Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΦΩΚΙΔΑΣ (Ιτέα, Άμφισσα, Λιδωρίκι κλπ)
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 11:05
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΦΩΚΙΔΑΣ (Ιτέα, Άμφισσα, Λιδωρίκι κλπ)  (Αναγνώστηκε 49485 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Στο κέντρο εκπομπής Ευπάλιο έχει χαλάσει ο πομπός της 54 με τον ant1 δηλαδή αναγκαστικά να πάω πάνω να τον κλείσω διοτι το μόνο που κάνει όσες φορές κι αν τον εχω ανοίξει ξανά είναι να σκορπάει παρεμβολές στις γύρω συχνότητες δηλαδή απ την 42-60 τις κάνει μέσ τις παρεμβολές,ενώ μου κάνει εντύπωση ανοίγει ο πομπός κανονικά όλα τα φωτάκια του όπως και του απ κάτω ακριβώς πομπού απ την 54 που βρίσκεται μέσα ο πομπός της 57 αυτός της 54 δεν κάνει τίποτα μόνο παρεμβολές όταν τον ανοίγω και έτσι τον εχω αφήσει κλειστό,και στην 57 εκεί που έπαιζε ο skai τους έβαλα τον ant1.Έτσι τώρα απ το συγκεκριμένο κέντροσυνεχίζουν και βγαίνουν τα
ΕRT ΨΗΦΙΑΚΗ στην 30UHF,ALPHA 49UHF,ANT1στην 57UHF ενημερώστε οπότε μπορέσετε το greek tv

Συγχώνευση: Πεμ  6 Δεκ 2018, 17:49

Μάλλον θα χρειάζεται επανασυντονισμό ο πομπός απ ότι σκέπτομαι,και τώρα σιγά μην στείλουν κανένα πάνω το έχουν αφήσει στην τύχη του το κέντρο

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
το τι λεφτα εχουν γλυτωσει οι τεχνικοι απο σενα που πας πανω και τα φτιαχνεις
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Εγώ ότι κάνω απ το παράθυρο που έχει το κέντρο απέξω στον οικισμό και ο συγκεκριμένος πομπός ευτυχώς που ήταν στην άκρη μπροστά στο παράθυρο και έφτανε το χέρι μου να του κλείσω το διακόπτη διότι θα είχε πνιγεί στην παρεμβολή όλο το χωριό,επίσης αν μπορούσα να μπω μέσα κανονικά στο κέντρο δηλαδή απ την πόρτα ο τεχνικός που είχε πάει την τελευταία φορά δηλαδή τον περασμένο Μάρτη σας τα έχω αναφέρει επειδή ο δέκτης που έπαιζε σε letter box τον ant1 στην 28 τον ανοιγα την μία και μετά ξαναέκλεινε και έτσι όταν προσπάθησα μια μέρα ξανά τον ανοίξω δεν άνοιγε καθόλου και είχε μείνει ο πομπός να παίζει αδιαμόρφωτο μόνος του μαύρο,ο τεχνικός όμως δεν είχε ερθει επειδή δεν έπαιζε ο ant1 αλλά εγώ επειδή είχα κλείσει μαζί με τον διακόπτη του πομπού στην 28 επειδή έπαιζε το αδιαμόρφωτο τον είχα κλείσει εντελώς απ τον διακόπτη και σκέφτηκα για να κλείσω και το πολύμπριζο που έπαιρνε ρεύμα ο πομπός και ο δέκτης της 57 τότε με το star και τα έκλεισα μπάς και φιλοτιμηθεί και φωνάξει κανείς κάποιον να ανέβει πάνω να τα φτιάξει μιας  και ο skai στον πομπό της 54 είχε βουβός χωρίς ήχο,και μόλις ξαναπήγα την επόμενη βδομάδα στο χωριό είδα ζωντανό ξανά το star στην 57 και τον skai κανονικά με ήχο στην 54 με τον ίδιο πομπό μιλάμε πάντα,αλλά ο ant1 στην 28 ήταν άφαντος μιας και δεν μπορούσαν να πάρουν έναν δέκτη ακόμη να έπαιζε κανονικά στην 28 ο ant1 μιας και ο άλλος τα είχε φτήσει.Εν ολίγοις μέσα τώρα στον οικισμό τον έχουν αφήσει μέσα τον πομπό που έπαιζε την 28 απλώς του είχε βγάλει την τελευταία φορά που είχε πάει το καλώδιο το RF OUT και αυτός ο πομπός είχε πολύ ωραία εικόνα,έτσι λοιπόν αν κατάφερνα να μπώ μέσα θα έβγαζα τα καλώδια audio-video που πηγαίνουν απ τον αποκωδικοποιητή στον  πομπό της 54 και θα τα έβαζα στον πομπό της 28 και θα έπαιζε μια χαρά αλλά δυστυχώς δεν μου δίνουν με τίποτα εμένα το κλ****

