Ποιος είναι ο καλύτερος δέκτης ραδιοφώνου?
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 12:01
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ποιος είναι ο καλύτερος δέκτης ραδιοφώνου?  (Αναγνώστηκε 26529 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1839
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Από το βρετανικό περιοδικό RADIO USER τεύχος Νοέμβριος 2020 .

RADIO USER
TECSUN PL-990X
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
ελπιζω να ερθει μεχρι τελος της αλλης βδομαδας, αν δεν γινει καθυστερηση το κουριερ με αυτον τον ιο

Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1839
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Αυτή είναι αναλυτικές παρουσιάσεις του ραδιοφώνου παγκόσμιας λήψης TECSUN PL-990 .

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
στο nevada εχουν λαθος φωτο και λαθος στοιχεια για το 990Χ (export)

οι σωστες διαφορες μεταξυ των 990Χ (export) & 990 (καθως και μικροτερη τιμη και με αξεσουάρ) ειναι απο εδω

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

=======================================================

Nεο TECSUN PL-368 παρουσιαστηκε στην προσφατη εκθεση Σανγκάη που φαινεται αναβαθμηση των pl-360 & pl-365

Για την ωρα δεν υπαρχουν αναλυτικες πληροφοριες, ομως με πρωτη ματια εχουν προσθέσει direct key pad & επισης λενε οτι υπαρχει synchronous detection που τα προηγουμενα 2 δεν τα ειχαν ... εξισου και το αληθες



VIDEO

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1839
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Σύνολο βίντεο στο YouTube με παρουσίαση των κορυφαίων φορητών ραδιοφώνων απλής και παγκόσμιας λήψης .

1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12 


13 


14 


15 


16


17


18 


19


20


21


22


23


24


25


26


27


28


29


30


31


32


33

HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος MitsoulasFm

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2012
  • Τόπος: Αργος Ορεστικο
  • Μηνύματα: 268
Κάτοχος του TECSUN PL-360....
Στα FM είναι μάπα....Δεν κάνει καλή λήψη...
Αντιθέτως στα MW SW κάνει παπάδες.

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
pl-360 ναι του εχω κανει review λιγο πιο κατω (πιστευω θα το ειδες) ... Εμενα ενταξει ειναι και στα fm ανετα πιανει ολους τους τοπικους και ειμαι σε δυσκολη περιοχη ... απλα δεν ειναι για dx δηλαδη σηματα που περνανε οριακα μπορει να μην τα δει με την απλη κεραια του ... πιστευω αξιο για τσεπης αν ακουσουμε το ποδοσφαιρο, κατι στα νεα, λιγο μουσικη οταν ειμαστε εξω, και να εχουμε ολες τις μπαντες καλου κακου, και οι απλες μπαταριες απο 50 cent πανε βδομαδες

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Αναβαλεται η διαθεση στην αγορα του SANGEAN ATS-909X2 ...

η sangean europe το εχει βγαλει απο την επισημη σελιδα της και ο συνδεσμος που βαλαμε πιο πανω για πληροφοριες δεν λειτουργει (καλα που εβαλα μερικα highlights τι θα εχει το καινουριο μοντελο) ...
ισως δεν πηραν αρκετες παραγγελειες, ισως βρηκαν καποιο προβλημα με λογισμικο ή ελατωμα, ή απλα μπορει να θελουν να τελειοποιησουν/προσθεσουν κατι παραπανω, οπως ρυθμιση extra ...πιστευω αφου το εβγαλαν στη φορα, να κυκλοφορησει πιο αργοτερα στο 2021

πηγη
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
ξανα διαθεσιμο για παραγγελια σε μαυρο ή ασπρο απο ιανουαριο και μετα, στην τιμη των 329 ευρω, το καινουριο sangean ats-909x2

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
οι πρωτες εντυπωσεις του 909X2
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
& με video 909Χ / 909Χ2  (εδω με μεσαια & βραχεα)


και ηδη στο skroutz με τιμη πολυ κοντινη σε αυτες του εξωτερικου

Αποσυνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5688
Είμαι κάτοχος πλέον του TECSUN pl-380 .
Η αλήθεια είναι πως περίμενα περισσότερα στη λήψη .
Στα Fm είναι λίγο καλύτερο σε επιλεκτικότητα σε σχέση με τα φορητά ραδιόφωνα που χρησιμοποιώ . Το αγόρασα καθαρά για να κοιτάζω την oirt μπάντα , μήπως και βγάλω κάποιο σποραδικο.





