Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova
  • Παρ 27 Σεπ 2024, 07:06
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  (Αναγνώστηκε 93050 φορές)

douxrist, andymal και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Και εδω ερχεται ενα δημοσίευμα της εφημερίδας "Καθημερινή" στις 19/12/2017 όπου με πηχαίο τίτλο λεει:


Αδυναμία πληρωμής δόσης προς Super League δηλώνει η Nova
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Τωρα και με την ανακοίνωση του Alpha TV που λεει ότι ο λόγος αυτής της απαγόρευσης ήταν η άρνηση πληρωμής του οικονομικού ανταλλάγματος που η Forthnet Media AE όφειλε να καταβάλει προκειμένου να εξασφαλίσει τα σχετικά τηλεοπτικά δικαιώματα αναμετάδοσης για το έτος 2017 καθώς και για το 2016, όπως προβλέπει η νομοθεσία για την προστασία των πνευματικών και συγγενικών δικαιωμάτων.[/size]Η απόφαση αυτή του ALPHA, ελήφθη αφού εξάντλησε κάθε περιθώριο ανοχής και καλής πίστης, αναμένοντας από την Forthnet να προβεί στα νόμιμα.
Να υποθέσουμε ότι η αγαπημένη μας Nova θα μας αφήσει χρόνους????Θα της κάνουμε την κηδεία με όλες τις τιμές????


[/size]

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
Καλα σαραντα :razz: :razz:
απο την εμπειρια που ειχα μαζι τους σαν συνδρομιτης  εχω να λεω και να ευχομαι τα χειροτερα!!!!
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
πηραν και τη φορθνετ και εκει που ηταν μια χαρα εταιρια της εβγαλαν τα ματια και αυτης
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Αγαπητέ Νεκτάριε δεν το κατάλαβα.

Η Forthnet πήρε την Nova και οχι το αντίθετο.
Μάλιστα είχαν δώσει ένα σκασμό λεφτά στην τότε NetMed για να την πάρουν.

Συγχώνευση: Σαβ  3 Φεβ 2018, 00:05

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Καλα σαραντα :-p :-p
απο την εμπειρια που ειχα μαζι τους σαν συνδρομιτης  εχω να λεω και να ευχομαι τα χειροτερα!!!!
Αγαπητέ Χρήστο έχω να πληρώσω την Nova από το 2005 που την έκοψα.
Πίστεςψε με ΔΕΝ μου έλειψε.
Εδω μεσα όταν ημουν διαχειριστής του Forum μαζί με τον φίλο μου τον Sat4Fun είχαμε ανακαλύψει μέχρι και κατασκόπους από την Ακατονόμαστη όπως την αποκαλούσα τότε.
Μαλιστα ενα ολόκληρο βράδυ εφαγα για να σπάσω τις IP τους για να δω από που μπάινανε.
Καποιοι απο γραφεία και ενας από το Shop της Νοva.
Αυτό επι εποχής που ήταν NetMed
Ο Νεκτάριος Ξέρει πολύ καλά τι λεω.
Τελος πάντων από όταν την έκοψα μέχρι σήμερα Δεν μου εχει λείψει.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
και απ ότι είδα στην θέση του alpha 109 έχουν βάλει μία ταμπέλα που λέει για να  δείτε alpha μόνο μέσω της επίγειας κεραίας δηλαδή δεν σκέφτονται ο άλλος που έχει βάλει nova σε απομακρυσμένη περιοχή για να βλέπει όλα τα πανελλαδικά κανάλια που θα το βρεί το επίγειο σήμα,γι αυτό όλος ο κόσμος θα πάει να βάλει ΟΤΕ ΤV που έχει τα περισσότερα περιφερειακά και πανελλαδικά κανάλια,το μόνο αρνητικό με τoν ote tv είναι ότι έχει σταματήσει να παίζει τα κανάλια της discovery,eurosport

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Αγαπητέ Νεκτάριε δεν το κατάλαβα.

Η Forthnet πήρε την Nova και οχι το αντίθετο.


