Δορυφορική λήψη DIGEA
  • Παρ 26 Απρ 2024, 01:34
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Δορυφορική λήψη DIGEA  (Αναγνώστηκε 132234 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3122
    • http://www.telenovelas.gr
Εγώ παραιτούμαι, δεν εχω κατι αλλο να πω. Καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
 Συγνωμη
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος dr_virus

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2005
  • Τόπος: Σέρρες
  • Μηνύματα: 497
Για να συνοψίσουμε με ηρεμία , στις 3 μοίρες κάποια στιγμή μέσα στο έτος ( μπορεί και έως το τέλος του μήνα ) η μετάδοση θα σταματήσει . Οπότε αναπόφευκτα όσοι θέλουν να συνεχίσουν να λαμβάνουν τα HD και τα SD της Digea πρέπει να γυρίσουν στις 39 . Περαιτέρω συζήτηση θεωρώ πως είναι άσκοπη . Όποιος θέλει μπορεί να περιμένει να κλείσουν στις 3 μοίρες και να γυρίσουν μετά , όποιος θέλει γυρνάει τώρα .

Δέκτες:Edision OSmio 4K, Edision nino pro
LNB:Edision TL-2 swin se
Κάτοπτρο:Gibertini 1,50
Τόξο:34W - 75E

Αποσυνδεδεμένος αιδηψος αποστολης

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2014
  • Μηνύματα: 70
Εγώ κάνω ληψει και απ τους δύο 3 μοίρες και 39 αντίστοιχα αν κλείσει  31 Αυγούστου  μου μένει το πιάτο δώρο 1.20 το κοσμοτε  τν το έχω κόψει μόνο νόβα έχω καλή συνέχεια  σε όλο το φορουμ

Αποσυνδεδεμένος neoktistos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2012
  • Τόπος: ΕΔΕΣΣΑ
  • Μηνύματα: 264
  • Κωνσταντίνος (Έδεσσα)
    • http://forum.satleo.gr/
Φίλε "xristoss1965", μήπως έχεις συνδεδεμένο στο ίδιο LNB τον δέκτη με τον υπολογιστή;
Αν ναι, με ποιον τρόπο;
α) Η έξοδος του δέκτη παίρνει σήμα από τον υπολογιστή ή το αντίστροφο;
* Σ' αυτή την περίπτωση μάλλον, γι' αυτό έχουν την ίδια συμπεριφορά καί ο δέκτης καί η κάρτα του PC!

β) Μήπως συνδέονται παράλληλα (Twin LNB), όπως ορθώς σου εξήγησαν και τα υπόλοιπα μέλη;
* Σ' αυτή την περίπτωση η εξήγηση του τεχνικού προβλήματος, είναι η πιό συνηθισμένη και πιο πιθανή,
π.χ. ξεκινάει από φθαρμένο καλώδιο (σπάνιο) ή ο αποσυντονισμός λόγω των ανέμων, του κατόπτρου
(μάλλον συχνό φαινόμενο) και λιγότερο από το tuner κι αυτό απ' ό, τι έχω προσέξει
καί στον δικό μου δέκτη (Octagon SF8008 4K Combo), παρατηρώ μερική δυσκολία στην βασική του λειτουργία,
κάτι που πιθανόν να οφείλεται και στην άνοδο της θερμοκρασίας (έστω κοντά στο όριο της βλάβης),
κάτι που αντιμετωπίζεται με το προσωρινό κλείσιμό του ή τοποθέτηση βάσης ψύξης του δέκτη
για περιορισμό την θερμότητας (~55/60 °C, max).
Και η περίπτωση της δυσκολίας να λειτουργήσει λόγω υψηλής θερμοκρασίας του επεξεργαστή της κάρτας του PC,
είναι ακόμη μια πιό λογική εξήγηση.
Για να 'μαι ειλικρινής, έχω κάνει λήψη των multistream των Ιταλικών του δορυφόρου EutelSat 9Β ( Ανατ.)
και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα προβολής ("σπασίματα" εικόνας, ασχέτως δύναμης ισχύος του σήματος)
κι ας συντόνισα το κάτοπτρο με... ερασιτεχνικό τρόπο (απλό ανιχνευτή δορυφορικού σήματος των... 10€!!!)!

