HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση
  • Κυρ 20 Οκτ 2024, 03:36
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  (Αναγνώστηκε 94932 φορές)

0 μέλη και 73 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17470
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Υπάρχει η δυνατότητα να δούμε την υβριδική της ΕΡΤ με άλλο τρόπο (π.χ. μέσω internet ή κάποιας android/windows εφαρμογής) αν δεν έχουμε smart TV;
Γίνεται στον firefox μέσω του hybrid tv viewer πρόσθετου!
ΕΡΤ
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
ΣΚΑΪ
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Open
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
ωραιος  :hail :thumbup: δουλευει σε απλο laptop με τα κουμπια enter, esc, και τα βελακια πληκτρολογιου πανω κατω δεξια αριστερα ➡⬅⬇⬆ &το mouse που παταμε το κοκκινο, μπλε κλπ ... αλλά γιατι οταν βαζω ταινια στην ερτ μου βγαζει τις 4 χρωματιστες μπαλες και δεν παιζει εικονα παρα μονο ηχος? χανω κατι στις ρυθμισεις pc? [ Τα συνημμένα δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες ] ... edit και στο skai εχει το σημα που συνεχεια φορτωνει (σαν buffering) και παιζει μονο ηχο ... τι γινεται? ... edit 2 το version που εβαλε το firefox store ειναι το 1.5 χωρις επιλογη για 2.01(αλλα ισως να μην παιζει ρολο)

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1414
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος winlink

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2018
  • Τόπος: Ελληνικό, Αττική
  • Μηνύματα: 77
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
ωραιος  :hail :thumbup: δουλευει σε απλο laptop με τα κουμπια enter, esc, και τα βελακια πληκτρολογιου πανω κατω δεξια αριστερα ➡⬅⬇⬆ &το mouse που παταμε το κοκκινο, μπλε κλπ ... αλλά γιατι οταν βαζω ταινια στην ερτ μου βγαζει τις 4 χρωματιστες μπαλες και δεν παιζει εικονα παρα μονο ηχος? χανω κατι στις ρυθμισεις pc?Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε ... edit και στο skai εχει το σημα που συνεχεια φορτωνει (σαν buffering) και παιζει μονο ηχο ... τι γινεται? ... edit 2 το version που εβαλε το firefox store ειναι το 1.5 χωρις επιλογη για 2.01(αλλα ισως να μην παιζει ρολο)



Τα ίδια σχεδόν και εδώ.
Ευχαριστώ κατ' αρχάς τον mcelliot_g για την πολύτιμη βοήθειά του.
Και τα 3 links που μας παρέθεσε δουλεύουν, αλλά προφανώς ανάλογα την υλοποίηση HbbTV, μόνο του Open δουλεύει σωστά, το οποίο κάπου είχα διαβάσει ότι τρέχει στην πιο πρόσφατη πλατφόρμα HbbTV.
Όπως και στον babis3g το ΣΚΑΪ τα video μένουν σε ένα loading... αλλά ήχος παίζει. Της ΕΡΤ (εκτός του ότι η νέα υλοποίηση είναι κατά την γνώμη μου άθλια) δεν αναπαράγει κανένα video, απλά μένει στις 4 χρωματιστές μπάλες. Το έχω δει και στην τηλεόραση αυτό, είχα καλέσει την ΕΡΤ και έφταιγε ουσιαστικά το link στο video. Μου αρέσει που οι πλατφόρμες και του ΣΚΑΪ αλλά και του Open στηθήκανε πάνω στη ΕΡΤ, αλλά της ΕΡΤ είναι αυτή με τις πιο πολλές δυσλειτουργίες.

mcelliot_g έχεις κάποια βοήθεια να δώσεις; Έχεις κάνει την υβριδική του Star να δουλέψει στην πλατφόρμα στον Firefox;
Sony XR-65X90J, AVR-X2700H DAB, KEF 2005.3, Edision OS MIO+ 4K S2X + S2-T2-C, nVidia Shield TV PRO (2019), Pioneer BDP-170-K, Sony RDR-HXD710 (obsolete), Philips VR550 (obsolete)
Wave Frontier T90 with Inverto Black Premium LNBs, positions 0.8°W, 9.0°E, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 39.0°E

