Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]
  • Παρ 29 Μάρ 2024, 01:08
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"
Λυπούμαστε Επισκέπτης, αλλά σας έχει απαγορευθεί η αποστολή δημοσίων και προσωπικών μηνυμάτων σε αυτό το φόρουμ.
Αυτός ο αποκλεισμός δεν έχει ημερομηνία λήξης.

Αποστολέας Θέμα: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  (Αναγνώστηκε 474111 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος NIKOSP

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Τόπος: Ορχομενός Βοιωτία
  • Μηνύματα: 764
Τελικά τα έκαναν χειρότερα από ότι ήταν αρχικά. Άλλαξαν σήμερα συχνότητες και πήγαν και τα άνοιξαν στην 52 τα τοπικά Στερεάς και στην 54 αυτά της Πελοποννήσου παρεμβαλλοντας πλέον 9 κανάλια από Πάρνηθα (a. Epsilon, High, Kontra, Mad, Art στην 52 και Rise, Nickelodeon, Alert, Smile στην 54. Κυριολεκτικά δεν έχουν το Θεό τους όμως!!!


Edit στις 18:00
Έχουν επανέλθει στις προηγούμενες από την αλλαγή συχνότητες με τα ίδια προβλήματα στα δορυφορικά της ΕΡΤ και στα HD Α και Open. Το θετικό είναι ότι της Πελοποννήσου στην 44 πλέον έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα σήματος που αγγίζει το 70-80% από 0-25 που ήταν πριν.

Αποσυνδεδεμένος paksat

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Σάμος
  • Μηνύματα: 2830
Ποια περιφερειακά κανάλια βλέπουν οι τηλεθεατές σε Δυτική Ελλάδα, Πελοπόννησο και Ιόνια Νησιά - Τι δείχνει έρευνα της Focus Bari

Τις προτιμήσεις των τηλεθεατών για τα περιφερειακά κανάλια σε Πελοπόννησο– Νότιο Ιόνιο – Νότια Στερεά Ελλάδα – Κύθηρα, αποτυπώνει η τηλεφωνική έρευνα που διενήργησε από τις 4 έως και τις 13 Μαρτίου 2019 η εταιρεία Focus Bari σε δείγμα 500 ατόμων.

Η έρευνα αφορά την Περιφερειακή Ζώνη 6, που αποτελείται από τις Περιφερειακές Ενότητες Αχαΐας, Ηλείας, Μεσσηνίας, Λακωνίας, Αργολίδας, Αρκαδίας, Κορινθίας, Φωκίδας, Αιτωλοακαρνανίας, Ζακύνθου και Κεφαλληνίας και καλύπτει, άντρες- γυναίκες 18-74 ετών, που είναι μόνιμοι κάτοικοι, με εκτίμηση καλυπτόμενου πληθυσμού τα 975.600 άτομα.

Η έρευνα παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον, καθώς είναι η πρώτη που αφορά τους περιφερειακούς -πλέον- σταθμούς από την έναρξη της εκπομπής τους μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας της DIGEA. Στην Περιφερειακή Ζώνη 6 (Πελοπόννησος – Νότιο Ιόνιο – Νότια Στερεά Ελλάδα – Κύθηρα), εκπέμπουν συνολικά 15 τηλεοπτικοί σταθμοί.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της έρευνας:

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Κάτοπτρα: Gibertini OP 150 S (1) – Wave Frontier T-90 (1)
LNB: Inverto 0,2 dB (9)
Πολυδιακόπτες: SPAUN SMS 17089 NF (2) – SPAUN SUR 211 F (8)
Δέκτες: Technomate 6902HD-T2 Super (3) – Edision Progressiv HD Compact (3) - COSMOTE TV Kaon OTT (1)
9E–13E–16E–19,2E-23,5E-26E-28,2E-39E-42E

Αποσυνδεδεμένος nickpasxos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2015
  • Τόπος: Patras, Greece
  • Μηνύματα: 468
  • Master Control Operator IONIAN TV & PLUS WEB TV