ναι σωστο αυτο πρωτα εγινε ετσι αλλα οι εταιριες συνεχιζαν με τα ονοματα τους. τωρα δεν υπαρχει φορθνετ, και η τηλεοφωνια λεγεται νοβα θα δεις τα ρουτερ να γραφουν Nova και τα νουμερα διπλα. Ακομα και του ρουτερ το technicolor Το κανανε αναβαθμηση on the air και εφυγε το λογοτυπο της φορθνετ και μπηκε της νοβα. να δουμε ποιος θα την αγορασει τη νοβα, ήδη η Vodafone εχει συνεργασια με τα αθλητικα καναλια.

Συγχώνευση: Σαβ  3 Φεβ 2018, 02:32
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Εδω μεσα όταν ημουν διαχειριστής του Forum μαζί με τον φίλο μου τον Sat4Fun είχαμε ανακαλύψει μέχρι και κατασκόπους από την Ακατονόμαστη όπως την αποκαλούσα τότε.
Μαλιστα ενα ολόκληρο βράδυ εφαγα για να σπάσω τις IP τους για να δω από που μπάινανε.
Καποιοι απο γραφεία και ενας από το Shop της Νοva.
Αυτό επι εποχής που ήταν NetMed
Ο Νεκτάριος Ξέρει πολύ καλά τι λεω.
Τελος πάντων από όταν την έκοψα μέχρι σήμερα Δεν μου εχει λείψει.

αλλες εποχες τοτε που ξεκιναγα σαν συντονιστης και μου χες δειξει το κολπο και ειχα βρει τοτε καποιους απο εκει. τωρα υπαρχουν κατι σαιτ που αν τα χες τοτε θα εκανες παπαδες.

εχει πολλα οικονομικα θεματα η νοβα και θα σκανε ενα ενα. ολο αποσυνδεσεις ειχα στο ιντερνετ και δεν μπορουσαν να βρουν τι ειναι και εφυγα και ησυχασα

οι εταιριες αυτες πριν ενοθουν ηταν μια χαρα και οι δυο αλλα απ[ο τοτε που ενοθηκαν καπου χαλασε το γλυκο, ποιος ξερει τι κακο διαχειριση εγινε εκει και ψαχνονται τωρα
 
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Τι μου θύμισες τωρα....
Όταν στο Section που εβλεπαν μόνο οι συντονιστές - Διαχειριστές ανακοίνωσα ότι ανακαλυψα κατασκόπους της Nova με τα ψευδωνυμα τους και τις IP τους είχαν μείνει όλοι (εκτος εμού και του Sat4Fun) μαλάκες με την βόμβα που τους πεταξα και μετα ψαχνανε για την προκύρηξη....
Και το πιο εξοργιστικό είναι ότι έκαναν και τον κινέζο σε ποιόν??? ΣΕ ΜΕΝΑ... !!! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ δηλαδή...
Οταν ειπα σε καποιον που το έπαιζε κινέζος μέσω προσωπικού μηνυματος αν θα ειναι εκει αν ερθω σε μιση ωρα στο Shop της Nova είχε μείνει καγκελο. Γιατι δεν πιστευε οτι θα ηξερα και σε ποιο πόστο δουλευε.
Τρελές και χρυσες εποχές τότε Νεκταριε.
Εσυ φρεσκος συντονιστής τότε... Ο άλλος ο Τασουλι μετα από σενα αν δεν κανω λάθος.... αυτα τα εβλεπες για Γιαπωνεζικα που ελεγα....