Στο σκανάρισμα χρειάζεται υπομονή γιατί έχει μόνο την ροδέλα για το manual scan

 Στα μεσαία έχω σχεδόν ίδια λήψη πάλι με τα αλλά ραδιόφωνα . Απλά στο μπλανπουκτ έρχεται μια παρεμβολή από το ιδιο το ραδιόφωνο . Μέσα στο σπιτι έχω τρομερή παρεμβολή από  κάποιο ηλεκτρικό κύκλωμα, και βγαίνει σε όλη την πολυκατοικία








Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
Μεγεια, νομιζα θα πηγαινες για το  pl-330 που ειναι περιπου ιδια χρηματα και εχει ssb (βαλε κανα 40αρι max το πολυ στο πιο εσχατο για ταχυδρομιο μολις λιγων ημερων)
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

συνηθως τα παλιοτερα tecsun αν το βαλεις στο VF κουμπι ή το πατησεις λιγο παραπανω κανει scan αυτοματα ή σε καποια άλλα πατας το FM για λιγο και κανει αναζητηση, για να μην γυρνας μονο το knob κουμπι ... ναι βλεπω τα tecsun επιρεαζονται ευκολα, το pl-990 αν βαλω το κινητο (EDIT να φωρτιζει) στο ιδιο δωματιο ακουγεται λιγο φυσημα, ή ανοιξω την tv επιρεαζει ελαχιστα fm αν ειναι κοντα

και εγω ηθελα κατι για τα oirt, για το πλ-330 θα πηγαινα, άλλο που τελικα καταληξα σε υποτιθεται πιο τοπ ραδιο ... εδω μεχρι τωρα τιποτα στα oirt, να δουμε τωρα που ανοιγει ο καιρος



Συγχώνευση: Τρι 13 Απρ 2021, 12:11
εννοω pl-380 θα πηγαινα, αλλά εκεινη την εποχη βγηκε σε τεστ το πλ-330 και περιμενα να ερθει στην αγορα, ομως οι κινεζοι πρωτο εβγαλαν στην αγορα το πλ-990 και ειπα γιατι οχι μια φορα να παρω κατι υποτιθεται πιο ποιοτικο, αλλιως το πλ-380 ειχα αρχικα στο ματι ... ωραια τα video στα μεσαια συγκριση με τα άλλα μικρα που εχεις

Αποσυνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5688
Ευχαριστώ .
Για το pl-330 βάλε 30€ ποιο πολλά μαζί με 1-2 μηνες καθυστέρηση .
Έχω ssb και airband στο eton - g3 δεν τα χρησιμοποίησα σχεδόν ποτέ.
 Το vf κάνει απλά αυτόματο σκαν και χάνει τους αδύναμους σταθμούς .  Δεν άκουσα ακόμα σταθμούς στο lw , λες και είναι κενή μπάντα . Θα ανέβω λυκαβηττο μήπως εκει καθαρίζει .
 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
για το pl-330 ναι οντως +30 ευρω δεν ειναι λιγα με σκεπτικο μονο για χρηση oirt ... τωρα κοιταξα και υπαρχει και σε Ελληνικο μαγαζι που το εχει στο 100αρι (θα συνηστουσα αγορα απο το Ελληνικο αν τυχαινε θεμα εγγυησης ειναι πιο ευκολα, αφου και απο εξωτερικο ιδια τιμη ειναι μαζι με το ταχυδρομειο) ...