Αποσυνδεδεμένος D_Satellite

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2008
  • Τόπος: Κόρινθος
  • Μηνύματα: 886
Βλέπω σήμερα στο a.NET, ακριβώς κάτω απο το λογότυπο του epsilon, έχουν προσθέσει και το: A.NET

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Να ρωτήσω βρε παιδιά εγώ στο σπίτι μου στο Μεσολόγγι που το σπίτι δεν είναι μέσα στο κέντρο είναι κοντά στο κήπο των ηρώων στο δρόμο που πάει για Αιτωλικό,έχω βάλει κεραία televes Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε την συγκεκριμένη με ενισχυτή mistral 25db  γιατί έχω δύο τηλεοράσεις στο σπίτι και την έχω βάλει να κοιτάει προς Αρόη για να βλέπω και τα πανελλαδικά αλλά και τα περιφερειακά  απ το ομώνυμο κέντρο,ενώ οι συχνότητες είναι με πολύ καλό σήμα μου κάνει κάποιες φορές κάτι μικρά σπασίματα η εικόνα για ποιο λόγο?

Αποσυνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5041
Εκτός από την ισχύ σήματος, κοίτα και την ποιότητα και πες μας πόσο είναι...
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
σε τηλεόραση lg ισχύς και ποιότητα σε όλες τις συχνότητες είναι 100 εκτός απ την 53 που έχει ισχύς 95 η 96,αλλά και αυτή έχει ποιότητα 100 και μου πιάνει και αυτή κανονικά αλλά ανά κάποια διαστήματα κυρίως στην 31 μου γίνονται μικρά σπασιματάκια στην εικόνα και παίζει κανονικά για ποιο λόγο όμως?μήπως επειδή το Μεσολόγγι επειδή κάνει λήψη και απ Ακαρνανικά και Αίνος και είναι πιασμένες όλες οι συχνότητες μήπως γι αυτό?

Αποσυνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5041
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος channelos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 717
Οριστικό τέλος για το ΕΛΛΑΔΑ TV και με τη βούλα του ΕΣΡ!

Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Πύργος Ηλείας
  • Μηνύματα: 3476
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Σε σημερινή μου επίσκεψη στην Κόρινθο διεπίστωσα ότι στους διαύλους 28 και 42 λαμβάνονται από Ξηροβούνι το πρώτο πακέτο της Digea και τα περιφερειακά της Στερεάς Ελλάδας αντίστοιχα! Το σήμα στο 28 είναι πολύ αδύναμο και απλά κατέβηκαν τα κανάλια, ενώ το 42 φαίνεται σχετικά ισχυρό, φέρνει 32 dB σε τηλεόραση Toshiba τη στιγμή που η ΕΡΤ στο 49 φέρνει σήμα λίγο υψηλότερο, στα 37 dB..

Μια άλλη λεπτομέρεια είναι ότι στο πρώτο πακέτο της Digea ίσως έχουν ενεργοποιήσει το LCN, γιατί τα κανάλια έχουν αποθηκευτεί στις θέσεις 800-802.. Και τα δύο νέα πακέτα πάντως έχουν ίδιο όνομα δικτύου, TV HTL.
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος NIKOSP

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Τόπος: Ορχομενός Βοιωτία
  • Μηνύματα: 764
Στην 44 τίποτα;;; (Εκεί είναι αυτά της Πελοποννήσου).

Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Πύργος Ηλείας
  • Μηνύματα: 3476
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Όντως λαμβάνονται κι αυτά, με χαμηλότερο σήμα από της Στερεάς Ελλάδας, με 29 dB και παίζουν χωρίς σπασίματα!  :thumbup:
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος D_Satellite