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Τα πήραν και έφυγαν απ το κέντρο εκπομπής Ευπάλιο,εγώ σχεδόν κάθε Σαββατοκύριακο που ερχόμουν στο χωριό ανέβαινα πάνω,έτσι λοιπόν το προηγούμενο Σάββατο που είχα ανέβει είδα τον πομπό της 54 αποσυνδεδεμενο απ τον edision που έπαιζε τον ant1 και συνδεδεμένο τον συγκεκριμένο δέκτη στον πομπό της 57 που έπαιζε με άλλο δεκτη μια χαρά τον έβαλε να παίζει μ αυτόν τον αντ1 στην 57 και πήρε τον παλιό τον δεκτη εκείνον τον pasat που έπαιζε παλιά στην 28 τον αντ1 και τον είχε αφημένο έτσι μέσα τον πήρε το προηγούμενο Σάββατο που πήγε.Την επόμενη μέρα την Κυριακή ξαφνικά ο ant1 έμεινε χωρίς ήχο,και για να αναγκάσω να ανεβει τεχνικός πάνω πήγα και έκλεισα τον διακόπτη που έπαιζε και ο πομπός της 57 και επίσης έκλεισα και τον πομπό στην 49 που έπαιζε τον ALPHA έτσι λοιπόν σήμερα τώρα το μεσημέρι ανέβηκε κάποιος πάνω και σήκωσε ξανά τον διακόπτη του πομπού του ALPHA αλλά όλους τους υπόλοιπους παρόλο που ήταν λειτουργικός τους πήρε όλους και άφησε έτσι να παίζει απ το συγκεκριμένο αναλογικά μόνο ο άλφα στην 49  και η ψηφιακή ΕΡΤ.

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
σε απαλλαξαν απο τα καθηκοντα σου μια χαρα να τρεχεις συνεχεια για να πιανουν ή οχι εκει τα μηχανηματα
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Τώρα πήραν τα μηχανήματα με τις συχνότητες 28 που το είχαν αφημένο εκει πέρα κλειστό απ τον περασμένο Μάρτη μιάς και ο αποκωδικοποιητής που έπαιζε τον ant1 τα είχε φτήσει και τον είχαν αφήσει εκει μέσα κλειστό τον πομπό και παρατημένο και τον δέκτη δίπλα,την 54 που έπαιζε με αυτόν τον edision mini triton το skai μέχρι τον Ιούλιο που το είχα γυρίσει σε ant1 και έπαιζε μια χαρά μέχρι πριν  1.5 μήνα όπου έπαθε λαλά ο πομπός λογικά θα έχασε τον συντονισμό του και πέταγε παρεμβολές στις υπόλοιπες συχνότητες και αναγκάστικα να ανέβω πάνω να τον κλείσω,και την 57 όπου αυτηνής ο πομπός έπαιζε κανονικά με έναν δέκτη edision το star μέχρι τον περασμένο Αύγουστο που το γύρισα σε skai αυτή και ο πομπός και ο δέκτης έπαιζαν κανονικά απλώς μόλις χάλασε ο πομπός της 54  με τον ant1 που είχα βάλει έβαλα τώρα τον Νοέμβρη στον edision της 57 να παίζει ο ant1,μέχρι που ήρθε ο τεχνικός το προηγούμενο Σαββατοκύριακο και πήρε απο μέσα απ το κέντρο τον παλιό δέκτη τον καμένο τον pasat που έπαιζε τον ant1 απ τον πομπό στην 28 και αντάλλαξε τον edision που είχε η 57 με τον edision mini triton που είχε ο χαλασμένος πομπός της 54 βάζοντας τα καλωδιάκια του σ αυτόν της 57 παίζοντας πάλι τον ant1, όμως σήμερα που είχα πάει γύρω στις 1 το μεσημέρι υπήρχαν κανονικά μέσα και  οι τρεις αυτοί πομποί 28,54,57 που στην ουσία μόνο της 57 λειτουργούσε με την  μόνη διαφορά του είχα κλείσει το ρεύμα απ το πολύμπριζο επίτηδες για να ανέβει ο τεχνικός γιατί είχε μείνει μουγκός ο ant1,και μαζί μ αυτόν είχα κλείσει και τον πομπό του alpha στην 49 απ τον διακόπτη αυτά μιλάμε τα έκανα το προηγούμενο σαββατοκύριακο παράνομα πάντα απ το παράθυρο.Και σήμερα την γυρνάω την τηλεορασή μου στο αναλογικό και βλέπω ξανά να παίζει ο alpha στην 49 και σκέφτομαι εγώ πρίν που πήγα δεν ξανασήκωσα τον διακόπτη του πομπού της 49 με τον alpha και ανεβαίνω πάνω να δω τί στην ευχή έχει γίνει και βλέπω εξαφανισμένους και τους τρείς πομπούς 28,54,57 και το μόνο που έχει μείνει μέσα είναι κάτι δέκτες.Εγώ λέω το σταμάτησαν διότι μου είχε πει ο αντιδήμαρχος ότι τον κυνηγάει η ΕΕΤΤ αλλά αυτός που πήγε μέσα σήμερα γιατί ξανασήκωσε την ασφάλεια του πομπού του alpha και δεν τον έπαιρνε και αυτόν να αφήσει μόνο την ψηφιακή ΕΡΤ μιάς και το χωριό κάτω σχεδόν κανένας δεν βλέπει απ το συγκεκριμένο το τοπικό