Αποσυνδεδεμένος johnpapad24

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2020
  • Μηνύματα: 2239
μιας και ανεφερες συντονισμο κατοπρου ο sf8008 εχει signal finder...
130x100cm σιδερενιο no name αργολιδα...

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
 Φιλε @neoktistos

εχω γραψει κι πιό πανω οτι εχω δοκιμασει με ολα τα αλλα χωριστα καλωδια απο αλλα πιατα+λνβ στους 2 (σχ88κι εναν 4Κ νονέιμ)με απο πολλους αλλους που παιζουν κανονικα!!
εχω κανει ολους τους πιθανους συνδιασμους στους δεκτες-καρτες!!!!!ΑΛΛΑ με αλλα διαφορετικα καλωδια κι απο αλλα πιατα (αν θυμαμαι καλα κι πριν χαλασει το ακτουετορ πρεπει να δοκιμασα κι με 230)
δεν εχω πολυδιακοπτες,κι ειναι απιθανο ναναι θεμα καλωδιων-εγκαταστασής μου
αλλωστε ειχα ρωτησει κι παλια εδω

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

τοτε υπηρχε το προβλημα !!!!οπως απαντησε κι ο νεκταριος,κι επειδη σημερα πριν ποσταρω ειχαν βγει κι ειπαν οτι δεν υπαρχει θεμα με πιξελ,τοτε που εβγαλα φωτο βγηκαν να δικαιολογησουν οτι ολα παιζουν καλα
ε απεδειξα οτι μεσα σε μιση ωρα περιπου ειδα γυρω στα δεκα μικρα εστω ανεπαισθητα πιξελιασματα κι επιασα με το εργαλειο αποκοματων τις 2 φωτο(κατι που ισως δεν προσεξαν γιατι εγω ημουν εκει για αυτον τον λογο!!!!για να πιασω φωτο απο το λαπτοπ(ΕΤΣΙ ΑΦΗΣΑ ΚΙ ΤΑ ΡΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΤΑ CPU+GPU)
καμία παραλληλη απο λουπ η κατι αλλοδεν εχω ,.....ολα χωριστα

κατι που γραφεις κι μου ειχε περασει κι εμενα η υψηλη θερμοκρασία του δεκτη,αλλα ελα που το κανει κι ο
4Κ....

Ο 8008 μπορει κι σε πιστευω οτι τα παιζει χωρις κανενα προβλημα αλλα .....υπαρχει

εγεινε το σημερινο με το vlc ,ki πριν μερες με το dvbdream(σημερα επαιζε κανονικα)
οπως ειπα ΟΛΑ αυτα εγειναν μεσα σε μιση ωρα

θερμοκρασια ηταν κανονικη,κι πιξελιασματα ΜΟΝΟ ΣΕ 4Κ...ΟΛΑ ΤΑ 422 παιζουν κανονικοτατα!!!!
το λαπτοπ το ειχα παρεο τοτε με την προοπτικη να παιζει 422 φουλχάιντι(ναναι καλα 2 ΓΙΩΡΓΗΔΕς ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ ,που μου ειπαν να παρω αυτο το λαπτοπ!!!)
ο ανεμιστηρας στο λαπτοπ αν ζοριστει πανω απο 60% κι στα 2ρολογια θα εκουζε σαν τραγι που το σφαζουν

τιποτα απολα αυτα ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ,απλα το προβλημα που ολοι ανεφεραν πριν απο καιρο δεν εχει εξαληφθει πληρως!!!

Συγνωμη κι παλι απο ολο το φορουμ(αν παραφερθηκα περιμενω τις συνεπειες,)κι πιστευω να σε καλυψα
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5174
χωρις να θελω να μπερδεψω τα πραγματα, αν ειναι θερμοκρασια του δεκτη (μπορει τωρα καλοκαιρι) ή καποια άλλη ρυθμιση να εχει θεμα, λογικα θα το κανει και στα άλλα ξενα καναλια, ισως αν υπαρχουν & 4Κ, οχι μονο σε συγκεκριμενα ... αλλά θα πρεπει να βάλετε κανα ξενο μιση μερα να παιζει αν εχει θεμα και αυτο

