εν υπηρεσια τον δέκτη: EDISION  Proton S2. σταθερό στις 13°E

Συνταξιοδοτημένοι: Edision Argus VIP - HUMAX IRCI 5400z - VISIONNET VN8000 - YUMATU MX PLUS - ECHOLINK EL3200

Αποσυνδεδεμένος Xristos Peplos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2008
  • Τόπος: Έβρος
  • Μηνύματα: 962
Από το greektv απ' ότι είδα στα περιφερειακά της Αμαθ δεν έχουν αφαιρεθεί τα pontos tv και το kanali 6 που δεν υπάρχει πλέον!

Αποσυνδεδεμένος Απόστολος Παπαγεωργίου

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2007
  • Τόπος: Καβάλα
  • Μηνύματα: 368
Η ΒΟΥΛΗ σταμάτησε να εκπέμπει από Θάσο ή εγώ έχω πρόβλημα? Μου γράφει "η υπηρεσία δεν υπάρχει"

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
κανε παλι σκαν εχει αλλαξει pids kai sid
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3098
    • http://www.telenovelas.gr
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το Ορεστιάδα tv πρέπει να έχει αλλάξει pid διότι εμφανίζεται τελευταίο μετά το xanthi channel στο scan του 2ου περιφερειακού mux ενώ πριν έβγαινε πρώτο.
Σε σημερινο scan το Ορεστιάδα ξανακατεβαινει πρώτο. Πάντως το είχα παρατηρήσει και εγώ την περίοδο που το έγραψες.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



 


* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (19:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:44)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:40)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:18)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: GreekTVSeries Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (18:06)