Ραδιοφωνικό τοπίο στις ΚΥΚΛΑΔΕΣ
  • Πεμ 25 Απρ 2024, 05:31
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ραδιοφωνικό τοπίο στις ΚΥΚΛΑΔΕΣ  (Αναγνώστηκε 19283 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Ημεροβίγλι (Σαντορίνη)
  • Μηνύματα: 3478
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Θάνο, καλά να περάσεις και να μας φέρεις δυνατές αναφορές, όπως συνηθίζεις άλλωστε!!!
Από Κυκλάδες έχω πάει Τήνο τρεις φορές, το 2001, το 2008 και το 2010, ραδιοφωνικά θυμάμαι από το 2010 μόνο τον Αιγαίο FM από Σύρο στο 95.8 να πιάνει πολύ καλά στο καράβι λίγο πριν φτάσουμε στο λιμάνι της Τήνου..

Στάλθηκε από το ST26i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Ευχαριστώ και τους δύο, προς το παρών το μόνο που έχω δει είναι καμπάνα όλος ο Υμηττος και η Πάρνηθα!  Επίσης κάποια κοντινά νησιά καμπάνα, και μέχρι στιγμής μόνο ένας Τούρκος στο 90.8,μάλλον ο Super fm

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17307
Γεια σου ρε Θάνο μεγιστάνα!!!  :lol :lol :lol
Να περάσεις καλά και να μας φέρεις λήψεις πολλές! Οι δικές μου ανεβαίνουν!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Μια χαρά μέχρι στιγμής, μόλις βιντεοσκοπησα και το Ραδιοφωνικό τοπίο με το (προσωρινό) Sony E4 γιατί το άτιμο το S4 mini μας την έκανε 2 μέρες πριν να φύγουμε...
Έπιασα Αθήνα,Εύβοια,Χανιά,Ηράκλειο και πολλά άλλα νησιά, θα προσπαθήσω να αρχίσω το ανέβασμα από σήμερα...
Υ.Γ. Ο δέκτης ο εργοστασιακος του νέου Toyota Yaris, ψιλογ@ματος :D

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Τι έγινε το s4 mini?

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Άστο τώρα θα βγούμε τελείως off-topic

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17307
Πολύ σωστά...  :devil
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Ναι άστα να πάνε! Τι Ρώτησα!

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Διάδοση και θαύματα... Ερασπορ 106.6 από Μπορσα τώρα!!

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Ο χαμός του χαμου...
101.5 Ερασπορ Δίδυμα
101.2 ΕΡΑ Δίδυμα
106.6 Ερασπορ Μπορσα
Οφφ 99.8 και 104.3 μάλλον επιδρομή και 104.3 Τούρκος και ερμιονιδα
Χανιά 89.6,100.6,94.4
Ράδιο Ξηρομερο 88.3
Ράδιο Νεμέα 107.6
Και συνεχίζεται...

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Και τα βίντεο που όλοι περιμένατε είναι έτοιμα πριν καν φύγω! 
Part 1


Part 2


Part 3


Πρώτη και μοναδική αναφορά μέχρι τώρα από το νησί της Μυκόνου..τοπικοί 93,98.1,99.3 όλοι με rds (στο αμάξι δεν βγαίνουν των 93,99.3). Ένας αχταρμας με σήματα από παντού, θα κάνω λίστα όταν γυρίσω!

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Αμάν ρε παιδιά ούτε μια προβολή και ούτε ένα σχόλιο? Δείτε τα, δεν έχει προηγούμενα και αμφιβάλλω αν θα υπάρξουν και άλλες αναφορές

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29846
ειναι και καλοκαιρακι τωρα διακοπες, καμια βολτα εξω για μπυροποσιες θα τα δουμε τα βιντεο δεν φευγουν απο εκει.
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17307
Μόλις τα είδα, περίμενα και καμιά Κρήτη η αλήθεια, εκτός αν δεν την πρόσεξα! Αναμενόμενες λήψεις γενικά!
Από την άλλη πρέπει να σου πω πόσο τυχερός είσαι που διέθετες αυτοκίνητο χωρίς σπασμένη κεραία. Στη Λέσβο μας δώσανε ένα με τέλειο δέκτη (Atos) αλλά τι να το κάνεις που χωρίς κεραία δεν έπιανε τίποτα σχεδόν?
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Κρήτη πιάνω κανονικά τα βράδια με διάδοση, Χανιά και Ηράκλειο!!
Ευτυχώς, είναι και καλός κιόλας!
Σίγουρα έχει λήψεις μακρινές που δεν προσέξατε,  είπαμε θα φτιάξω πλήρη λίστα όταν γυρίσω

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Η Παναγία μετά από την χθεσινή μου επίσκεψη στην Τήνο και στην Εκκλησία, έκανε το μέγα θαύμα της!!  Χθες Βαβδος στο δρόμο για τις Κολυμπηθρες μέσα στο λεωφορείο με Κοσμοραδιο με rds,Μετροπολις και αργότερα στην παραλία σχεδόν όλο το Κ.Ε..  Και σήμερα εδώ πάλι Μύκονο, ετριβα τα μάτια ου όταν έβγαλα στο χωριό Άνω Μερά Κοσμοραδιο και Λαϊκό 97.3,ενώ στο δρόμο προς επιστροφή το Κοσμοραδιο με άφησε άφωνο, για 2 λεπτά καμπάνα και παραλίγο rds!  Βίντεο όταν γυρίσω!!

