Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)
  • Παρ 29 Μάρ 2024, 14:35
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)  (Αναγνώστηκε 57851 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ναι το 43 εδω Δουκαδες χαμηλα του χωριου πλεον ανεβαζει και 100% ποιοτητα (που ειμαι και πιο μακρυα) απο τις σπανιες φορες ... εχει λιγο διακιμανσεις πεφτει και στο 75% ... (EDIT ... αλλα ανεβασα τον ενισχυτη για να πω 100% σιγουρα)

κατι πρεπει να πειραξαν αυτες τις μερες γιατι επισης σημερα βλεπω κλειστο το 23 dvb t2, ανεβασα τον εινισχυτη μηπως αυτο φταιει? για καποιος να επιβεβαιωσει αν ειναι κλειστο ... το 53 hevc ομως αν ειναι ο ενισχυτης μου δεν το επιρεασε γιατι αυτο ακομα το βλεπει (χωρις να ανεβαζει ποιοτητα να κλειδωσει)

Συγχώνευση: Σαβ 18 Ιαν 2020, 09:39

geoavlonitis ... στον televe ενισχυτη το ποντεσιομετρο πανω στον ιστο λεει - & + (προς δεξια το συν) ... μπας και ειναι αναποδα? θυμασαι κατι, ευχαριστω
EDIT 2 ... ηρθε το 23 δεν ξερω τι εγινε, ειχε ωρα να φανει ... μαλλον θα βαλω το ποντεσιομετρο του ενισχυτη παλι στη μεση


Συγχώνευση: Σαβ 18 Ιαν 2020, 11:18

το εδω 43 επεσε η ποιοτητα στα 40-70% χωρις να πειραξω κατι ...

στο 39 dvbt2 το klan tv & klan+ τι πιξελαρισματα πιανουν καποιες φορες, ειναι & HD, επισης σε αυτα τα 2 καποιες φορες ο ηχος παει πιο γρηγορα απο την κινηση στοματος σε καποιες εκπομπες ... το προσεξατε?

Συνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Στον τελεβες ειναι προς τα δεξια το +
Θα σε συμβουλευα να το εβαζες τερμα γιατι δεν ειναι απο τους ενισχυτες που «μπαζουν» θορυβο...

Οσο για το pixelιασμα στο Klan ειναι λογω Bitrate, το εχω παρατηρησει και εγω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Μπαμπη καλησπερα,καμια αλλαγη στα αλβανικα υπαρχει?

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
καλησπερα, οχι τιποτα ... δεν νομιζω να αλλαξει κατι αλλο ...

Στο 23 dvb-t2 υπαρχει το rtsh (αλλο που εγω χαμηλα δεν το πιανω, βλεπω σημα αλλά οχι ποιοτητα) ... to 39 dvb-t2 μια χαρα, που και που το klan tv & klan + , abc news δεν εχουν ηχο ή χαλια εικονα για HD ... to 43 dvb-t top channel hd, top news, μια χαρα ... to 53 dvb-t2 hevc  tring tv οκ, σε εμενα και αυτο δεν κλειδωνει αλλα βλεπω εχει σημα ...ολα παιζουν οκ και με τη βροχη δεν σταματησαν (και για αυτο δεν ανανεωσα κατι)

Δεν νομιζω εδω κατω χαμηλα Αλβανιας με τοσο μικρο πληθυσμο να βαλουν κατι αλλο, ισως να μπει αργοτερα ξανα το μπουκετο klan (κλειστο το 31 dvb-t) ... αλλά δεν χρειαζεται γιατι βγαινουν και στο 39

Συγχώνευση: Τρι 18 Φεβ 2020, 01:13
ξεχασα ... και τα 3 αναλογικα που μου ερχονται σπιτι, ακομα επανω (telejoni, top, rtsh)

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
Ηταν κλειστα για καμια ωρα τα dvb-t2 23 & 39, μαλλον μεγαλη κακοκαιρια γιατι αυτα εχουν γεννητρια, δεν κλεινουν σχεδον ποτε ... περασε μετα απο κατι μηνες στο 23 η ερτ Ακαρνανικα ... περιεργος το 43 τοπ καναλι δεν εκλεισε, που αυτο πριν εκλεινε και με απλη βροχη
[ Τα συνημμένα δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες ]