Τελος παντων στο θεμα μας.
Θεωρω ότι πολυ δυσκολα θα βρεθεί επενδυτης να πληρώσει  τα πολλά χρέη που έχει η Nova.
Με τόσα χρέη Και ειδικά με ακατασχετη αιμορραγία συνδρομητων προς την Cosmote TV. ???
Ξερω ηδη φιλους που ειχαν Nova και ζητησαν διακοπή Και πανε cosmote
Αναμένουμε να δουμε πότε θα σκάσει το κανόνικαι θα πουν ως εδω ηταν. βαζουμε λουκετο.
Οπως ειχε πει καποτε ο Alpha Digital

Οσο για Vodafone και wind εκαναν μεγαλη πατατα που πήρα αθλητικα καναλια της Nova. Και αυτό γιατι περαν του Ελληνικου απαξιωμενου πρωταθληματος δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ να προσφέρει. Μονο μια ευρωλίγκα που σημερα με πολυ λιγοτερα χρηματα την βλέπεις με Live Streaming. ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ NOVA.
Όλα τα φιλετα τα εχει η Cosmote. Προχθες ανανεωσε και με Bundesliga. Πήρε Πληρη αποκλειστικοτητα σε Champions League και Europa league.
Εκλεισε La Liga, προχθες Γερμανικό (Bundesliga)
Ολα τα φιλετα ειναι Cosmote Και η Νοva εχει τον κατιμα.
Κοροϊδο ειναι ο άλλος να πληρώνει Nova? Την κοβει.
Ασε που για ολο το πακετο θελουν 37 ευρω και για 24 μηνες.
Ψαχνουν κοροϊδα ρε τασο για να αρμέγουν. Αλλα δεν τους κάθονται.
Αναμενω στοιχεία συνδρομητων στις δυο πλατφόρμες. να δω πότε θα ανακοινωθούν.

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3278
Η Nova, πάντως, πρέπει να έχει ακόμα καλύτερες προσφορές για triple play (τηλέφωνο, ίντερνετ, τηλεόραση) σε σχέση με την Cosmote. Ακόμα και για double play η διαφορά είναι αξιοσημείωτη. Θυμάμαι πριν κάποιο καιρό που τα είχαμε ψάξει για το σπίτι, η διαφορά ανερχόταν κάπου στα 20 ευρώ. Βέβαια, για κάποιον που ενδιαφέρεται μόνο για τηλεόραση, τότε η Cosmote είναι μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5080
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Νομίζω ότι με το θέμα πρέπει να σχοληθεί και ο κ. Παππάς. Δεν συμβαδίζουν επιδοτούμενο Freeview και αφαίρεση τηλεοπτικού σταθμού εθνικής εμβέλειας από τη Nova...

Αυτό ξαναπές το! Όταν πρότεινα στον κ. Κρέτσο, ως εκπρόσωπος του Satleo, Freeview απ' ευθείας από τη Digea μέσω δορυφόρου στις 3.1 μοίρες αδυνατούσε να καταλάβει πως θα υλοποιηθεί επιδότηση μέσω αυτής της λύσης...
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
θα καταλαβε σιγουρα τι εννουσες με αυτο αλλα αν γινονταν αυτο θα χαλαγε η ιστορια με τους δυο παροχους (με οτι συνεπαγεται αυτο αν πιασατε το υπονοουμενο)
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
Είναι θέμα χρόνου το τέλος της νοβα, δικαιώνεται πλήρως ο οτε που αποφάσισε να απαξιώσει πλήρως τη συγκεκριμένη εταιρεία και να περιμένει τις εξελίξεις. Λογικά κάθε ομάδα θα διαπραγματευτεί μόνη της, εδώ θα πέσει γέλιο όμως μιας και αυτοί είναι συνηθισμένοι στα τρελά ποσά που έδινε η φρθνετ, θ αναγκαστούν να προσγειωθούν απότομα.
Εύχομαι μόνο οι εργαζόμενοι ν απορροφηθούν από κάποια άλλη εταιρεία, κανένας εργαζόμενος πουθενά δεν πρέπει να χάνει τη δουλειά του ειδικά σε τέτοιες εποχές.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
είσαστε τόσο σίγουροι ότι η nova οδεύει προς κλείσιμο?

