Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΡΚΑΔΙΑ
  • Παρ 19 Απρ 2024, 22:23
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΡΚΑΔΙΑ  (Αναγνώστηκε 75350 φορές)

Ellanios και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Ναι ακριβώς έτσι. Στη Σπάρτη σήμερα άκουγα 88, 91.8 95.7 αλλά όχι 98.5. Από Τρίπολη θα δώσω ξανά ραπορτο αύριο που θα περάσω

Sent from my G3112 using Tapatalk

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Ράφικ

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Μηνύματα: 29
Εχει σιγησει ο Παλμος 90,5 στην Αρκαδια μετα τον θανατο του ιδιοκτητη του στον σαιτοπολεμο...

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Τι; φοβερό.
Παραμένουν κλειστοί στην Τρίπολη οι 98,5 Άρωμα και 94,6 της εκκλησίας. Φέρον είχε το μεσημέρι που πέρασα ο 92,6.
Άφαντοι οι καλαματιανοί στην πόλη.
Περίεργο ο Άρωμα να εκπέμπει Κόρινθο και δεν ξέρω πού αλλού, αλλά όχι Τρίπολη. Μεγαλόπολη και Καλαμάτα βγαίνει;
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Ράφικ

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Μηνύματα: 29
Ο 90,5 απο το απογευμα της Δευτερας ανοιξε ξανα αλλα παιζει "πενθιμη" μουσικη. Σαν να ειμαστε ακομα στην Μεγ. Εβδομαδα.
Τον 98,5 τον επιασα την προηγουμενη εβδομαδα στην Νεμεα και στην Καλαματα. Στη Μεγαλοπολη αρχισε να εκπεμπει τα μεσανυχτα σημερα (Δευτερα προς Τριτη του Πασχα).
Δεν ειναι κατι περιεργο. Ειναι αλλη μια συνηθισμενη βλαβη (και) σε αυτον τον σταθμο.

Συνδεδεμένος Spartifm

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2015
  • Τόπος: Sparti
  • Μηνύματα: 84
Από εχθές λήψη του Μάριου Μπλακμαν στους 87.7 με rds στη βόρεια Λακωνία.Η λήψη δείχνει ότι κατάφερε και ανέβηκε ασσεα με χαμηλή ισχύ όμως .....

Συνδεδεμένος Ellanios

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2017
  • Μηνύματα: 54
Ο Βlackman παιζει 87,7 με Rds και Στερεο απο την Ζατουνα...87,5 παιζει απο Λυκοδημο και 87,6 παιζει απο Δολιανα.

Αποσυνδεδεμένος ch10

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2011
  • Τόπος: Ιτέα Φωκίδας
  • Μηνύματα: 1298
O Blackman στους 87.7 ακούγεται πολύ καλά και εδώ σε μένα (αν είναι από Ζάτουνα όπως λες και δεν έχει κάπου αλλού πομπό στην ίδια συχνότητα εκεί κοντά).

Δέκα μέρες περίπου, το σήμα του Diva 106.1 μου έρχεται πιο χαμηλά απ' ότι μου ερχόταν πριν. Δεν ξέρω αν φταίει η πολύ ζέστη γι' αυτό.
Ελπίζω να επανέλθει σύντομα η ισχύς του στα επίπεδα που ήταν πριν.

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Και στο σημερινό μου πέρασμα από την Τρίπολη από το κακό στο χειρότερο.
  • Παραμένει άφαντος και σήμερα ο 94,6 της εκκλησίας της Τρίπολης 
  • Επίσης άφαντος ο 98,2 της εκκλησίας της Μεγαλόπολης
  • Φέρον οι 90,9 Μητρόπολη Πειραιά και 95,9 Αρκαδική Ραδιοφωνία
  • Κανένας Καλαματιανός, ούτε ο 98,5 που κανονικά εδρεύει στην Τρίπολη (αλλά παρ' όλ' αυτά παίζει Κορινθία και Μεσσηνία)
  • ο Διάσταση 104,6 με χίλια βάσανα από τον κρατικό 104,4 και πολύ τοπική εμβέλεια
  • ο κρατικός Kosmos μεταφέρθηκε από τους 93.6 που ήταν παλιότερα στους 105,7, όπου πλέον παίζει με υψηλή ισχύ και RDS
  • στη Μεγαλόπολη έβγαλα αχνά μια εκκλησία στους 107,8. Είναι από Ηλεία;;
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29829
η εκκλησια του πυργου ειναι στο 107.6 μαλλον κατι αλλο θα επιασες. αυτος απο αθηνα παιζει εκκλησια στο 107.8 αλλα δεν ξερω αν ειναι ανοικτος
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
Ο σταρ 107.8 έιναι ανοικτός κ πάλι εδώ κ καιρό αλλά δεν ξέρω αν παίζει ακόμα εκκλησία