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1602
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Γίνεται στον firefox μέσω του hybrid tv viewer πρόσθετου!
ΕΡΤ
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
ΣΚΑΪ
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Open
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Εξαιρετικη αναφορα !! Πανω εκει που σκεφτομουν ποιος θα μπορουσε να μου απαντησει εαν υπαρχει προσβαση στα HbbTV των ελληνικων εκτος Ελλαδος και χωρις δορυφορικη (φυσικα και επιγεια).
Octagon SF8008, Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17470
Δεν παίζουν όλα τέλεια, αλλά δεν νομίζω το πρόβλημα να είναι η βερσιόν, μάλλον αναγνωρίζεται αυτόματα!
Δεν έχω καταφέρει να μπω στα test του ERT developer καθώς δεν αναγνωρίζονται τα αριθμητικά πλήκτρα!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1602
Στην ΕΡΤ δεν εχω καταφερει να παιζει σε κανενα η εικονα. Ακουγεται μονο ο ηχος και δειχνει τεσσερεις χρωματιστους κυκλους να διαστελλονται και να συμπιεζονται περιοδικα.
Αυτο συμβαινει και σε σας;
Υπαρχει κατι το οποιο παιζει σωστα μεσω TV η Firefox;

Υπεθεσα πρωτα μηπως χρησημοποιουν πλεον h265 στα video και επειδη το Firefox δεν το εχει ενσωματωμενο να μην τα παιζει ομως οσα δοκιμασα ηταν σε h264.
Octagon SF8008, Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
αυτο νομιζω και εγω μηπως τα video ειναι h265 ... παντως η ερτ τωρα δεν μου βγαινει στο hybrid tv viewer , ισως κατι φτιαχνουν ... edit ... βγηκε οκ ... edit 2 ... κατεβασα ενα video για αναλυση με το media info ... απο το skai hbb και οντως ειναι mpeg4 οχι hevc, ισως καποιο θεμα ο firefox

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1602
Αμφιβαλλω να ειναι εστω και ενα video σε h265.
Τωρα και στου ΣΚΑΪ ακουω ηχο και δειχνει ενα loading χωρις να εμφανιζει εικονα.
Ενω στο Open Beyond παιζουν κανονικα.
Octagon SF8008, Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1542
Γίνεται στον firefox μέσω του hybrid tv viewer πρόσθετου!Αυτο το προγραμμα γινεται μονο για Ελληνες εξωτερικου?Επισης αυτο το προγραμμα μπορω στον υπολογιστη μου κι εγω να το εγκαταστησω η στην τηλεοραση μου την    SAMSUNG UE 40D 6750   smart απλη ειναι χωρις να μπορω ναχω τοhbbtvλογω του οτι ειναι μοντελο2011Επισης σε απλο υπολογιστη εχωlenovoideapad330s μπορω εκει να το εγκαταστησω?Τοπρογραμμα υπαρχει κινδυνος για ιους?

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
για το αν παει / εχει βγει και για smart tv δεν ξερω ... Αυτο για pc παιζει μονο μεσω firefox που βρισκεις το προγραμμα απο εδω σαν add on και απλα κανεις install και παιζεις κανονικα τα hbb λινκ που εδωσε ο moderator με την διαφορα για το πρασινο, κοκκινο, μπλε βαζεις χρηση το mouse και τα βελακια πανω κατω δεξια αριστερα, enter, escape, back... αλλά για να βγουν τα κοκκινα , μπλε κλπ (κατω χαμηλα στον firefox) εδω σε μικρο laptop θελει F11 πληρη οθονη

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ναι δεχνει οτι υπαρχει περιπτωση για ιο / θεματα ασφαλειας ... απο την ιδια σελιδα

Παράθεση
This is not monitored for security through Mozilla's Recommended Extensions program. Make sure you trust it before installing.
Αυτό το πρόγραμμα δεν παρακολουθείται για ασφάλεια μέσω του προγράμματος προτεινόμενων επεκτάσεων του Mozilla. Βεβαιωθείτε ότι το εμπιστεύεστε πριν από την εγκατάσταση.


Συγχώνευση: Παρ 24 Απρ 2020, 08:37

τωρα το εβαλα χειροκινητα και στο chrome με ογηδιες απο εδω
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
ουτε στο chrome παιζει η ερτ/σκαι, ιδιο προβλημα

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1542
οκ Μπαμπη ευχαριστω πολυ καλυτερα μακρια!Αλλα ομως τι δεκτη ψηφιακο  να παρω για hbbtv αυτο μου λειπει μονο το hbbtv  εχεις υποψην καποιον καλο ?
Ξερω ειναι δυσκολο αυτο που λεω γιατι διαβαζω εδω στο φορουμ οτι αλλα καναλια τοhbbtv δουλευει αψογα κι αλλα δεν δουλευει καθολου η κολλαει !
Αλλα δεν ''αναγνωριζουν'' λεω τωρα τις δυνατοτητες τις΄΄ νεες?''της ΕΡΤ που παρουσιαζει απο την προηγουμενη εβδομαδα το ertflix η οποιο τελος παντων ειναι αυτο και το γεγονος !
Οτι μεσω της δικιας της υπηρεσιας υβριδικης ''εξυπηρετει'' προσφερει υβριδικες υπηρεσιες των αλλων καναλιων οπως του ΣΚΑΙ και του Μακεδονια Ξερω ειναι νωρις για απαντησεις γιατι της ΕΡΤ τωρα περπατα ξεκινησε τωρα δεν εχει δοκιμαστει!