Αποσυνδεδεμένος davinci

  • Satleo Super V.I.P.
  • Τακτικό Μέλος
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2008
  • Τόπος: Αθήνα - Αλιμος
  • Μηνύματα: 206
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
είσαστε τόσο σίγουροι ότι η nova οδεύει προς κλείσιμο?
Όχι ρε παιδιά, δεν υπάρχει πιστεύω τέτοιο θέμα. Με τον Alpha προσπαθησαν να συμψηφισουν το φέσι που τους ετοιμάζει ο Κοντομηνάς, με τις οφειλές της Cosmoline, με αυτά που αυτοί οφείλουν στον Alpha. Έχει κάποια λογική αυτή η κίνηση αν και δεν υπήρχε περίπτωση να δεχτεί ο Alpha.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

dreambox800-Κάτοπτρο 1μΧ1.10 με μοτέρ και Gibertini OP120

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
δε λέμε ότι θα κλείσει αύριο το πρωί, όταν όμως βλέπεις πως το ελληνικό πρωτάθλημα δεν πάει καλά, ούτε για τις ομάδες σε έσοδα, ούτε για τη νοβα σε συνδρομές, πως θα κλείσει τις μαύρες τρύπες; ο κόσμος γυρίζει την πλάτη πλέον στο πρωτάθλημα είτε λόγω οικονομικών, είτε λόγω θεάματος, συνεπώς δεν βλέπω θετική εξέλιξη για τη συγκεκριμένη εταιρεία

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1882
οπα έχουμε επιστροφη του χαρρη γίνομαι και θαυματα βλεπω. (: (: (: (:
λοιπόν χάρρη ας οψετε η ευρωλίγκα του μπασκετ και το κρατάω.
το καλοκαιρι Αύγουστο λιγει το συμβολαιο μου αν δεν κάνω λάθος.
παίρνω και ένα tv box και βλεπω μπασκετ.
ελπίζω ο ΟΤΕ να μην κανει τα ιδια με αυτούς.
Αν και μυριζομαι συγχονευση ΟΤΕ-ΝΟΒΑ.
Μην αποκλειετε τίποτα.








Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
είσαστε τόσο σίγουροι ότι η nova οδεύει προς κλείσιμο?
Όλα δειχνουν ότι το λουκέτο είναι αναπόφευκτο.
Ενδειξη 1: Αδυναμία να πάρει ένα πρωτάθλημα της προκοπής. Τα εχει πάρει ολα η Cosmote και Καλπάζει σαν καθαρόαιμο άλογο.
Ένδειξη 2: Η nova που κόβεται για τα Ελληνικά πρωταθλήματα ΑΔΥΝΑΤΟΥΣΕ να πάρει το Ελληνικό πρωτάθλημα Basket.  Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΑΕΚ  είναι στην Cosmote Tv και ΟΛΟ το υπόλοιπο στην ΕΡΤ.
Ένδειξη 3: Αποκαλύφθηκε από τον Alpha το πρόβλημα ρευστότητας που έχει η Nova αδυνατώντας να πληρώσει τα δικαιώματα μετάδοσης του Alpha.
Ένδειξη 4: Έχουμε αποχώρηση ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΚΑΝΑΛΙΟΥ από την πλατφόρμα και δεν το βλέπω να επιστρέφει. Στην Ανακοίνωση του ο Alpha στην ουσία δίνει κατεύθυνση στον κόσμο να πάει Cosmote TV. Η Φράση που χρησιμοποιεί είναι: Παράλληλα διευκρινίζεται ότι εξακολουθεί η αναμετάδοση του προγράμματος του Alpha μέσω της συνδρομητικής Πλατφόρμας Cosmote TV".
Κάτι μου λεει ότι θα σκάσει και νέα αποχώρηση. ΑΝΤ θα είναι αυτός? ΣΚΑΙ θα είναι? Θα δούμε. Δεν ξερω υποψία έχω.