ναι οντως χανει τους αδυνατους σε scan και σε μερικα άλλα tecsun, αλλά αυτο το κανει και σε άλλες φιρμες που εχω δηλαδη τα αναλογα autoscan παντα μου βγαζουν τους σχετικα δυνατους ... πληροφοριακα το καινουριο πλ-330 κανονιζουμε το threshold (απο το 9 κουμπι) και βοηθαει Λιγο στο scan σε πιο αδυνατους ... στο 380 τα LW νομιζω ειναι το αδυνατο σημειο του, πρεπει ομως και μεσα σπιτι (μακρυα απο ηλεκτρικες συσκευες) να βγαλεις, καποια απο τα153, 171, 225, 252 που ειναι τα πιο δυνατα και αναλογα την βραδυα ... ΜΕΓΕΙΑ  και καλες oirt ληψεις  :binkybaby

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
2 απο τα πιο κορυφαια φορητα ... το τελευταιο Tecsun 990x VS το νεο Sangean 909X2 (εδω σε συγκριση για το AGC αυτοματο gain control, αλλά περνουμε και μια ιδεα απο τον ηχο τους)


Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1839
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Ενδιαφέρομαι να πάρω το ραδιόφωνο παγκόσμιας λήψης TECSUN PL-368 (λόγω του OIRT BAND 64 MHz -) από κατάστημα στην Ελλάδα , αλλά δυστυχώς δεν το βρίσκω διαθέσιμο .   

Εύρος συχνοτήτων:

FM: 64 - 108 MHz
Τέσσερις ρυθμίσεις: 64.0 - 108 MHz     76.0 - 108 MHz     87.0 - 108 MHz    88.0 - 108 MHz
Βήματα ρύθμισης 100 kHz
Λεπτά βήματα συντονισμού των 10 kHz

MW: 520 - 1710 kHz
Δύο ρυθμίσεις:    522 - 1620 kHz (βήματα ρύθμισης 9 kHz)     και    520 - 1710 kHz (βήματα ρύθμισης 10 kHz)
βήματα συντονισμού 9 kHz ή 10 kHz
Μικρά βήματα ρύθμισης 1 kHz

LW: 153 kHz έως 513 kHz
Βήματα συντονισμού 9 kHz
Βήματα συντονισμού 1 kHz

SW: 1711 kHz έως 29999 kHz / 1621 έως 29999 kHz
Βήματα συντονισμού 5 kHz
Βήματα συντονισμού 1 kHz

ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ΧΑΛΚΙΔΑ 
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Να υπάρχει άραγε άλλο ραδιόφωνο που να ξεκινάει η μπάντα FM απο 64 MHz ;
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος a11

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2007
  • Τόπος: ΧΑΝΙΑ-ΚΡΗΤΗΣ
  • Μηνύματα: 293
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε 
δεν περιλαμβανει ομως την εξωτερικη κεραια για τα ΑΜ ,

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Και γιατί δεν παίρνεις το Sangean όπου μπορείς να ενεργοποιήσεις την OIRT? Με τα tecsun στερείσαι το RDS.
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
η χαλκιδα εχει το 368 στο λινκ που εδωσες, δεν λεει τιποτα οτι ειναι μη διαθεσιμο
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
 αν δεν ειναι διαθεσιμο παρε τηλεφωνο την χαλκιδα και ρωτα ποτε θα ερθει, γιατι μπορει να φερουν καινουριο στοκ (υπομονη) ισως και με αναβαθμηση λογισμικου ... εξυπερετουν πολυ καλα, ζήτα απο την κοπελα τον κ Αντωνιου να μιλησεις μαζι του (εχω ψωνισει απο εκει και ειμαι ευχαριστημενος)

