Ποιος είναι ο καλύτερος δέκτης ραδιοφώνου?
  • Παρ 29 Μάρ 2024, 00:34
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ποιος είναι ο καλύτερος δέκτης ραδιοφώνου?  (Αναγνώστηκε 26533 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3270
OK :wtg Είχα καταλάβει ότι το ισοπεδωτική το έλεγες με την αρνητική έννοια ("τα ισοπεδώνουμε όλα" κτλ) και συνέχιζες έτσι.

Αποσυνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4552
Νίκο για μπες λίγο fmlist που το έχουμε κάνει σχεδόν στην τρίχα εδώ και ένα μήνα. Εκτός από τα rds που δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα, εγώ με τους άλλους δύο Παναγιώτηδες το έχουμε ξεσκονισει τους τελευταίους μήνες.
(Αν θες και έχεις την διάθεση, βγάλε ένα βίντεο με το shou από τους τοπικούς σταθμούς και άσε να τρέξουν όλα τα μηνύματα από όλους τους σταθμούς για να περαστούν και αυτά)

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος Decks28

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2014
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 227
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Εγώ παρακολουθώ εδώ και καιρό το Eton Field , και αφού βλέπω ότι κατεβαίνει και η τιμή , κατά τον Μάιο θα το "τσιμπήσω" ;)
FM/AM/SW (Rds ευτυχώς), και όλα τα γνωστά. Επίσης υποδοχή για εξωτερική κεραία για όλες τις μπάντες !
Από τα καινούρια Ετον φαίνεται να είναι το καλύτερο , το satellit λένε ότι είναι απογοήτευση σε σχέση με το παλιό...

Αυτό το ραδιοφωνακι σκέφτομαι και εγώ να το πάρω (Eton Field ή αλλιώς Eton NGWFB). Ποτέ θα το πάρω απόφάση δεν ξέρω...
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Από ότι κοίταξα έχει αρκετά καλές κριτικές (σε κάποιες μάλιστα αναφέρουν ότι εχει πολύ καλό διαχωρισμό), και στα βίντεο που δεν είναι ουκ ολίγα στο YouTube δειχνει αρκετά θετικά στοιχεία...

Fm/Am/Sw (όπως είπες), Stereo και RDS (Δεν ξέρω αν δείχνει μονο ps η και τα άλλα στοιχεία), υποδοχή για εξωτερική κεραία, μετρητής στάθμης σήματος, και δύο μικρά διακοπτακια για ρύθμιση στα μπάσα και τα πρίμα. Επίσης αυτό που μου άρεσε εμένα ειναι ο ροτορας ο οποίος χρησιμοποιείται για tuner, και η οθόνη του

Στα αρνητικά είναι ότι μέχρι αυτήν την στιγμή δεν πωλείται σε κανένα κατάστημα στην Ελλάδα, ενώ στο Amazon αν και η τιμή του είναι σχετικα καλή 90-100 ευρώ, εχει αρκετά τσουχτερά μεταφορικά ,περίπου στα 60 ευρώ (δεν ξερω αν έχεις βρει Θάνο κάποια καλύτερη προσφορά...)

Ηλία, μάλλον το βιντεακι που έβαλες ειναι από το Eton satelit και όχι από το field.

Ένα επίσης πολύ καλό eton που βρήκα είναι το traveller ||| (NGWTIIIB), αλλά με εκνευρίζει πολύ το καπάκι με τον μεγαλο διακόπτη στο κεντρο του ραδιοφώνου, λες και είναι βολτομετρο!
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3270
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Νίκο για μπες λίγο fmlist που το έχουμε κάνει σχεδόν στην τρίχα εδώ και ένα μήνα. Εκτός από τα rds που δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλα, εγώ με τους άλλους δύο Παναγιώτηδες το έχουμε ξεσκονισει τους τελευταίους μήνες.
(Αν θες και έχεις την διάθεση, βγάλε ένα βίντεο με το shou από τους τοπικούς σταθμούς και άσε να τρέξουν όλα τα μηνύματα από όλους τους σταθμούς για να περαστούν και αυτά)

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχει λάθη ακόμα, αλλά το σημαντικότερο είναι η ανανέωση των δεδομένων, που σε κάποιες περιοχές είναι τελείως εκτός πραγματικότητος. Πάντως, όπου έχετε κάνει σκαν φαίνεται :D
Όσο για το βίντεο, οι διακοπές τελείωσαν και δε νομίζω να μπορέσω. Προς το παρόν βολέψου με αυτό Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε και αυτό Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε. Αν θες να σου γράψω και κανένα PI. Δείξτε προσοχή και στις αναφορές στο κατάλληλο λήμμα, γιατί κάποιοι σταθμοί δεν εκπέμπουν. Μέχρι εκεί μπορώ...

