HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση
  • Τρι 23 Απρ 2024, 13:06
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: HbbTV/Hybrid - Οι υβριδικές υπηρεσίες στην ελληνική ψηφιακή τηλεόραση  (Αναγνώστηκε 89109 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
καλύτερη ποιότητα εικόνας - εφαρμογή για Samsung παλαιότερων μοντέλων - εφαρμογή android & ios

Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1456
εχω μοντελο του 2011SAMSUNG UE 40D 6750   

Αποσυνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
H εφαρμογή του ERTFLIX έχει φτιαχτεί απο την ΕΡΤ ή απο άλλο προγραμματιστή;
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
Προστέθηκαν οι πρώτες ταινίες σε full HD στο ERT Flix

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος electro

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2011
  • Μηνύματα: 433
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 683
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
καλύτερη ποιότητα εικόνας - εφαρμογή για Samsung παλαιότερων μοντέλων - εφαρμογή android & ios

Εφαρμογη για samsung παλαιοτερων ετων τι εννοει?Υπαρχει εφαρμογη ertflix στο app store της samsung για τηλεορασεις πριν το 2018 που δεν υποστηριζουν Hbbtv?

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
EΡΤ και SAMSUNG διευκολύνουν την πρόσβαση στο ERTFLIX

Η ΕΡΤ έχει την χαρά να ανακοινώσει ότι σε συνεργασία με τη Samsung Hellas λύθηκε το τεχνικό πρόβλημα που υπήρχε και δεν επέτρεπε σε αρκετά μοντέλα τηλεοράσεων της συγκεκριμένης εταιρείας την πρόσβαση στη πλατφόρμα ERTFLIX.

Από σήμερα μάλιστα όλοι οι κάτοχοι τηλεοράσεων Samsung της τελευταίας 5ετίας (μοντέλα Smart 2016-2020) μπορούν πολύ εύκολα να κατεβάσουν τη νέα εφαρμογή ERTFLIX που ετοίμασαν οι τεχνικοί της ΕΡΤ. Το μόνο που χρειάζεται είναι η τηλεόρασή τους να είναι συνδεδεμένη στο διαδίκτυο.

Για τη διευκόλυνση όσων έχουν τηλεοράσεις Samsung, η ΕΡΤ ετοίμασε ένα μικρό βίντεο σε αυτό το λινκ Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε που εξηγεί με πολύ απλά βήματα πώς θα αποκτήσετε πρόσβαση στο ERTFLIX για να δείτε –εννοείται χωρίς καμία επιπλέον χρέωση- το πλούσιο περιεχόμενο της νέας πλατφόρμας.

Υπενθυμίζεται τέλος ότι ανάλογη εφαρμογή του ERTFLIX υπάρχει ήδη τόσο για τις android συσκευές (tablets, κινητά, android boxes), όσο και για τις συσκευές ios (iphone, ipad κλπ) αρκεί και μόνον να αναζητήσετε το ΕRTFLIX είτε στο playstore είτε στο appstore.
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 683
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Τι ευχαριστη εκπληξη!!! Επιτελους σκευτηκαν και οσους εχουν λιγο παλιοτερες τηλεορασεις που δεν εχουν διαθεσιμο hbbtv εξαιτιας των καραγκιοζιλικιων της samsung

Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1844
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Το σχετικό βίντεο :

Εφαρμογή ERTFLIX για εύκολη πρόσβαση από τηλεοράσεις Samsung
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1990
  • dum spiro spero
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
EΡΤ και SAMSUNG διευκολύνουν την πρόσβαση στο ERTFLIX

Η ΕΡΤ έχει την χαρά να ανακοινώσει ότι σε συνεργασία με τη Samsung Hellas λύθηκε το τεχνικό πρόβλημα που υπήρχε και δεν επέτρεπε σε αρκετά μοντέλα τηλεοράσεων της συγκεκριμένης εταιρείας την πρόσβαση στη πλατφόρμα ERTFLIX.

