Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)
  • Πεμ 25 Απρ 2024, 18:08
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  (Αναγνώστηκε 222651 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Off topic: εκει στα Μουραγια η Cosmote εχει θεμα και με γυρναει στο αλβανικο, ετσι εφαγα μια καρτα τζαμπα....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4566
Κανονικά δουλεύει το 92.9 δεν σταμάτησε ποτέ απλά έχει την πιο χαμηλή ισχύ από όλα

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
off topic κινητο ... στα μουράγια μαλλον ειναι τα παλια σπτια που κοβουν σημα των δικων μας, σε συνδυασμο που ειναι ψηλα, αλλα απο αλλες αναφορες και στο λιμανι κοβουν οι Αλβανοι και εκει κοντα Νισάκι κλπ... παλια με γυρναγε και εμενα σε αλλο σημειο (δεν μου εφαγε καρτα, αλλά αλλαζε την ωρα) εβαλα το κινητο στο manual επιλογη μονο cosmote ετσι ενα παλιο νοκια δινει προειδοποιηση αν παει αλλο δικτυο

Αποσυνδεδεμένος tech_lover

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2016
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 594
Έχοντας περάσει μερικά χρόνια στην Κέρκυρα, θαρρώ πως η πύλη του Αγίου Νικολάου βρίσκεται στο Φαληράκι. Το σημείο δηλαδή δίπλα από τους προσκόπους που περνά προς την ακτή και τα μαγαζιά.

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Ναι, εκει ειναι ο Αγιος Νικολαος των Λουτρων (διπλα στα μπάνια του Αλέκου για τους Κερκυραιους)...
Αλλά ας μεινουμε on-topic... πολύ καλες οι ληψεις του Πανου, και χαιρομαι που ανακαλυφθηκε σημειο μεσα στην πολη που βγαινουν σκοπιανικα, μιας και με τοσα βουνα αναμεσα εγω προσωπικα δεν το περιμενα... βεβαια η αποσταση δεν ειναι και τοσο μεγαλη και το υψομετρο εκπομπης δεν ειναι αμελητεο...

Συνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4566
Το είχα αναφέρει και εγώ όταν είχα έρθει Κέρκυρα το 2018 ότι πιάνουν τα Σκοπιανικα πάνω στο κάστρο

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tech_lover

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2016
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 594
Εκείνο το σημείο κρύβει διαμαντάκια πολλές φορές, με τη βοήθεια του καιρού φυσικά. Και βρίσκεται σε μηδενικό υψόμετρο μιας και η πόλη βρίσκεται ψηλότερα. Όταν έκανα λήψεις βέβαια εγώ δεν είχα βγάλει Σκόπια (ή δεν τα αναγνώρισα), αλλά οι Αλβανοί και σταθμοί από Ήπειρο έβγαιναν καμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
οποιος ξανα παει ας δοκιμασει ληψεις και εδω
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
μικρος που εμενα Πλατυτερα εκει πανω παιζαμε μπαλα (που τοτε ιντερνετ) και καποιες φορες περναγε και το Άραμις απο βορεια κερκυρα πισω απο παντοκρατορα (την τοτε εποχη πριν παρουν αδειες) αυτος εβγαινε με καμια 100w ειχε πανω 829Β

Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Ημεροβίγλι (Σαντορίνη)
  • Μηνύματα: 3478
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Συμπτωματικά βρέθηκα το Σάββατο το μεσημέρι πολύ κοντά σε αυτό το σημείο (συγκεκριμένα στο Ιόνιο Πανεπιστήμιο) αλλά δεν έκανα λήψεις, θα το έχω υπόψη μου την επόμενη φορά που θα ξανάρθω στην Κέρκυρα! Από Ιταλία δεν πέτυχα τίποτα το τριήμερο εκτός από μια πολύ ασθενή λήψη του Rai Radio 2 από Parabita στο 95.5, και υπάρχει η περίπτωση αυτή η λήψη να είναι μόνιμη γιατί το σήμα ήταν σταθερά χάλια όλο το τριήμερο χωρίς διαφορές..

