Λευκές περιοχές χωρίς ψηφιακό σήμα
  • Τρι 23 Απρ 2024, 11:43
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Λευκές περιοχές χωρίς ψηφιακό σήμα  (Αναγνώστηκε 43250 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Eίναι αλήθεια ότι είναι λίγο μπερδεμένο το πράγμα γιατί είναι διαφορετικές οι υπηρεσίες μεταξύ Digea και Cosmote. Η μεν πρώτη βάζει πομπούς, η δευτερη δινει δορυφορικο free pack. Και οι δύο όμως πρέπει να γνωρίζουμε ότι θα λειτουργήσουν στα σπίτια με κουτάκι αποκωδικοποιητή. Οσον αφορά την ΕΡΤ, το πρόγραμμα και το δορυφορικο και της Digea παρεχει και τα δημόσια κανάλια. Δηλαδη η Digea θα βάλει πομπό και για την 1η mux της ΕΡΤ εκτός τα ιδιωτικά πανελλαδικά και περιφερειακά της περιοχής αρκεί να της μεταφέρει η ΕΡΤ το σημα της στην εισοδο του πομπού του κεραιοσυστήματος (η ΕΡΤ είναι υποχρεωμενη συμφωνα με το νομο να το κάνει).
 
Οπως το βλεπω με τις επιλογές, είναι αντικειμενικά προτιμότερη η επιλογη Digea για τον πολίτη που εχει δικαίωμα. Κυρίως γιατι το δικαίωμα το δορυφορικό είναι μονο για δύο χρόνια, ενώ της Digea για οκτώ. Αλλά και για τα περιφερειακά κανάλια της περιοχής που η Digea τα έχει όλα.  Βέβαια μπορει κάποιος να προτιμήσει την Cosmote λόγω του History ή άλλων παροχών ή επειδη έχει ήδη και την έχει συνηθίσει.

Πρακτικά τώρα μέσω των αιτήσεων στο ΚΕΠ θα μετρηθούν οι κάτοικοι που θέλουν τη μια ή την άλλη περίπτωση. Kαι η κάθε εταιρεία θα κερδισει σε χρηματα τον αριθμό των δικαιούχων πολλαπλασιασμένο με τα 110 ευρω. Η Digea θα παρεχει υπηρεσιες καλωδιακής τηλεόρασης (με αποκωδικοποιητή δηλαδη που θα προμηθευσει τους δικαιούχους) οπότε έτσι θα ξεχωρισει τους δικους της από εκείνους της Cosmote.

ΥΓ. Δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να γίνει μεταφορά σηματος με την καλωδιακή τηλεόραση σε άλλα δωμάτια- δεύτερες τηλεοράσεις του σπιτιού, σιγουρα πάντως κάποια πατέντα θα βρεθεί.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Δηλαδή στο χωριό όσοι περισσότεροι κάτοικοι κάνουν αίτηση στην digea αυτή θα βάλει στο τοπικό κέντρο πομπούς ώστε να βλέπουμε κανονικά με την κεραία μας το σήμα,διότι εγώ στο σπίτι μου δεν θέλω να βάλω τίποτα δορυφορικό,η καλωδιακό,γιατί έχω 3 τηλεοράσεις και δεν με βολεύουν

Συγχώνευση: Τετ 23 Ιαν 2019, 22:51
γιατί μου είχε πει ο πρόεδρος του χωριού όπως σας έχω αναφέρω και στο τηλεοπτικό τοπίο του νομού φωκίδας ότι στο κέντρο του Ευπαλίου τους 3 αναλογικούς πομπούς που είχαν τους έχουν στείλει στην Αθήνα για μετατροπή σε ψηφιακούς μήπως έχει σχέση μ αυτό?

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Οπως διαβασα τις διαταξεις του νομου Γιάννη, δεν θα είναι ελευθερο το σημα από τους συγκεκριμένους πομπούς αλλα κωδικοποιημενο οπότε θα χρειαστει αποκωδικοποιητης για κάθε νοικοκυριό που θα προμηθευσει η Digea. (αυτο είναι η καλωδιακή τηλεόραση). Αυτό γίνεται για να μπορεί να ξεχωρισει-μετρήσει η Digea τους δικοϋς της δικαιoύχους από της Cosmote. Είτε λίγους έχει είτε πολλούς. Ετσι δυστυχως για να πάει το σημα σε άλλα δωμάτια και αλλες τηλεοράσεις θα χρειαστουν καλώδια που καταλαβαίνω ότι δεν ειναι επιθυμητα. Για να δοθεί δευτερος ή τρίτος αποκωδικοποιητής σε ένα δικαιούχο το βλέπω δύσκολο αλλά δεν το αποκλείω κι όλας.