Συγχώνευση: Πεμ 20 Φεβ 2020, 09:24

το αναλογικο top channel ειχε γεννητρια, μαλλον την πηραν και την εβαλαν στο ψηφιακο top για αυτο δεν εκλεισε, το πιο πιθανο ... ή ειναι απο άλλο σημειο ... ολα επανω τωρα τωρα και τα αναλογικα

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Λιβάδι Τιτάρου
  • Μηνύματα: 493
Μπάμπη καλημέρα.Το 23 από Αλβανία μήπως δέχεται παρεμβολή από το αντίστοιχο της ερτ από Ακαρνανικά  γι` αυτό δεν μπορείς να το κλειδώσεις;Στην περιοχή μου κάποιες συχνότητες που δέχονται παρεμβολές από αντίστοιχες το πρώτο πράγμα που συμβαίνει είναι να πέφτει η ποιότητα.Σε ορισμένες περιπτώσεις φτάνει και στο μηδέν ενώ ένταση σήματος υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
Τι να πω δεν ξερω ... μάλλον παιζει το ιδιο προβλημα γιατι το παραδειγμα σου ειναι ακραδαντο που εισαι και εσυ παθών... πιστευω ομως οτι οι Αλβανοι δεν εχουν δυνατο σημα ή βγαινουν απο άλλη περιοχη απο αυτη του 39 & 43 που δεν ερχεται σημα καλα εδω (μην νομιζουμε οτι και αυτοι εχουν πομπους με σηματαρες) ... το λεω γιατι εχει σημα dvb-t2 αλλά ποτε δεν ανεβαζει ποιοτητα (αρα δεν κλειδωνει σε dvb-t2) που σημαινει αδυναμια σηματος, τωρα αν φταiει η ερτ να του κοβει , ναι μάλλον οπως λες και στην περιπτωση σου ... (βεβαια αυτοι δεν εχουν θεμα ερτ μεσα στην Αλβανια, για να το κοιταξουν σε βαθος)

 πιστευω οτι αν βαλω την κεραια αλλού θα πιασει το Αλβανικο dvb-t2 στο 23, αλλά μετα θα χασω τον Παντοκρατορα γιατι το τωρα σημειο να πιανω τα δικα μας, παιδευομουν ολο το πρωι μεχρι μεσημερι που θα φανουν ολα, εδω σε δυσκολη περιοχη

@geoavlonitis ... θετικο το ανεβασμα του ενισχυτη, με τις 2 τελευταιες καλες διαδοσεις ιταλων (πριν μερες) δεν χαθηκε το 30 οπως πριν, βεβαια εκανε κατι μικρο διαληψεις, αλλα δεν χαθηκε οπως πριν που χανονταν και ωρες, θα δουμε το καλοκαιρι που το φαινονμενο θα ειναι πιο μεγαλο και συχνο

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Λιβάδι Τιτάρου
  • Μηνύματα: 493
Ναι είναι πολύ σημαντικό το σημείο που θα τοποθετηθεί η κεραία.Εγώ την κεραία την έχω στραμμένη σε ένα συγκεκριμένο σημείο προς τον Όλυμπο για να τα πιάνω όλα,κυρίως τα μπουκέτα με τα περιφερειακά από Δοβρά που πιάνουν μόνο μέσω αντανάκλασης.Δηλαδή στην περίπτωση μου ο Όλυμπος λειτουργεί ως καθρέφτης,φεύγουν τα σήματα από Δοβρά χτυπάνε στις πλαγιές του Ολύμπου και επιστρέφουν σε μένα ως αντανακλάσεις.Ίσως στην περίπτωση σου μια κεραία τύπου πλέγματος σε συνδυασμό με έναν ενισχυτή χαμηλού θορύβου 40db να έλυνε το πρόβλημα γιατί είναι πιο ανοιχτή άλλα και πάλι δεν είναι 100% εγγυημένα τα αποτελέσματα της.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
εχω μια engel hd50 με τον παραβολικο (στρογγυλο) μεγαλο αντανακλαστηρα και κανει καλυτερη δουλεια απο μια χελιδονα που ειχα (δεν ηταν τοτε τα Αλβανικα) ... απο Ακαρνανικα με αντανακλαση πιανει (καποιες φορες χανονται) γιατι μπροστα τους ειναι μεγαλο σπιτι (εκει που ειναι τωρα η κεραια) ... αλλα για Αλβανια απο εδω δυτικα του νησιου ειναι επανω στο κεντρο τους κατα περιπου 10-30% πλάι (γυρισα επανω παλι δεν κανει κατι) ... (ισως με πιο κατευθυντικη)