ΑΝ πας για tecsun εγω θε ελεγα να παρεις το pl-330 ...
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
γιατι παιρνει ιδια μπαταρια με το 368, και αυτο εχει τα 64-108 mhz, τα πληκτρα ειναι πιο μεγαλα, στο SW μπορεις να κανεις fine tune το SSB ακριβως οπως και στο ακριβο pl-990 ... και μπορεις να ενεργοποιησεις την τηλεσκοπικη κεραια για ληψη μεσαιων οπως το πλ-990 ...
το 368 δεν εχει fine tune στο ssb και θα πρεπει σε καθε ssb σταθμο να παιζεις με το BFO ... δεν εχει την πατεντα του 990 για ενεργοποιηση της εσωτερικης/εξωτερικης κεραιας για ληψη μακρων / βραχεων απο εκει
Με λιγα λογια το 330 ενα μια μικρογραφια του 990 (με ιδιο λογισμικο και τα 2)
Πολλα video στο you tube με το pl-330 πως να κανεις fine tune to ssb και με μεγαλο καλωδιο στην εξωτερικη κεραια για μεσαια

Bεβαια οπως ειπε ο admin τα tecsun δεν εχουν rds αν αυτος ειναι ενας βασικος λογος ... αν ομως το θελεις για SW εχει fine tune που δεν τα εχουν τα sangean ... για βραχεα 100% pl-330 / pl-990


Συγχώνευση: Τετ  6 Οκτ 2021, 22:16
οταν κανεις fine tune στα βραχεα, μετα στον καθε ssb σταθμο δεν θα παιζεις με το BFO εναν εναν για να κεντραρεις που θα καθαρισει καλυτερα ο καθε-ενας για να ακουστει το lsb/usb του ... θα τους βγαζει ακριβως στην σωστη συχνοτητα σαν να ειναι fm και το 330 ... δες εδω δικο μου video (απο 990 αλλά ειναι ολοιδιο, ετσι ακριβως θα πιανει τα ssb και το 330)



Συγχώνευση: Τετ  6 Οκτ 2021, 22:28
ισως ομως το 368 αν βαλεις την προσθετη κεραια μεσαιων (συνηθως ερεται στο κουτι) να ειναι πιο δυνατο απο το 330 (αυτο δεν το εχω ψαξει) .... στο 360 που εχω ειναι σχεδον ιδιο με το 990 στα μεσαια (στα μεσαια το 360 ειναι απαιχτο για τοσο μικρο) ... οποτε παμε σε τι αναγκη εχει και ο καθενας ή σε ποια μπαντα κυριως ενδιαφερετε ... πχ για fm κοιτας sangean ... βραχεα 330 ... ισως το 368 να εχει καλυτερα μεσαια με την προσθετη κεραια φεριτη ... εgω μελλοντικα σκεφτομαι να παρω και ενα pl-330 λογο μεγεθους με το 990

Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1839
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Babis3g , σε ευχαριστώ πολύ (μαζί με τους άλλους που απάντησαν)  για τις αναλυτικές πληροφορίες σου . Θα συνεχίσω να το ψάχνω το θέμα .

Εάν μπορείς να κάνεις ραδιοφωνικές λήψεις και τηλεοπτικές λήψεις στην Κέρκυρα υπό τις δύσκολες καιρικές συνθήκες που έρχονται στην Δυτική Ελλάδα τις επόμενες ώρες και να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου .

Πηγή : iefimerida .gr
Από απόψε αναμένεται η κακοκαιρία «Αθηνά» να κάνει την εμφάνισή της και ο κρατικός μηχανισμός βρίσκεται σε ετοιμότητα για να αντιμετωπίσει τυχόν προβλήματα.

Λίγα λεπτά πριν από τις 22.00 το βράδυ, μέσω μηνυμάτων τού «112» στα κινητά τηλέφωνα των κατοίκων της Κέρκυρας και των Παξών, το υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας απέστειλε επείγουσα προειδοποίηση για ακραία καιρικά φαινόμενα στην περιοχή, ενώ προέτρεψε τους κατοίκους να αποφύγουν τις άσκοπες μετακινήσεις σε περιοχές που έχουν πλημμυρίσει ή που μπορεί να πλημμυρίσουν, καθώς και να ασφαλίσουν αντικείμενα που μπορεί να παρασυρθούν από τον άνεμο .