Από σήμερα μάλιστα όλοι οι κάτοχοι τηλεοράσεων Samsung της τελευταίας 5ετίας (μοντέλα Smart 2016-2020) μπορούν πολύ εύκολα να κατεβάσουν τη νέα εφαρμογή ERTFLIX που ετοίμασαν οι τεχνικοί της ΕΡΤ. Το μόνο που χρειάζεται είναι η τηλεόρασή τους να είναι συνδεδεμένη στο διαδίκτυο.

Για τη διευκόλυνση όσων έχουν τηλεοράσεις Samsung, η ΕΡΤ ετοίμασε ένα μικρό βίντεο σε αυτό το λινκ Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε που εξηγεί με πολύ απλά βήματα πώς θα αποκτήσετε πρόσβαση στο ERTFLIX για να δείτε –εννοείται χωρίς καμία επιπλέον χρέωση- το πλούσιο περιεχόμενο της νέας πλατφόρμας.

Υπενθυμίζεται τέλος ότι ανάλογη εφαρμογή του ERTFLIX υπάρχει ήδη τόσο για τις android συσκευές (tablets, κινητά, android boxes), όσο και για τις συσκευές ios (iphone, ipad κλπ) αρκεί και μόνον να αναζητήσετε το ΕRTFLIX είτε στο playstore είτε στο appstore.
Ωραία είδηση μας έφερες Βασίλη  :wtg

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
Δελτίο Τύπου

Το ελληνικό μπάσκετ αποκλειστικά στα κανάλια της ΕΡΤ και στην ψηφιακή πλατφόρμα ERTFLIX!

Η ελληνική Basket League παίζεται στα παρκέ της δημόσιας τηλεόρασης.

Από το Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020, οι 12 ομάδες του πρωταθλήματος ξεκινούν τη σεζόν με πολλές φιλοδοξίες και υπόσχονται μεγάλες συγκινήσεις και συναρπαστικά παιχνίδια.

Η δράση θα φτάσει σε κάθε σπίτι της ελληνικής επικράτειας, καθώς η ΕΡΤ έχει προγραμματίσει την αποκλειστική μετάδοση όλων ανεξαιρέτως των αγώνων του ελληνικού πρωταθλήματος καθ’ όλη τη διάρκεια της τρέχουσας σεζόν.

Οι τηλεθεατές θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθούν ολόκληρους τους αγώνες τόσο από τα τηλεοπτικά κανάλια της ΕΡΤ όσο και από τα κανάλια της ψηφιακής πλατφόρμας ERTFLIX!

Με αυτόν τον τρόπο η δημόσια τηλεόραση εγγυάται να μη χαθεί ούτε λεπτό αγωνιστικής δράσης και από τις 12 ομάδες του πρωταθλήματος: ΑΕΚ, Άρης, Ηρακλής, Ιωνικός, Κολοσσός, Λάρισα, Λαύριο, Μεσολόγγι, Παναθηναϊκός,  ΠΑΟΚ, Περιστέρι, Προμηθέας.

Η δράση αρχίζει. Πάρτε θέση στα γήπεδα της ΕΡΤ

Ενεργοποιήθηκαν 2 κανάλια Ert Sports 1 & 2 στο Ertflix.
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος Απόστολος Παπαγεωργίου

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2007
  • Τόπος: Καβάλα
  • Μηνύματα: 368
Η υβριδική του star τί απέγινε? Εξακολουθεί να λειτουργεί μέσω του ERTFLIX? Και αν ναι ποια κουμπιά χρησιμοποιούμε στο τηλεχειριστήριο?

Αποσυνδεδεμένος babis69

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2005
  • Μηνύματα: 2
Επιλέγεις ένα κανάλι της ΕΡΤ, πατάς το κόκκινο κουμπί και αφού εμφανιστεί η αρχική οθόνη της υβριδικής πατάς το 0 μπαίνοντας στο κρυφό μενού (ON DEV) και στην συνέχεια το 1.