Επίσης να πουμε ότι ενώ η Cosmote μπορει να αρχισει τις εγκαταστασεις για το πρόγραμμά της από 1/2/2019, η Digea θα χρειαστει ως ένα πεντάμηνο από τότε που θα καθορισθεί από το Δημο το κέντρο της εγκατάστασης και θα εχει εκδοθεί και η σχετική άδεια εγκατάστασης. Είναι πιο χρονοβόρα δηλαδη.

Οσο για το θέμα των τριών πομπών του Ευπάλιου που πήγαν για μετατροπή σε ψηφιακούς είναι η άλλη περίπτωση που συζητήσαμε, δεν έχει σχέση όμως με αυτό το πρόγραμμα. Αν μπορεί να φτιάξει πομπούς ελευθερους ο Πρόεδρος για το χωριό θα ηταν το ιδανικότερο. Το περίεργο είναι ότι λογικά το ίδιο κέντρο-οικίσκο θα δώσει στη Digea για το πρόγραμμα. Στο ίδιο θα μπορεί να βάλει και τους ελευθερους? Αναρωτιέμαι. Αλλα αν υπάρχει χώρος γιατί όχι?

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Εγώ πιστεύω αυτά όλα είναι σαχλαμάρες κανονικά θα έπρεπε να υποχρέωναν την digea να βάλει πομπούς στα κατα τόπους κέντρα τα απομακρυσμένα και να βλέπει ο κόσμος κανονικά κλασσικά με την κεραία του και όχι ανοησίες δορυφορικά και καλωδιακά

Συγχώνευση: Πεμ 24 Ιαν 2019, 09:07
Δηλαδή θα έρθει η digea απ ότι καταλαβα αφού κάνουμε τις αιτήσεις να εγκαταστήσει το Α της στο κέντρο το τοπικό του χωριού το καλωδιακή της σήμα και εμείς απ το σπίτι μας θα μας δοθούν οι αποκωδικοποιητές της και θα βλέπουμε γυρίζοντας την κεραία μας κανονικά προς τα εκεί θα ναι δηλαδή όπως έχουμε τώρα και στις παλιές τηλεοράσεις τους εξωτερικούς αποκωδικοποιητές συνδεδεμένους με το καλώδιο της κεραίας έτσι θα είναι?

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Ετσι νομίζω θα γίνει, δεν εχουμε εμπειρία με καλωδιακή τηλεόραση, αλλά νομίζω χρειάζεται απλά να σημαδεψει η κεραια σου το κέντρο, ο αποκωδικοποιητής με το τηλεκοντρόλ του και η καλωδιακή σύνδεσή του με την tv. Aυτα τα τελευταία θα έρθει να τα κάνει ο τεχνικός της Digea. Η διαφορά (προς το θετικότερο) που εχεις σε σχεση με τη δορυφορικη ειναι ότι δεν εχεις πιατο στην ταρατσα και εσωτερικά καλωδια από εκεί για να φτάσει στην tv.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Οπότε θα πάω εγώ να κάνω την αίτηση στο ΚΕΠ του χωριού μου για το συγκεκριμένο να μπω στο πακέτο της digea και αυτή μετά απ πόσες μέρες μετά απ την λήξη της προθεσμίας 19/03/19 θα πάει να βάλει τους πομπούς της καλωδιακής στο τοπικό Κέντρο του χωριού?Επίσης και ένα άλλο ερώτημα εγώ επειδή έχω 3 τηλεοράσεις στο σπίτι και το σπίτι μου έχει πρίζες Κεντρικής εγκατάστασης όπου συνδέω την τηλεοράσεις την κάθε μια με την πρίζα που βρίσκονται στους χώρους του σπιτιού έτσι θα είναι περίπου εφόσον πάρω τους 3 δεκτές ?