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2008
  • Τόπος: Κόρινθος
  • Μηνύματα: 886
Εδώ σε εμένα, όπως έχω ξαναπεί, στην 28 και στην 40 μου έρχονται σήματα απο το Κ.Ε. Ξηροβούνι (τα σήματα έρχονται απο τα πίσω-πλάγια της κεραίας μου), με αποτέλεσμα να συνεχίζω να έχω παρεμβολές στα δύο πακέτα της Αττικής. Ευτυχώς όμως τα βγάζω και απο το Ξυλόκαστρο. Οι συχνότητες 42 και 44, εδώ και αρκετό καιρό έχουν ανεβάσει ισχύ (ειδικά η 42 παίζει πολύ καλά) και όπως είμαι τώρα με κεραία προς Αττική, τα περιφερειακά της Στερεάς μου έρχονται με σήμα 50% και ποιότητα 90%, και μερικές φορές ποιότητα 30-50% χωρίς όμως σπασίματα. Εννοείται ότι αν γυρίσω κεραία προς Ξηροβούνι όλες οι συχνότητες ανεβάζουν αρκετά τα σήματα! Η πιο αδύναμη συχνότητα είναι η 44, όλες οι άλλες "καμπανίζουν"

Εδώ είναι όλες οι συχνότητες απο το Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Το lepanto σημερα απ τις 11 το πρωι ειχε μαυρο,και τωρα το βραδυ παιζει ξανα αλλα μεσω του internet σε letter box

Αποσυνδεδεμένος nickpasxos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2015
  • Τόπος: Patras, Greece
  • Μηνύματα: 468
  • Master Control Operator IONIAN TV & PLUS WEB TV
Νέα παραλλαγή για το logo της ΝΕΤ (Epsilon)

[ Τα συνημμένα δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες ]

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το lepanto σημερα απ τις 11 το πρωι ειχε μαυρο,και τωρα το βραδυ παιζει ξανα αλλα μεσω του internet σε letter box
Το LEPANTO εκείνη την ημέρα είχε ένα πρόβλημα με την ηλεκτροδότηση των εγκαταστάσεων του στην Πάτρα, με αποτέλεσμα να χαλάσει το μηχάνημα που έστελνε το σήμα του σταθμού στην Digea.

Συγχώνευση: Δευ 16 Σεπ 2019, 20:55
Νέα σήμανση τηλεοπτικών προγραμμάτων - Σε ισχύ από τις 30 Σεπτεμβρίου


Αποσυνδεδεμένος marios121

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2017
  • Μηνύματα: 58
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Νέα σήμανση τηλεοπτικών προγραμμάτων - Σε ισχύ από τις 30 Σεπτεμβρίου


Τα καινούργια σήματα καταληλλότητας θα είναι διαφανή ή με το μαύρο φόντο;

Αποσυνδεδεμένος nickpasxos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2015
  • Τόπος: Patras, Greece
  • Μηνύματα: 468
  • Master Control Operator IONIAN TV & PLUS WEB TV

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Το 1mux της digea σημερα απ την Αροη στο 25UHF κανει καποιες μικροδιακοπες λιγων δευτερολεπτων και επανερχεται

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Το 25UHF με το 1mux συνεχιζει εδω και μια εβδομαδα να ανοιγοκλεινει ανα διαστηματα

Αποσυνδεδεμένος achilleas1978

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: ?
  • Μηνύματα: 1994
Χωρίς τηλεόραση περιοχές της Αιτωλοακαρνανίας

Ερώτηση στον υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης Κυριάκο Πιερρακάκη κατέθεσε ο βουλευτής του ΚΙ.ΝΑΛ Δημήτρης Κωνσταντόπουλος ζητώντας εξηγήσεις γιατί η Digea δεν έχει εγκαταστήσει ακόμη πομπό στο ξέντρο εκπομπής «Ανάληψη» ώστε να καλύπτονται με τηλεοπτικό σήμα περιοχές της Αιτωλοακαρνανίας.