NEWSROOM IEFIMERIDA.GR
06/10/2021  22:12

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
Ναι δες κανα video υπαρχουν πολλα, εγω Αν πηγαινα για tecsun, απο αυτα τα 2 (368 - 330) θα πηγαινα για το pl-330...
Ληψεις εκανα πριν λιγο αναφερα στο τοπιο AM και κερκυρας ...
Τα tecsun με κεραυνους πιανουν τα παρασιτα ευκολα ...
ααα ευχαριστω δεν ημουν ενημερωμενος για το 112, παντως για τα μυνηματα εγω εχω κλεισει τα service messages & operator messages στο κινητο οποτε δεν νομιζω να περασει κατι ... αυτοι ΑΝ μπουνε (λεω Αν σαν παραδειγμα οχι συνομωσιακα) οι Τουρκοι θα μας γραψουνε να εκκενωσουμε την Ελλαδα  :lol: (που ελεγαν καποιοι με τις φωτιες το καλοκαιρι)

Συγχώνευση: Πεμ  7 Οκτ 2021, 01:24
τηλεσκοπικη vs φεριτη πατωντας το πληκρο 3 δινει απο το λογισμικο καποια πατεντα, pl-330, τιποτε σπυδαιο κατι ειναι και αυτο



μεσαια με καμια 40αρια μετρα καλωδιο στο βισμα για εξωτερικη (μονοφωνικο jack 3,5mm)


πως να γινει SW SSB calibtation (ισο με το pl-990)


εδω συγκριση βραχεα με το πανακριβο Η-501 που τα παει καλα για 100 ευρω ραδιο


σε αυτο το καναλι θα βρεις και τα 2 (368 & 330) καθως και πολλα αλλα + sangean το καινουριο Χ2
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Συνδεδεμένος Chris_S

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Τόπος: ΑΤΤΙΚΗ
  • Μηνύματα: 1403
Ως προς πολλούς Sangean κωδικούς, υπάρχει προσωρινή έλλειψη στην αγορά - προφανώς εξαιτίας των τελευταίων εξελίξεων στη διεθνή προσφορά-ζήτηση και  την ενεργειακή ανεπάρκεια.  Παραλαβές σε πολλά προιόντα, ως το τέλος του μήνα. Και αν.  Eννοείται ότι αυτό ισχύει και για το καινούργιο ATS-909X2
AM/SW: Sangean ATS-909X || 30m sloper, MLA-30+.
FM:  Sony ST SE-700 || Yagi 4 στoιχείων.
Αναλυτές:  Motorola R2001D,  Pira CZ P75.
SDR: SDRPlay DX || RouterOS net.

Αποσυνδεδεμένος nikos.x

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Shangri La
  • Μηνύματα: 165
    • http://www.satleo.gr/forum/viewtopic.php?t=3658
Πρωτα βηματα στα SW-MW με ενα προσφατως αγορασμενο AKAI AWBR-305 ψαχνω να δω τι γινεται .
Απο πειραματισμους καταλαβα τα SW-MW τα αναζητεις μονο βραδυ και εξω σε καποιο μπαλκονι σωστα;

Χτες καταφερα να πιασω σε καλη ποιοτητα στα SW την συχνοτητα 7.295 αγγλικος ηχος αλλα κινεζικος σταθμος ,μιας και δεν υπαρχει RDS υπαρχει καποιο database ,καποιο site να περασω την συχνοτητα να δω χωρα και ονομα σταθμου;