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Νομίζω ότι αφου υπάρχει κεντρικη εγκατάσταση-δικτύωση κεραίας τηλεόρασης, το μόνο που απαιτείται σε κάθε tv ειναι ο αποκωδικοποιητής. Θα σου τα πει αναλυτικά και ο τεχνικός όταν έρθει.
Εσυ και βέβαια θα πας να κάνεις αίτηση αφού είσαι δικαιούχος και αν τυχον καλυφθει η περιοχή σου με ελεύθερο σήμα από τους πρώην αναλογικούς και μετέπειτα ψηφιακούς πομπούς, είναι κάτι άλλο που θα εχεις στο μέλλον.
Για το ερώτημα πότε θα έρθει η Digea στο σπίτι σου, είπαμε ότι με τη συμφωνία-νόμο που έχει γίνει, έχει περιθώριο ως πέντε μήνες μετά την άδεια εγκατάστασης του πομπού. Θα μπορούσε όμως και σε ένα δίμηνο. Μαλλον λοιπόν όσο γρηγορότερα δοθεί η άδεια εγκατάστασης τόσο πιο γρηγορα θα γίνει. Μια πρωτη πληροφόρηση γι αυτα θα μπορει να δίνει και κάποιο αρμόδιο δημοτικό γραφείο.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Εννοούσα ποτέ θα έρθει η digea να εγκαταστήσει τους πομπούς τους καλωδιακής στο κέντρο του χωριού,επίσης θα λαμβάνω είπατε κανονικά με τον αποκωδικοποιητή που θα μου δώσει η digea και της ΕΡΤ τα κανάλια αλλά και τα περιφερειακά της ζώνης μου?δηλαδή του alloment 18?και ο τεχνικός της digea  Τι να έρθει να κάνει στο σπίτι μου αφού τα εχω όλα έτοιμα στις πρίζες μέσω της κεραίας μόνο τους αποκωδικοποιητές χρειαζομαι

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Ετσι ναι όλα τα κανάλια δημοσια και ιδιωτικά πανελλαδικά και περιφερειακά της ζώνης Πελοποννήσου. Για τους αποκωδικοποιητές είπαμε ότι μάλλον θα βάζουν έναν ανά δικαιούχο, αλλα δεν ξέρω κι όλας αν πληρωνοντας π.χ. την αξια της συσκευής μηπως σε καλύψουν και με άλλους, δεν διευκρινίζεται στο νομο αυτο, ούτε αν επιτρέπεται ούτε αν απαγορεύεται.

Εσύ σίγουρα θα το συζητησεις με τον τεχνικό, γιατι ειναι ένα θέμα που θα απασχολήσει πολλούς. Οι πιο πολλοι έχουμε δευτερη και τριτη τηλεόραση στο σπίτι.

Για τις ανάγκες στη σύνδεση μιας καλωδιακής τηλεόρασης δεν εχουμε πλήρη πληροφόρηση στην Ελλάδα, ίσως κάποιο άλλο μέλος του φόρουμ με εμπειρία στο εξωτερικό, θα μπορουσε να σε διαφωτίσει καλύτερα Γιάννη, πάντως ό,τι υλικό ή καλωδίωση χρειαστεί -για μία tv τουλάχιστον- καλύπτεται από το πρόγραμμα .

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Εγώ στο σπίτι που έχω καινούργιες τηλεοράσεις κάποιες όταν κάνω αναζήτηση έχουν και επιλογή για αναζήτηση καλωδιακής τηλεοράσης μήπως έτσι γλιτώνω τον αποκωδικοποιητή?

Αποσυνδεδεμένος D_Satellite

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2008
  • Τόπος: Κόρινθος
  • Μηνύματα: 886
Στα 20 εκατ. το κόστος της δεύτερης ψηφιακής μετάβασης!

Ο νέος ψηφιακός χάρτης που προβλέπει την τηλεοπτική εκπομπή κάτω από το φάσμα των 700ΜΗz, σύμφωνα με πληροφορίες μας είναι έτοιμος και παραμένει στα συρτάρια του αρμόδιου υπουργείου, ενώ έγινε άτυπα μια διαβούλευση με τους ενδιαφερόμενους παρόχους δικτύου, της Digea και της ΕΡΤ. Στα συρτάρια των αρμοδίων είναι και η μελέτη για το αναμενόμενο κόστος της μετακίνησης της ελεύθερης τηλεόρασης. Δεν πρόκειται για κάποια ελληνική πρωτοβουλία, αλλά για την έκθεση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής και μάλιστα ήδη από το 2016! Στην έκθεση υπό τον τίτλο «Economic and Social Impact of Repurposing the 700 MHz band for Wireless Broadband Services in the European Union» , αναλύονται τα διαφορετικά κόστης της ψηφιακης μετάβασης στις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ανάλογα με το τεχνολογικό σύστημα κωδικοποίησης που θα χρησιμοποιηθεί. Σύμφωνα πάντα με πληροφορίες για την περίπτωση της Ελλάδας εξετάζονται δυο σενάρια. Το ένα είναι η χρησιμοποίηση του συστήματος DVB-T2/MPEG4, που θα επιφέρει κόστος μετάβασης για τη χώρα από 15 ως και 20 εκατ. ευρώ. Το άλλο είναι η υιοθέτηση του συστήματος DVB-T2/HEVC με το κόστος μετάβασης να μειώνεται από 10 ως και 14 εκατ. ευρώ. Τα δυο παραπάνω σενάρια έχουν φυσικά επιπτώσεις και στον αριθμό των πολυπλεκτών για κάθε πάροχο δικτύου. Δεδομένο είναι πως οι πολυπλέκτες θα είναι συνολικά 4, οπότε παραμένει ανοιχτό το πως θα μοιραστούν στους δυο παρόχους δικτύου, την ΕΡΤ και τη Digea. Όλα αυτά είναι γνωστά στους αρμόδιους, αυτό που δεν προχωρά είναι η πολιτική απόφαση για την έκδοση των αναγκαίων θεσμικών πράξεων, ώστε να ενημερωθεί και η αγορά αλλά και οι πολίτες.