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ράφικ

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Μηνύματα: 29
Ξέρει κανεις αν ο Αστερας radio 100,1 της Τριπολης εχει εξαγοραστει απο τον Life 88 της Καλαματας;
Τους τελευταιους μηνες εχει αλλαξει το ρεπερτοριο του απο Ποπ σε Ροκ και παιζει τα ιδια τραγουδια με τον Life με την ιδια σειρα, αλλα με διαφορετικο ονομα σταθμου και διαφημισεις

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Σήμερα πέρασα μια γρήγορη και μέσα από Μεγαλόπολη, λίγα χιλιόμετρα μακριά από το παγκοσμίως γνωστό Κολοκοτρωνίτσι. Τα νέα της ημέρας:
  • Ο 107,8 μάλλον είναι τοπικός και αναμεταδίδει την εκκλησία της Ελλάδας σε στέρεο, πολύ καθαρή λήψη στην πλατεία της Μεγαλόπολης. Απίθανο να είναι από Υμηττό.
  • Ο 98,2 με την Πειραϊκή Εκκλησία είναι επίσης ανοιχτός, σε αντίθεση με αυτά που έγραψα παραπάνω
  • Από τη μακρινή Τρίπολη, μέσα στη Μεγαλόπολη πιάνουν μόνο ο 87,7 Blackman (Μύθος ή Ωμέγα;), ο 91,5 Δημοτικός και ο 101. Περονόσπορος και στην Ασέα και τη Ζάτουνα. Κάτι έπιασα στους 95,9 αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
95.9 λογικά θα έβγαλες αρκαδική ραδιοφωνία απο Τρίπολη κ αυτό.

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος PanosRadio

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2013
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1461
Η Αρκαδική 95.9 παίζει και από Ζάτουνα,με αξιόλογη ισχύ.

Το εκκλησιαστικό 107.8 το έβγαζα και πριν λίγα χρόνια σε χωριό σχετικά κοντά στην περιοχή. Από τότε έψαχνα από πού παίζει αλλά δεν είχα καταλάβει τελικά.

Sent with PatataTalk!


Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Ναι, απλά είναι αξιοσημείωτο ότι μεγάλοι σταθμοί της Τρίπολης δεν διαθέτουν πια αναμεταδότη για Μεγαλόπολη. Όπως ο 93,8, ο 96,5 και ο 102,8. Δεν ξέρω αν λόγω κακοκαιρίας ή κάποιου προβλήματος είχαν βγει off

Άλλο ένα πέρασμα από Τρίπολη.
  • Η Αρκαδική Ραδιοφωνία 95.9 στην Τρίπολη μεταδίδει ακόμη φέρον, ήδη 5 μέρες απο την προηγούμενη λήψη μου, νομίζω είχε χαθεί για μήνες και στο παρελθόν. Οπότε δεν πάει να παίζει δυνατά και από Ζάτουνα...
  • Ανοιχτός ο αναμεταδότης της Πειραϊκής Εκκλησίας στους 90,9, παραμενει άφαντη η Εκκλησία της Ελλάδος στους 94,6, παρότι δίνεται ως επίσημη συχνότητα στο σάιτ της Μητρόπολης
  • Μπόλικο κείμενο στο PS του RDS για τους περισσότερους σταθμούς, τηλέφωνο, αστεράκια, περιοχές, ευχές, πάρε να χεις. Μια φίλη που της άρεσαν τα ροκάκια του  Horizon 96,5 νόμιζε ότι το λένε "Κυνουρία" επειδή αυτό είχε κολλήσει στο δέκτη της.
  • Έχει γραφτεί ότι ο Αστέρας διαθέτει RDS ή εχουμε new entry? 0x10fa το PI.
  • Αρκετά φτωχός και μονοφωνικός ήχος για τον Blue 92,6
  • o Kosmos παιζει και στους 93,6 και στους 105,7, στη δεύτερη μάλιστα με RDS. Δεδομένου ότι κμαια απο τις συχνότητες δεν λαμβάνεται στη Μεγαλόπολη, να υποθέσω ότι και οι δύο παίζουν από Δολιανά και την Ασέα που παλιότερα έπαιζε στους 107 την ξεχνάμε προς το παρόν.
  • Αχνά στα ΚΤΕΛ έπιασαν και οι 95.7 Like και 98.8 Ηλέκτρα.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Ο pena fm στο 103.1 της Κορίνθου λαμβανεται στην Τρίπολη και στα περίχωρα?

Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Πύργος Ηλείας
  • Μηνύματα: 3477
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Ναι, απλά είναι αξιοσημείωτο ότι μεγάλοι σταθμοί της Τρίπολης δεν διαθέτουν πια αναμεταδότη για Μεγαλόπολη. Όπως ο 93,8, ο 96,5 και ο 102,8. Δεν ξέρω αν λόγω κακοκαιρίας ή κάποιου προβλήματος είχαν βγει off

Άλλο ένα πέρασμα από Τρίπολη.
  • Η Αρκαδική Ραδιοφωνία 95.9 στην Τρίπολη μεταδίδει ακόμη φέρον, ήδη 5 μέρες απο την προηγούμενη λήψη μου, νομίζω είχε χαθεί για μήνες και στο παρελθόν. Οπότε δεν πάει να παίζει δυνατά και από Ζάτουνα...
  • Ανοιχτός ο αναμεταδότης της Πειραϊκής Εκκλησίας στους 90,9, παραμενει άφαντη η Εκκλησία της Ελλάδος στους 94,6, παρότι δίνεται ως επίσημη συχνότητα στο σάιτ της Μητρόπολης
  • Μπόλικο κείμενο στο PS του RDS για τους περισσότερους σταθμούς, τηλέφωνο, αστεράκια, περιοχές, ευχές, πάρε να χεις. Μια φίλη που της άρεσαν τα ροκάκια του  Horizon 96,5 νόμιζε ότι το λένε "Κυνουρία" επειδή αυτό είχε κολλήσει στο δέκτη της.
  • Έχει γραφτεί ότι ο Αστέρας διαθέτει RDS ή εχουμε new entry? 0x10fa το PI.
  • Αρκετά φτωχός και μονοφωνικός ήχος για τον Blue 92,6
  • o Kosmos παιζει και στους 93,6 και στους 105,7, στη δεύτερη μάλιστα με RDS. Δεδομένου ότι κμαια απο τις συχνότητες δεν λαμβάνεται στη Μεγαλόπολη, να υποθέσω ότι και οι δύο παίζουν από Δολιανά και την Ασέα που παλιότερα έπαιζε στους 107 την ξεχνάμε προς το παρόν.
  • Αχνά στα ΚΤΕΛ έπιασαν και οι 95.7 Like και 98.8 Ηλέκτρα.