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
AKAI AWBR-305 αυτο το ραδιο εχω και εγω ...
την πρωτη φορα (αγορασμενο 2017) ειχε πολυ φοβερη ληψη σε ΟΛΕΣ τις μπαντες σαν τα sangean/tecsun, ομως εκαιγε τις 2 μπαταριες για πλακα. Εκανα παραπονα στην akai και μου εστειλαν ενα άλλο το οποιο οι μπαταριες πηγαιναν 4πλασιο χρονο, ομως η ληψη μειωθηκε παρα πολύ και ειμαι σε δυσκολη περιοχη... το εχω πλεον να ακουω το βραδυ μεχρι να με παρει ο υπνος ή κανα ψαρεμα ή σε ενα κτηματακι αν βοηθησω τους γερους που πιανει ενταξει καποιους τοπικους... μετα απο 2 χρονια πηρα ενα τριτο και αυτο ειχε μειωμενη ληψη σαν αυτο που μου εστειλαν στην αντικατασταση (το πουλησα τελικα) ... τωρα οι καινουριες παρτιδες δεν ξερω τι μπορει να παιζει

SW//MW ναι σωστα σε τετοιο μικρο δεκτη απο βραδυ κυριως θα δεις σηματα, ακομα και σε ακριβα σαν τα sangean/tecsun κλπ...

Συνηθως απο μερα στα SW περνανε σηματα πανω απο τους 9000/10000 khz και το βραδυ κατω απο αυτες τις συχνοτητες σαν μεσω ορο (υπαρχουν εξαιρεσεις) ... στα MW πρεπει να πιανεις και μερα τουλαχιστον μερικους τοπικους, αναλογα την περιοχη σου
τωρα μεσημερι πχ με το akai awbr 350 μου περναει μεσα σπτι 9.880 china international

Αν χρειαστεις να πας στο μπαλκονι αυτο εξαρταται απο την περιοχη σου, αν εισαι σε πολη ή πολυκατοικια. Τα SW/MW επιρεαζονται οι συχνοτητες απο φωτα, ηλεκτρικες συσκευες (τηλεοραση κλπ) xmas φωτακια ή πολυ χοντρους τοιχους ... εγω σε χωριο μονοκατοικια με το akai πιανω και μεσα σπιτι (και εχω αυτο που εχει μειωμενη ευαισθησια στα σηματα) αν παω μακρυα απο pc, laptop, tv κλπ (φυσικα εξω καποιες φορες καλυτερα)

για βραχεα πιστευω αν βαλεις ενα κομματι καλωδιο 4-8μ (συνδεμενο επανω στην τηλεσκοπικη) πιστευω θα ανεβασει ενα κλικ αποδοση σηματων, ισως και fm

για να βρεις ποιοι παιζουν στα βραχεα κοιτα εδω που δειχνει ποιος εκπεμπει εκεινη την ωρα και ποιοι άλλοι ειναι στην ιδια συχνοτητα και περιοχη (βαζεις την συχνοτητα στο τετραγωνακι επανω απο τον χαρτη)
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
το bbc ηταν, επισης βγαινει γαλλος και κινεζος

τα ωραια των βραχεων ειναι να εχουμε και ssb ραδιο που θα βγαλει ερασιτεχνες, αεροδρομια, μυστικα σηματα, number stations κλπ...αυτο που εχεις για βραχεα ειναι αρκετα καλο σε ληψη και με τα 3 akai awbr 350 που ειχα ομως δεν εχει fine tune για άλλα σηματα εκτος των εμπορικων σταθμων, και δεν εχει full coverage των βραχεων για τα περιεργα σηματα που αρκετα εκπεμπουν εκτος των εμπορικων συχνοτητων

Αποσυνδεδεμένος nikos.x

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Shangri La
  • Μηνύματα: 165
    • http://www.satleo.gr/forum/viewtopic.php?t=3658
Εχω διαβασει κανοντας search στο φορουμ οτι εχει γραφτει για το ΑΚΑΙ και ημουν ενημερος για τα νεα μοντελα της νεας παρτιδας αλλα το πετυχα το ΑΚΑΙ σε καλη τιμη για καποιον που ξεκιναει τωρα.