Συνδεδεμένος panos456

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2011
  • Τόπος: Πύργος Ηλείας
  • Μηνύματα: 3476
    • FMLIST - Παγκόσμια βάση δεδομένων για FM, TV, DAB+
Νίκο αν έχεις εντοπίσει κανένα λάθος οπουδήποτε στο FMLIST, μπορείς να το επισημαίνεις εδώ, ή καλύτερα, μπορείς να κάνεις λογαριασμό κι εσύ στο FMLIST, να κάνεις κατάλογο με bandscan οπουδήποτε έχεις πάει και να αποθηκεύεις εκεί τις λήψεις που έχεις κάνει σε ηλεκτρονικό logbook!
Εντάξει, δεν είμαστε και τέλειοι, αλλά έπρεπε να δεις πως ήταν το FMLIST πριν 3 χρόνια, είχε απίστευτα λάθη επειδή δεν υπήρχε κανένας από Ελλάδα να τα διορθώσει! Καλά που είμαι editor για Ελλάδα και Κύπρο και συνεργάζομαι με το Θάνο και τον Πάνο (τον PanosRadio), τους οποίους ευχαριστώ θερμώς, και έχουμε κάνει την Ελλάδα την πιο ενημερωμένη χώρα αυτή τη στιγμή στη σελίδα, ετοιμοπόλεμη για τα επερχόμενα σποραδικά του 2016!
Εξοπλισμός DX: SDRPlay RSP1A με λογισμικό HDSDR, Sangean ATS-909X, Sangean DPR-69+
Κεραία: Scanmaster D1300 Discone

Διαδικτυακός δέκτης για τον Πύργο Ηλείας μέσω του GlobalTuners (ενεργός για ορισμένες ώρες της ημέρας): Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3270
Δεν είπα ότι δεν είστε τέλειοι. Φαίνονται εύκολα οι περιοχές στις οποίες έχετε κάνει scan και τα δεδομένα είναι ανανεωμένα, όπως επίσης και οι πληροφορίες που παίρνετε από το φόρουμ. Φυσικο, όμως, να είναι απαρχαιωμένα τα δεδομένα σε περιοχές για τις οποίες δεν υπάρχει πληροφόρηση, πχ Δράμα. Τώρα που το λες θα ήθελα να συμμετέχω και εγώ σε αυτήν την προσπάθειά σας, αλλά δεν ξέρω τι απαιτείται, ποιες οι υποχρεώσεις και τι δυνατότητες θα έχω. Αυτά μπορείς να μου τα πεις μέσω ΠΜ, μη βγαίνουμε offtopic.

Αποσυνδεδεμένος dennmtr

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2012
  • Τόπος: Κερατσίνι
  • Μηνύματα: 300
Μια ερώτηση . Γιατί τα sangean έχουν απαράδεκτη διαχείριση μνήμης ; 10 μόνο μνήμες; Κ για να αλλάζεις αποθηκευμένα κανάλια (ζάπινγκ ) πρέπει να πατάς πόσα κουμπιά ... Απαράδεκτο , αλλά σαν μηχάνημα πολύ καλό

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3270
Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος δέκτης ραδιοφώνου, πάντως είναι ο πρώτος σοβαρός φορητός δέκτης που αποκτώ και μπορώ να πω πως με έχει αφήσει ικανοποιημένο αυτές τις λίγες ώρες που βρίσκεται στα χέρια μου...