Γιώργο, το Βίτσι το σκέφτηκα κατά τη διάρκεια των λήψεων, προσπάθησα ειδικά για το 88.6 αλλά δεν έβγαλα τίποτα..
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Εκεί ακριβώς μένω, αν ανέβω στην ταράτσα έχω Ακαρνανικά και Αίνο πολύ καθαρά στις ελεύθερες συχν/τες radio&tv, Παντοκράτορα εννοείται, Αλβανία όλα τα Κ.Ε. πέριξ των Αγίων Σαράντα και στις καλές μέρες με διάδοση Ιταλία (έχω βγάλει από την επαρχία της Φότζια σταθμούς με ελάχιστο χιόνι (υπ’όψιν παρεμβάλλεται και ο Παντοκράτορας, πολύ σημαντικό για 400χλμ απόσταση)..

Έχω την εντύπωση ότι λαμβάνονται μόνιμα ιταλικοί σταθμοί στα FM, και αυτό είναι κάτι που θα το διαπιστώσω με την πρώτη ευκαίρια που θα πετάξω το iPhone :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
σιγουρα η περιοχη του λετσε θα ναι μονιμα στα ραδιοφνα σε περιοχες που εουν οπτικη επαφη με αυτο

στο βιντεο βλεπω αμπανα το ρυθμος στο 101.9 για αυτο μαλλον πηγε 102.2 ο ποπ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4566
Καλά στο +0.2 Ήταν ο Ποπ δεν υπάρχει περίπτωση να πήγε από 102.1 102.2 για τον Ρυθμό, πιο πολύ λόγω Ιωαννίνων πήγε νομίζω και είχε αναφερθεί πιο πάνω

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
Δεν νομιζω να βγαινουν οι σκοπιανοι εδω στο χωριο, ισως πιο ανατολικα μου, αν ειναι θα τον ειχα πετυχει, θα κοιταζω αν παω καπου αλλου

@ panos 456 & τους επισκεπτες

παντως κριμα να μην ειχες και μια μικρη φορητη tv, εκει στα μουράγια που πηγες (και μας εδειξες) και με απλη κεραια συρμα
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
νομιζω θα σου εβγαιναν ανετα ολα τα Αλβανικα (23, 39, 43, 53) γιατι ειναι απεναντι κοντα πλην το 53 δεν ξερω σιγουρα .. ετσι να πεις οτι εβγαλες και dvbt2 ισως και to hevc στο 53, εχε το υποψην την επομενη φορα

κλειστο το Αμφιλοχια 104.5,  βγαζω πρωτη φορα το radio kisskiss ... ερα ιωαννινα 88.2 καλα 2-3 μοναδες (απο 15) περασε τον αρωμα απο πατρα

Συγχώνευση: Τρι 21 Ιαν 2020, 12:10

107.2 εδω σπιτιτ ακουγα λαϊκά πολυ αχνα, πηγα στο δρομο μπας και ειναι καλυτερα αλλά εβγαινε ιταλος ... edit o λαίκός Πυργος 107.1

επισης στο δρομο σε συγκεκριμενο σημειο βγηκε το ραδιο σαραντα 96.1 δεν ειπε τιποτα για alpo μαλλον θα ειναι άλλο
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
μολις το ελεγε εκλεισε το κινητο απο μπαταρια για video, καινουριος θα ειναι, ή θα ανεβασαν ισχυ, δεν τον εντοπισα αλλη φορα

Συγχώνευση: Τρι 21 Ιαν 2020, 14:34

μπραβο στον panos456 αλλιώς / μάλλον δεν θα το πετυχαινα .. ραδιο Σαραντα 96.1 (η ωρα στο ραδιο ειναι λάθος)





Συγχώνευση: Τρι 21 Ιαν 2020, 18:06

λυσαξα μπας και πιασω τους σκοπιανους αλλα τιποτα ... σημερα βγηκαν πρωτη φορα kisskiss 104.5, radio saranta 96.1 και τωρα κοιταζα στο 106 και βγηκε πρωτη φορα πηγασος αρτα (δεν το λεει στο video αλλα αυτος ειναι το ειπε μετα) καποτε δυναμωνε απο διπλα η ερα 106.1 (η ωρα ειναι λαθος, πριν λιγο εγινε η ληψη)  ... EDIT ιταλια αρχιζει να δυναμωνει ... ακομα κλειστο το αμφιλοχια 104.5



Συγχώνευση: Τρι 21 Ιαν 2020, 22:21

χωρις ηχο ο Λευκαδα 90.5 ... EDIT ... καινουριος ιταλος ληψη 106.1 radio italia solo musica italiana