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
οπως ειπες Γιωργο καπου δεν παιζει σωστα με ολες τις συσκευες (κινητα, pc, ακομα και σε smart tv) .. οποτε δεν μπορω να σου πω κατι για tv, δεν εχω ασχοληθει, ουτε εγω εχω για τωρα smart tv, δεν βιαζομαι, απο το pc οτι βγει

επειδη ημουν Αγγλια, αυτοι καταφεραν να παιζει σωστα σε ολες τις tv, αλλα οι εκει εισαγωγεις tv ειχαν καταφερει να φερουν μοντελα που ηταν συμβατα με την δικη τους hbbtv τεχνολογια ... εδω απο οτι καταλαβα (μπορει να ειμαι λαθος, διορθωστε με) ο καθε ιδιοκτητης hbbtv παιζει δικα του προτυπα ή συστημα και αντε να βρεις ακρη με την συσκευη

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1542
ευχαριστω Μπαμπη Μενουμε σταντ μπαι!!Κανονικα πρεπει ολα τα καναλια να εχουν τον ιδιο φορεα και προτυπο hbbtv!!Eτσι κι αλοιως ψηφιακοι παροχοι ειναι δυο ΕΡΤ και DIGEA .
Aυτοι οι δυο παροχοι να συμφωνησουν σε ενα προτυπο HBBTV που θα συμβαδιζει με τις τηλεορασεις τουλαχιστον της επομενης 5ετιας!!Αλλα τι λεω εδω οι κατασκευαστες τηλεορασεων δεν υιοθετουν κοινο προτυπο τυπο HBBTV!

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
παντως εχω βρει τροπο αν θελω να δω μια ταινια (σαν τελειως τυχαιο παραδειγμα απο την ερτ) on line απο εκει μεσα με το hbbtv .. πχ στη πρωτη ταινια που εχει σημερα on body and soul ... το on line link ειναι εδω ... δεν ειναι η καλυτερη λυση αλλά για τωρα που ειμαστε μεσα, μια ταινια αν αξιζει εστω και ετσι, παιζει (edit εβαλα το λινκ  και βγηκε αυτοματα η ταινια)

Επειδή δεν γνωρίζουμε τι καθεστώς διέπει την προβολή αυτών των ταινιών, είναι μακράν καλύτερο να αφαιρεθούν οι σύνδεσμοι από το φόρουμ.
Επίσης καλύτερο ήταν πρώτα να γίνει μια ερώτηση και μετά να παρθεί η όποια πρωτοβουλία.


Συγχώνευση: Παρ 24 Απρ 2020, 12:29

ναι εχετε δικιο, συγνωμη, δωρεαν ειπαν αλλα δεν ξερουμε με τυχον ορους, δεν το σκεφτηκα

Αποσυνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
σε chrome με το πρόσθετο RedOrbit HbbTV Emulator λειτουργούν όλα άψογα.Για να φορτώσει η υβριδική του ΣΚΑΙ θέλει πάτημα το πλήκτρο r.
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1542
θα θεσω κι εσενα το ερωτημα Βασιλη Σατ υπαρχει κινδυνος κι εδω απο ιο? Σε αλλη αναρτηση ο Μπαμπης για τα παραπανω προγραμματα που δημοσιευτηκαν μου εδειξε για πιθανη υπαρξη ιων ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
 :clap: :clap: :clap: ναι παιζουν πολυ καλα μολις το δοκιμασα και καποιες φορες στο skai δεν θελει καν πατημα το R (red) για να παιξει η ταινια ... και η ερτ αμεσα ... οχι οπως το αλλο ... αν και δεν ειναι ο αγαπημενος μου ο chrome δεν με χαλαει να δω καμια ταινια αν τυχει, τα καναλια εχουν σχετικα καλη ποιοτητα και χωρις διαφφημησεις οπως κατι αλλα online

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17470
Σε μένα συνεχίζουν τα ίδια προβλήματα στα βίντεο στην ERT, δεν φεύγει το εισαγωγικό πλαίσιο της φόρτωσης (το έλυσα όμως με άλλο τρόπο).
Το μεγάλο πλεονέκτημα όμως που έχει το συγκεκριμένο πρόσθετο είναι ότι λειτουργούν τα αριθμητικά πλήκτρα.
Έτσι....
STAR
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

RIK Hybrid

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Secret Menu
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1542
σε ταμπλετ μπορω να το περασω αυτο το προγραμμα?