Η ερώτηση έχει ως εξής:

Λειτουργία Κέντρου Εκπομπής ΑΝΑΛΗΨΗ από τον ψηφιακό πάροχο DIGEA

Με βάση την υπουργική απόφαση 14879/2018 (ΦΕΚ 4991/β/9-11-18) προβλέπεται η λειτουργία από τον ψηφιακό πάροχο DIGEA για την περιοχή απονομής SFN – 18, τριών κέντρων εκπομπής ψηφιακού τηλεοπτικού σήματος: ΑΡΟΗ, ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ, ΑΝΑΛΗΨΗ. Με βάση την παραπάνω απόφαση, το κέντρο εκπομπής “Ανάληψη” αποτελεί ένα νέο σημείο εκπομπής για τον ψηφιακό πάροχο DIGEA, το οποίο όμως έως και σήμερα, ένα έτος μετά την Υπουργική Απόφαση, δεν έχει ακόμη τεθεί σε λειτουργία.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι η θέση που έχει σχεδιαστεί το κέντρο εκπομπής “Ανάληψη” είναι τέτοια, ώστε να εξυπηρετεί ιδιαιτέρως τις “λευκές περιοχές” της Αιτωλοακαρνανίας, όπως τις παραλίμνιες περιοχές της Τριχωνίδας, τον δήμο Αγρινίου, τον δήμο Θέρμου, τις ορεινές περιοχές του δήμου Ναυπακτίας

Το σημαντικότερο όλων, είναι ότι το εν λόγω κέντρο θα δύναται να μεταδίδει το τηλεοπτικό σήμα των περιφερειακών σταθμών που ανήκουν στο SFN18, στην πόλη του Αγρινίου αλλά και στις υπόλοιπες προαναφερόμενες περιοχές, ήτοι να μεταδίδει το τηλεοπτικό σήμα σε πληθυσμό περίπου 125.000 κατοίκων. Γίνεται συνεπώς αντιληπτή η σημασία που έχει η λειτουργία του κέντρου εκπομπής “Ανάληψη” για τις εν λόγω κοινωνίες της Δυτικής Ελλάδας.

Κατόπιν αυτών, ερωτάσθε κ. Υπουργέ:

Για ποιο λόγο δε λειτουργεί έως και σήμερα το κέντρο εκπομπής “Ανάληψη” από τον ψηφιακό πάροχο Digea κι ενώ έχει ήδη παρέλθει ένα έτος από τη θεσμοθέτησή του;

Ποιο είναι το χρονοδιάγραμμα εφαρμογής της υπουργικής απόφασης 14879/2018 (ΦΕΚ 4991/β/9-11-18) και ποια συγκεκριμένα είναι η ημερομηνία που θα εκπέμψει ο ψηφιακός πάροχος Digea από το Κέντρο Εκπομπής “Ανάληψη”;

Ποιες είναι οι κυρώσεις που προβλέπονται για τη μη υλοποίηση της λειτουργίας του κέντρου εκπομπής “Ανάληψη” από τον ψηφιακό πάροχο Digea και έχουν αυτές επιβληθεί; Σε ποιο στάδιο κατασκευής βρίσκεται το κέντρου εκπομπής “Ανάληψη” από τον ψηφιακό πάροχο Digea;

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Valuable Inform

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2018
  • Τόπος: Ελλάδα
  • Μηνύματα: 1166
Αλλαγή του format του Ionian σε 4:3 αυτή τη στιγμή τηλεοπτικά.

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Να ρωτησω βρε παιδια στο Μεσολογγι στην περιοχη Βίγλα,απ σημα περνανε καλυτερα τα Ακαρνανικα?διοτι εχω γυρισμενη την κεραια μου στην Αροη και σε καποια διαστηματα μου κανει καποια λιγα δευτερολεπτων περαστικα σπασιματα η τηλεοραση.Τα Ακαρνανικα αμα τη γυρισω περνανε με καλυτερο σημα?

Συνδεδεμένος homeo

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2010
  • Τόπος: Βόρεια Ηλεία
  • Μηνύματα: 313
Τα Ακαρνανικά καλύπτουν οριακά την περιοχή σου . Πολύ καλύτερα σε καλύπτει ο Αίνος από τα δυτικά.