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Το Club FM στο 91.5 πρεπει να εχει δυναμωσει, γιατι εδω στην πολη απο εκει που εβγαινε και δεν εβγαινε τωρα ειναι καμπανα

Επισης το Δευτερο 93.8 σαν να εχει προβλημα στον ηχο, σαν να σκανε τα πριμα πολυ στο ηχειο και οι μουσικες ακουγονται λιγο παραμορφωμενες, δεν ξερω πώς λεγεται αυτο, αλλα παλαιοτερα ειχε πολυ καλο ηχο... η ΕΡΑ 99.3 ακομα χωρις RDS. 89.8 ερα3 ακομα με αυτον τον αθλιο ηχο που ειχε απο καταβολης της (χωρις μπασο)... μα καλα δεν το ακουν οσοι ανεβαινουν πανω στο βουνο;;; Και να πεις οτι δεν εχει ακροατηριο εδω στην Κερκυρα... επισης πρεπει να εχει χασει λιγη ισχυ γιατι ακουγεται λιγο χιονακι μεσα στον ηχο. Οι υπολοιποι σταθμοι ακουγονται καλα (εκτος του Gaga βεβαια)

Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Ημεροβίγλι (Σαντορίνη)
  • Μηνύματα: 3478
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Το παρατήρησα κι εγώ αυτό το πρόβλημα με τον ήχο του Δεύτερου, νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα μόνο με το στέρεο, μονοφωνικά πρέπει να ακούγεται σωστά χωρίς παραμόρφωση.. Μπάμπη για τους Σκοπιανούς πρέπει αναγκαστικά να κατέβεις στην πόλη για να τους πιάσεις 100%, δυστυχώς δεν μπορώ να εγγυηθώ για άλλα σημεία πέραν αυτών που ανακάλυψα  :S
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
ευχαριστω ... επιασα το Σκοπιανο 92.3 στο υψωμα για ληψεις dab συν πολλους κροατες φμ πχ κοιταζα για το 96.1 και βγηκε κροατης τερμα μοναδες, ταπα σε ιταλο, τον αλβανο και σκοπιανο (αν περασε σημερα) που επαιζαν εκει ... αλλα ναι η πολη φαινεται ιδανικη γιατι δεν περνανε αλλοι τοσο ευκολα ... τωρα ηρθα ξεχωριζω τα video και σε καμποσο (ισως και 2ωρο μεχρι & να ανεβουν) θα ανεβουν στα dx

Συγχώνευση: Πεμ 23 Ιαν 2020, 13:29

καλα εδω εχει φαει ταπα η ερα σπορ 106.8 απο τον νορπα, ο αρια 107.4 επισης εχει καλυφθει απο τον νορπα 107.5 και πολλοι αλλοι ιταλοι περνανε πολυ καλα, ακουγα μακρυνο ιταλο στο 108, το καναλι 30 ντιντζεα εχει χαθει σημερα εδω που ειμαι ... ενα φυσημα ακουγετε σχεδον σε ολη την μπαντα φμ (μπουκωσε το ραδιο) και μονο οι πολλοι δυνατοι ακουγονται ... ο Λευκαδα 90.5 εχει επανελθει ο ηχος απο προχτες

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Και εδω ερχεται ο Norba 106.8, χάλια μεν αλλά ερχεται .. το αξιοσημειωτο ειναι πως εκπεμπει απο 400χλμ μακρια περιπου... απο την Φοτζια!!! Επισης κατι ψιλα πιανω στο 104.1 απο Ιταλια και στο 107.95 περιπου ενα πειρατη με ελληνικα. Μπαμπη εσύ το πιανεις αυτο;; Μου κανει εντυπωση οτι δεν μου ερχονται καθολου τα «κοντινα» κεντρα της Ιταλιας πχ. Parabita (rai1 90.7 kai rai2 95.5) που εχω αποσταση 140χλμ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
την ωρα που εγραψες δεν προσεξα, ομως πιο πριν που εγραψα ειχε πολλα εκει γυρω, παντως εναν στους 107.9 καποτε περναει εδω στο χωριο, δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν ο ιδιος σημερα