Συγχώνευση: Δευ 22 Αύγ 2022, 23:50
Ισως καποιοι συγκεκριμενοι δεκτες πχ διαβασα edision να εχουν θεμα με συγκεκριμενα καναλια ... πχ, σε επιγειο dvb-t prime hd (ηταν & ελληνικο) οταν υπηρχε το klan tv μπουκετο στο 31 καναλι, εβλεπα μονιμα με πολλα pixels 1 απο τα 4 καναλια που ειχαν, ενω του εκανε εγγραφη κανονικα καθαρα ... οταν εβαζα επανω αλλο dvb-t το εβγαζε κανονικα ομως αργουσε 2-4 δευτερα στο συγκεκριμενο για να καθαρισει ... ισως γιατι ειχαν τα συμβολα του δολαριου που σημαινει ειχαν σαν κωδικα παροτι επαιζαν ελευθερα και τα 4 ... κουφο αλλά μου εχει τυχει

Αποσυνδεδεμένος Ioanis

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Wuppertal Germany
  • Μηνύματα: 313
Παιδιά μην μαλώνετε τον Χρήστο  γιατί έχει δίκιο ο άνθρωπος...το ίδιο συμβαίνει και στην δική μου εγκατάσταση που αποτελείται από ένα κάτοπτρο 90 cm ένα καλώδιο 20  και έναν δέκτη  Edision Piccollino με λογισμικό απο το SAT-SOFT υπάρχουν  αρκετές φορές την ημέρα  πιξελιάσματα - μωσαίκά ίσως να οφείλεται στον δέκτη ίσως να οφείλεται στό λογισμικό το γεγονός ότι υπάρχουν πεξελιάσματα ....υπάρχουν ΄.Εγώ κανω λήψη στο Wuppertal  της Γερμανίας 2000 χιλιόμετρα μακριά από τον Χρήστο και λαμβάνω δορυφορικά κανάλια από το μακρινό 1994...επομένως μην επιμένετε ότι όλα δουλεύουν ρολόι και βγάλετε  τον Χρήστο....τρελό. :D
Φιλικά  ioanis
Κατοπτρο 90cm no name.LNB INVACOM 0,3db.Ληψη(68.5E-45W).Δεκτες.Εchostar-ip3000 Viaccess.Nokia 9650S.dbox Nokia.Pace dsr 600.ALBA REC-4604P analog.SEG-099A analog

Αποσυνδεδεμένος neoktistos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2012
  • Τόπος: ΕΔΕΣΣΑ
  • Μηνύματα: 264
  • Κωνσταντίνος (Έδεσσα)
    • http://forum.satleo.gr/
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
...επομένως, μην επιμένετε
ότι όλα δουλεύουν ρολόι και βγάλετε τον Χρήστο....τρελό...
:D
Φιλικά ioanis
Ναι, αλλά... ως γνωστόν, "από τρελό κι από μικρό μαθαίνεις την αλήθεια..."!!! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17308
Πραγματικά από εχθές είμαι στο όριο να σβήσω τα μηνύματα με όλο αυτό το χαμό!
Για να το συνοψίσουμε, το ότι κάποιες εγκαταστάσεις/δέκτες βγάζουν παγώματα/πιξελιάσματα στην εικόνα δεν συνεπάγεται σε καμία περίπτωση ότι το πρόβλημα αυτό είναι στη μετάδοση από το δορυφόρο. Δεν επιβεβαιώνεται από όλους, δεν έχει εξάλλου νόημα και λογική καθώς οι 39Ε τροφοδοτούν ήδη ένα σωρό επίγειους αναμεταδότες. Αν υπήρχαν τέτοια θέματα, αυτό θα φαινόταν και στην επίγεια μετάδοση, αλλά εκεί κανείς δεν γκρίνιαξε, γιατί πολύ απλά δεν συμβαίνει.
Όλες αυτές οι υπερβολές, όλο αυτό το δράμα δεν ξέρω αν με κάνει να θέλω να γελάσω ή να κλάψω. Γιατί πολύ απλά ένα είναι το σίγουρο. Όλοι βλέπουμε την Digea δορυφορικά ΠΑΡΑΤΥΠΑ! Ξεχνάμε ότι τα κανάλια είναι κλειδωμένα, ξεχνάμε ότι η Digea ουσιαστικά χάρη μας κάνει σε όλους μας με την επιλογή του συγκεκριμένου συστήματος κωδικοποίησης και ΟΛΑ αυτά μπορεί να αλλάξουν από στιγμή σε στιγμή.
Στην επόμενη λοιπόν εκτροπή το νήμα θα κλειδώσει!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος panorama

