Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)
  • Πεμ 25 Απρ 2024, 17:58
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)  (Αναγνώστηκε 58916 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
κατω το klan tv, telejoni, tvsh (ηταν κακοκαιρια)... top channel ok (εχει γεννητρια)
edit 16:13 ... ηρθαν ολα

 edit 18:50 ... κλεινουν και ανοιγουν για λιγο, ολο το μεσημερι ετσι μεχρι τωρα, τωρα ξανα κατω ... μαλλον καποιο προβλημα με  το ηλεκτρικο ολη η περιοχη τους

edit 23:35 ... ακομα κατω για τα καλα απο τοτε ... το top channel θα κανει καλη τηλεθεαση μονο του

Συγχώνευση: Κυρ 24 Φεβ 2019, 18:18

Ακομα κλειστα klan hd, klan plus, klan kosova, abc news, telejoni, tvsh ... να ανοιξουν τωρα που βραδιαζει δυσκολα ... μονο το top channel απο εξαμιλια μου ερχεται ... τι να επαθαν μια μερα κλειστα σχεδον ολα  :eh:

edit ... ολα ανοιξαν τελικα μετα απο λιγο

 

Συγχώνευση: Δευ 25 Φεβ 2019, 11:31

Τι γινεται εκει περα με τους Αλβανους? και μετα λεμε για εμας ... Σημερα παλι κλεινουν και ανοιγουν, δεν υπαρχει κακοκαιρια, ειναι ενταξει ο καιρος ... μπας και βαλουν κανα dvb t2  :think: απο τωρα?

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
καποιος που να εχει 40-50+ ινστες τηλεοραση ... για δοκιμαστε αυτα τα files απο διαφορες στιγμες να μου πει τι παιζει σε πολυ μεγαλη τηλεοραση? (εγω εχω ακομα 28αρα και φυσικα ειναι κρυσταλο) .. οχι σε pc, αλλα σε πολυ μεγαλη τηλεοραση να δουμε τι γινετε με αυτους απο ποιοτητα, υποτιθεται ειναι HD
O ηχος λεει ειναι mpeg2

Tυχον pixels, σπασιματα ειναι γιατι γυρισα την κεραια και δεν την ξανα συντονισα σωστα ακομα

ειναι απο το Αλαβανικο klan hd, dvb t καναλι 31 Εξαμιλια ... χωρις μετατροπες να αλλοιωθει η εγγραφη, οπως το εγραψε ο ferguson t265, σε ts ... unzip & τα περνατε σε usb stick ... ο media player, vlc τα παιζουν ανετα και μερικοι δεκτες(σε 30 μερες θα διαγραφει το file)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
το klan kosovo ειναι κλειστο εδω και 3 μερες ... εχει σημα το πιανει ο δεκτης σε καινουρια αναζητηση, αλλα δεν του εχουν εικονα/ηχο, μαλλον το αφαιρεσαν εδω στη περιοχη της Αυλωνας. Ενα λιγοτερο, 3 καναλια πλεον το klan tv στο 31

Δοκιμασε καποιος στο επανω link να δει ποιοτητα εικονας του HD σε μεγαλη 40+ / 70 οθονη?

Συγχώνευση: Τετ  6 Μάρ 2019, 19:02

απο το μεσημερι και μετα ... χωρις ηχο και εικονα και τα 4 κλαν καναλια στο 31 ενω υπαρχει σημα ... μπας και ετοιμαζουν dvb t2 .. δεν ειναι ασχημος καιρος εδω

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
απο χτες το βραδυ (ακομα και τωρα) κλεινουν και ανοιγουν (πχ 1 ωρα παιζουν , μια οχι) τα καναλι απο Εξαμιλια, tvjoni, rstv, klan, μονο το top channel επανω ... δεν  εχει ασχημο καιρο μαλλον κατι γενικο με το ρευμα στο βουνο

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
Αμα φυσαει πολυ μην περιμενειςννα εχει καλο σημα και σταθερο απο απεναντι
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Μίλησα εχτές βράδυ με το κρατικό κανάλι και μου ειπαν για το κέντρο Mile ότι περιμένουν να μπει η γεννητρια και όλα ειναι έτοιμα .

