Λευκές περιοχές χωρίς ψηφιακό σήμα
  • Παρ 19 Απρ 2024, 05:02
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Λευκές περιοχές χωρίς ψηφιακό σήμα  (Αναγνώστηκε 43193 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Λοιπόν παιδιά σήμερα πήγα στο ΚΕΠ Ευπαλιου του χωριού μου και τους ρώτησα τι γίνεται με τις αιτήσεις,και μου λέει όλοι  έχουν κάνει στην digea και ως δεύτερη επιλογή έχει οριστεί η cosmote,αλλά όλοι για digea μου λέει έχουν βάλει και τους έχουν πει ότι θα πάρει παράταση το πρόγραμμα δεν μου είπαν μέχρι πότε αλλά για να μαζευτούν κι άλλες.

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Οπως ακριβως το περιμεναμε giannis 6 εξελίσσεται το θέμα. Το θετικό είναι ότι γινανε αιτήσεις, αλλα προφανώς θέλουν το μάξιμουμ των δικαιούχων γι αυτό και η παράταση στην περιοχή σας. Αλλά πλέον με τη λήξη της πρώτης προθεσμίας, θα αρχισει να προγραμματίζεται η εγκατάσταση και να εντοπίζει ένα -ένα η Digea τα σημεία που πρόκειται να "παιξει μπάλα", να κάνει μαζική προμήθεια για τους αναγκαιους πομπούς κλπ.
Οσο για τς αιτήσεις υπάρχει όντως η υποχρέωση δηλωσης και 2ης εναλλακτικής προτίμησης, συνεπώς όπου και να τον πάνε τον δικαιούχο είναι ουσιαστικά και με δική του έγκριση αφού ειναι δύο όλες κι ολες οι εναλλακτικές. Ευχαριστούμε για την ενημερωση Γιάννη βγάζουμε συνολικά συμπεράσματα από αυτή.  :thumbup:

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Εμένα απ ότι κατάλαβα μου είπε ότι για όλη την Ελλάδα θα δοθεί η παράταση στο εν λόγω πρόγραμμα,τώρα δεν ξέρω μπορεί να είναι μόνο για την δικιά μου περιοχή η παράταση,και μου είπε ως πρώτη επιλογή έχουμε βάλει την digea όλοι digea βάζουν μου λέει αλλά πρέπει να μαζευτεί ένας συγκεκριμένος αριθμός μου αιτήσεων μου λέει για να έρθει η digea να βάλει τους πομπούς της,και μου έφερε και παράδειγμα ότι μπορεί να έχουν μαζευτεί 100 αιτήσεις αλλά η digea να θέλει 110

Συγχώνευση: Πεμ 28 Φεβ 2019, 17:51
αλλά λέω ρε παιδιά αν πάρει παράταση μετά τις 19/3/19 πότε επιτέλους θα έρθουν να μας βάλουν τους πομπούς στο κέντρο του Ευπαλίου?

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Eτσι ακριβώς για όλη την Ελλαδα θα ειναι βεβαια η παραταση γιατι πουθενά δεν θα συμπληρωσουν στις 19/3 100% τους δικαιούχους κατοίκους. Ομως στις 19/3 θα έχουν ένα δείγμα "που το πάει" η κάθε περιοχή. Από έναν αριθμο 100 μπορεις να περιμένεις να φτασεις στο 150 με την παράταση. Από το 50 όμως δυσκολα το φτάνεις το 150 και το 200. Κάποια μέρα βγαλαμε μπακαλίστικα εδω ότι ένας αριθμός 200 ειναι ικανός για να βγάλει τα έξοδα του εξοπλισμού,  οπότε να δει θετικά η Digea την τοποθέτηση πομπών σε ένα κέντρο, αλλα πραγματικά είναι ακομα άγνωστος αυτος ο ελάχιστος αριθμός. Το χρονικό όριο της παρατασης θα το μάθουμε τότε στις 19/3. Μετά και αυτή την παράταση και μετά την κλήση από το Δημο ξεκινάει το διάστημα που θα έρθει η Digea (από 2 ως 5 μηνες έχουν δώσει σαν υποχρέωσή τους). Αντίθετα η Cosmote ερχεται σε μια εβδομάδα.
Δεν αποκλείεται για επιτάχυνση της διαδικασίας, στην παραταση να εχουμε και δραστηριοποίηση των αρμοδίων υπαλλήλων του Δήμου με "χτυπημα κουδουνιων" και συμπληρωμα αιτησεων επιτόπου των κατοικιών.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Αυτή η παράταση όμως για πόσο να είναι πχ μέχρι 5/4?