Αποσυνδεδεμένος kgial

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: KOMOTHNH
  • Μηνύματα: 995
Στην smart τηλεόραση Panasonic που έχω, έκανα τις ρυθμίσεις για το ERTFlix, μου έδωσαν πρόσβαση κ ο ΣΚΑΪ κ το OPEN για υβριδική τηλεόραση. Του OPEN δεν με τρέλανε κιόλας το περιβάλλον του, αλλά είναι καλή προσπάθεια....του ΣΚΑΪ έχει αρκετό υλικό από το ενημερωτικό του πρόγραμμα,αλλά κ απο το ψυχαγωγικό του.
Έχω εν υπηρεσια τον δέκτη: EDISION  Proton S2. σταθερό στις 13°E

Συνταξιοδοτημένοι: Edision Argus VIP - HUMAX IRCI 5400z - VISIONNET VN8000 - YUMATU MX PLUS - ECHOLINK EL3200

Αποσυνδεδεμένος kostas2005

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2008
  • Μηνύματα: 77

Συνδεδεμένος Valuable Inform

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2018
  • Τόπος: Ελλάδα
  • Μηνύματα: 1188
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Στην smart τηλεόραση Panasonic που έχω, έκανα τις ρυθμίσεις για το ERTFlix, μου έδωσαν πρόσβαση κ ο ΣΚΑΪ κ το OPEN για υβριδική τηλεόραση. Του OPEN δεν με τρέλανε κιόλας το περιβάλλον του, αλλά είναι καλή προσπάθεια....του ΣΚΑΪ έχει αρκετό υλικό από το ενημερωτικό του πρόγραμμα,αλλά κ απο το ψυχαγωγικό του.
Έχω και εγώ smart τηλεόραση μάρκας Samsung, και παρότι έκανα τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να αποκτήσω ακόμα πρόσβαση σε ERTFLIX, ΣΚΑΪ, OPEN και δεν ξέρω και ποιος άλλος φορέας στη χώρα έχει στήσει υβριδική τηλεοπτική πλατφόρμα. Θα θελα αν γίνεται και αν επιτρέπεται μια βοήθεια, έστω να βγάλω μιαν άκρη. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος kostas2005

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2008
  • Μηνύματα: 77
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Επιλέγεις ένα κανάλι της ΕΡΤ, πατάς το κόκκινο κουμπί και αφού εμφανιστεί η αρχική οθόνη της υβριδικής πατάς το 0 μπαίνοντας στο κρυφό μενού (ON DEV) και στην συνέχεια το 1.
δεν καταλαβα γιατι το λες αυτο, τι πετυχαίνουμε?

Αποσυνδεδεμένος paldim

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2014
  • Μηνύματα: 52
Για όλους εσάς που αναφέρετε θέμα με τηλεοράσεις στο hbbtv δεν υπάρχει κανένα θέμα ,απλά πρέπει να κατεβάσετε το πρόσθετο και να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία μέσα από το μενού , υπάρχουν βήματα , κοιτάτε το youtube πως γίνεται ενεργοποίηση υβριδικής σε samsung για ertflix και εκεί θα δείτε όλες τις οδηγίες

Αποσυνδεδεμένος winlink

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2018
  • Τόπος: Ελληνικό, Αττική
  • Μηνύματα: 64
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
δεν καταλαβα γιατι το λες αυτο, τι πετυχαίνουμε?