Ένδειξη 5: Στις 19.12.2017 η Εφημερίδα Καθημερινή δημοσιεύει αδυναμία της Nova να πληρώσει δόση προς την Super League.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Ένδειξη 6: Εδω και παρα πολυ καιρό η Nova υπολείπεται σε συνδρομητές σε σχέση με την Cosmote και με συνεχή αιμορραγία πελατών αρα και συνδρομών.
Και αν κρίνω απο την λύσσα που εχουν βαλει λυτούς και δεμένους να πρήζουν τα μέζεα του στεατυπυγικού υποσυστήματος του κόσμου για να τσιμπήσουν συνδρομητή, τότε προφανώς και τα πράγματ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ.
Εμένα μου εει τύχει δυο φορές -το εχω καταγγείλει εδώ- να μου πεί εμπορικός Συνεργάτης της Nova οταν του είπα ότι έχω Cosmote να βαλω και τα δυο πακέτα. Δηλαδη να πληρώνω Δυο συνδρομές!!! Μαλλον ναρκωτικά παιρνουν οι εμπορικοί σας Αντιπρόσωποι.... ή ζουν ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.
Και το ακόμα καλύτερο? Είναι ένα ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ για αυτό που προσφέρει.
Η σχέση Προϊόν προς τιμή απέχει πάρα πολύ. Δεν αξίζει με τίποτα να πληρώνεις 35 και 37 ευρώ ενα πακέτο που δεν συ προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ.
Θα μου πεις έχει Euroleague. Και λοιπόν?
Δεν μπορω να δω τον αγωνα σε ενα καφέ με την παρέα μου?
Αν και με ελάχιστα χρήματα μπορείς να εχεις στον υπολογιστή σου την Euroleague με Live Streaming.
Τι να την κανεις λοιπόν την Nova?
Εδωσε Δικαιωματα προβολής των αθλητικών καναλιών της σε Vodafone και Wind. ΟΚ Και γιατι να εχω Nova και να μην βαλω Vodafone TV ή Wind Tv και να βλέπω απο εκεί.... Λιγότερα χρήματα θα δόσω και πολα καναλια θα έχω.
Δηλαδη καποιος που εχει σταθερό Vodafone πρέπει να είναι πολύ χαπατο να πληρώνει ακριβά την NOva για τα Αθλητικά όταν τα εχει η Vodafone TV.
Ειχα γραψει και παλαιότερα. Η nova αυτοκτόνησε με αυτήν την κίνηση που εκανε.

Τους μονους που λυπαμαι ειναι οι εργαζόμενοι. Στελέχη και μεγαλοστελέχη Δεν με ενδιαφέρουν
 

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
όντως ο ote tv έχει πάρει όλα τα ποδόσφαιρα απο ταινίες δεν ξέρω τι γίνεται,έχει πολύ πιο περισσότερα κανάλια μέσα στο μπουκέτο απ ότι η nova,το μόνο μειονέκτημα που έχει ο ote tv είναι που  δεν είναι στον hotbird για να έχει όλα τα ελεύθερα κατ άλλα δυστυχώς λυπάμαι που το λέω για την Νοva μόνο ote tv

Αποσυνδεδεμένος adonis1

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2010
  • Τόπος: Σύρος
  • Μηνύματα: 2027
Δεν πιστεύω ότι η βαρύτητα του Alpha που αποχώρησε από τo πακέτο της nova μπορεί να συγκριθεί με την αποχώρηση από 01.10.2017 από το πακέτο της ΟΤΕ TV των:
1) Discovery HD Showcase, 2) Discovery Channel, 3) Discovery Science HD, 4) IDX HD, 5) Animal Planet HD, 6) Eurosport 1HD, 7) Eurosport 2, και 8) TLC
Σύρος κάτοπτρο Gibertini 1.55 Χ 1.66 ( 100.5°E - 45.0°W) Ku lnb Inverto Black Ultra 0.2db & Circular Uni Inverto BLACK Pro &  Extended (13.75 - 14.50 GHz) & BT 180 (10.00-12.75 GHz) / C-Band lnb Pauxis 13° K & Panorama 13°K & Titanium Extended /Ka  19.70 - 20.20 GHz-Technomate TM-5402 M3 & M4 κ.α.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
όντως αυτό ήταν μεγάλη χαζομάρα της ote tv να βγάλει αυτά τα κανάλια

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
καθολου χαζομαρα, απλα δεν θελανε να σκασουν τα λεφτα που ακουγεται οτι ηταν πολλα στην εταιρια που διανεμει αυτα τα καναλια.