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Τωρα μονο εικασίες μπορουμε να κάνουμε Γιάννη το καταλαβαίνεις, το διάστημα θα εξαρτηθει πιστευω και από τον αριθμο των αιτησεων. Θα προτιμουσαν οι δημαρχοι να ειχαν καλύψει τις περιοχές τους τηλεοπτικά πριν τις εκλογές κι αυτο το καταλαβαίνουμε, ετσι πιστευω ότι ως ένα μηνα το πολύ θα ειναι η παράταση και σε αυτό το διάστημα ήδη η Digea θα ετοιμάζεται. Αν υπήρχε πληθωρα χρονου μπορει να το βάζανε και δύο. Η λογική λέει ότι θα κοιτάξουν να τελειωσει η δουλειά με εκπομπή και ικανοποίηση δικαιούχων μεχρι τις εκλογές του Μαΐου.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Ξέχασα να σας αναφέρω ότι ο πρόεδρος της τοπικής κοινότητας του χωριού μου του Ευπαλίου στις 26 Φεβρουαρίου επαναδημοσίευσε στην σελίδα του στο facebook λέγοντας ότι(Υπενθυμίζω ότι η Δωρίδα  έχει αρκετές περιοχές που μπορούν να ενταχθούν στο πρόγραμμα  μεταξύ αυτών και το χωριό μας το Ευπάλιο και υπενθύμισε ότι η προθεσμία λήγει 19/3)οπότε λογικά μπορεί να μην πάρει αναβολή μιας και απ ότι λένε έχουν ήδη αρχίσει οι αιτήσεις και μέχρι τις 19 του μηνός έχουμε μέρες ώστε  να έχουμε έναν καλό αριθμό αιτήσεων για να έρθει η digea να βάλει τους αναμεταδότες

Αποσυνδεδεμένος mikael

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Τρίκαλα
  • Μηνύματα: 156
Μες τη βδομάδα θα ξεκινήσουν να πραγματοποιουνται οι πρώτες εγκαταστάσεις για τους δικαιούχους που επέλεξαν την Cosmote. Έχουν ήδη αρχίσει οι αποστολές των αποκωδικοποιητών στους εξουσιοδοτημένους εγκαταστάτες.
Kάτοπτρο: Gibertini OP 125 motorised Lnb: inverto twin black ultra
Πεδιόμετρα: Promax HD Ranger , Horizon HDSM usb plus

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Και η digea θα αρχίσει να κάνει εγκαταστάσεις στα κέντρα εκπομπής των απομακρυσμένων περιοχών απ τις 19/3 και μετά δηλαδή απ την επόμενη Τρίτη?

Αποσυνδεδεμένος mikael

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Τρίκαλα
  • Μηνύματα: 156
Δεν γνωρίζω προς το παρόν, τις ενέργειες της Digea.
Kάτοπτρο: Gibertini OP 125 motorised Lnb: inverto twin black ultra
Πεδιόμετρα: Promax HD Ranger , Horizon HDSM usb plus

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Mikael την πληροφορία την πήρες από τους εγκαταστατες Cosmote στην περιοχή σου? ή από κάποιο Δήμο?

Αποσυνδεδεμένος mikael

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Τρίκαλα
  • Μηνύματα: 156
Είμαι ο ίδιος εγκαταστάτης Cosmote tv και μέχρι τέλος βδομάδας θα έχω κάνει τις πρώτες εγκαταστασεις στους δικαιούχους.