Απαντάει στο προηγούμενο post για την υβριδική του star και το τί απέγινε.
Sony XR-65X90J, AVR-X2700H DAB, KEF 2005.3, Edision OS MIO+ 4K S2X + S2-T2-C, nVidia Shield TV PRO (2019), Pioneer BDP-170-K, Sony RDR-HXD710 (obsolete), Philips VR550 (obsolete)
Wave Frontier T90 with Inverto Black Premium LNBs, positions 0.8°W, 9.0°E, 13.0°E, 19.2°E, 23.5°E, 39.0°E

Αποσυνδεδεμένος kostas2005

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2008
  • Μηνύματα: 77
Δηλαδή μπορούμε να βλέπουμε υβριδική Σταρ μέσα απο πλατφόρμα άλλου καναλιού?

Αποσυνδεδεμένος Cinemusic

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 47
    • ηρθ
Η τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής Ertflix για Android tv σας παίζει;
Εδώ και δύο μέρες δεν ανοίγει κανένα πρόγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος Cinemusic

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 47
    • ηρθ
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Επιλέγεις ένα κανάλι της ΕΡΤ, πατάς το κόκκινο κουμπί και αφού εμφανιστεί η αρχική οθόνη της υβριδικής πατάς το 0 μπαίνοντας στο κρυφό μενού (ON DEV) και στην συνέχεια το 1.
Αυτό που αναφέρεις λειτουργεί ακόμα;
Πήγα να το κάνω στην δική μου Panasonic αλλά μόνο το 0 με πηγαίνει σε on dev και μετά τίποτα με τον1 δεν κάνει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17305
Δεν δουλεύει πλέον το κολπάκι με το 1...  :mad:
Όμως με έναν emulator σε firefox και chrome ανοίγει από εδώ
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Cinemusic

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 47
    • ηρθ
Σήμερα βλέπω νέο update την εφαρμογή Ertflix με ημερομηνία 3/12 v1. 6
οαρολαναυτα εξακολουθεί να μην παίζει τίποτα.
Δοκιμασμένο σε δύο συσκευές Android tv nvidia Shield και MI box

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Έχω και εγώ smart τηλεόραση μάρκας Samsung, και παρότι έκανα τις ρυθμίσεις δεν μπορώ να αποκτήσω ακόμα πρόσβαση σε ERTFLIX, ΣΚΑΪ, OPEN και δεν ξέρω και ποιος άλλος φορέας στη χώρα έχει στήσει υβριδική τηλεοπτική πλατφόρμα. Θα θελα αν γίνεται και αν επιτρέπεται μια βοήθεια, έστω να βγάλω μιαν άκρη. Ευχαριστώ!

Η συγκεκριμένη μάρκα συνηθήζει να κλειδώνει το μενού. Πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών και ζήτα να βλέπεις ερτφλιξ.
Πιθανόν να σου κλείσουν ένα ραντεβού για να σου το ξεκλειδώσουν..
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Συνδεδεμένος Valuable Inform

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2018
  • Τόπος: Ελλάδα
  • Μηνύματα: 1188
Υπάρχει δυνατότητα να εξυπηρετηθώ και από το κατάστημα από όπου αγόρασα την συγκεκριμένη smart συσκευή?

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Όχι στη samsung greece ψάξε στο γκουγλ.Να έχεις και το μοντέλο της τηλεόρασης.
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος listarxos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: ΚΕΡΚΥΡΑ
  • Μηνύματα: 9
Εχω μια F&U smart, όλα καλα με το ερτφλιξ στο μόνο που εχω θέμα είναι με τo live. Ταινίες, τα ντοκιμαντέρ, σειρές  παίζουν μια χαρά στο live όμως βλέπω την φάτσα του ερτφλιξ να κουνιέται το χαμόγελο και τπτ άλλο. Επικοινώνησα με το τμήμα του ερτφλιξ , τους ενημέρωσα για το πρόβλημα και η αλήθεια ειναι οτι πρώτη φορα το άκουγαν. Απο την μεριά τους επικοινώνησαν μαζί μου 2 φορες για περισσότερες πληροφορίες, μάλιστα την δεύτερη με ενημέρωσαν οτι και κάποιος με samsung τους ανέφερε το ιδιο πρόβλημα, ελπίζω να λυθεί!
Μου έκανε καλή εντύπωση η ευγένεια και το ενδιαφέρον τους!!!

Αποσυνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 683
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Εχω μια F&U smart, όλα καλα με το ερτφλιξ στο μόνο που εχω θέμα είναι με τo live. Ταινίες, τα ντοκιμαντέρ, σειρές  παίζουν μια χαρά στο live όμως βλέπω την φάτσα του ερτφλιξ να κουνιέται το χαμόγελο και τπτ άλλο. Επικοινώνησα με το τμήμα του ερτφλιξ , τους ενημέρωσα για το πρόβλημα και η αλήθεια ειναι οτι πρώτη φορα το άκουγαν. Απο την μεριά τους επικοινώνησαν μαζί μου 2 φορες για περισσότερες πληροφορίες, μάλιστα την δεύτερη με ενημέρωσαν οτι και κάποιος με samsung τους ανέφερε το ιδιο πρόβλημα, ελπίζω να λυθεί!
Μου έκανε καλή εντύπωση η ευγένεια και το ενδιαφέρον τους!!!
Επιβεβαιωνω και εγω, απο Samsung δεν παιζει το stream της ΕΡΤ sports, ενω ολα τα αλλα(σειρες,ταινιες κτλ.) παιζουν κανονικα.Στην ΕΡΤ sports δειχνει την φατσουλα οτι και καλα φορτωνει,αλλα το stream δεν ανοιγει ποτε.Επισεις μετα την ενημερωση της εφαρμογης δεν δουλευουν και τα εγχρωμα πληκτρα (κοκκινο-εξοδος,πρασινο-μενου κτλ.) ενω πριν την ενημερωση δουλευαν κανονικα.Ελπιζω να βγει νεα αναβαθμιση της εφαρμογης που να λυνει τα προβληματα.

Αποσυνδεδεμένος listarxos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: ΚΕΡΚΥΡΑ
  • Μηνύματα: 9
Καλο θα ήταν να ενημερώσεις και εσυ για το θέμα σου (τηλ. 2106066000 ερτφλιξ) οσοι περισσότεροι κάνουν αναφορά τόσο πιο γρηγορα θα δωθει λύση στο πρόβλημα, μάλιστα την τελευταία φορα που επικοινώνησαν μαζί μου, ανέφεραν για ενα πρόβλημα που είχαν με το μποξακι της xiaomi . (5 αναφορές για αυτό).


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (13:06)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (13:04)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (13:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: MitsoulasFm Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (10:54)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/04/2024 (10:44)
* Απ: Το ΟΝΕ CHANNEL στην Κύπρο  Μέλος: marios121 Φόρουμ: Ειδήσεις από την Κύπρο 23/04/2024 (10:41)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/04/2024 (10:39)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:37)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:33)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/04/2024 (00:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (00:05)
* Απ: COSMΟΤΕ TV Επίσημα στις 9 Ανατολικά!  Μέλος: apostolos05 Φόρουμ: COSMOTE TV 22/04/2024 (23:38)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (22:13)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (21:49)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: panos456 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (19:08)
* Απ: COSMΟΤΕ TV Επίσημα στις 9 Ανατολικά!  Μέλος: paksat Φόρουμ: COSMOTE TV 22/04/2024 (18:44)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (18:33)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 22/04/2024 (17:58)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: maarinos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (17:55)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (17:19)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (16:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (16:33)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 22/04/2024 (15:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (15:40)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: Ilias_ Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (15:17)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 22/04/2024 (14:36)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/04/2024 (14:16)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (14:03)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: nickpasxos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (13:55)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ, ΑΙΤΩΛΙΑ, ΦΩΚΙΔΑ, ΚΟΡΙΝΘΙΑΚΟ, ΚΥΘΗΡΑ [ΠΖ 06]  Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 22/04/2024 (13:39)