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Λοιπόν παιδιά σήμερα βρήκα τον πρόεδρο της κοινότητας του χωριού μου του Ευπαλιου και τον ρώτησα τι θα γίνει πάνω με τις τοπικές κεραίες θα βάλετε κάνα ιδιωτικό ψηφιακό Γιατί η ΕΡΤ είδη παίζει,και μου λέει τα 3 μηχανήματα που σας είχα αναφέρει παιδιά στο forum ότι κάποιος ήρθε και τα πήρε και μου είπε τα έχουμε στείλει στην Αθήνα για φτιαξιμο και μου λέει λογικά πριν απ το καλοκαίρι θα είναι έτοιμα,και τον ρωτάω δηλαδή θα ξαναεκπεμψετε αναλογικά και μου λέει όχι ψηφιακά θα βγάλουμε άρα τα έχουν στείλει για μετατροπή λογικά απ αναλογικό σε ψηφιακό και τον ρωτάω με πόσους πολύπλευρες θα εκπέμψει δεν ξέρω μου είπε σε ποιες συχνότητες ούτε και αυτό ήξερε.Ειδομεν

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Ενημερώστε όποτε μπορέσετε το greek tv για το κέντρο εκπομπής Ευπάλιο,πήγα χτες και το εναπομείναν αναλογικό που έχουν αφήσει στην 49 του άλλαξα κανάλι του δέκτη και απ τον alpha το γύρισα και παίζει ant1

Συνδεδεμένος georgeZ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2011
  • Τόπος: Κόρινθος
  • Μηνύματα: 1842
Σοβαρα τωρα, δεν βαρεθηκες να αλλαζεις τα καναλια καθε τρεις και λιγο;

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Ναι αυτό όπως σας ανέφερα το άλλαξα λόγω του ότι ήταν το μοναδικό αναλογικό που άφησαν και μου την έδινε να παίζει τον alpha,το γύρισα στον ant1 λόγω του ότι είναι το πρώτο ιδιωτικό κανάλι χωρίς το mega και το πιο παλιό.

Συνδεδεμένος georgeZ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2011
  • Τόπος: Κόρινθος
  • Μηνύματα: 1842
Ναι αλλά ο Alpha έχει μεγαλύτερη τηλεθέαση από τον ΑΝΤ1.
Το Open δηλαδή που ξεκίνησε τον Οκτώβρη δεν έχει ελπίδες.

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Το κέντρο αυτό παίζει στα αναλογικά ό,τι αποφασίσει ο giannis6 μέσω του μισάνοιχτου παραθύρου. Tέλος!  :lol: Αστειεύομαι. Το ΟΠΕΝ άλλωστε George δεν ειχε πομπό δικό του στο Ευπάλιο οπότε δε δικαιούται και να εκπέμπει...