Για τον ενισχυτη ειναι televes στα 30 db, μπορει αργοτερα να δοκιμασω 40αρι ... ενταξει και που δεν πιανω μερικα δεν τα καταλαβαινω, αλλα ταινιες Αγγλικες, ποδοσφαιρο, μουσικη απο πρωι που εχουν ολα τα καναλια ενημερωτικες, βλεπω καμια φορα (οπως και αυτοι βλεπουν απο απενταντι οπου περνανε τα δικα μας) ... Πιστευω αργοτερα που θα κλεισουν τα αναλογικα θα βαλουν και αλλους μικροτερους πομπους εδω κοντα να καλυψουν πληρως την περιοχη τους ... ή να ανεβασουν ισχυ ... ειδωμεν

Ειχα πει εδω (στο τελος με φωτο απο το 23)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

οτι ενα πρωϊ το επιασα τερμα ποιοτητα ... δεν ξερω τι εγινε και χαθηκε μετα απο 2-3 ωρες, ισως δοκιμασαν στη περιοχη για mfn και απετυχαν (δεν πηγαιναν καλα στα μερη τους 2 κοντινοι πομποι) ή ανεβασαν ισχυ ή εκλεισε η ερτ για καποιες ωρες

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Λιβάδι Τιτάρου
  • Μηνύματα: 493
Μπορεί να κάηκε κάποια ασφάλεια της ερτ από Ακαρνανικά και μέχρι να πάνε να διορθώσουν τη βλάβη να σταμάτησε η παρεμβολή για λίγες ώρες και να σου ερχόταν καλά το σήμα από Αλβανία.Εγώ έχω την κεραία πλέγμα engel an6007 14db και τον ενισχυτή ιστού χαμηλού θορύβου engel am6213kl 40db.Από τότε που τα έβαλα πραγματικά ησύχασα.Πλέον πιάνω καλά όλα τα κανάλια.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ευχαριστω, θα τα εχω υποψην, ενδιαφερον ειναι ... αναμονη αν αυτο το καιρο αλλαξουν κατι που θα κλεισουν τα αναλογικα ... EDIT ... να ρωτησω στον ενισχυτη τον εχεις τερμα στα 40db? χωρις να κανει προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Λιβάδι Τιτάρου
  • Μηνύματα: 493
Ναι τον ενισχυτή τον έχω ρυθμισμένο τέρμα.Βρίσκομαι μακριά από τα κέντρα και έτσι δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.Στην ερτ από Πήλιο μου βγάζει ένταση σήματος 92%,στα ιδιωτικά από Δοβρούτσι 98-99%,και στα τοπικά από Πήλιο 100%.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ευχαριστω, αργοτερα θα τα ξανα κοιταξω για δοκιμη σε αλλη κεραια ...

κλειστο τωρα το dvb-t 43 top channel και δεν εχει κακοκαιρια, μπας και αρχιζουν να φτιαχνουν κατι ... ειχε πει ο dinos7 οτι Μαρτη θα κλεισουν οριστικα τα αναλογικα ... EDIT ... εκτος μπουκετου (μαλλον παλι προσωρινα) το vizion+ απο το dvb-t2 39, πλεον 9 καναλια εκει

Συγχώνευση: Παρ 21 Φεβ 2020, 14:14
ξανα ανοιξε το 43, δεν βλεπω καποια διαφορα ή κατι καινουριο

Συνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Καιρό τώρα έχω δει στο mux των Αλβανών στο c23 (DVB-T2) ότι στο RTSH1 βγαίνει η ένδειξη για HbbTV. Φυσικά, δεν ανοίγει τίποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ναι με τις εξελιξεις/γεγονοτα στη χωρα μας εχω και εγω να δω καιρο απο απεναντι ... μηπως παιζει ρολο η εκδοση hbb version στον δεκτη γιατι και εδω σε παλιες τηλέορασεις λενε δεν παιζει σωστα ουτε στα δικα μας

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

... ή μπορει να ενεργοποιησαν προσφατα την υπηρεσια και να βαλουν κατι πιο μετα

Παντως τα 3 αναλογικα: (που μου ερχονται) top channel στο 55 εχει κλεισει εδω και μερες ... το 58 rtsh τωρα εχει μονο σημα (χωρις εικονα) ... και στο 33 telejoni ισα ισα που φαινεται κατι να κινειται μεσα σε πολυ χιονι (μπορει να ετυχε και η μερα και να μην περναει καλα)

Συνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Το klan στο 36 δεν σου περνάει; Εδώ έρχεται πολύ οριακά πολλά χρόνια τώρα ... χτες προχτές που τσέκαρα πάλι πάντως η ένδειξη HbbTV εμφανιζόταν σε όλα τα κανάλια RTSH. Ίσως δοκιμάζουν γιατί κάτι θα άνοιγε αλλιώς, δεν μπορεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
το αναλογικο 36 επανω στο πανω-χωρι περναει, εδω που ειμαι πιο χαμηλα καποτε φαινεται κατι να κινειται πνιγμενο μεσα στα χιονια, παντως χτες που εκανα scan ηταν ανοιχτο, αλλα δεν το ανεφερα γιατι δεν ειναι κατι να περναει παντα οπως τα αλλα 3 ... το 58 rtsh ακομα μονο με σημα ... περιεργο που το 33 telejoni δεν πηγε ακομα ψηφιακα, μαλλον κατι θα ξερουν που δεν θα κλεισουν τελικα τα αναλογικα

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Babi καλησπερα!Διαβασα οτι το tring ψηφιακο απο χτες λογο συνθικων παιζει ελευθερα,αμα μπορεις τσεκαρε το να δουμε τη ποιοτητα παιζει.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
το Aλβανικο tring tv αφησε για λιγο ελευθερα τα 33 προγραμματα του στο καναλι 53 απο Εξαμιλια και ετσι βγηκε ο ΑΝΤ1 σε DVB-T2 HEVC ... πρεπει να ειμαι ο πρωτος που βγαζω Ελληνικο προγραμμα με hevc  :lol

Bγηκε πριν λιγο στους Δουκαδες πανωχωρι με μικρη φορητη 9 ιντσες



Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Άρα εκπέμπει κανονικά και με το νομο ο ΑΝΤ1 στην Αλβανία, έτσι; Θυμάμαι επί αναλογικής εποχής ειχαν αναμεταδότες στη Χειμάρρα. Μπήκαν κανονικά και στον αλβανικό ψηφιακό πάροχο δηλαδή.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
δεν ξερω τι εχουν κανονισει tring (vizion+) & ant1 ... αλλά ο ant1 φαινεται μονο οταν καποιος κανει πληρωμη στο tring tv πακετο (σε ολη την Αλβανια οπου εχει το tring tv αναμεταδοτη)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

σιγα μην τον αφηναν αυτονομα την σημερον ημερα που σου λεει μπες σε ενα μπουκετο

εγω το επιασα πανω ψηλα χωριο με μικρο πλεγμα και χωρις ενισχυτη μαλλον καπου απο Αγ Σαραντα ή Εξαμιλια