Kάτοπτρο: Gibertini OP 125 motorised Lnb: inverto twin black ultra
Πεδιόμετρα: Promax HD Ranger , Horizon HDSM usb plus

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Οκ mikael καλή δουλειά! Το συμπέρασμα που βγαίνει είναι ότι ήδη έχουν εντοπισθεί τα σημεία που προφανώς δεν μπαίνει η Digea, οπότε σε εκείνα ενεργοποιείται η Cosmote ακόμα και πριν λήξει η προθεσμία.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Ωραία ποια είναι αυτά τα σημεία που θα μπει μόνο cosmote?

Συγχώνευση: Τετ 13 Μάρ 2019, 21:16
Πήγα σήμερα στο χωριό μου το Ευπάλιο και ρώτησα στα ΚΕΠ πως πάνε οι αιτήσεις αλλά πριν βρήκα τον αντιδήμαρχο του χωριού και του λέω τι γίνεται με τις τοπικές κεραίες πάνω θα έρθει η digea να βάλει τους πομπούς?και μου λέει ναι αλλά θα βλέπουν μόνο αυτοί που έχουν κάνει την αίτηση,γιατί του λέω εγώ θα βάλουν πομπούς και θα παίζουν κωδικοποιημένο σήμα?δεν ήξερε περισσότερα μετά.Όσον αφορά τις αιτήσεις μου είπε ο υπάλληλος στα ΚΕΠ όλοι έχουν κάνει στην digea.Επειδή το είχαμε ξανασυζητήσει το εν λόγω ζήτημα αυτές τις αιτήσεις τις κάνουνε οι κάτοικοι για να τους δώσουν έναν απλό αποκωδικοποιητή mpeg4,οπότε κάποιος που δεν θα πάει να κάνει την αίτηση και έχει ήδη αποκωδικοποιητή εξωτερικό,ή ενσωματωμένο στην τηλεόραση θα βλέπει κανονικά έτσι δεν είναι?

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29824
κανονικα θα βλεπουν, απλα οσοι κανανε την αιτηση θα τους δωσουν εναν αποκωδικοποιητη ετσι ωστε να εχουν προσβαση αν εχουν καποια παλαι τηλεοραση κλπ.
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Πάντως η μεγάλη πλειοψηφία του κόσμου πλέον εχει τουλάχιστον τη βασική του τηλεόραση με ενσωματωμένο αποκωδικοποιητη, δεν καταλαβαίνω γιατί δίνουν τόση έμφαση στον αποκωδικοποιητή που θα βάλει-δώσει η Digea στον δικαιούχο. Και η φράση του αντιδήμαρχου στο Ευπάλιο ότι θα βλέπουν Digea  "μονο όσοι είναι δικαιούχοι Digea" δημιουργεί πάλι ερωτήματα για τυχόν κωδικοποιημένο σήμα. Τέλος πάντων ας μην ανοιξουμε ξανά αυτή τη συζητηση. Στην ουσία και πρακτικά εφόσον η Digea πάρει όλο το χωριό σε δικαιούχους δεν έχει νοημα να τους κωδικοποιησει το σημα. Δηλαδη τι? Για να μην δει κανένας τουρίστας ή μη δικαιούχος στο χωριό τηλεόραση? Ετσι κι αλλιώς από αυτους δεν θα μπορουσε να πάρει το κατοστάρικο. Πιθανά να αφήνεται να κυκλοφορεί αυτό της "τυχόν κωδικοποίησης" προκειμένου να πιεστούν να πάνε όλοι να αιτηθούν και να μην περιμένουν από τις αιτήσεις των άλλων.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Ε ναι βρε παιδιά διοτι υπάρχουν κάποιοι που έρχονται μόνο το καλοκαίρι και έχουν την κεραία τους προς τις τοπικές με καινούργια τηλεόραση τι χρωστάνε να βλέπουν κλειδωμένο σήμα,επίσης θα συμφωνήσω ότι όντως οι αρμόδιοι θα λένε έτσι παραμύθια ότι θα είναι κωδικοποιημένο το σήμα για να μαζέψουν αιτήσεις,και να σας πω την αλήθεια και εγώ απ τις αιτήσεις των άλλων περιμένω.