Παράθεση
Τα SW/MW επιρεαζονται οι συχνοτητες απο φωτα, ηλεκτρικες συσκευες (τηλεοραση κλπ) xmas φωτακια ή πολυ χοντρους τοιχους

Δεν το ηξερα αυτο ,σε πολυκατοικια ειμαι νοτια Ελλαδα .

Για το καλωδιο που λες για την κεραια εχω το παρακατω θα το τεσταρω συντομα να δω αν κανει καποια διαφορα.



Παράθεση
για να βρεις ποιοι παιζουν στα βραχεα κοιτα εδω που δειχνει ποιος εκπεμπει εκεινη την ωρα και ποιοι άλλοι ειναι στην ιδια συχνοτητα και περιοχη (βαζεις την συχνοτητα στο τετραγωνακι επανω απο τον χαρτη)
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
το bbc ηταν, επισης βγαινει γαλλος και κινεζος

Ενα τετοιο site εψαχνα ,china international μαλλον επιασα .

Παράθεση
τα ωραια των βραζεων ειναι να εχουμε και ssb ραδιο που θα βγαλει ερασιτεχνες, αεροδρομια, μυστικα σηματα, number stations κλπ...αυτο που εχεις για βραχεα ειναι αρκετα καλο σε ληψη και με τα 3 akai awbr 350 που ειχα ομως δεν εχει fine tune για άλλα σηματα εκτος των εμπορικων σταθμων, και δεν εχει full coverage των βραχεων για τα περιεργα σηματα

Αυτα ακριβως στο bold ενδιαφερουν και μενα ,ssb radio η επομενη αγορα ,baby steps προς το παρον.

Ευχαριστω ,πολυ ενδιαφεροντα ολα αυτα.
Να εισαι καλα.


Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1839
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Πρωτα βηματα στα SW-MW με ενα προσφατως αγορασμενο AKAI AWBR-305 ψαχνω να δω τι γινεται .
Απο πειραματισμους καταλαβα τα SW-MW τα αναζητεις μονο βραδυ και εξω σε καποιο μπαλκονι σωστα;

Χτες καταφερα να πιασω σε καλη ποιοτητα στα SW την συχνοτητα 7.295 αγγλικος ηχος αλλα κινεζικος σταθμος ,μιας και δεν υπαρχει RDS υπαρχει καποιο database ,καποιο site να περασω την συχνοτητα να δω χωρα και ονομα σταθμου;

Αυτά τα βιβλία για τις ραδιοφωνικές παγκόσμιες λήψεις κυκλοφορούν πολλα χρόνια διεθνώς και χρησιμοποιούνται ως οδηγοί για τις συχνότητες στα μακρά κύματα (LW) , τα μεσαία κύματα (MW)  και τα βραχέα κύματα (SW)  .

2022 WRTH (WORLD RADIO TV HANDBOOK) 
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

KLINGENFUSS 2022 SHORTWAVE FREQUENCY GUIDE 
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

KLINGENFUSS 2021/2022 GUIDE TO UTILITY RADIO STATIONS
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
ειναι καλο ραδιακι και το akai, ολες οι ρυθμισεις εχουν το δικο τους κουμπι, ειναι μπροστα στην οθονη και ειναι πολυ ευκολο στην χρηση, εγω ειμαι ευχαριστημενος ... θα ελεγα το επομενο να φυλαξεις λεφτα και να παρεις αυτο
tecsun pl-330
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
(βαζω απο το amazon για να δεις τις πολλες κριτικες, γιατι με ενα 10-20 παραπανω το βρισκεις και απο δικα μας μαγαζια αν κατι τυχει με την εγγυηση ειναι πολυ πιο ευκολα η επιστροφη)
ειναι καλο σε ολες τις μπαντες (για το μεγεθος του) παιρνει εξωτερικη κεραια σε ολες τις μπαντες (ακομα και μεσαια υπαρχουν πολλα video με χρηση εξωτερικης) και αν κανεις fine tune στα βραχεα, θα παινεις τους ερασιτεχνες και τα περιεργα σηματα σαν fm, ειναι μικρογραφια του pl-990
κοιτα τα πιο πανω post αναφερω για αυτο και με videos