η συνδρομητικη τηλεοραση στην Ελλαδα ζει απο τα αθλητικα, ετσι τη γνωρισαμε με το φιλμνετ το 1994 που με την εναρξη του πηρε κατευθειαν τα δικαιωματα του ελληνικου πρωταθληματος τοτε και την εχοπυμε μαθει ετσι μεχρι σημερα. Ο ΟΤΕ για να χτυπησει τη νοβα μαζεψε ολα τα μεγαλα πρωταθληματα και του εκατσε καλα και το γεγονος οτι τοι ελληνικο πρωταθλημα ειναι για τον........... καταλαβαινετε. Τωρα και με την πληρη καλυψη του τσουλου ποιος τον πιανει φετος.

εγω λυπαμαι αυτους που στις ακριτικες περιοχες βαλανε νοβα για το freeview Και μεινανε μπουκαλα χανοντας τον αλφα τι γινεται με αυτους τωρα?
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1882
σε ενα που διαφονω με τον ΟΤΕ ειναι για το ΟΤΕ go.
που παιζει μονο με wifi δκο του.
ενω της nova go παιζει με wifi ολων των παροχων.
εδω που τα λεμε εχει και ο ΟΤΕ τα δικα του λαθακια.

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
όντως ο ote tv έχει πάρει όλα τα ποδόσφαιρα απο ταινίες δεν ξέρω τι γίνεται,έχει πολύ πιο περισσότερα κανάλια μέσα στο μπουκέτο απ ότι η nova,το μόνο μειονέκτημα που έχει ο ote tv είναι που  δεν είναι στον hotbird για να έχει όλα τα ελεύθερα κατ άλλα δυστυχώς λυπάμαι που το λέω για την Νοva μόνο ote tv

Οι ταινίες της Cosmote ειναι αρκετα καλές αρκετα ποιοτικές και εχει και το κορυφαίο για μενα κανάλι Village Cinema.

Επίσης εχει καταδικο του το Cosmote History που το παρακολουθώ φανατικά. Εχει απίστευτα ντοκυμαντερ.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

καθολου χαζομαρα, απλα δεν θελανε να σκασουν τα λεφτα που ακουγεται οτι ηταν πολλα στην εταιρια που διανεμει αυτα τα καναλια.

Δεν θα διαφωνήσω. Πιστευω οτι δεν αξιζε να δωσει τοσα λεφτα. Καλα εκανε για μενα. Η Μονη ενσταση ειναι οτι δεν εβαλε κανα Sky Sports και πήγε και εβαλε το κρυοκωλο Fox Sports με αδιαφορα για την Ελλαδα αθλήματα.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

σε ενα που διαφονω με τον ΟΤΕ ειναι για το ΟΤΕ go.
που παιζει μονο με wifi δκο του.
ενω της nova go παιζει με wifi ολων των παροχων.
εδω που τα λεμε εχει και ο ΟΤΕ τα δικα του λαθακια.

Νομίζω οτι μπορείς να δεις και απο άλλο wifi απλά πρέπει να εχεις ενεργοποιήσει εστω και μια φορα το μηνα πακετο ιντερνετ.
Οχι για να δεις μεσω δεδομενων. Απλα ειναι η ας το πουμε δεικλειδα τους.


Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5793
To village tv που παίζει μόνο από ote tv δεν ελέγχεται από τον Κοντομηνά;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Δεν με ενδιαφέρει αν και ποιος ελέγχει το Village Cinema που όπως πολύ σωστά επεσήμανες παίζει ΜΟΝΟ στην Cosmote TV.
Εγώ ξέρω ότι έχει πολύ ωραίες ταινίες.


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
λοιπόν χάρρη ας οψετε η ευρωλίγκα του μπασκετ και το κρατάω.