@ DINOS7 ... δυστυχως στη κανονικη tv εδω που ειμαι χαμηλα το 53 δεν περναει (βλεπω σημα αλλά δεν ανεβαζει ποιοτητα και δεν κλειδωνει) και δεν μπορω να πω τι ποιοτητα ειναι 33 καναλια σε μια συχνοτητα ... ευχαριστω που ενημερωσες  (: ... εδω απο μικρη φορητη βαζω το manual scan και ενα ενα τα 33 ελευθερα (φανταζομαι για λιγο ακομα free) προγραμματα τους

edited το βιντεο το κατεβασε το γιου τιουμπ

Συγχώνευση: Κυρ 15 Μάρ 2020, 01:25
και τωρα που το σκεφτομαι ... ειπε ο DINOS& λογω συνθηκων ... δηλαδη αν καταλαβα καλα τωρα που ειναι ολοι σπιτι (και στην αλβανια) αφησαν to μπουκετο free για το κοσμο που θα μεινει σπτι??? ε τοτε συγνωμη για τα κεφαλαια ... ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Ναι για αυτον το λόγο το άφησαν ανοιχτό, νομιζω και δορυφορικα.

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Οπως αναμενόταν μετά από τα τελευταία γεγονότα η ψηφιακή μετάβαση στον νόμο Αβλονα μετατέθηκε για 30 Ιουνίου .

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ευχαριστουμε για την ειδηση, εδω χαμηλα καμια αλλαγη, μονο το vizion+ dvb-t2 στο 39 εχει βγει απο το μπουκετο πριν κατι βδομαδες, μονο οσοι πιανουν το 53 hevc θα το δουν

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
κλειστο λογο καιρου το 43 dvb-t με τα top channel hd,  top news ... edit 11:15 ... ανοιξε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
το αναλογικο 45 top channel πρεπει να εχει ξανα ανοιξει απο καπου μακρυα, βλεπω με πολλα χιονια οτι κατι υπαρχει ... το αναλογικο 58 rtsh συχνα μενει ωρες με παγωμενη εικονα ... το αναλογικο 33 telejoni ανοιχτο (ληψη με πολλα χιονια) ...
 ψηφιακα το 23 dvb-t2 αυτη την εποχη βλεπω εχει πιο χαμηλο σημα, χανεται συχνα, ενω πριν ηταν μονιμο σημα αλλά χωρις ποιοτητα ... ενω αυτη την εποχη περναει καλυτερα το 53 hevc, παρολα αυτα δεν μου κλειδωνει ... μια απο αυτες τις μερες θα γυρισω την κεραια μηπως περασει κατι καλυτερα, που εχω μηνες να την πειραξω

Συνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Πολυυ καιρό τώρα έχει επανέλθει το 45 .. στο 23 και 39 δεν βλέπω κάποια διαφορά, πέρα από κάποια καινούρια κανάλια του RTSH που μπήκαν τον τελευταίο μήνα

Στάλθηκε από το XT1700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
α εχει καινουρια καναλια το 23? ηταν 12 ... τελευταια φορα ηταν (αναφερω πιο πανω) που πηγα να δω τα free hevc του 53 (τα εδωσαν free λογο πανδημιας ) ... επισης στο 39 που βλεπω, τα 2 τοπικα του rtsh (korca / gjyrokaster) εχουν κανει το λογοτυπο μικροτερο (πανω δεξια)

Συνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Το 23 έχει καινούριο κανάλι το RTSH Shkolle και το 39 το RTSH Agro... Έχουν αλλάξει όλα τα logo στα καναλια RTSH στο στυλ που βλέπεις στα δύο τοπικά...

Στάλθηκε από το XT1700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
δεν πιανω κανενα rtsh argo στο 39, τωρα εκανα ξανα scan ... εκει 9 ειναι στο συνολο, με κλειστο το vizion+ πριν μηνα+ (10 πριν) ... μηπως τελικα πιανουμε το 39 (και οχι μονο) απο αλλου


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (14:16)
* Conceptum X96 Mini Extreme - για δοκιμές  Μέλος: bakobako Φόρουμ: IPTV Γενικά 29/03/2024 (12:56)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: PanosRadio Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (11:15)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 29/03/2024 (10:52)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 29/03/2024 (10:47)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (07:38)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 29/03/2024 (07:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (02:14)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (01:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (00:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: xantono Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (22:28)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (22:05)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:54)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:36)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:29)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 28/03/2024 (20:35)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (20:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:42)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (18:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)