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Ξέρω γω αρχιζουμε να σκεφτομαστε διάφορα, μηπως πχ. η Digea επιλέξει πομπούς τεχνολογίας DVB-T2/HEVC προκειμένου να χωρέσει πολλα κανάλια σε ένα πομπό και για την δική της οικονομία και για να είναι καλυμμένη στην επερχόμενη αναβάθμιση? οπότε τότε πράγματι οι περισσοτεροι θα χρειαστουν το αντίστοιχο dvb-box που θα τους τοποθετήσει. Παρ όλα αυτα Γιάννη θα σου πρότεινα ή εσύ ή οι δικοί σου να κάνετε αίτηση, μην το αφήσεις στην τύχη.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Καλά και να μην την κάνω την αίτηση αυτούς τους δέκτες θα μπορώ να τους βρω και στην αγορά

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Παιδιά έχουμε κανα νέο σχετικά με την digea τι γίνεται αύριο λήγει η προθεσμία

Συγχώνευση: Τρι 19 Μάρ 2019, 04:37
Τελικά λένε πήρε παράταση το πρόγραμμα για να μαζευτούν αιτήσεις μέχρι τις 19 Αυγούστου.Καλό ξημέρωμα όποτε πάνε και βάλουν τους αναμεταδότες,τα ζώα μου αργά.

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Πήρε παράταση το πρόγραμμα μέχρι 19/8 αλλά μου φαίνεται πως δεν θα είναι οριστική αυτή η ημ/νια γιατί πρέπει να είναι καθολική η κάλυψη.
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Προφανώς παραπέμπουν το θεμα χρονικά για μετά τις εκλογές.  Οπότε σε αυτη την περίπτωση δεν έχουν λόγο οι δημοτικοί άρχοντες να βιάζονται. Ισως αργεί και για να συνδυαστει με συνολική αλλαγη του προτυπου εκπομπής και των βασικών Κ.Ε. σε DVB-T2. Μηπως και για να αποφασισθεί τι θα γίνει με τα περιφερειακά ? (θα μείνουν στη Digea ή θα φύγουν).
Όμως υπάρχει κόσμος που δεν βλέπει τώρα τηλεόραση και το προγραμμα λευκών περιοχών -για το οποίο έχει εγκριθεί κονδύλι- τον αφορά.

Παρατηρουμε επίσης το φαινόμενο περιοχές που είναι σίγουρo ότι δεν θα μπει Digea (όπως είδαμε από την αναφορά του mikael), παράταση δεν υπάρχει, ενεργεί άμεσα η Cosmote TV.


ΥΓ edit. Εχουμε ξαναπεί πάντως ότι αυτή η διαδικασία με τις αιτήσεις, είναι σχετικά περιττή, αφού έχουμε δύο εταιρείες με διαφορετικό μεν τρόπο λειτουργίας η κάθε μία, αλλά μόνο δύο και ο κάθε δικαιούχος συμπεριλαμβανει θέλοντας και μη και τον δευτερο πάροχο στην αίτησή του. Οσον αφορά τον αριθμό των αιτήσεων βασει του οποίου θα πληρωθεί η Digea, όπως βγηκαν σε αριθμό οι κάτοικοι ενός οικισμού, άνετα μπορουν να βγουν και οι μόνιμες κατοικίες, τα κατοικίσιμα σπίτια δηλαδη του οικισμού. Αυτο ειναι κάτι θα λέγαμε παιχνιδι για τον Πρόεδρο της Τ.Κ. για να δηλώσει εκείνος τον αριθμο των δικαιούχων στο Δήμο με ονόματα και διευθύνσεις (για να γίνει και ο όποιος έλεγχος). Γιατι δεν υπάρχει κάποιος κάτοικος που μπορεί να έλεγε "εγω δε θέλω να βλέπω τηλεόραση", υπάρχουν όμως άλλοι που βαριούνται να πάνε στο ΚΕΠ και να μαζευουν δικαιολογητικά, άλλοι που εχουν θεματα ιατρικά κινησης, ή προσωρινά βρισκονται εκτός οικίας -οικισμού.