Και γιατί να πληρώνεις παλικάρι μου την Nova για να δεις αγώνες της Euroleague όταν με ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ μπορείς να την βλέπεις με Live Streaming???
Πόσο πληρώνεις την Nova για να βλέπεις Euroleague?
Με 55,99 € ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ στο πακέτο Euroleague Pass έχεις ΟΛΟΥΣ τους αγώνες της διοργάνωσης και δεν πληρώνεις τον Αθλητικό κατιμά της Nova.
Ρίξε μια ματιά εδώ: => Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Εγώ πάω με την παρέα μου σε καφέ και βλέπω κάνουμε και την πλάκα μας, έχουμε ανθρώπινη επαφή γιατί οι υπολογιστές μας έκλεισαν σπίτι και μας αποξένωσαν, και πίστεψέ με είναι πολυ καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1882
Χαρρη μπορω να δω και απο tv box  με εφαρμογη kodi.
Αμα βαλεις  acesream media βλεπεις και απο εκει.
Θεορω τα 48,77 πολλα για τετοιο θεαμα που προσφερει
Η nova υπομονη εως τον Αυγουστο κανω.

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
Γιατι να πληρωσεις για να βλεπεις Euroleague....ειναι σχεδον ελευθερη
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
σε θέμα ραδιοφωνικών σταθμών γιατί εκπέμπουν όλοι απ την Νοva και δεν αρχίζουν να μπαίνουν ραδιοφωνικοί σταθμοί και στον ote tv?επίσης όταν δικτυώνονται οι περιφερειακοί σταθμοί με τους αθηναϊκούς μέσω nova γίνεται η δικτύωση?

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
και απο νοβα γινεται με οσους ειναι εκει αλλα οι περισσοτεροι παιρνουν ηχο απο ιντερνετ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
για πού λες για εδώ για την Πάτρα?

Συγχώνευση: Κυρ  4 Φεβ 2018, 12:30
δεν πιστεύω να παίρνουν τον ήχο απ το intenret διότι εδώ στην Πάτρα όλοι που δικτυώνονται με σταθμούς της Αθήνας  η ποιότητα του ήχου είναι άστα να πάνε  ενώ αμα βάλω να ακούσω στο ραδιόφωνο απ το internet εγώ με τον υπολογιστή μου ακουω πολύ καλή ποιότητα ηχού σε σχέση μ αυτούς που δικτυώνονται εδώ στην Πάτρα

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
tωρα που το θυμηθηκα

μια μερα εκανα ληψεις ενα απογευμα καπου 17:00 ηταν η ωρα και σε εκεινο το σημειο εβγαζα στο 105.3 τον αντεννα πατρας και στο 105.4 τον γιγα απο γιαννενα
εκεινη την ωρα αναμετεδεδαν τον real fm και την αθλητικη εκπομπή του γεωργιου
Ο 105.3 ηταν μπροστα στον ηχο καπου 8 δευτερα απο τον 105,4 και αυτο μαλλον δειχνει οτι ο 105.3 παιρνει ηχοι απο νοβα και ο 105,4 απο ιντερνετ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


 


* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 27/09/2024 (02:20)
* Απ: Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  Μέλος: PanosRadio Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 27/09/2024 (01:44)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: panos_panopoulos Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 27/09/2024 (00:13)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (22:52)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: spnikol Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (22:49)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (22:43)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (22:42)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (21:25)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: TRONIX Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (21:22)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (20:25)
* Απ: Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 26/09/2024 (19:49)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (19:33)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (19:30)
* Απ: Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 26/09/2024 (19:30)
* Απ: Περί ΡΙΚ.  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Ειδήσεις από την Κύπρο 26/09/2024 (19:19)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (19:08)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: akaitakis Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (19:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (18:01)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (17:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (16:57)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (16:56)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (16:28)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: TRONIX Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (16:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (13:21)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (13:21)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (12:49)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: satrrstm Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (12:24)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: eliascomtest Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (11:45)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 26/09/2024 (11:42)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 26/09/2024 (11:20)