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
και με αερα και με βροχη περνανε πολυ καλα, οχι τερμα σημα, αλλα δεν χανονται (πρεπει να ριχνει καρεκλοποδαρα) ... εχω περασμα ... τωρα θα δουμε αν θα ειναι το ιδιο με το dvb t2, σε αυτο εχω υποψια μηπως ερθει πιο λιγο σημα που να χανεται ή με σπασιμο, ή και καθολου
==============================
Μακαρι να βαλουν γεννητρια, οχι τοσο για εμενα γιατι σπανια βλεπω απο εκει, καμια ταινια το klan plus (ψηφιακο) που νωρις το πρωι τα δικα μας εχουν ολα εκπομπες ενημερωσης και το top channel πολυ καλο αλλα ειναι αναλογικο και εχει λιγα χιονια

Το telejoni παιζει μουσικη αρκετες φορες και εχω ακουσει και Ελληνικα και Ελληνικη διαφημηση απο Γιατρο

Το top channel ηδη εχει γεννητρια ... οταν λες ολα ετοιμα τι εννοεις???  DVB T2???  κοιταζω που και που ... βλεπω για Νομο Αυλωνας θα εχουν το 23, 39, 43, 46, 57

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
Ωραια, για να δουμε ποτε θα μπει η γεννητρια, οπως ακουγεται δεν θα παρει καιρο .. Να δουμε και τι dvb t2 σημα θα ερχεται (αν δεν κανουν κατευθυνση) η κεραια μου απο το mile στοχευει ενα 10% ΑΝ (που δεν νομιζω) το πολυ 20% διπλα τους, οπως ειμαι απο την περιοχη εδω, για αυτο ειπα του Νεκταριου σχεδον δεν χανονται ποτε

Συγχώνευση: Σαβ 30 Μάρ 2019, 11:14

Παντως τωρα προσεξα αυτο το post

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

και το tv klan κανει ιδιο θεμα τελευταια, πεφτουν οι μοναδες απο 86% αποτομα στο 61% ... βαλε και τις διακοπες ανα ωρα προχτες (χωρις να υπαρχει κακοκαιρια) βαλε που αφαιρεσαν το klan kosovo απο το μπουκετο τους νοτια Αλβανια ... ναι μυριζουν αλλαγες

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
χωρις να εχει κακοκαιρια κατω παλι ολα τα Αλβανικα απο εξαμιλια, πλην του top channel
edit
Προσθετω στο Νεκταριο οτι τα καναλια δεν χανονται ευκολα, αλλα με δυνατο αερα αερα και καλη βροχη η ποιοτητα πεφτει στο 20-30%

edit
ολα ηρθαν κανονικα μετα απο ωρα


Συγχώνευση: Δευ  1 Απρ 2019, 21:02
μετα την τελευταια διακοπη εφτιαξε και το σημα το dvb t klan tv ... πλεον εχει 100% ποιοτητα

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
μια απο τα ιδια κατω, αυτη τη φορα εβρεξε

 edit 13:30
ακομα κατω και πoιος ξερει ποση ωρα πριν τις 10:30 που το καταλαβα ... το top channel 100% ακροαματικοτητα μονο του να εκπεμπει στα Εξαμιλια, χρυσες δουλειες

Συγχώνευση: Πεμ  4 Απρ 2019, 14:54

Κλειστα και τα ραδια τους που σιγουρα ειναι απο την ιδια περιοχη (ακομα ολα κλειστα 14:55)