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2017
  • Τόπος: Fürth bei Nürnberg/Deutschland
  • Μηνύματα: 51
Προσωπικα με DM 920 UHD,και με Κατοπτρο Fuba OE 85cm.
Απο τον HellaSat 39.0E ποτέ,μα ποτέ δεν ειχα πρόβλημα με pixels,και σχεδών
’’24 ωρες δεν κλείνει’’,ο λογος που λεει,η τηλεόρση,ειδικα τα Ελληνικά.Βλέπεις,αμα.εισαι
τοσα χρόνια στην Γερμανία,η,μόνη επαφη με την πατριδα μας,ειναι αυτή.
FUBA 850+Inverto Twin UB+Diseqc USALS Motor.
VU+Duo2
VU+SoloSE
DM 920 UHD 2xDVB-2X Multistream Tuner.

Αποσυνδεδεμένος maximus

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2022
  • Μηνύματα: 1
Γεια χαρά σε όλους. Με 50-60 ευρώ* μετατρέπεις ένα Laptop σε ένα φασματογράφο,βρίσκεις απο ποια κατεύθυνση σου έρχεται η παρεμβολή, λύνεις το πρόβλημα τσακ μπαμ και πίνοντας
την καφεδιά σου,αφήνεις τους άλλους να ασχολούνται με το αν η cpu και το vlc  του laptop δεν μπορεί να σου παίξει το μέγκα τσάνελε.Οι υπόλοιποι που βρίσκεστε εκτός Ελλάδος και
αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα,να ερευνήσετε τις κινητές τηλεφωνίες της χώρας σας σε ποιες συχνότητες εκπέμπουν.
* Στο συγκεκριμένο κοστολόγιο συμπεριλαμβάνεται και η ιδιοκατασκευή κεραίας συντονισμένη στα 1752Mhz για πιο αξιόπιστα-ποιοτικά αποτελέσματα στις μετρήσεις και κατα συνέπεια πιο εύκολη επίλυση του προβλήματος

Σε περίπτωση που δεν φταίει η cosmote γιατί π.χ. δεν υπάρχει κεραία cosmote στην περιοχή σας,εξετάστε με τον φασματογράφο σας, άλλα ενδεχόμενα όπως η ύπαρξη ενός Radiolink ή οτιδήποτε εκπέμπει +/- στα 1750Mhz







Αποσυνδεδεμένος jimmyz

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΘΑΣΟΣ
  • Μηνύματα: 39
    • http://thassos4x4.gr/
Από σήμερα μαύρο στις 3° για την ντίτζια.
Dirty Deeds Done Dirt cheap.
85°E - 30°W @ 1,20

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1577
Ειχα την πολυτελεια να στησω ξανα μετα απο πολλα χρονια την ταπεινη 65εκ Gibertini εντος μπαλκονιου, η οποια μου πιανει τα 2/3 του, να δω ποσο πραγματικα εντυπωσιακη εικονα εβγαζε και να διαπιστωσω οτι πλην δυνατης βροχης αρκουσε πολυ οριακα αυτο το μεγεθος εδω που κατοικω.

Καλη συνεχεια για οσους μπορειτε απο 39Ε.

Octagon SF8008 Supreme, Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος spilios

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2022
  • Τόπος: Πατρα
  • Μηνύματα: 3
Καλησπερα και απο εμενα. Επιβεβαιωνω και εγω πως δεν παιζει πια η Digea στον Eutelsat 3B. Δυστυχως γυρνωντας απο τις διακοπες βρηκα ολα τα digea καναλια να λενε "no signal". Προσπαθω να πιασω τον Ηellas sat 3 (39Ε) αλλα μεχρι τωρα εχω αποτυχει παταγωδως και δεν ξερω γιατι. Μια ερωτηση, ειναι σωστο που ελεγε "no signal" ο αποκωδικοποιητης στον Eutelsat 3B, η επρεπε να εχει ακομα σημα απλα χωρις καναλια ? Φοβαμαι μηπως στον μηνα που ελειπα κατι χαλασε στο LNB η στον αποκωδικοποιητη και για αυτο δεν μπορω να πιασω τωρα τον Hellassta3 στις  39E.