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος nick

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2012
  • Τόπος: Αθήνα (Αιγάλεω)
  • Μηνύματα: 3270
Ευχαριστώ, επίσης :headset :headset :headset

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
καλες ληψεις μεγεια ...=================

τωρα ειδα το νημα εδω... να αναφερω 1 που εχω τωρα τελευταια και ενα που νομιζω αξιζει αλλα δεν το δοκιμασα

ενα που φαινεται καλο ραδιο στη κατηγορια μικρου φορητου ειναι το soundmaster we320 ... το αναφερω εδω στο link παρακατω ... δεν ειμαι σιγουρος αν εχει rds γιατι βλεπω το official manual που δεν το αναφερει, αλλα βλεπω κυκλοφορει και ενα που γραφει επανω rds

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
========================
επισης εγω εχω ενα akai awbr-305 ... παρα πολυ καλο σε ευαισθησια για 18 ευρω με mw,fm,sw ιδιο σε ληψη σαν ενα tecsun των 40 ευρω και στα sw ακομα λιγο καλυτερο
2 μπαταριες αλλα τις τελειωνε για 7 ωρες με επαναφορτηζομενες και 17-24 ωρες τις αλακαλικες αναλογα την μαρκα (δεν δοκιμασα τις ονομαστες duracell energizer)

Εκανα παραπονο στην εταιρια και προς τιμη τους ασχοληθηκαν με το φτηνο ραδιακι και μου εστειλαν αλλο ... τωρα οι ιδιες μπαταριες επαναφορτηζομενες πανε 54 ωρες (αλκαλικες δεν μετρησα) συνεχομενα χωρις να κλεισει το ραδιο ((χαμηλος ηχος) αλλα εχει χασει στην ενταση ηχου και στη ληψη γιατι μαλλον χαμηλωσαν τον ενισχυτη του ή αλλαξαν φιλτρα ... εχει γινει το αγαπημενο μου πλεον, με αυτο ειμαι ολη μερα
εχω review στο skroutz ... λινκ αντιπροσωπου
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Συγχώνευση: Παρ 23 Νοέ 2018, 09:26
θα επερνα sangean, το εχω υποψην για dab+ ... αλλα ρε παιδι μου τι καταρα αυτο με τις λιγες μνημες, ολα τα ψηφιακα εχουν τουλαχιστον 10 στην καθε μπαντα, αυτο μονο 4 & 5, δηλαδη τι να πρωτο βαλεις?

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2435
Καλές λήψεις κ από μένα. Καλορίζικο το sangean :D :headset

Αποσυνδεδεμένος demos.tryphonos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2015
  • Μηνύματα: 78
Περιμένουμε αποτελέσματα!

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ακουγονται φημες οτι θα βγουν 2 νεα tecsun (ηδη εχουν κυκλοφορησει σε proto-type) με τα pl-330 που μαλλον θα ειναι αντικαστατης των φτηνων pl-310, pl-380 ... ομως θα εχει μπαταρια bl-5c που δεν την βλεπω με καλο ματι γιατι ειναι μικρη σε χωριτικοτητα, αλλά στα θετικα θα εχει ssb & synchronous detection προφανως στην ιδια τιμη με τα 310/380

Επισης μιλανε για το pl-990 που θα ειναι update του 880 ... ομως δεν δινουν πολλες πληροφοριες και την μονη διαφορα που βλεπω σε σχεση με το 880, ειναι οτι θα παιζει mp3 (οχι ομως να γραφει)

απο εδω

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Αναρωτιέμαι φορητοί δέκτες SDR δεν υπάρχουν;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος adonis1

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2010
  • Τόπος: Σύρος
  • Μηνύματα: 1930
Είχα ένα δέκτη αλλά μου χάλασε, έτσι εδώ και 2 -3 μήνες με απασχολεί η αγορά ενός ραδιοφωνικού δέκτη, έψαξα λίγο και βρήκα αυτόν

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

είναι καλός?
Σύρος κάτοπτρο Gibertini 1.55 Χ 1.66 ( 100.5°E - 45.0°W) Ku lnb Inverto Black Ultra 0.2db & Circular Uni Inverto BLACK Pro &  Extended (13.75 - 14.50 GHz) & BT 180 (10.00-12.75 GHz) / C-Band lnb Pauxis 13° K & Panorama 13°K & Titanium Extended /Ka  19.70 - 20.20 GHz-Technomate TM-5402 M3 & M4 κ.α.