92.1 κλαν
93. ραδιο τιρανα
95 τιρανα κλασικ

91.5 κλαμπ, 100.6 τοπ, 107 ανοιχτα ... δεν ξερω αν εχουν γεννητρια ή αν ειναι απο αλλη περιοχη , το 100.6 τοπ σιγουρα παιζει με γεννητρια απο Εξαμιλια

Συγχώνευση: Πεμ  4 Απρ 2019, 16:59
Ανοιξαν ολα πριν 5-10 λεπτα

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
Πρεπει να εφτιαξαν το θεμα με το ηλεκτρικο, γιατι απο τοτε δεν εχουν ξανα πεσει κοντα 10 μερες ... 3-4 μερες υπαρχουν βροχες ανα διαστηματα μαζι με κατι κεραυνους ... αλλα μπορει απλα να ετυχε γιατι ειναι λιγο περιεργη η κατασταση εκει στο κεντρο Mile , με μια μικρη κακοκαιρια μπορει να πεσουν τα σηματα, και με δυνατη βροχη οχι ... να μην τους ματιασω μεχρι τωρα κρατανε καλα

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Μπα, πoλύ χάλια εδώ Χειμάρρα με της αστραπές Αλλα βλέπω ότι έχει σταματήσει η Ert Hybrid, ξερεις κάτι ?

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29848
μια χαρα παιζει το ERT Hybrid, για δες μην εχεις καποιο προβλημα στο ιντερνετ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
Oχι δεν εχω καποια συσκευη που να εχει ερτ hybrid (hbb tv) για να τσεκαρω  .. αν η υπηρεσια ερτ ειναι μεσω internet τοτε μαλλον εκει ειναι το προβλημα, στη συνδεση (οπως λεει και ο Νεκταάριος)...

και εγω, εδω σε χωριο οταν εχει πολυ ασχημο καιρο τα λαθη ( crc errors) πανε στα υψη και το internet αργει να γεμισει σελιδες κλπ (χασιμο πακετων/ packet loss) & το snr πεφτει (ασταθεια γραμμης ετοιμο για αποσυνδεσεις) ... αυτα φαινονται στα στατιστικα του modem/router ...

σε τετοιες περιπτωσεις αν ισχυει στη περιπτωση σου, κοιτα να αλλαξεις το φιλτρο τηλεφωνου (2-3 ευρω εχει) αν εχεις adsl συνδεση ... γιατι καμια φορα με τους κεραυνους τα πειραζει και επιρεαζει την συνδεση ιντερνετ ... αλλιως αν το αλλαξεις και εχεις παλι θεμα, τηλεφωνημα στον παροχο για ελενχο γραμμης

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Καλησπέρα έχω ένα θέμα με την κεραία η απόσταση από την κεραία με τον κεντρικό ενισχυτή είναι περίπου 30 μέτρα και νομίζω ότι λόγω της απόστασης το σήμα έρχεται μειωμένο. Υπάρχει τρόπος για να μην έχω απώλεια σήματος ;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
εαν την μοιραζονται πολλοι την ιδια κεραια και κεντρικο ενισχυτη δυσκολα

Σε αυτη τη περιπτωση βαζεις ενα ενισχυτη γραμμης (οχι ιστου) μεσα σπιτι (κεραια>κεντρικος ενισχυτητης>ενισχυτης γραμμης> τηλεοραση) βρισκεις με 10-15 ευρω ... το εχω δοκιμασει και κανει μια πολυ μικρη ενισχυση αλλα αυτο εξαρταται

https://www.alifragis.com.gr/products_img/tcache/thumb_fprod_7930_471x352_1302158492_0.jpeg

ενα εχεις μονος σου την κεραια ειναι καλυτερα να βαλεις ενισχυτη ιστου και να τον βαλεις εξω 1 μετρο κατω απο την κεραια (και το τροφοδοτικο κοντα στη τηλεοραση)



Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Ειναι για 6 διαμέρισματα, πάντως ευχαριστω πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
Δεν ειμαι ο πιο ειδικος σε θεματα εγκαταστασης, αλλα αφου εχουν και αλλη την ιδια κεραια, εγω θα δοκιμαζα τον εσωτερικο ενισχυτη ... εκει που ερχεται το καλωδιο μεσα σπιτι, συνδεση στον ενισχυτη γραμμης και απο εκει στη τηλεοραση ... και να μην βοηθησει αυτος ο ενισχυτης ισως αργοτερα για ληψη ραδιο κανει

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
Τελικα δεν επεσαν τις μερες με βροχη και νομιζα οτι εφτιαξαν το θεμα με το ηλεκτρικο .. παλι κατω ολα πλην το τοπ καναλι και μαλιστα δεν υπαρχει κακος καιρος (φαινονται τυχον συννεφα απο εδω στα Εξαμιλια / Mile)

edit 14:13 επανω πριν λιγο

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
πρεπει να εχει μπει γεννητρια ... τελικα τα πετυχα σημερα μερα με χαμος κεραυνοι ... το klan 31 επεσε και μετα απο 1 λεπτο ξανα ηρθε ... το ξερω γιατι ακομα το τοπ καναλι εχει το συνηθησμενο για λιγο σημα, που λεει δεν υπαρχει σημα στο μονοτορ τους (ο πομπος ανοιχτος) και στα αλλα αναλογικα ειναι επανω ο πομπος τους αλλα γραφουν δεν υπαρχει σημα στο μονιτορ τους


Επισης προχτες κοιταζα εσω κινητου με ενα γνωστο στο κοντοκαλι ... οταν εγω ειχα 20-50% ποιοτητα στο klan 31 δεν το εβγαζε εκει, οταν ανεβηκε η ποιοτητα εδω που ειμαι στο 50-70% του βγηκε

Συγχώνευση: Πεμ 25 Απρ 2019, 12:08

με αρκετη βροχη στα μισα η ποιοτητα, οταν κανει κεραυνους καποιες φορες παγωνει η εικονα για 1-2 δευτερα ...

Συγχώνευση: Πεμ 25 Απρ 2019, 13:32

τελικα τα παγωματα μπορει να ειναι απο την γεννητρια, δεν εχει τωρα κεραυνους και τα καποια σποραδικα παγωματα συνεχιζουν

τα παγωματα τα κανει και στο 30 digea, μαλλον κατι η κεραια μου με την βροχη γιατι την πειραξα πριν καιρο

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
κατω παλι αυτη τη φορα περιεργος μονο το dvbt 31 klantv ... ενω τα 3 αναλογικα ειναι επανω ... υπηρχε αρκετη μπορα πριν εκει στα εξαμιλια

Αποσυνδεδεμένος LAERTIS

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2019
  • Μηνύματα: 8
καλησπερα απο που ποιανεις στο 31 το klan tv αναλογικο ειναι και ποια ειναι τα αλλα 3 αναλογικα και σερ ποια συχνοτητα?


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
δες φωτο στο τελος ...

το ασπρο κατω ειναι το κεντρο εκπομπης mile κοντα στα Εξαμιλια (ksamil)

το ασπρο επανω ειναι ο παντοκρατορας εκει που εχουν τις κεραιες

το ασπρο στη μεση ειναι εκει που εχω την κεραια γιατι εκει πιανω καλυτερα το καναλι 30 digea, λιγο πιο μπροστα απο παντοκρατορα

το καναλι 31 (554.00 mhz) που πιανω δεν ειναι αναλογικο ... ειναι μονο dvb-t ψηφιακο ... με 4 καναλια (klan hd, klan plus, abc news hd, klan kosova)

τα αναλογικα η τηλεοραση τα δειχνει ως

telejoni ... 567.23 mhz
top channel 743.25 mhz
tvsh 767.263
ολα πρεπει να ειναι απο mile σιγουρα 100% γιατι οταν ειχε κακο καιρο εκλειναν ολα μαζι ταυτοχρονα (3 αναλογικα και 4 ψηφιακα στο 31 καναλι)