Όταν λες για το PI 10FA, εννοείς τον Αστέρα 100.1 ή τον ΣΚΑΪ στο 102.8;; Γιατί είναι γνωστό ότι έχει PI 10FA ο ΣΚΑΪ, ή έχει γίνει μπέρδεμα ή πήγαν και έβαλαν RDS στον Αστέρα με ίδιο PI με τοπικό σταθμό..
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5698
Για τον Αστέρα 100,1 οχι .. ωραιοτατα , και τι γράφει?
Το 2005 θυμάμαι Φλεβάρη μηνα σωστα ακουγοταν ο πολιτεία 90,7 ,που είχε πομπό στα δολιανα η ΕΡΑ τριπολης 95,3 και ο diva 106,1. όλοι οι άλλοι ακουγοταν πολύ άσχημα με φύσημα και βομβο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Sorry που δεν έχω απαντήσει ακόμη στο ερώτημα αλλά λόγω υποχρεώσεων μπαίνω πιο σπάνια στο φόρουμ. Θα το κοιτάξω και θα σας πω.
Εν τω μεταξύ το Studio μακιγιάζ 89,2 ανέβασε αναφορά λήψεων από τις 23/12 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή ΣυνδεθείτεΑναφέρονται δυο ερασιτέχνες, ο ίδιος καθώς και η Ραδιοφωνία Αγάπης στους 89,9 (συνωνυμία με τον ιστορικό ομώνυμο ραδιοσταθμό της Θεσσαλονίκης;)
Και εδώ άφαντος ο σταθμός της εκκλησίας στους 94,6Αξιοπρόσεκτο ότι το Ράδιο Έμφασις εμφανίζεται να λαμβάνεται με 26db, όσο και κάποιοι δημόσιοι σταθμοί εκτός νομού. Εγώ δεν κατάφερα να τον πιάσω στην Τρίπολη. Να φτάνει μέχρι την Τρίπολη από Λυκόδημο με 26db? Ή μήπως έχει κάποιον χαμηλής ισχύος πομπό;Επίσης αναφέρονται σταθμοί της ΕΡΑ από Γεράνεια, Πάρνηθα και ΜπόρσαΘα ανεβάσω και τη δικιά μου αναφορά λήψης για σύγκριση

Παράθεση
87.6   BLACKMAN - 37 db
 88.3   ΕΡΑ 1ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - RDS - 39 db
 89.2   STUDIO ΜΑΚΙΓΙΑΖ - 50 db
 89.9   ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ ΑΓΑΠΗΣ - 50 db
 90.3   ΕΡΑ 3ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ RDS- 37 db
 90.9   ΠΕΙΡΑΙΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ - ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ - 40 db
 91.5   ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ ΤΡΙΠΟΛHΣ RDS - 49 db
 91.8   ΕΜΦΑΣΙΣ RDS -26 db
 92.6   BLUE FM - ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ - 50 db
 93.6   ΕΡΑ ΚΟΣΜΟΣ RDS -46 db
 93.8   ΑΡΚΑΔΙΑ 93.8 FM RDS- 52 db
 95.3   ΕΡΑΣΠΟΡRDS- 47 db
 95.6   ΕΡΑ 3ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ RDS - 25 db
 95.9   ΑΡΚΑΔΙΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ - 48 db
 96.5   HORIZON FM - RDS - 47 db
 97.4   ΕΡΑ 3o ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ RDS- 22 db
 97.9   ΕΡΑ 1ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑRDS- 29 db
 98.5   ΑΡΩΜΑ 98.5- RDS- 40 db
 99.7   ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΗΣ ΠΕΝΤΗΚΟΣΤΗΣ - 47 db
 100.1  ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΑΔΙΟ - 100.1 - 49 db
 100.7  STUDIO ΜΑΚΙΓΙΑΖ - 50 db
 101.1  GALAXY ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ - ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ SFERA 102.2 - 45 db
 101.5  ΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - 50 db
102.8  ΣΚΑΪ ΑΡΚΑΔΙΑΣ - ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ ΣΚΑΪ RDS- 52 db
103.5  ΕΡΑ 2ο ΠΡΟΓΡΑΜΜΑRDS-48 db
105.0  ΕΡΑΣΠΟΡ RDS - 27 db
105.7  ΕΡΑ KOSMOSRDS - 50 db
106.1  DIVA 106.1RDS- 52 db
[/l][/l]

Συγχώνευση: Πεμ  9 Ιαν 2020, 04:09
Ναι, στις αναφορές μου ο Αστέρας έχει το ίδιο PI με τον Σκάι Αρκαδίας.  Το PS είναι ' ASTERAS', '100.1 FM', ' STEREO ' . Λίγο απίθανο να είναι λάθος της συσκευής μου, συνήθως βάζει εσφαλμένο PI μόνο από προηγούμενο σταθμό στο σκανάρισμα και μόνο αν ο τρέχων δεν έχει καθόλου RDS.
Τον Pena FM δεν έχω καταφέρει να τον βγάλω μέσα στην Τρίπολη.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Φέρον και ο 98.2 της Μεγαλόπολης σήμερα το μεσημέρι μάλλον κάτι κόλλησε.
Κατά τα άλλα συνεχίζει να είναι παρατημένη η Μεγαλόπολη από τους σταθμούς της Τρίπολης, στην εθνική πιάνουν μόνο οι 87,7 99,7 και 101
Στην Τρίπολη τίποτα ιδιαίτερο, ο 95.9 ξαναζωντάνεψε και παίζει μουσική. Ο 96,5 είχε το μεσημέρι ζωντανές εκπομπές με αθλητικά την υπόλοιπη μέρα ευχάριστη ροκ μουσική.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
Από τους καλαματιανόυς δεν έπιανε κανέναν προς τα κει;

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Καλαμάτα γιοκ. Μόνο η ΕΡΑ στους 104.4 από Αετό.