ΠΗΓΗ: digitaltvinfo - Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Η Απόφαση-νόμος σε ότι αφορά τη Digea μιλάει για αναμεταδότες στην περιοχή που θα εκπέμπουν προς τον οικισμό.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Τελικά θα βάλει η digea κανονικούς αναμεταδότες πάνω στο κέντρο εκπομπής του χωριού όπως φέρνω το δικό μου παράδειγμα το δικό μου χωριό το Ευπάλιο όπως έχει και η ΕΡΤ να βλέπουμε ελεύθερα κανονικά με την κεραία μας χωρίς κάποιον παραπάνω εξοπλισμό και τα ιδιωτικά κανάλια

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Mε COSMOTE TV και DIGEA ξεκινά η κάλυψη ψηφιακού σήματος των Περιοχών Εκτός Τηλεοπτικής Κάλυψης...

Οι δύο επιλογές αναλυτικά:

Α) «COSMOTE TV PACK» (μέσω δορυφόρου)


Πιο συγκεκριμένα το «COSMOTE TV PACK» προσφέρει κάλυψη ψηφιακού σήματος με τεχνολογία εκπομπής μέσω δορυφόρου: δίνοντας στους δικαιούχους του έργου δωρεάν διετή πρόσβαση σε όλους τους τηλεοπτικούς σταθμούς εθνικής εμβέλειας (Δημόσιους και ιδιωτικούς εθνικής Εμβέλειας), στους υφιστάμενους εκπεμπόμενους τηλεοπτικούς σταθμούς περιφερειακής εμβέλειας της πλατφόρμας μέσω δορυφόρου, καθώς και δωρεάν διετή πρόσβαση του συνδρομητικού καναλιού COSMOTE HISTORY HD. O εξοπλισμός χορηγείται δωρεάν και περιλαμβάνει α) δορυφορικό αποκωδικοποιητή, β) δορυφορική κεραία, γ) κάρτα πρόσβασης, δ) τηλεχειριστήριο και ε) λοιπά συνοδευτικά εξαρτήματα (μεταλλάκτης συχνοτήτων LNB, καλωδίωση, βάση στήριξης δορυφορικής κεραίας κ.α.). Το συνολικό κόστος χορήγησης του ως άνω εξοπλισμού καλύπτεται από τη δημόσια επιχορήγηση των δικαιούχων του έργου. Η δωρεάν εγκατάσταση του δορυφορικού εξοπλισμού πραγματοποιείται στην κύρια και μόνιμη κατοικία του δικαιούχου από εξουσιοδοτημένο τεχνικό της COSMOTE TV και η διαδικασία ενεργοποίησης των υπηρεσιών του έργου από την COSMOTE TV εκτιμάται ότι θα ξεκινήσει την 1η Φεβρουαρίου 2019 και ο χρόνος ενεργοποίησης στους εξυπηρετούμενους δικαιούχους του έργου θα διευθετείται μεταξύ 5 ημερών και 3 μηνών (από την έναρξη εξυπηρέτησης του έργου)...

Β) «DIGEA PACK» (μέσω επίγειου ψηφιακού σήματος αναμεταδοτών)