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
εχε υποψην οτι τα tecsun δεν εχουν rds στα fm γιατι δεν υποστηριζετε απο τα chipsets ληψης που βαζουν για τα ραδια τους, εκτος αυτου ειναι πολυ καλα σε θεμα ληψεως και ειδικα αυτο (680) το εχουν top , εδω εχει video που το συγκρινουν με άλλα
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Ο βασικός λόγος που τα tecsun δεν έχουν RDS δεν είναι αυτός, εξάλλου με ένα μικρό έξτρα κυκλωματάκι μπορούσαν άνετα να το βάλουν. Είναι ότι γενικά το RDS δεν χρησιμοποιείται στην Κίνα (και την Ιαπωνία) και ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των αγοραστών τους δεν κάνει λήψεις στα FM.
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29717
στο eshop βαλανε παλι το sencor sdr 6600 πολυ καλο ραδιοφωνο το εχει παρει φιλος μου και λεω να το παρω μιας και το sangean μου εχει σπασει τα νευρα με τα κουμπια
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
το νεο (δεν κυκλοφορησε ακομα) Tecsun PL990 VS Sangean ATS-909X ... στα βραχεα (τωρα ποιος ασχολειται πλεον με βραχεα άλλο αυτο)

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
στο eshop βαλανε παλι το sencor sdr 6600 πολυ καλο ραδιοφωνο το εχει παρει φιλος μου και λεω να το παρω μιας και το sangean μου εχει σπασει τα νευρα με τα κουμπια
εχω διαβασει οτι πιανει καλα, το εχει και ισπανος που κανει dx ληψεις (μου μιλησε στο youtube) ... ομως ισως περιμενε να παρεις κατι πιο μοντερνο γιατι οι ιταλοι ηδη εχουν, αλλά και η ερτ αρχιζει να βαζει εικονες
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ειναι σπασιμο να ξερουμε οτι υπαρχουν άλλα ψηφιακα services και να εχουμε ραδια που δεν τα πιανουν ... και εγω που πιανω και απο 70-100+ σε scan (αναλογα την μερα με καλη διαδοση) εχω χασει τοσες εικονες και text που εχουν ειδικα οι ιταλοι, μαλτα κλπ

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
επανερχομαι για το νεο tecsun pl-990 ... οπως ειπε και φιλος πιο πανω θελει προσοχη στα περαματικα ραδιοφωνα ειδικα αν αυτα εχουν και πανακριβη τιμε ... ειδα αυτο το video και με εκανε πολυ σκεπτικο ... στο 8:50 περιπου το νεο 990 δεν πιανει τιποτα μεχρι να βαλει κοντα στο ραδιο το χερι του χρηστη (που παει να το μετακινησει (εναντι του 880)
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή ΣυνδεθείτεΟι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
το tecsun pl-990 εκανε την εμφανιση του στις αγορες ... 235 δολλαρια πακετο με 2 μπαταριες (μια στο ραδιο, μια εξτρα), φορτιστη, καρτα 16 gb, θηκη και αλλά καλουδια, απο το anon-co και 45 ευρο me courier που περιλαμαμβανει τελωνειο και μολις λιγες μερες μεταφορα στην πορτα (συνολο με το ταχ. σε ευρω 236)

υπαρχουν 2 εκδοσεις το pl-990 και pl-990X ... οι βασικη διαφορα ειναι το pl-990X στα φμ εχει βηματα σε 50 & 10khz (ισως super fine tunning) και η μπαντα sw ξεκιναει απο 1621 khz

επισης υπαρχει δυνατοτητα συνδεσης εξωτερικης κεραιας για fm/sw/lw/mw σε σχεση με το pl-880 που νομιζω δεν εχει

η πρωτες συγκρισεις (επειδη ακομα λιγοι το εχουν) με το προηγουμενο δυνατο μοντελο τους πλ-880  ... δειχνει οτι το 880 εχει πιο καθαρο ηχειο ειδκα σε fm ... ομως το 990 λενε οτι εχει φτιαξει το synchronous detection για sw, καλυτερο ssb, λιγοτερο θορυbο στα sw, εξωτερικη κεραια, καρτα για mp3, περισσοτερες ρυθμισεις, ακουστhκε οτι ειναι ενα mikro κλικ πανω σε μεσαια (σε σχεση με τo 880) ομως ακομα δεν εχω δει video μεταξυ τους