Αυτο που λες οτι δεν βγαινει η  Parabita το εχω προσεξει και εγω, καποτε περνανε σαν να ειναι διπλα πολυ πιο μακρυνοι και οι κοντινοι τιποτα ... το ιδιο και στο dab ειδικα χτες ... οι κροατες 10α & 11c για 4 και μιση ωρα που καθησα, ηταν εκει μονιμοι, πλην του 11c που καποτε (οχι συχνα) χανονταν για κανα 5-10λεπτο (ισως λογο της αποστασης) ... ολοι μερα εκει ... τα 12Α & 12C εμφανιστηκαν μετα απο 1+ ωρα με χαμηλο σημα και χανονταν συχνα (αυτοι και χειμωνα με βροχη, χωρις διαδοση, ηταν παντα εκει, ειδικα το 12c)

Συγχώνευση: Σαβ 25 Ιαν 2020, 01:42

Μεσα σπιτι, 107,1 λαϊκός και 107.6 εκκλησία περνανε εδω και καμια ωρα, κοιταξα ορτ και εναλλαξ αλλα τιποτα, στο 92.3 λαϊκα μεσα σε πολυ φυσημα & 99.9 μονο παρεμβολες απο 99.7 & 100.1
Οι ιταλοι επεσαν αρκετα, υπαρχουν μερικοι αλλα πολυ φυσημα

Συγχώνευση: Σαβ 25 Ιαν 2020, 09:03

ο λαϊκός & εκκλησια ακομα παιζουν τωρα το πρωι .ερχονται σχεδον καλα και χανονται πολυ φυσημα, σαν μονιμοι .. απο χωριστες περιοχες ειναι που δεν ερχονται οι αλλοι τοσο καλα?

Συγχώνευση: Σαβ 25 Ιαν 2020, 20:31

με σπασιμο ο ηχος του κις 95.8 καποτε μπαινει και φυσημα, παντως εχει δυναμωσει σημα, απο 6-7 μοναδες παει και στις 11, μηπως κατι φτιαχνουν, ισως και ο καιρος ... ανεβαιανουν παλι λιγο οι ιταλοι

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
o ηχος του 95.8 ειναι καλυτερα, κατι εχει ή μου φαινεται εμενα? ... χωρις ηχο τωρα ο 104.7 ακτινα ... μερικοι ιταλοι παιζουν ok , οσους θυμαμαι 107.7 r101, 105.3 rtl 102.5, 92.6 mondoradio, 96 dj)

Συγχώνευση: Κυρ 26 Ιαν 2020, 22:00

ηρθε ξανα απο νωρις πρωι ο ηχος του ακτινα ... οπου εχει αδυνατο σημα το ραδιο τιρανα 107, περναει το mad αγρινιο 107 (εχει ανεβασει σημα αποψε) που κανει αναμεταδοση τον mad 106.2 ... edit ... ανοιχτος ο ερασιτεχνης 88.1


Συγχώνευση: Δευ 27 Ιαν 2020, 18:16

σημερα πιανω στο δρομο πρωτη φορα ραδιο τιρανα πολυ αχνα στο 92.7 ... επισης πρωτη φορα μεσα σπιτι, club fm στο 100.3 πολυ μετριο σημα ... απο την μια γυριζω την κεραια και ακουω την ερα απο ακαρνανικα και απο την αλλη τον αλβανο ... δεν ξερω αν ειναι λογο διαδοσης ή ανεβασαν ισχυ, το 100.3 το επιανα καποτε καλοκαιρι καλα επανω ψηλα στο βουνο
edit ... σημερα με την βροχη το 93, 95, 103.5 αλβανων καποτε χανονται τελειως για δεύτερα ως λεπτο και ξανα ερχονται, μαλλον ο καιρος καποιο προβλημα τους κανει


Συγχώνευση: Δευ 27 Ιαν 2020, 21:10

πρωτη ληψη 95.3 ερασιτεχνης 1-3 μοναδες (απο τις 15) παλια λαικα και διαφορα Ελληνικα παλια ... ακουω κανα 20λεπτο, στην ωρα δεν ειπε σποτ ... δεν ειναι ο oxygen πατρα γιατι το ελεξα απο εδω
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
εκτος αν παιζει αλλο στο web που δεν νομιζω