Αποσυνδεδεμένος nikos.x

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Shangri La
  • Μηνύματα: 165
    • http://www.satleo.gr/forum/viewtopic.php?t=3658
Παράθεση
Αυτά τα βιβλία για τις ραδιοφωνικές παγκόσμιες λήψεις κυκλοφορούν πολλα χρόνια διεθνώς και χρησιμοποιούνται ως οδηγοί για τις συχνότητες στα μακρά κύματα (LW) , τα μεσαία κύματα (MW)  και τα βραχέα κύματα (SW)  .

Thanks ,θα τα κοιτάξω.

Όσο για το tecsun καλό και χρυσό από ότι έχω διαβάσει εδώ , αλλά όπως πολλοί θα ήθελα και το RDS.

Αυτό εδω που δείχνει να τα έχει όλα καί σε πιο προσιτή τιμή τι γνώμη έχετε;

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Άντε να έρθει το καλοκαίρι η έστω να φτιάξει ο καιρός για να καθίσουμε σε κάνα μπαλκόνι έξω να το χρησιμοποιούμε άνετα.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
ναι αρκετα καλο και αυτο, αρκετοι λενε ειναι καλυτερο και στο ηχειο (πιο καθαρος ηχος) ... με rds & εχει την air band αλλά αυτη θα φανει χρησιμη με εξωτερικη κεραια αν ειναι κατι κοντα σου
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος PanosRadio

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2013
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1444


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
AKAI AWBR-305 αυτο το ραδιο εχω και εγω ...
την πρωτη φορα (αγορασμενο 2017) ειχε πολυ φοβερη ληψη σε ΟΛΕΣ τις μπαντες σαν τα sangean/tecsun, ομως εκαιγε τις 2 μπαταριες για πλακα. Εκανα παραπονα στην akai και μου εστειλαν ενα άλλο το οποιο οι μπαταριες πηγαιναν 4πλασιο χρονο, ομως η ληψη μειωθηκε παρα πολύ και ειμαι σε δυσκολη περιοχη... το εχω πλεον να ακουω το βραδυ μεχρι να με παρει ο υπνος ή κανα ψαρεμα ή σε ενα κτηματακι αν βοηθησω τους γερους που πιανει ενταξει καποιους τοπικους... μετα απο 2 χρονια πηρα ενα τριτο και αυτο ειχε μειωμενη ληψη σαν αυτο που μου εστειλαν στην αντικατασταση (το πουλησα τελικα) ... τωρα οι καινουριες παρτιδες δεν ξερω τι μπορει να παιζει

Δεν ξέρω αν έχεις ήδη, αλλά μπορείς να αγοράσεις 4 επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και να τις εναλλάσσεις κάθε φορά που τελειώνουν. Αυτό έκανα με ένα sangean και ήταν πολύ πιο οικονομικό (και οικολογικό).

Στάλθηκε από το M2003J15SC μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
ευχαριστω, ναι οι επαναφορτιζομενες ειναι μια πολυ καλη λυση για αρετες συσκευες...
ηδη αυτο κανω, με 4 τετοιες 2000 mah (2 + 2 για εναλλαγη μονο για το akai)
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
με τον ηχο στο 2 (παιζει ρολο αν ειναι τερμα o ηχος καταναλωνει πιο πολυ) περιπου 40 ωρες συνεχομενα στο akai ραδιακι που αντικατεστησαν (η πρωτη παρτιδα του 2017 περιπου 10 ωρες συνεχομενα ιδια ενταση ηχου)
και στο dab+ panasonic με επαναφορτιζομενες καθως και φακους, φωτογραφικη κλπ εχουν καθιερωθει διαφορες μαρκες στα αναλογα mah σε αρκετες συσκευες


 


* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (19:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:44)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:40)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:18)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: GreekTVSeries Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (18:06)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: speed-jim Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (18:03)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (17:56)