εδω αναφορες για βραχεα (πλ- 990 vs προηγουμενο συνατο μοντελο pl-880)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

εδω το πακετο με το 990Χ (ακουγεται οτι το 990 χωρις το Χ ειναι για ασια) και με τα χαρακτηριστικα του ραδιοφωνου

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

με λιγα λογια οποιος εχει καποιο απο τα δυνατα τους μοντελα οπως τα pl 660, 680, 880 δεν αξιζει η αναβαθμηση ... στους καινουριους που θελουν κατι καλο και θα προτιμησουν tecsun ισως αξιζει ... συντομα αναμενω να δω και για το pl-330 απο τα φτηνoτερα της σειρας (οπως τα pl-360, 380, 310et κλπ) με oirt band & ssb

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
καινουριο Sangean ATS-909X2

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Iσως δεν αξιζει ν αγορα στους κατοχους του προηγουμενου μοντελου (οπως και με τα tecsun) ... ομως για τους λατρες του ειδους και για οσους θελουν κατι πετυχημενο και καλο σε φορητο ... το καινουριο sangean ειναι εδω (συντομα στην αγορα) με τιμη που βλεπω στο εξωτερικο γυρω στα 330 ευρω (απο την sangean europe - και πολυ πιθανο αργοτερα να βρεθει πιο φτηνο απο άλλους) ... βγαινει σε 2 χρωματα (στη φωτο κατω) ... δεν προσθετω κατι παραπανω γιατι αυτο και το προηγουμενο μοντελο ειναι απο τα πιο αξιοπιστα στην αγορα σε φορητα ραδιοφωνα multi band

Oι διαφορες με τον προκατοχο ειναι

1. Air band
 2. FM Soft mute
 3. RDS PTY and RT
 4. MENU and INFO setting
 5. Auto Bandwidth Control
 6. Bigger LCD (μεγαλυτερη οθονη)
 7. 3 times the preset quantity (3 φορες περισοτερες μνημες)
 8. Dimmer LCD back light and fade IN/OUT
 9. 10Hz tuning step of SSB
 10. Smart charger (single battery detection)

δεν εχουν βαλει synchronous detection .... παντως το ραδιο ειναι πειρασμος

Παράθεση
Για τον επαγγελματία παρακολούθησης που βρίσκεται εν κινήσει, το Discover 909X είναι η ιδανική επιλογή! Διαθέτει κάλυψη ευρείας ζώνης AM / FM από μακρύ κύμα, μεσαίο κύμα, βραχυ κύμα. Το DSP διατίθεται στάνταρ (Digital Signal Processing) με τη μονάδα και περιλαμβάνει μια σειρά από χαρακτηριστικά που μπορούν να βελτιώσουν σημαντικά τη λήψη μέσω βελτιωμένης απόρριψης παρεμβολών. Για καθημερινή φορητή λειτουργία, χρησιμοποιήστε τέσσερις μπαταρίες 'AA' (δεν περιλαμβάνονται). Για λειτουργία από το σπίτι σας, επιλέξτε τον παρεχόμενο τροφοδοτικό AC-AC.

https://i1.wp.com/swling.com/blog/wp-content/uploads/2020/10/Sangean-909X2-5.jpg?ssl=1

Συνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1840
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Περισότερες πληροφορίες για το νέο ραδιόφωνο παγκόσμιας λήψης SANGEAN ATS-909X2 που θα κυκλοφορήσει στις 15/12/2020 .

SANGEAN ATS-909X2
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Εταιρίες που κυκλοφορούν ραδιόφωνα παγκόσμιας λήψης :

TECSUN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

SANGEAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

CCRANE
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

SONY
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ETON (GRUNDIG)
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

RADIOSHACK
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ROBERTS
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

PANASONIC
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

AKAI
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

RETEKESS
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

KCHIBO
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

RADIWOW
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

XHDATA
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

PRUNUS
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

SENCOR
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ZDY
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ROADSTAR
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

BLAUPUNKT
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

UNIDEN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

TESCO
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

DIGITECH AUDIO
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
Αναβαλεται η διαθεση στην αγορα του SANGEAN ATS-909X2 ...