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
εχουν φυγει τα καναλια της digea απο τις 3.1Ε το ξημερωμα της 31/8

τον Hellas sat δοκιμασε να τον βρεις με την συχνοτητα 10730Η 30000 2/3 DVB S2 8PSK μιας και εκει σε εκεινες τις θεσεις μονο ο hellas sat εχει εκπομπη σε εκεινες τις συχνοτητες. αν τον εχεις βρει σε αυτη τη συχνοτητα θα δεις τα 4Ε RIK SAT ERT World
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος spilios

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2022
  • Τόπος: Πατρα
  • Μηνύματα: 3
Ευχαριστω πολυ Νεκταριε.. Τον βρηκα τον δορυφορο, επρεπε να ρυθμισω το lnb skew... αρχαριος βλεπεις....
Απλα ενω βλεπω τα καναλια ΕΡΤ κτλ, δεν βλεπω τιποτε απο digea, ολα βγαινουν μαυρα και κωδικοποιημενα υποθετω...μαλλον πρεπει να βρε μπισκοτακια για τον edition Progressive nano .Δυστυχως δεν βγαζουν ανανεωσεις πια στο γνωστο σιτε firmware.
Μαλλον θα πρεπει να δοκιμασω να περασω χειροκινητα τα μπισκοτακια αν τα βρω καπου στο φορματ του edition.....

Αποσυνδεδεμένος savvas70

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2011
  • Τόπος: Πάφος - Kύπρος
  • Μηνύματα: 2095
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Ευχαριστω πολυ Νεκταριε.. Τον βρηκα τον δορυφορο, επρεπε να ρυθμισω το lnb skew... αρχαριος βλεπεις....
Απλα ενω βλεπω τα καναλια ΕΡΤ κτλ, δεν βλεπω τιποτε απο digea, ολα βγαινουν μαυρα και κωδικοποιημενα υποθετω...μαλλον πρεπει να βρε μπισκοτακια για τον edition Progressive nano .Δυστυχως δεν βγαζουν ανανεωσεις πια στο γνωστο σιτε firmware.
Μαλλον θα πρεπει να δοκιμασω να περασω χειροκινητα τα μπισκοτακια αν τα βρω καπου στο φορματ του edition.....
Αν δεν υπάρχει νεώτερο λογισμικό για τον συγκεκριμένο δέκτη, με την προσθήκη των κλ****ών θα βλέπεις μόνο τα SD της Digea που ανοίγουν κανονικά, αφού δεν τους αφαίρεσαν τα flag όπως στα HD.

Αποσυνδεδεμένος spilios

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2022
  • Τόπος: Πατρα
  • Μηνύματα: 3
Ολα καλα, με λιγο ψαξιμο και δημιουργικη προσεγγιση τα μπισκοτακια μπηκαν στον edition progressive nano... Ηθελε ενα μπισκοτακι ανα καναλι με το SID του καθε καναλιου....Βλεπω μια χαρα και HD και νορμαλ ...

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
μπραβο φιλε αφου βρηκες εικονα σε ολα μια χαρα
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


 


* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: Ilias_ Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (22:07)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (22:04)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: Ilias_ Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:59)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:49)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: ch10 Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:45)
* προτασεις συσκευων για αναπαραγωγη και εγγραφη  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (21:26)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (19:24)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (18:51)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (18:49)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (18:27)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΝΟΜΟ ΗΜΑΘΙΑΣ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (14:53)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:50)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:41)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: NOVA 25/04/2024 (09:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (07:38)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:22)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (23:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΡΑΚΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΣΕΡΡΕΣ [ΠΖ 01]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/04/2024 (23:22)
* Απ: CB Radio   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (23:12)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:44)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (21:08)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: cocu Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:58)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: jinn42 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:13)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:03)