Επισης που και που (καποτε αναλογα την μερα) μου ερχεται το καινουριο ψηφιακο σημα dvb T2 στο καναλι 23 & 39 ... δυστυχως ομως με 3 δεκτες, αυτα δεν κλειδωνουν ... αυτα ειναι απο Αγ. Σαραντα και παλι ειμαι σιγουρος γιατι γυρισα την κεραια προς εκει, δυναμωσε το σημα, αλλα και παλι τα dvb t2 δεν κλειδωνουν

ακομα το καναλι 31 klan tv ειναι κλειστο, δεν παιζει ... telejoni, top channel, tvsh παιζουν κανονικα

Συγχώνευση: Δευ  6 Μάι 2019, 20:23

και εδω 0:42 δειχνει το mali i milese (την τοποθεσια)



Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συγχώνευση: Δευ  6 Μάι 2019, 21:40

τωρα εκλεισαν και τα αναλογικα  ... telejoni ανοιγει και κλεινει ... edit ανοιξαν ... και το 31 οκ μετα απο ωρες ... ξανα κλεισαν

Αποσυνδεδεμένος LAERTIS

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2019
  • Μηνύματα: 8
Εγω βρισκομαι

Συγχώνευση: Δευ  6 Μάι 2019, 22:18
εγω βρισκομαι Μπαμπη στο λιμανι της Κερκυρας και τα σηματα που εχω στο καναλι 23 και 39 ειναι 100% σηματα και ποιοτητα .Ομως δεν μπορω να λαβω ψηφιακα στο 31 ουτε αναλογικα στο 33 στο 55 και στο 58. Η κεραια μου βλεπει παντοκρατορα και ειμαι επι της παραλιακης.Μηπωσ λοιπον το κεντρο εκπομπης για αυτα τα καναλια δεν ειναι εξαμιλια.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
ναι στο dvb t2 (23 & 39) πρεπει να ειναι απο τις τεραστιες κεραιες ευθεια ακριβως διπλα απο παντοκτατορα, εκει Αγ σαραντα φατσα απο εκει που εισαι ... φαινονται και με το ματι ... εκει νομιζω ειναι ... αλλα εγω εδω δυτικα εχω τον παντοκρατορα και τρουμπετα εμποδιο απο εκει


οντως περιεργο που δεν πιανεις το 31 ... και τα αναλογικα επρεπε να ερχονται εστω και με χιονια ... αυτα λογικα δεν θελουν τοσο οπτικη επαφη

αυτα και αν επρεπε να τα πιανεις στα σιγουρα ...αν δεις το Αλβανικο video στο 0:42 ... αυτοι δειχνουν το κεντρο mile λιγο ποιο κατω απο εκει που σημαδεψα ... ομως φιλος απο Χειμαρα εκει δειχνει το κεντρο βαση τεχνικου κινητης τηλεφωνιας

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

κοιταξα στον χαρτη το σημειο που δειχνει το Αλβανικο video στο 0:42 και δεν βρηκα κατι πλην αυτο κατι σαν χαμοσπιτο 2-3 εκει γυρω

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

επειδη οι χαρτες νομιζω ειναι απο 2011 ισως να ανοιξαν δρομο και να εβαλαν εκει πανω κατι που τωρα 2019 δεν φαινεται γιατι οι χαρτες ειναι απο το 2011 (αν δεν κανω λαθος)



off topic ... βαλε ενα video απο τα dvb t2 κατι να δουμε ... 23 ειναι το κρατικο και 39 το klan? τι παιζει σε αυτα?