Πάντως η ιδέα του Προέδρου της Toπικής Κοινότητας να μεταφερθουν οι πομποί στην Αθήνα για μετατροπή σε ψηφιακούς είναι καλή, θα βγουν και τα περιφερειακά και τα πανελλαδικά από αυτούς τους πομπούς. Αρκεί να γινει βεβαια και να μην χαθεί ο εξοπλισμός. Μην ξεχνάμε και ότι η αναλογική μετάδοση ειναι πλέον ουσιαστικά απαγορευμενη, παραμένει όπου υπάρχει τυπικά εφόσον δεν ενοχλεί, μέχρι να κλείσει κι από εκεί. Θα την βλέπουμε με την οπτική ανάλυσης ενός ρετρό συστήματος σε λίγα χρόνια.

Πρέπει να πω πάντως ότι όποιες κριτικές κι αν κάναμε για την ψηφιακη τηλεόραση που ήρθε στη ζωη μας, η αλήθεια είναι ότι η εικόνα είναι σημαντικά καλύτερη σε σχέση με την αναλογική. Και η απόδοσή της σε μεγαλύτερες ίντσες από μια 32άρα δίνει πολύ καθαρότερη εικόνα αναδεκνύοντας και τις δυνατότητες της τηλεόρασης. Θυμάμαι όταν πήρα μια 40άρα και είχε ακόμα αναλογικό σήμα, κοντεψα να την πετάξω καθώς η προηγουμενη 32άρα που είχα ηταν πιο καθαρή σε εικόνα και γωνία θέασης. Αυτά έστρωσαν όταν μπηκε το ψηφιακό σήμα.

@giannis σχετικά με το ερωτημα σου στον Πρόεδρο, ένας πομπός -μηχάνημα αντιστοιχεί σε ένα πολυπλέκτη και σε μία συχνότητα.

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Μα ούτε και επι αναλογικής εποχής δεν είχε στήσει κανένας ιδιωτικός σταθμός από μόνος του πομπό στο κέντρο εκπομπής Ευπάλιο το ant1,και το mega έπαιρναν το σήμα απ το Παναχαϊκό,όπως το ίδιο έκανε και η ΕΡΤ με τους πομπούς της,τώρα ο alpha που έπαιζε στο χωριό παλιά πριν απ το ψηφιακό το 2009 που άρχισαν να παίρνουν το σήμα για τα ιδιωτικά αλλά και για την ΕΡΤ απ το ψηφιακό του Ξυλόκαστρου λογικά τον alpha και το alter που έπαιζαν πριν απ την ψηφιακή θα τα είχαν μέσω nova,τώρα ο Πρόεδρος του χωριού που μου τα είπε αυτά την προηγούμενη βδομάδα  μου λέει να τα βάλουμε εμείς να παίζουν τα ψηφιακά αλλά ποιός  μας λέει ότι δεν θα περάσει η ΕΕΤΤ να τα κλείσει,και κάνω σκέψεις εγώ με το μυαλό μου και λέω θα έχουν περάσει εμένα για ΕΕΤΤ που ανοιγόκλεινα τους πομπούς,διότι στην πραγματικότητα αποκλείεται να έχει πατήσει ΕΕΤΤ εκει πέρα διότι πρώτα απ όλα την προηγούμενη φορά που ήρθε αυτός για να πάρει τους 3 πομπούς εγώ είχα κλείσει τον διακόπτη του 4 πομπού στην 49 με τον alpha τώρα ant1 και μετά μόλις πήγε αυτός εκείνο το μεσημέρι πήρε τους 3 πομπούς και τον πομπό τον 4ο με τον alpha τον έβαλε πάλι σε λειτουργία άρα δεν έχει πάει καμία ΕΕΤΤ πάνω και το χωριό μου κατά την αποψη μου δικαιούται να έχει αυτό το κέντρο και να μπορεί να βάλει ψηφιακούς αναμεταδότες δεν πιστεύω να είναι παράνομο μιας και όπως αναφέρει ο χάρτης της digea η περιοχή δεν καλύπτεται απ τα κύρια κέντρα εκπομπής .Πάντως για να πήγαν και τα 3 μηχανήματα για μετατροπή άρα δηλαδή θα στήσουν 3 πολυπλέκτες και αν ναι θα είναι στις συχνότητες που έπαιζαν αναλογικά αυτοί οι πομποί δηλαδή 28,54,57 τα δύο τελευταία λογικά πρέπει να τα βάλουν στις συχνότητες 45,47 που δεν είναι καμία άλλη ψηφιακή συχνότητα απ  τα γύρω κανονικά κέντρα(Αρόη,Ξυλόκαστρο)που έστω και πολύ λίγο έρχεται το σήμα τους.Γενικά μακάρι να μπει επιτέλους κανονικά το ψηφιακό με τα ιδιωτικά και αν μπορούν και κανα περιφερειακό(LEPANTO,SUPERB,LYCHNOS) που είναι απ τις γύρω πόλεις,διότι μας έχει βγει η πίστη  να βάζουμε ενισχυτές και καλές κεραιές και πάλι με το ζόρι για να βλέπουμε ψηφιακό χωρίς κοψίματα απ την Αρόη