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Χαχαχα υπερ-διάδοση!! Φαίνεται θα προσευχήθηκες για να γίνει, δεν γίνονται αυτά από μόνα τους!

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PanosRadio

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2013
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1463
Πρέπει να είχες καλό υψόμετρο, ετσι?

Sent by Tapatalk.


Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Όχι και τις τρεις φορές ! Εδώ και στο λεωφορείο στην Τήνο είχα υψόμετρο , αλλά το είπα ήδη και μάλλον δεν το είδες ,μετα στην παραλία έβγαινε σχεδόν όλη η Βαβδος πολύ καλά !


Αποσυνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3162
Πριν 4 χρονια θυμαμαι στο λεωφορειο κι εγω στον Βωλακα της Τηνου και για αρκετη ωρα το Κοσμοραδιο Χαλκιδικης καμπανα! :headset

Αποσυνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5050
Σήμερα παρατήρησα ότι ο ΦΑΡΟΣ FM στους 104 έχει στο RDS του και πληροφορίες του τραγουδιού που παίζει. Με μια προσεχτικότερη ματιά διαπίστωσα έκπληκτος ότι κατά τη διάρκεια των διαφημίσεων έδειχνε τον τίτλο της διαφήμισης!!! Μάλιστα! Κάνεις search κι όταν συντονίσει το ραδιόφωνό σου στους 104 βλέπεις στην οθόνη της κονσόλας του αυτοκινήτου να αναγράφει "BIDALLHS" που είναι το όνομα τοπικής αλυσίδας super market!!!
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3271
 :offtopic Αυτό το είδα να το κάνει και ο Ακρόαμα 99.8 στον Βόλο!

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17307
Και το Κοσμοράδιο!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Και τα Ραδιοκυματα

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος expresser

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2005
  • Μηνύματα: 1167
Και ο Alfa Laikos 103 του Βόλου. Προστέθηκε πρόσφατα

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29846
οπως βγαζει τον τιτλο απο την διαφημιση βγαζει και τον τιτλο απο τα τραγουδια.

Διαφημιση μονιμη σε RDS ειχε δω ενας σταθμος στην Αρτα νομιζω ο μελωδια 101,1 καποιο ηλεκτρολογειο αυτοκινητων
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5050
Μα καλά το RDS RT (radio text) δεν το ξέρουν; Τι δουλειά έχουν αυτές οι πληροφορίες στο RDS PI (programme identification);
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Ημεροβίγλι (Σαντορίνη)
  • Μηνύματα: 3478
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Το PS (Program Service) είναι αυτό που γράφεται μπροστά στο ραδιόφωνο, το PI είναι ο γνωστός κωδικός 4 χαρακτήρων που χαρακτηρίζει κάθε σταθμό στο RDS, άσχετα αν στην Ελλάδα το αφήνουν μερικοί στο FFFF ή στο 1000...