Πιο συγκεκριμένα το «DIGEA PACK» προσφέρει κάλυψη ψηφιακού σήματος με τεχνολογία εκπομπής μέσω επίγειων ψηφιακών αναμεταδοτών: δίνοντας στους δικαιούχους του έργου δωρεάν οκταετή πρόσβαση σε όλους τους τηλεοπτικούς σταθμούς εθνικής εμβέλειας (Δημόσιους και ιδιωτικούς εθνικής Εμβέλειας), στους εκπεμπόμενους τηλεοπτικούς σταθμούς περιφερειακής εμβέλειας της αντίστοιχης περιφερειακής ζώνης ΠΕΤΚ (που ανήκουν οι δικαιούχοι του έργου).
O εξοπλισμός που χορηγείται δωρεάν είναι:
α) ο (οι) ψηφιακός (οί) αναμεταδότης (ες), καλωδίωση και ο υπόλοιπος απαραίτητος εξοπλισμός καθώς και τα συνοδευτικά εξαρτήματά του για την εγκατάσταση και τη λειτουργία αναμεταδότη επίγειας ψηφιακής τηλεοπτικής ευρυεκπομπής
και β) ο ψηφιακός αποκωδικοποιητής και τα συνοδευτικά εξαρτήματά του (τηλεχειριστήριο, καλωδίωση κ.α) για τους δικαιούχους που τον έχουν ανάγκη και αιτήθηκαν την χορήγησή του. Το συνολικό κόστος χορήγησης του ως άνω εξοπλισμού καλύπτεται από τη δημόσια επιχορήγηση των δικαιούχων του έργου.
Η εγκατάσταση του εξοπλισμού πραγματοποιείται σε συγκεκριμένο χώρο εντός της εκάστοτε Περιοχής Εκτός Τηλεοπτικής Κάλυψης (ΠΕΤΚ). Υπεύθυνος για την ανεύρεση και την εξασφάλιση του κατάλληλου χώρου είναι ο εκάστοτε αρμόδιος Δήμος, στον οποίο ανήκει η ΠΕΤΚ. Το συνολικό κόστος εγκατάστασης του εξοπλισμού καλύπτεται από τη δημόσια επιχορήγηση των δικαιούχων του έργου.
Η συντήρηση του εξοπλισμού δεν αφορά στον ψηφιακό αποκωδικοποιητή και στα συνοδευτικά του εξαρτήματα. Στη συντήρηση δεν περιλαμβάνονται τα κόστη λειτουργίας του εξοπλισμού (π.χ. ηλεκτροδότηση, φύλαξη του ψηφιακού αναμεταδότη κ.α.), τα οποία βαρύνουν τον αρμόδιο Δήμο. Η ενεργοποίηση των υπηρεσιών στους δικαιούχους θα πραγματοποιηθεί το αργότερο εντός πέντε (5) μηνών από τη διάθεση των κατάλληλων υποδομών στην εταιρία από τον αρμόδιο Δήμο και την έκδοση της προβλεπόμενης άδειας για την εγκατάσταση και τη λειτουργία του ψηφιακού αναμεταδότη.
Τέλος για την εκπομπή των τηλεοπτικών σταθμών της ΕΡΤ από το δίκτυο της εταιρίας DIGEA στο πλαίσιο υλοποίησης του παρόντος έργου, ισχύει η ρύθμιση του άρθρου 5, παρ. 3 του Ν. 4563/2018 (Α΄ 169), σύμφωνα με την οποία η ΕΡΤ Α.Ε. υποχρεούται να μεταφέρει το τηλεοπτικό της σήμα στην είσοδο του πομπού του κεραιοσυστήματος που θα εγκατασταθεί προκειμένου να εξασφαλιστεί η πρόσβαση των δικαιούχων του έργου στους ως άνω τηλεοπτικούς σταθμούς της.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 683
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Δηλ. οσοι εχουν το digea pack απ'οτι καταλαβα θα εχουν αναμεταδοτη-κεραια επιγειας ψηφιακης εκπομπης στο σπιτι τους,παρομοιο με τους αναμεταδοτες που υπαρχουν στα κεντρα εκπομπης της digea?Και απο που θα τροφοδοτειται αυτος ο αναμεταδοτης?Απο δορυφορο?

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Δηλαδή εγώ αν δεν πάω να κάνω την αίτηση στον Δήμο για την ελεύθερη κάλυψη εγώ με την τηλεόραση μου και την κεραία μου την γη ΤΙΣ προς το τοπικό Κέντρο του χωριού θα τα λαμβάνω κανονικά τα κανάλια με τον ενσωματωμένο της τηλεόρασης μου?

Συγχώνευση: Πεμ 24 Ιαν 2019, 17:57
Κάποιος δηλαδή που έρχεται στο χωριό μόνο τις ημέρες των διακοπών και η κεραιατου κοιτάει προς τις τοπικές θα μπορεί να βλέπει με τον απλό ενσωματωμένο της τηλεόρασης του όλα τα κανάλια όπως τα βλέπουμε και απ τα κανονικά κέντρα εκπομπής?

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Παιδιά αν λίγο μπείτε στον κόπο να  διαβάσετε καταλαβαινετε τι συμβαίνει. Ο εξοπλισμός που παρεχει το πακέτο της Digea ειναι α) ο αναμεταδότης ένας ή περισσότεροι σε οικίσκο-ους του Δημου και β) ο αποκωδικοποιητης στους δικαιουχους,-στα σπιτια δηλαδή του οικισμού -που θα κάνουν αίτηση και θα προτιμησουν Digea.
Η Digea το σημα για τους πομπούς της δεν το παιρνει μονο από δορυφορο -ας πουμε οι περιφερειακοί σταθμοί με τις mux τους δεν έχουν ανέβει σε δορυφόρο. Θα  μοιράζει λοιπόν από τους πομπους κωδικοποιημενο σημα (για να μην παιρνουν όλοι) γι αυτό και χρειάζεται αποκωδικοποιητής στα σπίτια.
Αυτο είναι όλη η ιστορία, να μην τα αναμασάμε συνεχεια. Αλλο αν δεν το θέλουμε ή δεν μας καλύπτει. Αυτο δινουν πάντως.

Συνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5166
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Η Απόφαση-νόμος σε ότι αφορά τη Digea μιλάει για αναμεταδότες στην περιοχή που θα εκπέμπουν προς τον οικισμό.
μπερδευτικα ... δεν θα δωσουν στις λευκες περιοχες απο δορυφορo ? σε οσους δικαιουνται? αφου πληροσουν το μικρο κοστος ... θα βαλουν στις λευκες περιοχες gap filler? που υποτιθεται θα ηταν free για να καλυψουν την Ελλαδα

edit ... ops τωρα ειδα το post του vasilisp ( Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε)... δηλαδη αντι να εβαζαν free gap filler σου λεει κατσε να βγαλουμε τα εξοδα

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Και γιατί ρε παιδιά ναών είναι ελεύθερο το σήμα πρέπει σώνει και καλά να κάνουμε αιτήσεις στον Δήμο να πάρουμε αποκωδικοποιητές και μπαρμπουτσαλα έλεος οι απατεώνες

Συγχώνευση: Πεμ 24 Ιαν 2019, 19:06
Επίσης αν πάω εγώ και κάνω την αίτηση μετά την προθεσμία τι γίνεται τότε?

Συγχώνευση: Πεμ 24 Ιαν 2019, 20:59
Δηλαδή δεν ντρέπονται καθόλου οι άθλιοι πάνε θα πάνε να βάλουν πομπούς στο δημόσιο κέντρο του χωριού και γενικά και στα άλλα τα χωριά με κωδικοποιηση έλεος,γιατι πρέπει σώνει και καλά να κάνουμε αιτήσεις καλωδιώσεις κ.α να μην πω τίποτα άλλο,απ το να έρθουν να βάλουν κανονικά τους πομπούς της η digea όπως έχει κάνει και η ΕΡΤ και να βλέπουμε με τις τηλεοράσεις μας κανονικό ψηφιακό σήμα όπως και στα κύρια κέντρα εκπομπής

Αποσυνδεδεμένος paksat

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Σάμος
  • Μηνύματα: 2844
Νομίζω ότι η περίπτωση Digea Pack, σημαίνει απλά ότι ένας Δήμος πείθει τους κατοίκους μιας Λευκής Περιοχής του να διαθέσουν συνολικά τις επιδοτήσεις που δικαιούνται από το πρόγραμμα, για την αγορά και εγκατάσταση gap fillers στην περιοχή, με τεχνική φροντίδα και συντήρηση της Digea για 8 χρόνια. Η λήψη του σήματος γίνεται κανονικά με απλούς επίγειους δέκτες που περιλαμβάνονται στην επιδότηση. Η φύλαξη και το κόστος ηλεκτροδότησης των gap fillers αποτελεί φροντίδα του Δήμου.

Επίσης, μήπως πρέπει οι Διαχειριστές να μεταφέρουν τη σχετική συζήτηση στο θέμα: "Λευκές περιοχές χωρίς ψηφιακό σήμα";
Κάτοπτρα: Gibertini OP 150 S (1) – Wave Frontier T-90 (1)
LNB: Inverto 0,2 dB (9)
Πολυδιακόπτες: SPAUN SMS 17089 NF (2) – SPAUN SUR 211 F (8)
Δέκτες: Technomate 6902HD-T2 Super (3) – Edision Progressiv HD Compact (3) - COSMOTE TV Kaon OTT (1)
9E–13E–16E–19,2E-23,5E-26E-28,2E-39E-42E

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Ναι αυτό λέω γιατί πρέπει να πάρουμε άλλους δέκτες απ αυτούς που έχουν τώρα οι τηλεοράσεις μας τους ενσωματωμένους mpeg4

Συγχώνευση: Πεμ 24 Ιαν 2019, 21:26
και να συντονιστούμε απλώς στις συχνότητες που θα βάλουν,δηλαδή εγώ αν δεν πάω να κάνω την αιτηση και έρθει η digea στο κέντρο το τοπικό και βάλει τους πομπούς εγώ με την τηλεοραση μου απλά με τον ενσωματωμένο τον δέκτη θα μου τα βγάζει κλειδωμένα τα κανάλια?