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Κοίτα Γιάννη, το ψηφιακό σήμα δεν απαγορευεται, οπότε η ΕΕΤΤ δεν θα έρθει να κλεισει πομπούς γι αυτό το λόγο. Μπορεί όμως να έρθει αν εκπέμπουν σε ότι ναναι συχνοτητες και κυριως στην περίπτωση που παρεμβάλλουν σε άλλες νόμιμες συχνότητες. Ο Πρόεδρος σου έχει εμπιστοσύνη και φαίνεται ότι εκτιμά την εθελοντική σου δουλειά πάνω στις κεραίες του Ευπάλιου. Δεν ξέρω αν η ρυθμιση ενός αναλογικού πομπού όπως την κάνεις είναι ίδια με αυτή ενός ψηφιακού .  Πιστευω όμως ότι τουλάχιστον αρχικά χρειάζεται ένας προσυντονισμός από τον τεχνικό σε συχνοτητες που οπωσδηποτε να ειναι κάτω από την 48 και να μην παρεμβάλλουν σε άλλες νόμιμες της περιοχής. Υπόψη ότι η 47 που λες είναι η τρίτη mux της Digea στην περιοχή Ξυλοκάστρου και μάλιστα είναι ενεργοποιημένη και παίζει τα HD. Το ιδανικό θα ήταν να έβγαιναν σε SFN στις νόμιμες εγκεκριμένες συχνοτητες για την περιοχή, ανάλογα με το περιεχόμενό τους (πανελλαδικά ή περιφερειακά).

Τώρα γιατί πήρε τους 3 αναλογικούς και άφησε τον 4ο να παιζει αναλογικά είναι ένα μυστήριο, ίσως να έχει συνεννοηθεί με τον Πρόεδρο μόνο για 3 να κάνει μετατροπή ή αυτοί είχαν συγχρόνως και κάποιες βλάβες, ή ο 4ος είναι ιδιοκτησία- δωρεά άλλου. Μπορεί και να τον πάρει σε δεύτερη φάση, ανάλογα πως θα πάει η πρωτη.

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Παιδιά εγώ αυτές τις αλλαγές που κάνω στους αποκωδικοποιητές που σας έχω αναφέρει στο ομώνυμο κέντρο του χωριού μου το κάνω εν αγνοία όλων των τοπικών αρχών εκει πάνω αφού σας λέω ότι μπορώ και κάνω είναι απέξω απ το παράθυρο,αν το ήξεραν θα μου έδιναν τα κλ**** πιστεύω και δεν θα ταλαιπωριόμουνα απέξω απ το παράθυρο.Τώρα να φανταστείτε ο πρόεδρος του χωριού τι χαζομάρα μου είπε που φοβούνται να βάλουν ψηφιακό απ τις τοπικές κεραιές του χωριού και μου λέει έχει ψηφιακό το χωριό Κλήμα εκει πέρα που είναι μια κεραία τηλεφωνίας vodafone εκει πάνω και τους λέω εγώ εκει πέρα δεν υπάρχει τίποτα για εκπομπή τηλεοπτικού σήματος γιατί έχω πάει εκει πέρα και ούτε και επι αναλογικής εποχής είχε εκπέμψει τίποτα απ εκεί πέρα.Για sfn αν βάλουν τα ψηφιακά με τα ιδιωτικά  με το κέντρο απ το οποίο θα λαμβάνουν το σήμα απ το Ξυλόκαστρο δηλαδή μιας και απ εκεί έπαιρναν το σήμα οι δέκτες και με το αναλογικό που το είχαν και ο ant1 που είναι τώρα,και η ΕΡΤ ΨΗΦΙΑΚΗ στην 30 είναι απ  εκεί,όσο για την 49 ο πομπός της που βλέπω απ το παράθυρο σε σχέση με τους άλλους 3 εκτός του ότι η εικόνα του απ παλιά και συνεχίζει και τώρα είναι καθρέφτης για αναλογικό,ενώ οι άλλοι 3 θα είχαν λίγες γραμμούλες μέσα αλλά βλέποταν ως αναλογικοί,που λέτε οι 3 εκείνοι πομποί ήταν μάρκας LEBRAND UHF TV TRANSMITTER κάπως έτσι έγραφαν απέξω και ενώ ήταν ανοιχτοί δεν ακουγόταν καθόλου  θόρυβος ενώ αυτός της 49 που είναι καμπάνα η εικόνα του είναι ανοιχτός και ακούγεται κανονικά ο ήχος του ότι λειτουργεί και είναι μάρκας KL ELECTRONICS δηλαδή τον μόνο θόρυβο που θα ακούσεις αν ανέβεις πάνω στο κέντρο θα είναι αυτός ο πομπός,ενώ απ τους άλλους 3 δεν άκουγες τίποτα ενώ ήταν σε λειτουργία