Συγχώνευση: Δευ  6 Μάι 2019, 23:12

ξανα βαζω το Αλαβνικο video που αυτοι δειχνουν το mile




Συγχώνευση: Δευ  6 Μάι 2019, 23:19

μπερδευτηκα τωρα :roll: γιατι ολα γυρω μου ειναι βουνα, μονο απο εκει μιλε/εξαμιλια εχω περασμα ... να μου ερχονται απο πιο πανω δυσκολα με παντοκρατορα και τρουμπετα ... απο την αλλη εκει επερπε να πιανεις το 31 και αναλογικα εκτος αν εχεις εμποδιο? μηπως τα μουραγια?

επισης εχω αλλο ενα περασμα προς κεφαλλονια αγρινιο, αλλα απο εκει δεν ερχονται

Αποσυνδεδεμένος LAERTIS

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2019
  • Μηνύματα: 8
Θα προσπαθήσω γιατί δεν ξέρω καλα να ανεβάζω video.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
ανεβαζεις στο you tube και μετα αντιγραφη εδω το link ... ή γραψε τα μεσω usb stick 1 λεπτο και ανεβασε τα πχ sto mega upload η κατι τετοια

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17308
Αν το Mile είναι τόσο ψηλά, τότε αυτό το Κ.Ε. ποιο είναι?
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5172
αλλο παλι και τουτο ... εγω δεν ξερω, φανταζομαι των εξαμιλιων ... αλλα απο εκει σε εμενα πεφτει μπροστα ο λοφος του Ύψου που πρεπει να ειναι 150+ μετρα και το κεντρο που δειχνεις ειναι πολυ χαμηλο κατω απο 100μ ... ομως ποτε δεν ξερεις τι γινεται με τα σηματα

παντως επειδη στο video που οι Αλβανοι μιλανε για το mile το δειχνουν πολυ γρηγορα, εγβαλα φωτο απο το video των Αλβανων
τι να πω τα εχω χαμενα γαιτι εκει στο χαρτη δεν υπαρχει κατι αλλα οπως ειπα μπορει να εβαλαν κατι τα τελευταια 2 χρονια και οι χαρτες ειναι απο το 2011

Συγχώνευση: Τρι  7 Μάι 2019, 01:08

εαν δουμε προσεκτικα εκει που δειχνει το Αλβανικο video το ιδιο το klan tv δηλαδη (και μαλλον βασει αυτου θα παω πλεον) ... με καλο ψαξιμο βγαινει εδω (zoom out)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

υπαρχει ενας λοφος αριστερα προς κατω που κοβει την πολη της κερκυρας (αυτος αριστερα που φαινεται χωρις πρασινο) που ειναι λιγο πιο ψηλος απο εκει που εκπεμπουν και προς εμας και για αυτο πολλοι δεν το βγαζουν εκει ισως και απο αναλογικα ... αν ηταν πανω ψηλα εκει που ειπε ο τεχνικος κινητης στον dinοs7 τοτε θα το εβγαζε ο φιλος απο το Λιμανι σιγουρα γιατι εκει ειναι φατσα

και μαλλον ετσι εξηγειται γιατι μου ερχεται και σε εμενα εδω κατοχωρι (χαμηλα δηλαδη) ακομα και με πολυ κακο καιρο γιατι απο εκει δεν υπαρχουν εμποδια σημαντικα

[ Τα συνημμένα δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες ]


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΝΟΜΟ ΗΜΑΘΙΑΣ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (14:53)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:50)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:41)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: NOVA 25/04/2024 (09:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (07:38)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:22)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (23:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΡΑΚΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΣΕΡΡΕΣ [ΠΖ 01]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/04/2024 (23:22)
* Απ: CB Radio   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (23:12)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:44)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (22:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (21:08)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: cocu Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:58)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: jinn42 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:13)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (19:01)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 24/04/2024 (16:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στον ΕΒΡΟ  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (16:03)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 24/04/2024 (11:31)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 24/04/2024 (11:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (11:09)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 24/04/2024 (09:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα SW   Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (08:48)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: Kalos Φόρουμ: IPTV Γενικά 24/04/2024 (04:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: robi1994 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (02:29)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (01:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/04/2024 (23:35)