Αποσυνδεδεμένος christos1414

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: Καστορια
  • Μηνύματα: 1087
Γιατί μπερδεύεστε; Εάν μπουν τοπικοί gapfilers, θα εκπέμπουν κανονικότατα χωρίς καμία αλλαγή συστήματος και σαφώς χωρίς καμία κωδικοποίηση εφόσον έχουμε να κάνουμε με επίγεια κρατικά, ιδιωτικά και περιφερειακά δωρεάν κανάλια. Να σταματήσει η συνωμοσιολογία!


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Άρα δηλαδή τις αιτήσεις τις θέλουν για να πάει όσο πιο γρήγορα γίνεται η digea να βάλει τους πομπούς στο κέντρο?οπότε δηλαδή κάποιος που δεν θα καταθέσει καμία αίτηση στον δήμο  όταν έρθει η digea και βάλει πάνω στο κέντρο θα βλεπει κανονικά όλα τα κανάλια γυρίζοντας την κεραία του προς το τοπικό κέντρο με τους υπάρχοντες αποκωδικοποιητές που έχουμε

Αποσυνδεδεμένος christos1414

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: Καστορια
  • Μηνύματα: 1087
Σωστά!!!


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3033
Έτσι μπράβο και μας λένε παραμύθια τούμπανα ότι θα μας δώσουν δέκτες και σαχλαμάρες και θα μας καλωδιώσουν τα σπίτια

Αποσυνδεδεμένος christos1414

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: Καστορια
  • Μηνύματα: 1087
Καλωδιακή σημαίνει εγκατάσταση ξεχωριστού ενσύρματου δικτύου! Την γνώρισα όταν ήμουν στο Παρίσι προτού 30 χρόνια. Σήμερα θεωρείται εντελώς ξεπερασμένη διότι το iPTV (ιντερνετική τηλεόραση) μπορεί κάλλιστα να καλύψει τις ανάγκες των καναλιών με μικρό κόστος.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος arno

  • Satleo Super V.I.P.
  • Έμπειρο Μέλος
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Μηνύματα: 400
    • http://www.digitaltvinfo.gr
Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής,
Είτε απευθύνεσαι κατευθείαν κοσμοτέ και βλέπεις, είτε μαζευόμαστε όλοι καταθέτουμε αίτηση στο δήμο, και ο δήμος με τη σειρά του στην digea και εφόσον εγκριθεί σε 6 μήνες θα τοποθετηθεί πομπός μικρής ισχύος τύπου gap filler που θα καλύπτει όλον τον δήμο ή την περιοχή. Η λύση Digea δύσκολο το βλέπω να λειτουργεί στην πράξη, κανονικά θα έπρεπε και αυτή να δοθεί μέσω δορυφόρου.  Επίσης, τελικά τους πομπούς που δεν έβαλε η Digea, τους βάζει τώρα με χρήματα του κράτος. Τα κανάλια της ΕΡΤ σε άλλες περιοχές θα τρέξουν από το δίκτυο της ΕΡΤ, ενώ σε άλλες σε συνεργασία με την Digea. Αυτά για την είσοδο που γράφονται είναι ανεκδιήγητα. Η είσοδος των πομπών θα τροφοδοτηθεί από δορυφόρο. Από τις 3 μοίρες ή και από τις 39, όταν με το καλό οριστικοποιηθεί η ΕΡΤ εκεί.

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Βρε παιδιά μια ερωτηση. Τι εννοεί ο ποιητής όταν λέει: "...θα χορηγείται ( με το Digea Pack)  ο ψηφιακός αποκωδικοποιητής και τα συνοδευτικά εξαρτήματά του (τηλεχειριστήριο, καλωδίωση κ.α) για τους δικαιούχους που τον έχουν ανάγκη και αιτήθηκαν την χορήγησή του..."  Ποια η αναγκη αποκωδικοποιητη, τηλεκοντρόλ, καλωδίων κλπ αν ειναι το σημα ελευθερο?
Για να πω την αλήθεια κι εγω το ίδιο με σας πίστευα μέχρι σήμερα που διάβασα τα ψιλά -πιο κάτω- γραμματα. και μιλάει σαφως για εξτρά εξοπλισμό εντός σπιτιού.
Το σενάριο που λέει ότι ο Δημος θα πεισει τους κατοικους, να πάνε όλοι στη Digea αρα δεν θα χρειαστει κωδικοποιημένο σήμα αφού θα είναι όλοι, είναι κάτι που δεν το ξέρουμε, ούτε αν γίνει αποδεκτό από όλους τους εμπλεκόμενους. Από που προκύπτει ότι η Cosmote TV θα παιζει διακοσμητικό ρόλο? Το πακέτο είναι 24 εκατ. € και θα πέσουν όλοι σαν λύκοι για να πάρουν πελάτες.