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1451
Καντε το πιο απλο! Μεσω προεδρουτης κοινοτητας  να ζητησετε η περιοχη σας εδω βλεπω για το Ευπαλιο να ''μπει'' στις περιοχες λευκες χωρις ψηφιακο σημα να λαβετε επιδοτηση απο την πολιτεια οπως θα ξεκινησει να συμβαινει για περιοχες που δεν λαμβανουν ψηφιακο σημα

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Με αυτά συμπεραίνω ότι στους 3 μπορεί να κάνει ευκολότερα μετατροπή ο τεχνικός ενώ μάλλον ο 4ος αναλογικός αναμεταδότης που κάνει θόρυβο, εχει φάει τα ψωμιά του.
Για το SFN εννοείται ότι αν βγει θα βγει στη συχνοτητα της Αχαϊας που είναι το allotment 18 όπου νομίζω ανηκει το Ευπάλιο. Στην περιπτωση του αναμεταδότη σε SFN χρειάζεται νομίζω και GPS ο πομπός. Πιο απλή (και πιο φθηνη) λύση είναι το MFN που υποχρεωτικά πρέπει να βγει σε άλλες συχνοτητες. Οπως ειναι τώρα η 30 της ΕΡΤ από το Ευπάλιο.
Εδω εχω πίνακα με τις επηρεαζόμενες συχνοτητες, που ή τις ακολουθείς ή τις αποφεύγεις γιατί και της Αροης και του Ξυλόκαστρου ειναι ισχυρο το σήμα.

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Για μένα αυτό είναι μια σαχλαμάρα και μισή διότι ο εγώ που έχω στο σπίτι μου 3 τηλεοράσεις  και φτάνει στην κάθε μια το σήμα με μπρίζες κεντρικής εγκατάστασης βλέπω με την κεραία μου σε όλες τις τηλεοράσεις ενώ με την επιδότηση αυτή για δωρεάν σήμα μέσω των δορυφορικών και μπαρμπούτσαλα είναι μόνο για 1 τηλεόραση και στην για την 1 τηλεόραση πρέπει να κατέβει καλώδιο απ το πιάτο και για τις άλλες δύο άλλα δύο καλώδιο σιγά μην κάτσω να γεμίσω με καλώδια το σπίτι μου.Λογικά πάντως mfn θα είναι οι συχνότητες που θα βάλουν αν βάλουν το ψηφιακό.Πχ το 1mux θα μπορούσαν να το βάλουν στην 32,το 2mux στην 36,και το 3mux στην 38

Συγχώνευση: Κυρ 13 Ιαν 2019, 16:38
Στο κέντρο εκπομπής Ευπάλιο θέλω να σας πω και για το ψηφιακό της ΕΡΤ στην 30 το οποίο εκπέμπει μια χαρά δεν λέω το σήμα το παίρνει απ το 1mux της 26 στο Ξυλόκαστρο κάνει σε κάποια διαστήματα διακοπές στο σήμα για 10 δεύτερα και μου βγάζει η τηλεόραση καθόλου σήμα και ύστερα επανέρχεται κανονικά,αυτό το θέμα με τις διακοπές δευτερολέπτων του σήματος της ΕΡΤ γίνεται όντως απ το κέντρο εκπομπής Ξυλόκαστρο?κι αν ναι η ΕΡΤ δεν έχει πάρει τόσα χρόνια χαμπάρι το πρόβλημα σε ένα κέντρο με τόσο μεγάλη κάλυψη?διότι εδώ στην Πάτρα η ΕΡΤ παίζει μια χαρά νεράκι ποτέ δεν σταματάει