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17307
Τα ραδιόφωνα έπρεπε να έχουν ακόμα μία πληροφορία, το PN (program name) ώστε να αποθηκεύονται με ένα στατικό όνομα ανεξάρτητα των πληροφοριών που έχουν στο PS. Αν και θεωρητικά το σωστό είναι να γράφονται όλα τα έξτρα στο RT, η έλλειψη του στοιχείου αυτού από πάρα πολλούς δέκτες συν την ασχετοσύνη αρκετών για τις λειτουργίες γενικά, οδηγεί στα φαινόμενα που βλέπουμε!
Πάντως επειδή εν Ελλάδι το RDS σπανίζει ακόμα, η γνώμη μου είναι ας υπάρχει και ας γράφουν παπάδες.
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4565
Μιας και βρίσκομαι αυτές τις μέρες Τήνο και Σύρο, βρήκα λίγο χρόνο τώρα για να κάνω μια αναφορά στο τεχνικό κομμάτι όσων κυκλαδιτικων σταθμών λαμβάνω  (ήχος,rds κλπ)
91.3 Radio Active, Σίφνος. Ηχος πολύ καλός, rds καλό και Pi 1001, σωστό
91.8 Πρίσμα, Σίφνος. Ήχος καλός, rds θέλει λίγο ανέβασμα ο πιλότος και Pi 1607 λάθος, καλύτερα 1007
92 Αστέρας, Σύρος και Άνδρος. Ήχος πολύ καλός, rds είχε πέρσι αλλά αγνοείται πλέον
92.3 Πνευματική κιβωτος, Νάξος και δεύτερος πομπός Πάρο.Ηχος μονοφωνικος αλλά ταιριάζει. Rds σε κανέναν από τους δύο πομπους. Μέγα πρόβλημα ότι ο πομπός της Πάρου πάει 3 με 4 δευτερόλεπτα πίσω και γίνεται μπάχαλο
93 Γαλαξίας, Μύκονος. Ήχος με πολύ υπερδιαμορφωση, rds θέλει αρκετό ανέβασμα ο πιλότος και λάθος Pi A000. Προτεινόμενο σωστό 1093
94.5 Ράδιο Νάουσα, Πάρος. Ήχος κακός, πολλές φορές έχει πάρα πολύ χαμηλή διαμόρφωση και υστερεί σε ισχύ σε σχέση με τους υπόλοιπους. Rds όχι
95.4 Ι.Μ. Σύρου, Σύρος. Ήχος με λίγο βομβο μέσα, rds καλό και σωστό Pi 1095
95.8 Αιγαιο live, Σύρος. Ήχος πολύ καλός, λάθος όμως Pi 5400. Προτεινόμενο σωστό 10CB
97.6 Κυκλάδες fm, Νάξος.Ηχος κακός, με βομβο και ανά καιρούς υπερδιαμορφωση.Rds όχι
98.1 Μύκονος fm, Μύκονος. Ήχος αρκετά καλός με εξαίρεση μια ελάχιστη υπερδιαμορφωση ανά διαστήματα. Rds καλό, παραλίγο σωστό Pi 139D. Προτεινόμενο σωστό 109D
98.5 Πάρος fm, Πάρος. Ήχος κακός,μονοφωνικος  (αν ήταν ενημερωτικος θα ήταν κομπλέ) Rds όχι
99.3 Venus, Μύκονος. Ήχος καλός, rds σφαίρα με τον πιλότο στο τέρμα (καλό θα ήταν να κατέβει λίγο) αλλά λάθος Pi 9930. Υστερεί σε ισχύ σε σχέση με τους άλλους 2 Μυκονιατες. Προτεινόμενο Pi 10BE
100.3 Prime Radio, Σύρος. Ήχος πολύ καλός, rds καλό και σωστό Pi 1003
101 FM1, Σύρος. Ήχος μέτριος, ανά διαστήματα έχει έναν βομβο μέσα. Rds είχε πέρσι, αλλά αγνοείται πλέον μαζί με του 92
101.3 Ραδιοφωνία Κυκλάδων-Ζευς, Νάξος. Ήχος μέτριος με μικρή υπερδιαμορφωση και βόμβο. Rds όχι
102.1 Ηχώ, Πάρος. Ίδια κατάσταση με 98.5 (λες και τους έφτιαξε το ίδιο άτομο)
104 Φαρος fm, Σύρος. Ήχος πολύ καλός, rds καλό και σωστό Pi 1068
105.4 Μεσόγειος fm, Νάξος. Ήχος μέτριος με βομβο. Rds όχι
106.4 Σαντορίνη fm, Σαντορίνη. Ήχος καλός, rds όχι
107 Έμπνευση, Σύρος. Ήχος πολύ καλό, rds καλό και σωστό Pi 1070
107.5 Aegean Voice, Νάξος και Πάρος. Ήχος μέτριος προς κακός, μονοφωνικος. Rds σφαίρα όπως του 99.3 στον πομπό της Νάξου, με σωστό Pi 109B. Από την άλλη, η ίδια τραγική κατάσταση με τον 92.3. Από Πάρο δεν έχει rds και πάει 3 με 4 δευτερόλεπτα πίσω.
Και για τους 2 σταθμούς της Ερα: 98.9 Ερα 2, Πάρος. Ήχος καλός αλλά υπερδιαμορφωνει η έχει λίγα χιονακια.rds όχι
102.7 Ερασπορ, Πάρος. Ήχος αρκετά καλός, rds όχι 
Αυτά τα ολίγα!
Edit:Ξέχασα και ένα τεράστιο κομμάτι...Σ Υ Μ Φ Α Σ Ε Ι Σ ! Οι Συριανοι γεμίζουν την μπάντα συμφασεις σε πολλές συχνότητες  (90.5 91.3 95 95.2 96.2 107.7 και δεν ξέρω εγώ που αλλού). Την ζημιά νομίζω με κάθε επιφύλαξη την κάνει ο 95.4

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:22)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (23:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΡΑΚΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΣΕΡΡΕΣ [ΠΖ 01]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/04/2024 (23:22)
* Απ: CB Radio   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (23:12)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:44)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (21:08)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: cocu Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:58)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: jinn42 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:13)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:01)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 24/04/2024 (16:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στον ΕΒΡΟ  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (16:03)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 24/04/2024 (11:31)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 24/04/2024 (11:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (11:09)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 24/04/2024 (09:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (08:48)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: Kalos Φόρουμ: IPTV Γενικά 24/04/2024 (04:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: robi1994 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (02:29)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (01:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (23:35)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: channelos Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (22:36)
* Απ: Το ΟΝΕ CHANNEL στην Κύπρο  Μέλος: marios121 Φόρουμ: Ειδήσεις από την Κύπρο 23/04/2024 (21:45)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (20:10)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (19:46)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (18:42)