Συγχώνευση: Τρι 28 Ιαν 2020, 20:33
Εντάξει στο σημερινό πέρασμα βγήκε διορθωμένο το RDS του Αστέρα. Αστέρι μου εσύ.

o 87.7 34.7o 88.3 37.3 0x1201 . . PTY:1    PS:[' PROTO  ']    RT:[['pro@t. ']]
o 90.3 40.0 0x1203 . . PTY:14    PS:['TEL 210 ']    RT:[['ERTRTRITO']]
o 90.9 26.7
o 91.5 20.0 0x1091 . PTY:9    PS:[]    RT:[[]]
o 92.7 28.0
* 93.8 56.0
* 95.3 68.0 0x1204 . PTY:4    PS:['ERASPORT', '95,3 MHz', ' ASEA   ']    RT:[[]]
o 95.9 30.7
* 96.5 58.7 0x5158 . PTY:0    PS:['Tu 17:36', '96.5 FM ']    RT:[[]]
o 98.5 30.7
o 99.7 32.0
o 100.1 29.3 0x10fb . PTY:17    PS:[' 6977   ', ' 970253 ']    RT:[[]]
o 101.2 24.0
o 101.6 36.0
o 102.8 32.0 0x10fa . PTY:1    PS:[]    RT:[[]]
* 103.5 61.3 0x1202 . PTY:9    PS:['  ERT   ']    RT:[['Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε ', ' ETETE ', ' ETETE  ']]
o 105.7 24.0 0x1205 . PTY:9    PS:['6066429 ', '  ERT   ']    RT:[[]]
o 106.1 37.3 0xf0f0 . PTY:0    PS:['DIVA FM ', '106,1   ', 'www.    ', 'diva    ']    RT:[[]]
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος Ellanios

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2017
  • Μηνύματα: 54
Στην Μεγαλόπολη αυτή την στιγμή παίζουν το 98,2 της Μητρόπολης (Απο Ζάτουνα φέρον λόγω κολλήματος του internet στο βούνο) το 99,7 Εκκλησία Πεντήκοστης μέσα απο την πόλη της Μεγαλόπολης, παράλληλα με το 99,7 απο Δολιάνα, το Ράδιο Διάσταση 104,6, και ο νέος τοπικός ερασιτεχνικός εκκλησιαστικός σταθμός μικρής εμβέλιας το Ορθόδοξο Φώς στους 107,8 (που αναμεταδίδει την εκκλησία της Ελλάδος), Τώρα 'αλλοι σταθμοί έρχονται στην Μεγαλοπολη απο Ασσέα (Τσεμπερού) κρατικοί, απο Ζάτουνα κάποιοι Τριπολιτσιώτες, απο Δολιανά και απο Λυκόδημο και Αετο κάποιοι αλλοί.

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Α δεν εγνώριζα ότι ο ερασιτεχνικός σταθμός λέγεται ορθόδοξο φως. Έχει ποτέ και τοπικές εκπομπές; Πάει καιρός που στο φόρουμ αναρωτιόμαστε από που βγαίνουν τα εκκλησιαστικά στους 107,8 και υποψιαζόμασταν από Ηλεία ή κάτι τέτοιο. Και μήπως έχεις ακούσει τι απέγινε ο 94,6 των Δολιανών;

Και ναι ακριβώς, νομίζω ότι από τότε που βγήκε εκτός λειτουργίας η Ασέα για τους ιδιωτικούς σταθμούς η Μεγαλόπολη πιάνει πολύ λίγους σταθμούς της Τρίπολης από Ζάτουνα (εγω μόνο τον 101 έπιασα). Τα Δολιανά νομίζω στη Μεγαλόπολη βγαίνουν πολύ ασθενή.