Συγχώνευση: Δευ 14 Ιαν 2019, 14:01
Όποτε μπορείτε ενημερώστε το greek tv για το κέντρο εκπομπής Ευπάλιο.
30UHF ERT ΨΗΦΙΑΚΗ
49UHF ANT1

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Εγώ ενημέρωσα κάποιους κατοίκους του χωριού μου στο Ευπάλιο να πάνε στα ΚΕΠ για την αίτηση και πήγαν και τους είπαν ακόμη δεν τους έχουν δώσει άδεια θα σας ενημερώσουμε τους είπαν όταν είναι

Αποσυνδεδεμένος ch10

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2011
  • Τόπος: Ιτέα Φωκίδας
  • Μηνύματα: 1295
Εδώ και εφτά μέρες έχει σταματήσει η ΕΡΤ1 (7 VHF) από το Κ.Ε. Κατσικάς, πιθανόν να μιλάμε και για το οριστικό κλείσιμό της.
Δηλαδή τέλος εποχής για το αναλογικό τοπίο από το συγκεκριμένο κέντρο εκπομπής.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
μπορει να ειναι καμια λαμπα, και αργοτερα να ξανα ανοιξει και πέρυσι εδω κερκυρα ειχε κλεισει για λιγο αλλα μετα ξανα επανω

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
μαλλον θα εκλεισε ο ριστικα γιατι μπορει να παρεμβαλει και το ψηφιακο 7Α της ΕΡΤ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Τωρα το πρωι που ηρθα μια βολτα στο χωριο μου το Ευπαλιο,το αναλογικο στο 49 με τον ANT1 off,και τωρα που ανεβηκα πανω στο κεντρο βλεπω ο πομπος ειναι πανω με κατεβασμένο τον διακοπτη,και ο δεκτης κλειστος,οποτε η καηκε ο δεκτης και κλεισαν τον πομπο πραγμα που δεν το  νομιζω γιατι ειναι τα α ζωα μου αργα,η δευτερη πιθανοτητα που κυριαρχει ειναι να εβγαλαν τον δεκτη απ την μπριζα.Ετσι λοιπον εμεινε μονο το ψηφιακο της ΕΡΤ στην 30

Συγχώνευση: Παρ 15 Νοέ 2019, 09:33
Τωρα που κοιταξα τον εχουν βγαλει απ την μπριζα,φαινεται θα τους ηρθε κανα καμπανακι απ την  ΕΕΤΤ και θα αναγκαστηκαν να το κλεισουν και αυτο

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Το 49 με τον ANT1 το ξαναανοιξαν στο κεντρο εκπομπης Ευπαλιο και παιζει κανονικα

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Χτες στο κεντρο εκπομπης του χωριου μου το Ευπαλιο καποιος ανεβηκε πανω και σκανταλεψε τον ενισχυτη το τροφοδοτικο απ οτι είδα που παινει σημα ο ψηφιακος πομπος της ΕΡΤ στο 30 και ειχε φυγει το καλωδιο απ τον πομπο που πηγαινε στον ενισχυτη και ειχε χωρις σημα το 30,και ειχε μεινει μεσα στον ενισχυτη μισο το καλωδιο της εισοδου της κεραιας και του αποκωδικοποιητή που δειχνει τον αναλογικο ant1 με αποτελεσμα και αυτος να εχει πιξει στα κοψιματα.Ετσι λοιπον πηρα τηλεφωνο τον τεχνικο που ειναι εκει περα στο χωριο και ασχολειται με αυτα και με τις κεραιες τις τοπικές του χωριου ανεβηκαμε μαζι πανω αλλάξαμε τον ενισχυτη διοτι ειχε καει ο προηγουμενος πιάσαμε την 26 για να λαβει το σημα ο ψηφιακος πομπός της ΕΡΤ στο 30 συνδεσαμε και τον αποκωδικοποιητή οπως ηταν πριν στην δευτερη εισοδο του καινουργιο ενισχυτη και των αποκωδικοποιητή που δειχνει στο αναλογικο το 49 τον ant1 απ το 29 του Ξυλοκάστρου,αλλα το περιεργο ειναι που ο δεκτης ενω πριν εκανε κοψιματα απ το πρωι μεχρι να παμε το απογευμα να φτιαξουμε τον ενισχυτη μιας κσι δεν επαιζε ειχε αποσυντονιστει και του ειχε φυγει ο ant1 και ηθελε συντονισμο,αλλα δεν ειχε μαζι του τηλεορασουλα για να βλεπουμε με το κοντρολ να τον σεταρουμε,αν και εγω κρυφα απ αυτον θα μπορουσα να βαλω δικο μου στομο απ κατω απ το χωριο να βλεπει Οοπως ειχα κανει κσι τις αλλες φορες και θα τον συντονιζα,ετσι λοιπον εκλεισε τον διακοπτη του πομπου,εβγαλε απ την μπριζα τον δεκτη και μου ειπε οποτε μπορεσει και καταφερει θα ερθει να τον συντονισει τον δεκτη ξανα στον αντ1