Η Αποψή μου: Για μένα έπρεπε να αποκλειστεί εξ αρχης ο "αποκωδικοποιητής" εστω και σαν σκέψη, όχι να αναφέρεται στον παρεχόμενο εξοπλισμό. Μπήκε προκειμένου να υπάρχει ισότητα στα δύο πακέτα Cosmote και Digea και για να μετρηθούν (σαν πρόβατα) οι δικαιούχοι μην ξεφυγει κανένας "μη δικαιούχος" και δει ο άνθρωπος τηλεόραση , αλλά αυτό σαν κατάσταση καταντά αφενός εις βάρος του πολίτη, αφετέρου εκτός από τις εταιρείες-παρόχους γίνονται αχρείαστα πλουσιοι και οι εμποροι αποκωδικοποιητων που θα πουλήσουν χιλιαδες και οι έμποροι καλωδίων που θα πουλήσουν χιλιόμετρα.

Κι όλα αυτά ενώ υπάρχει μία στάνταρ και μελετημένη τιμή από την ανεξάρτητη αρχη, τα νούμερα των μονίμων κατοικων και των νοικοκυριών όλων των οικισμών είναι γνωστά σε όλους και ούτε αιτήσεις ειναι απαραιτητες ούτε τίποτα, ούτε αποκλεισμός του εποχιακού κατοικου και του τουρίστα ή όποιου έχει ένα δευτερο σπίτι στον οικισμό, ή εργαστηριο. Εκπομπή ελευθερη, ουτε κουτακια ούτε εξτρά. Θες κύριε κράτος να δωσεις τη δουλειά στη Digea που κάνει δίκτυα πομπών? δώστη και μη βάζεις επιπλέον και περικοκλάδες που είναι εναντίον του πολίτη-δικαιούχου. Μακάρι να πρυτανευσει η λογική απλά εγώ ότι είδα σχολίασα και συγνωμη στους φίλους αν έγινα δυσαρεστος, δεν είμαι λιγότερο εκνευρισμένος από εσάς με αυτό.

Αποσυνδεδεμένος paksat

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Σάμος
  • Μηνύματα: 2844
Αποκωδικοποιητή λένε κάθε μηχάνημα λήψης σήματος.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Στην περίπτωση της Digea, δεν έχει σχέση με την κρυπτογράφηση σήματος που χρησιμοποιείται στη συνδρομητική τηλεόραση. Καλώδιο του αποκωδικοποιητή είναι αυτό που τον συνδέει με την τηλεόραση.
Κάτοπτρα: Gibertini OP 150 S (1) – Wave Frontier T-90 (1)
LNB: Inverto 0,2 dB (9)
Πολυδιακόπτες: SPAUN SMS 17089 NF (2) – SPAUN SUR 211 F (8)
Δέκτες: Technomate 6902HD-T2 Super (3) – Edision Progressiv HD Compact (3) - COSMOTE TV Kaon OTT (1)
9E–13E–16E–19,2E-23,5E-26E-28,2E-39E-42E

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Το δέχομαι λοιπόν ότι είναι έτσι, π.χ. για όσους έχουν παλιά τηλεόραση και χρειάζονται εκ των πραγμάτων αποκωδικοποιητή για να έχουν ψηφιακό σήμα. Κρατάω κάποιες επιφυλάξεις, αλλά ελπίζω να είναι έτσι. Ο τρόπος πάντως που αναφέρεται στην ανακοίνωση οδηγεί σε διάφορα συμπεράσματα. :think:


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: MitsoulasFm Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (10:54)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/04/2024 (10:44)
* Απ: Το ΟΝΕ CHANNEL στην Κύπρο  Μέλος: marios121 Φόρουμ: Ειδήσεις από την Κύπρο 23/04/2024 (10:41)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/04/2024 (10:39)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:37)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:33)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (00:05)
* Απ: COSMΟΤΕ TV Επίσημα στις 9 Ανατολικά!  Μέλος: apostolos05 Φόρουμ: COSMOTE TV 22/04/2024 (23:38)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (22:13)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (21:49)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: panos456 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (19:08)
* Απ: COSMΟΤΕ TV Επίσημα στις 9 Ανατολικά!  Μέλος: paksat Φόρουμ: COSMOTE TV 22/04/2024 (18:44)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (18:33)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (17:58)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (17:55)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (17:19)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (16:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (16:33)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (15:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (15:40)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: Ilias_ Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (15:17)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 22/04/2024 (14:36)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (14:16)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (14:03)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nickpasxos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (13:55)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (13:39)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: Hacker?pcs Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 22/04/2024 (13:18)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (12:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (12:37)