Καταλήγω λοιπόν ότι μάλλον εκ του πονηρού -για να περιορισθει όσο γίνεται η δαπάνη- γίνεται αυτή η διαδικασία με τα πολλα μάλιστα δικαιολογητικά που ζητούνται να δημιουργούν ένα αχρείαστο πονοκέφαλο στους κατοίκους. Αν θέλει το κράτος να στηρίξει και να βοηθησει τις λευκές περιοχές υπάρχουν οι λύσεις, ένα κι ένα κάνουν δύο, εδώ θα μπει πομπός Digea με τόσα σπίτια-δικαιούχους, εκεί θα πάει η Cosmote πόρτα-πόρτα και θα βάζει δορυφορικο εξοπλισμό.

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Υπάρχει κανένα νέο, καμια εξέλιξη, ενόχλησαν κάποιον ενδιαφερόμενο, κανένα τηλέφωνο?
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος pepis68

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2012
  • Μηνύματα: 199
Αίτηση από 12 /03, για cosmote tv, ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Σε τηλεφωνική επικοινωνία με cosmote, δεν έχει πάει το αίτημα σε αυτούς.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
To πρόγραμμα πήρε παράταση εώς την 19η Δεκεμβρίου 2019 με απόφαση του Υπουργείου Ψηφιακής Πολιτικής.
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Ελεος κι αλλη παραταση,καλα οποτε βαλουν τιποτα σφυριξτε κλεφτικα

Αποσυνδεδεμένος pepis68

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2012
  • Μηνύματα: 199
Υπάρχουν πολλοί που έχουν κάνει αίτηση από τον Μάρτιο για cosmote tv, και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
 Σε μενα που εκανα σημερα αιτηση .......του χρονου θα το βαλει η κοσμοτε? :-p :lol:
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος pepis68

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2012
  • Μηνύματα: 199
Πραγματικά δεν ξέρω πότε θα βάλουν και θα δεις. Το θέμα είναι ότι πας στο κεπ και σου λένε ότι βάσει του πρωτοκόλλου βλέπουν μόνο μέχρι που ολοκληρώθηκε ο έλεγχος. Μετά δεν βλέπουν τίποτα άλλο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3029
Πηγα σημερα να κανω την αιτηση στο ΚΕΠ του χωριου μου στο Ευπαλιο για το προγραμμα τηλεοπτικης καλυψης,και τους ειπα εγω την κανω την αιτηση τωρα ποτε θα βαλουν τον αναμεταδοτη πανω στις τοπικες κεραιες διοτι ειδα εχει παρει παραταση το προγραμμα μεχρι 19/12 και μου ειπε ο υπαλληλος οτι το υπουργειο θα τον βαλει νωριτερα τον αναμεταδοτη


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: panos_panopoulos Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/04/2024 (01:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: mariosblackman Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (23:08)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (22:22)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: dennmtr Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/04/2024 (22:07)
* Απ: Επίγεια Ψηφιακή Πλατφόρμα ΡΙΚ  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Οι Επίγειες Λήψεις Στην Κύπρο 18/04/2024 (21:37)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: GreekTVSeries Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (20:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (19:12)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 18/04/2024 (18:48)
* Απ: ενημερωση περι Champions league, Εuropa league   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 18/04/2024 (16:19)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (14:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (14:42)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (14:18)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (14:17)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (13:40)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (12:59)
* Απ: ενημερωση περι Champions league, Εuropa league   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 18/04/2024 (10:20)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 18/04/2024 (10:18)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: kostas_iw Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (10:14)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 18/04/2024 (10:13)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: andrewp97 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/04/2024 (09:37)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/04/2024 (05:59)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 17/04/2024 (23:36)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 17/04/2024 (23:33)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 17/04/2024 (23:27)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 17/04/2024 (23:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 17/04/2024 (22:57)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 17/04/2024 (22:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 17/04/2024 (22:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 17/04/2024 (20:17)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 17/04/2024 (18:32)