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Οποτε μπορέσετε ενημερώστε το greek tv στο κεντρο εκπομπης Ευπαλιο βγαλτε τον αναλογικό ΑΝΤ1 στο 49 διοτι πανω δεν αξιωθηκε να παει να συντονισει τον δεκτη να τον βαλη παλι στην πριζα και να τον συντονισει ο τεχνικός σηκώνοντας και τον διακόπτη του πομπου,με λιγα λογια τα εχει παρατησει εκτός.Ετσι λοιπόν εχει μεινει μονο η Ψηφιακή ΕΡΤ στο 30 και τιποτα αλλο.

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Καλησπερα παιδια σημερα ανέβηκα μια βολτα πανω στο Τρικορφο Φωκιδας και ειπα να περασω και απ το ομωνυμο κέντρο εκπομπής που βρισκεται λιγο πιο πανω απ το χωριό ανεβηκα πάνω και βλεπω ο ιστός με τους τρεις λοβούς εκπομπής μπηκα μεσα στο χώρο  και ειδα ενα πολυ μικρό οικισμό που πηγαινουν μεσα τα τρεια καλωδια απ τους λοβους και ακούω μεσα εναν θόρυβο αρα λειτουργει η εχουν παρατημενο καποιο τροφοδοτικό τώρα δεν ξέρω να επαιζε παλιά η ΕΡΤ απ εδω αναλογικά τα τρια της κανάλια διότι εγω δεν θυμαμαι κατι τηλεοπτικό ουτε ραδιοφωνικο απ εδω πάνω μηπως ηταν πολυ πιο παλιά  δεν ξέρω

Συγχώνευση: Σαβ 18 Ιούλ 2020, 18:24
Παντως της ΕΡΤ γραφει απεξω οτι είναι ο πολυ μικρος οικισκος που βρισκεται κολλημένος πανω στον ιστό

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Απ χτες το πρωί να ενημερωσω οτι στο κεντρο εκπομπής του Ευπαλιου ξανά εβαλαν μπρος τον πομπό στο 49 και το δέκτη κανονικά παιζοντας τον αντ1 οπως και Πριν και παίζει μια χαρά,ενημερωστε το greek tv

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 210
Καλά ρε παιδιά υπάρχει ακόμη αναλογική τηλεόραση εν Ελλάδι εδώ στην Αττική από πρόπερσι παει στο 5και η ΕΡΤ που έδινε αναλογικο σήμα

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Off πάλι το αναλογικό απο το κεντρο εκπομπής Ευπάλιο κάποιος πηρε το δέκτη κι αφησε ανοιχτο το πομπό αλλά πηγε την επόμενη και τον εκλεισε και αυτόν κι ετσι πάλι παιζει μονο η ψηφιακή ΕΡΤ ΣΤΟ 30

Συγχώνευση: Κυρ 25 Οκτ 2020, 09:58
Ενταξει το αναλογικό απ το κεντρο εκπομπης Ευπάλιο επανηρθε παιζει κανονικά το 49 απλως φαινεται με το σεισμό που ειχε γίνει την βδομαδα που περασε 5.1 ριχτερ ανοιχτά του Ιονίου που λεγαν εφτασε και εδώ και το πολυμπριζο που ητανε μεσα με το δέκτη και τον πομπό επεσε κατω με αποτελεσμα να παρασύρει και τον δέκτη να του φυγει το scart και γι αυτό δεν έπαιζε τίποτα ο πομπός τώρα το επανεφεραν κανονικά


 


* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (19:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:44)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:40)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:18)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: GreekTVSeries Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (18:06)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: speed-jim Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (18:03)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (17:56)