Δεν ξέρω από που βγαίνει ο Blackman, θα μπορούσε να είναι από Ασέα, από Ζάτουνα ή από κάπου πιο τοπικά.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4562
Από Ζατουνα είναι το 87.7
Επίσης ο Σφαίρα είναι 101.1 και όχι 101

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Ellanios

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2017
  • Μηνύματα: 54
Απ' ότι ακούω to 107,8 δεν έχει τοπικές εκπομπές απλά αναμεταδίδει την εκκλησία της Ελλάδος και κάποιες φορές το Internetiko εκκλησιαστικό ραδιόφωνο Πεμπτουσία. Η εκκλήσια του Πύργου είναι σταθερά στους 107,6 και βγαίνει στην δυτική Αρκάδια σε μερίκα σημεία. Το 94,6 είναι της Ιεράς Μητρόπολης Μαντινείας και Κυνουρίας και αναμετάδιδε την εκκλησιά της Ελλάδος αλλά δεν γνωρίζω γιατί έκλεισε. Στην Ασσέα (Τσεμπερού) τώρα όπως είπαμε εκπέμπουν τα κρατικά ραδιόφωνα και κάποιες φορές βγαίνουν και κάποια Καλαματιανά ραδιόφωνα. Στην Ζάτουνα εκπέμπουν τώρα το 87,7 blacκman, 91,5 Δημοτική Τρίπολης, κάποια στιγμή έβγαινε και ο Arkadia 93,8 μονοφωνικά (Στα Δολιανά με Stereo), 95,9 Αρκαδική Ραδιοφωνία, 98,2 της Μητρόπολης Γόρτυνος και Μεγαλοπόλεως και ο Sfera Αρκαδίας 101,1 . Τα Δολιανά μέσα στην πόλη της Μεγαλόπολης βγαίνουν σε άλλα σημεία καλα και σε άλλα όχι όπως επίσης το ίδιο και το Λυκόδημο και ο Αετος απο Μεσσηνία. o blackman παίζει 87,6 απο Δολιανά και απο Ζάτουνα 87,7

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Τα 98,2 87,7 και 101,1 από Ζάτουνα τα επιβεβαιώνω κι εγώ. Τα υπόλοιπα είτε παίζουν με πολύ χαμηλή ισχύ, είτε έχουν κλείσει.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος Ellanios

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2017
  • Μηνύματα: 54
Ίσως να παίζει από Ζάτουνα και το 95,9 με χαμηλή ισχύ άλλες φορές παίζει άλλες όχι.

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Ναι όπως έγραψα και πιο πάνω ήταν ένα διάστημα μέσα στα Χριστούγεννα που δεν έπαιζε τίποτα ούτε στην Τρίπολη

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος Ellanios

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2017
  • Μηνύματα: 54
Γενικά οι σταθμοί τις περιοχής έχουν συρρικνωθεί τα τελευταία χρονια λόγω κρίσης


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/04/2024 (22:05)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/04/2024 (20:15)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/04/2024 (19:15)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 19/04/2024 (17:39)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/04/2024 (17:28)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στις ΣΕΡΡΕΣ  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/04/2024 (17:13)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/04/2024 (17:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στις ΣΕΡΡΕΣ  Μέλος: studio76 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/04/2024 (16:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/04/2024 (14:47)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/04/2024 (12:46)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: dennmtr Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 19/04/2024 (12:26)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 19/04/2024 (12:22)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/04/2024 (12:16)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/04/2024 (10:49)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 19/04/2024 (10:02)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/04/2024 (05:12)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: panos_panopoulos Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/04/2024 (01:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: mariosblackman Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (23:08)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (22:22)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: dennmtr Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/04/2024 (22:07)
* Απ: Επίγεια Ψηφιακή Πλατφόρμα ΡΙΚ  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Οι Επίγειες Λήψεις Στην Κύπρο 18/04/2024 (21:37)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: GreekTVSeries Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (20:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (19:12)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 18/04/2024 (18:48)
* Απ: ενημερωση περι Champions league, Εuropa league   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 18/04/2024 (16:19)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (14:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (14:42)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (14:18)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (14:17)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (13:40)