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
Κάτι έγινε με το mpx στο 90.5 και γύρισαν πάλι στο αναλογικό Λίνκ. Και το αναλογικό λινκ έχει θέμα και ακούς στο 90.5 κάτι ωραίους περίεργους ήχους. Όταν κάτι δουλεύει σωστά το αφήνουμε στην ησυχία του γιατί άμα χαλάσει άντε μετά να το φτιάξεις πάλι
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
ανοιγο/κλεινει καλο σημα στο 107.7 (μονόκάναλο ηχο δειχνει το ραδιο) χαλει ειτε το κοκκινο ειτε το r101 ... χτες βραδακι ανοιχτος ο ερασιτεχνης 88.1 .. 95.3 ερασιτεχνης μονιμα ανοιχτος, αλλα με πολυ χαμηλο ηχο ... τωρα περναει ανα διαστηματα ο λαϊκος 107.1 πυργος ... Ιταλοι απο χτες πολυ καλα (οσοι περνανε απο πανω, ριχνουν ταπες ανα διαστηματα και μερικοι καποτε βγαζουν rds εδω κατω απο βουνο, σημερα μεχρι τωρα εχουν χασει λιγο ... Αμφιλοχια 104.5 φαινεται κλειστο ... ερα 106.8 πολυ πεσμενο σημα ενω απο νοτια περνανε αλλοι καλα ... 99.3 ερα κεκρυρα, ακομα χαμηλο σημα χωρις rds ... 95.8 τοπικος kiis εχει ανεβασει σημα μερες τωρα, πλεον καποτε βαζω και ακουω, πριν δεν περναγε καλα σε ολα τα σημεια μεσα σπιτι ... 87,6 στουντιο 1 καλο σημα απο καιρο (παλι ομως δεν πιανει παντου μεσα σπιτι) & πλεον στα σημεια που βγαινει δεν επιρεαζεται ευκολα απο to venere 87.7, παλι χαιρεσαι να ακους καλα παλια λαϊκα (για εμενα) ...  gaga 98.4 ψιλο περναει αυτες τις μερες, απο πλευρικα 98.5 ακουγεται με παρασιτα ... 91.1 εκλλησια τωρα παιζει τσάμικα ...

Συγχώνευση: Δευ  3 Φεβ 2020, 19:55
δυνατο σημα με τερμα μοναδες (15) σε αρκετα σημεια στο 91.4 ... πειραζει την ερα 2 στο 91.3 και club fm 91.5

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
σημερα εχει χασει σημα ο life 102.9 ... κλειστο πριν λιγο το 103.2 radio one Αλβανιας, ισως ειχαν κακοκαιρια ... το top albania στο 100.6 εχει ακομα μονο σημα για βδομαδες ετσι ... τωρα προσεξα οτι περναει ή εχει ανοιξει προσφατα το 104 με το top albania radio (το 104 ηταν κλειστο μηνες) ... δεν ξερω ακομα σιγουρα, παντως αρχισε μια μια μοναδα και ανεβασε μεχρι 5


Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
εδω κατω εχει χαθει καιρο το 104 που αλλες φορες θεριζε απο σημα
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
μαλλον θα σου ξανα ερχεται

ανοιχτος ερασιτεχνης 107.3 τερμα μοναδες, κοβει τον αρια 107.4...
ερασιτεχνης μαλλον καινουριος ή τωρα τον προσεξα και στο 93.5 με 4 μοναδες παιζει σε σημεια με τον hit γιαννενα αυτος 5 μοναδες , περναει ο ενας ή ο αλλος αναλογα που θα βαλω το ραδιο...
ιταλοι αρχιζουν να ανεβαινουν παροτι υπαρχει ψιλη βροχη, μερικοι, μαρια 89.9, κις 88, venere 87.5, 89.4 kiss, 96 dj, 94.7 maria, 104.3 r101, 106.6 norba, 105.3 rtl 102.5, 107.7 r101, 101.7 love κλπ

ανανεωση απο προχτες ... αμφιλοχια ανοιξε ... ερα σπορ 106.8 οκ τωρα το συνηθησμενο σημα ...