η sangean europe το εχει βγαλει απο την επισημη σελιδα της και ο συνδεσμος που βαλαμε πιο πανω για πληροφοριες δεν λειτουργει (καλα που εβαλα μερικα highlights τι θα εχει το καινουριο μοντελο) ...
ισως δεν πηραν αρκετες παραγγελειες, ισως βρηκαν καποιο προβλημα με λογισμικο ή ελατωμα, ή απλα μπορει να θελουν να τελειοποιησουν/προσθεσουν κατι παραπανω, οπως ρυθμιση extra ...πιστευω αφου το εβγαλαν στη φορα, να κυκλοφορησει πιο αργοτερα στο 2021

πηγη
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1840
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Ένα μη διάσημο φτηνό ραδιόφωνο παγκόσμιας λήψης με αξιόλογες δυνατότητες XHDATA D-808 .

XHDATA D-808
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

XHDATA D-808 AM FM SW SSB LW AIR
Portable Radio Review
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ναι, αλλά εννοεις σε εμας εδω Ελλαδα δεν ειναι διασημο, γιατι εξω το εχουν αρκετοι που βλεπω καλες κριτικες και αρκετα video που συναγονιζεται άλλα πολυ γνωστα ραδιοφωνα του ειδους / κατηγοριας με επιτυχια και σε μερικους τομεις αναφερουν καλυτερο (πχ ενα παραδειγμα πιο καθαρο ηχειο σε σχεση με μερικα tecsun ) ...

ειναι βασιμεσνο στο ιδιο dsp (digital signal processing) που εχουν καποια/μερικα tecsun, elton, sangean, atom, digitech, c.crane, radiwow κλπ ... οποτε ηδη ειναι ενα αξιολογο ραδιοφωνο γιατι πανω κατω ολα/ολοι το ιδιο λογισμικο παιρνουν απο τους Αμερικανους (με ψιλο προσαρμογες αναλογα τι θελει/ ζηταει η καθε εταιρια σε θεμα ρυθμισεων) και στην ουσια εκτος τα extra που θα βαλει η καθε εταιρια αναλογα την καθε τιμη της για το αναλογο ραδιο ... συνηθως τα υλικα της καθε εταιριας κανουν την διαφορα αναμεσα σε αυτα τα ραδια (ηχο/ηχειο, ssb/φιλτρα, φωτισμο, κεραια, κουμπια κλπ) ...

του εκανα μια μικρη αναφορα γιατι το αξιζει και για την τιμη του 75 δολλαρια βαλε και καμια 40αρια ταχυδρομειο/φορους, θα ελεγα πανω κατω γυρω στα 100 ευρω (ισως καποιος να βρει καλυτερη ευκαιρια) multi band με καθαρο ηχειο (πολυ βασικο για ραδιο που βασιζομαστε μονο στον ηχο) ssb, air band το βρισκω τιμιο

Συνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1840
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Όπως το ραδιόφωνο παγκόσμιας λήψης DIGITECH AUDIO AR-1780 .

DIGITECH AR-1780

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

VIDEO
YouTube

1


2


3

HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
και αυτο αξιο ραδιοφωνακι ... εγω ειμαι στο τσακ για ενα TECSUN PL-990X (export version) που υποτιθεται ειναι απο τα ποιο κορυφαια φορητα με πολλες ρυθμισεις, και αναφερουν στη χρηση των φιλτρων και συντονισμου πλησιαζει desktop ραδια και με δυνατοτητα 2 επιλογων εξωτερικης κεραιας για φορητο



Εδω στην αρχη του video χρηση με την τηλεσκοπικη κεραια fm, στα LW/MW (εδω υπαρχει δυνατοτητα συνδεσης καλωδιου στο τελος της κεραιας των fm για να μεγαλωσει και να δυναμωσει ακομα σημα) ... απο 3:25 και μετα, οι ληψεις (που τωρα εχουν λιγο ποιο χαμηλο σημα στους ιδιους σταθμους) γυριζει (μεσω λογισμικου) στην εσωτερικη κεραια φεριτης (εκτος την υποδοχη της εξωτερικης στο πλάϊ που ειναι για fm/sw) δηλαδη την κανονικη λειτουργεια μεσαιων οπως ολα τα κανονικα ραδια





 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: xantono Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (22:28)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (22:05)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:54)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:36)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:29)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 28/03/2024 (20:35)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (20:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:42)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (18:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)