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
στο rik που μολις δοκιμασα me crhome ναι εκανε προβλημα, αλλά οταν πατησα επανω (διπλα απο το address tab) το εικονιδιο με το hbb extension εφτιαξε και το ρικ

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
Κρήτη ΤV: Με το πλήκτρο r μπαίνεις στην υβριδική του καναλιού.Αλλά πολύ λίγα πράγματα έχουν βάλει.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Με το συγκεκριμένο πρόσθετο μόνο τα βίντεο από mega και alpha δεν ανοίγουν.Στα υπόλοιπα κανάλια είναι οκ.

Mega HbbTV:
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Alpha HbbTV:
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε



Αν κατά την έναρξη της υβριδικής της ΕΡΤ βγάζει το εισαγωγικό πλαίσιο και δεν εμφανίζεται η αρχική οθόνη της υπηρεσίας πατήστε το R (Red) 2 φορές. 
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5537
μωρε μπραβο υπαρχουν τοσα δικα μας hbbtv και δεν το ηξερα, σαν δοκιμαστικα φαινονται αφου δεν εχουν ανακοινωσει κατι επισημα

Συγχώνευση: Κυρ 26 Απρ 2020, 22:14

εδω το αλφα ανοιγει, μεγα οχι λεει το plug in not supported (chrome / red orbit hbbtv)

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος emmsarris

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2014
  • Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης
  • Μηνύματα: 277
Σοβαρά τώρα, χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ το ΚΡΗΤΗ TV, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι το ΙΟΝΙΑΝ είναι το μεγαλύτερο περιφερειακό κανάλι;

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1414
Έλληνας έχει το γερμανικό anixe?


Edit: μέσα από το δορυφορικό anixe έχεις πρόσβαση στην ελληνική hbbtv στα ελληνικά.
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
εμένα μου εμφανίζει μόνο την υβριδική της ΕΡΤ
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος tekilakos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2010
  • Μηνύματα: 98
Για σας
εάν δώσετε λίγο μια ματιά στα λινκ γράφουν όλα σχεδόν smarttv.anixa.tv/xxxx/
*http://smarttv.anixa.tv/star/*
                                  /mega/
                                 /alpha/
εδώ εγώ νομίζω θα πρέπει να υπαρχή κάποια  συνεργασία με τα κανάλια 
το  ANIXA είναι μια προσφορά της ANIXE HD TELEVISION
ANIXA ist ein Angebot der ANIXE HD TELEVISION GmbH & Co KG
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 20/10/2024 (01:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 20/10/2024 (00:33)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 20/10/2024 (00:17)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: ShortFoxyMan Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 20/10/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: VASILIAS Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/10/2024 (22:47)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/10/2024 (22:05)
* Απ: ZEYS TV  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 19/10/2024 (21:32)
* Απ: ZEYS TV  Μέλος: channelos Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 19/10/2024 (21:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: panoslixouri13 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/10/2024 (20:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΝΟΤΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κεφαλληνίας & Ζακύνθου)  Μέλος: panoslixouri13 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/10/2024 (20:00)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/10/2024 (17:41)
* Απ: Τα FM της Κυπρου  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Οι Επίγειες Λήψεις Στην Κύπρο 19/10/2024 (13:16)
* Απ: Τα FM της Κυπρου  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Οι Επίγειες Λήψεις Στην Κύπρο 19/10/2024 (13:00)
* Απ: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/10/2024 (12:30)
* Απ: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/10/2024 (12:21)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/10/2024 (10:23)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/10/2024 (10:14)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/10/2024 (10:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/10/2024 (07:44)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/10/2024 (00:41)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/10/2024 (00:38)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/10/2024 (23:48)
* Απ: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  Μέλος: mostwebradio Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/10/2024 (22:47)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: panos_panopoulos Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/10/2024 (22:41)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/10/2024 (22:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: lazio Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/10/2024 (22:03)
* Απ: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/10/2024 (21:57)
* Απ: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/10/2024 (21:51)
* Απ: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/10/2024 (21:38)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bakobako Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/10/2024 (21:19)