Συγχώνευση: Τρι  4 Φεβ 2020, 22:52

θα τρελεθω αποψε  :alright ... μια με το 89.6 στο αλλο νημα και τωρα ο hit 93.5 δειχνει να παιζει απο 2 συχνοτητες, εχουν τα σηματα καποια δευτερα διαφορα στη μουσικη ... δεν ειναι ερασιτεχνης αλλα φαινεται εχει 2 συχνοτητες ... η μια με το χαμηλο σημα ειχε αδιαμορφωτο για λιγα λεπτα και μετα αρχισε μουσικη ... να τον κανει καποιος αναμεταδοση δυσκολο ... απλα μετακινω το ραδιο απο πανω του αποροφητηρα προς νεροχυτη

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Για αυτο που λες με τον HIT υπαρχει μια απολυτως λογικη εξηγηση... παιζει ταυτοχρονα και απο Φαρμακοβουνι (Φιλιατες) και απο Λυγγιαδες και τα πιανεις μαζι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
μαλιστα εδω μου πετυχε διπλη συχνοτητα, ευχαριστω... ερχεται πλεον μεσα σπιτι (απο χτες το προσεξα) ο δυτικα fm 92.8, ανεβαζει και μεχρι 4 μοναδες, λιγο φυσημα, πριν περναγε καποιες μερες με πολυ φυσημα (για μεσα σπιτι) ... το top radio 104 απο χτες εχει μονο σημα ... πρεπει να ανοιγει σημα 98.1 επανω στον αλφα, καποτε ειναι μονο σημα εκει



Συγχώνευση: Παρ  7 Φεβ 2020, 14:23

ξερουμε ποιος σταθμος ειναι στο 107.9 και βγαινει και στα μεσαια 1400κατι? ετσι ειπε o ιδιος, λεει μουσικο δικτυο νοσταλγια, τι ειναι? με παλια λαικα

Συγχώνευση: Παρ  7 Φεβ 2020, 19:02

χαμηλωσε το σημα του 92.8 δυτικα ... ανεβηκε το σημα του life 102.9 κανονικα ... χαμηλα οι ιταλοι πολυ λιγοι ... πριν λιγο περναγε ερα 3 97.8 Λυγγιαδες ... χτες βραδυ ανοιχτος ο ερασιτεχνης 107.3 ... υπηρχε σημα και στο 107.7 για λιγο

αυτο ειναι το video που εμφανιστηκε για κανα 5 λεπτο και αυτο το σημα, πριν χαθει ... αν αναγνωριζετε κατι ... εχει ατακες απο μαλλον σταθη ψαλτη κλπ (στην αρχη του video) και λαικα ... κατι σαν να μου θυμίζει αυτο με τις ατακες απο παλια) ... προς το 1:10 λεει μουσικο (ή καπως ετσι) δικτυο νοσταλγια, μετα χαθηκε


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
ραδιο Σύπνος 96 φμ ... πανω χωρι Δουκαδες ... λεει σημερα στις 5 στον ιερο ναο Περιβλεπτου, οποτε ο Σύπνος ειναι (δεν το πετυχα να το λεει) δεν ξερω απο που βγαινει



Υπαρχει Εκκλησια στο 100.9 ? μου βγηκε για λιγο αυτο, μετα χαθηκε, καμια αρμονικη?




Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Ημεροβίγλι (Σαντορίνη)
  • Μηνύματα: 3478
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Το 96.0 το βγάζεις από Λιγγιάδες, δεν είμαι σίγουρος ότι εκπέμπει μόνιμα αυτός ο σταθμός αλλά περιστασιακά... Το 100.9 λέγεται "Σήμαντρο" και βγαίνει από Αράκυνθο Αγρινίου  :smile:
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
ααα ευχαριστω  :hail ... περνανε λοιπον απο εκει κατω πανω ψηλα στο χωριο δουκαδες, γιατι παλι ηταν και το ραδιο μεσσολογγι 92 ... περασε και ο λαικος 107.1 ... απο ιταλους τιποτα, απιστευτο


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΝΟΜΟ ΗΜΑΘΙΑΣ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (14:53)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:50)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:41)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: NOVA 25/04/2024 (09:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (07:38)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:22)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (23:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΡΑΚΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΣΕΡΡΕΣ [ΠΖ 01]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/04/2024 (23:22)
* Απ: CB Radio   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (23:12)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:44)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (21:08)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: cocu Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:58)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: jinn42 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:13)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:01)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 24/04/2024 (16:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στον ΕΒΡΟ  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (16:03)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 24/04/2024 (11:31)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 24/04/2024 (11:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (11:09)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 24/04/2024 (09:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (08:48)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: Kalos Φόρουμ: IPTV Γενικά 24/04/2024 (04:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: robi1994 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (02:29)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (01:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (23:35)