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Ναι αλλα οσο την ειχα γυρισμενητην κεραια Αροη επιανα και τα Ακαρνανικα παραλληλα με καλο σημα ενω τον Αινο καθολου πολυ χαλια,τωρα την γύρισα προς Ακαρνανικα μου τα πιανει καμπανα ολα οπως και πριν με την Αροη απλως τωρα θα τεσταρω αν θα μου κανει και απ εκει τα στιγμιαια κοψιματα και θα δω

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Τα HD κανάλια της Αροης με κεραία γυρισμένη προς Αρόη πως τα έπιανε εκεί;

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Βασικα ολα τα καναλια απ την Αροη τα επιανα καμπανα απο αποψη σηματος ολα ηταν 100%,ομως σε καποια διαστηματα μου εκανε καποια περαστικα σπασιματακια η εικονα,η κεραια ομως παρολο που ηταν γυρισμενη Αροη μου επιανε με 100% σημα και τα Ακαρνανικα ακομη και στα περιφερειακα,ενω τον Αινο παρα μα παρα πολυ ελαχιστα εως καθολου,τωρα την γυρισα Ακαρνανικα,και η Αροη πιανει εντελως χαλια εν αντιθεσει με τα Ακαρνανικα που οταν την ειχα στην Αροη επιαναν μια χαρα,τωρα λοιπον που την εχω προς τα Ακαρνανικα βασικα κοιταει προς το Ελληνικό διοτι προς τα εκει μου εβγαινε το μεγιστο σημα στα Ακαρνανικα και την εχω βαλει ετσι που να μπορω να βλεπω καπως σχετικα καλα τα περιφερειακα απ την Αροη που με ενδιαφερουν (LEPANTO,SUPER B,ACHAIA,LYCHNO),αλλα μου τα παιζει με πολυ χαλι σημα εντανει βλεπονται δεν κανουν κοψίματα,ενω τα περιφερειακα απ τα Ακαρνανικα οταν την ειχα απ Αροη οπως και τα αλλα απ εκει 23,27,28,32 παιρνουσαν με 100% σημα,γι αυτο λεω απ οτι φαινεται τα Ακαρνανικα εχουν ισχυροτερο σημα στην γειτονια μου,και η digea στην ιστοσελιδα της οταν βαζεις Μεσολογγι πρωτα εχει τα Ακαρνανικα,μετα την Αροη,και τελευταιο τον Αινο

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Τωρα το πρωι παρατηρω ενα περιεργο πραγμα στην ιδια συχνοτητα τα περιφερειακα στο 53 απ την Αροη με σπασιματα στην εικονα σε σημειο που δεν βλεπονται ο LUCHNOS,SUPERB,ενω το lepanto και το SUPER  που ειναι στην ιδιαα συχνοτητα παιζουν σχετικα καλα,η ληψη που αναφερω ειναι απ Μεσολογγι η τηλεοραση μου στο σημα ειναι σταθερα ισχυ 90% ποιοτητα 100% σε samsung το ιδιο επισης γινεται και με τα περιφερειακα των Ακαρνανικων στο 46

Συγχώνευση: Κυρ 24 Νοέ 2019, 08:31
Μιλησα και με εναν δικο μου απ το σπιτι μου στην Πατρα εχει το ιδιως ακριβως θεμα

Αποσυνδεδεμένος Passenger57

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Μηνύματα: 64
Παιδιά έχει πρόβλημα ο ΟΤΕ στην περιοχή μου είπε η DIGEA ...κάνει μικροδιακοπές η λήψη δεδομένων απειροελάχιστη και ως συνέπεια να γινεται χαμος στην περιοχή από Ξυλόκαστρο έως Ήπειρο :morons

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Επισης βλεπω και τα ιδιωτικα απ την Αροη σημερα που και που τωρα το πρ ι κανουν κοψιματακια

Αποσυνδεδεμένος Passenger57

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Μηνύματα: 64


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (00:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: xantono Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (22:28)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (22:05)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:54)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:36)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:29)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 28/03/2024 (20:35)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (20:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:42)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (18:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)