Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)
  • Παρ 29 Μάρ 2024, 16:03
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)  (Αναγνώστηκε 57861 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ευχαριστουμε ... εδω που πιανω τους τελευταιους αναμεταδοτες Αλβανιας πριν τα συνορα μας, δηλαδη απο miletit εχουν κλεισει ολα τα αναλογικα και επισης προς εκπληξη το 43 dvb-t τοπ ειναι κλειστο (που ειναι ψηφιακο) και ερχονταν σχετικα καλα, ηταν μονιμο ... το 53 dvb-t2 hevc φαινεται εχει πεσει σε σημα γιατι πριν ανεβαζε σημα τερμα μπαρες χωρις ποιοτητα, τωρα ανεβαζει σημα καποτε μεχρι 30% (μπορει και η μερα) ... θα κοιταζω αργοτερα αν μπει κατι dvb-t2, αλλά αν βαλουν κατι εξαμιλια εδω δεν πιανω ... αυριο/μεθαυριο θα παω επανω στο χωριο να δω απο εκει τυχον καινουριο dvb-t2 γιατι με αυτο τωρα που ερχεται πιο αδυνατο σημα πλεον δεν μπορω να πω σιγουρα

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
εχει ανοιξει ξανα το 43 ακομα dvb-t, αυτη τη φορα με 4 προγραματα (2 πριν) τα 3 εχουν το scramble σημα, τα 2 ειναι hd, ολα ελευθερα

top news, top channel hd, ora news, rtv ora hd ... το ora news γραφει το id spot, hd αλλα η τηλοραση δεν δειχνει σε αυτο hd ενδειξη, μονο στα 2 απο τα 4

δεν μου ερχεται καλα οπως πριν, καποτε εμφανιζεται για λιγα δευτερα και χανεται για διαστημα (υπαρχει αερας εδω τωρα) ... ισως να αλλαξαν θεση εκμπομπης, ισως να εχω θεμα με τον ενισχυτη απο χτες κανει νερα ... αλλα νομιζω το πρωτο γιατι απο ακαρνανικα δεν εχουν θεμα, πιανουν οπως επιαναν και το 39 dvb-t2 σχεδον καμπανα

[ Τα συνημμένα δεν εμφανίζονται στους επισκέπτες ]

οπως εκανα scan ειδα ανεβασε λιγο σημα στα 33, 36, 44, 47, αλλά μπορει να κανω λαθος, μαλλον αυριο μπορει να παω καμια βολτα ψηλα αν δενειναι για βροχη

Συγχώνευση: Σαβ 10 Οκτ 2020, 09:14

πηγα μια γρηγορη βολτα χτες απογευμα με την μικρη κεραια της φορητης tv  (ενα μικρο σαν συρματακι) ... απο βορεια δεν ειδα τιποτα καινουριο (εβλεπα προς Χειμαρα και πανω) ... επισης ψηλα στο χωριο τιποτα καινουριο (απο Τρουμπετα προς νοτια) ... τα αναλογικα εχουν κλεισει, ειδα κατι αχνα ομως αν ειναι κατι ισως ειναι απο Αργυροκαστρο μερια ... το 43 απο χτες εχει χαθει, ενω ειναι ανοιχτο, μαλλον το πηραν Εξαμιλια γιατι βγαινει ψηλα, εδω ερχεται μονο οταν το φερει διαδοση εμφανιζεται (απο οτι δειχνει) δηλαδη αν ηταν dvbt2 μια ζωη θα εβλεπα και με αυτο μονο σημα χωρις ποιοτητα ενω τωρα καποτε κλειδωνει οταν εμφανιστει

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
το 43 εμφανιζεται μια στο τοσο επειδη ειναι dvb-t, αν ηταν dvb-t2 δεν θα κλειδωνε ποτε σαν τα αλλα, πρεπει να το πηραν Εξαμιλια...

κατι γινεται με το 39 dvb-t2 που ηταν 256 qam ... σημερα χανει σημα και ο δεκτης μια φορα το βλεπει σαν dvb-t 64 qam και μετα χανει παλι σημα και εμφανιζεται σαν qpsk και ερχεται τιγκα σημα/ποιοτητα δεν κανουν ουτε κιχ κατω οι μπαρες σηματος ποιοτητας (το 90% ειναι bug του δεκτη, δεν παει 100%) .. ισως να κανουν δοκιμες αν περναει καλυτερα εκει στα βουνα τους και να μεινουν τελικα με qpsk .... ισως κατι με την tv να μην εχει καλο σημα εδω που ειμαι (παροτι τερμα μοναδες να μην ειναι αληθινη μετρηση) ... ξεχασα, το 39 το εχει κλειδωσει 2 φορες εχει βγαλει τα ιδια προγραμματα 2 φορες

Συγχώνευση: Τρι 10 Νοέ 2020, 19:40
ολο το απογευμα το 39 dvb-t2 ειναι πλεον dvb-t qpsk qam ... δοκιμη να δουν αν κανει παραπονα ο κοσμος? ... να εβαλαν αλλο αναμεταδοτη πιο κοντα και να πιανω απο εκει? ... DINOS7 ξερεις τιποτα αν σε δυσκολες περιοχες αφηνουν τελικα dvb-t?

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Δεν μπορώ και να το τσεκάρω εγώ που το πιάνω καλά να σου πω... Κέρκυρα είμαι πάλι, αλλά δεν έχω πρόσβαση σε TV ακόμα...

Έχεις δει καμία νέα συχνότητα; Την Παρασκευή που γύρισα μόνο τα γνωστά ήταν στα ψηφιακά, από αναλογικά είναι κλειστά όλα πλέον...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Αυτα είναι εδω!

Συγχώνευση: Τετ 11 Νοέ 2020, 00:52


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
@ DINOS7 τι εννοεις?

@ geoavlonitis καλως ηρθες γιατι αν παμε ετσι μεχρι καλο Απριλη, τουλαχιστον να εισαι σπιτι

οχι δεν βρηκα κατι καινουριο, αλλά εχω επανω ενα ferguson t760i που δεν πιανει καλα τα dvbt2 ... ομως εχει iptv που με βολευει γιατι κατι επαθε ο ενισχυτης και δεν τον αλλαξα ακομα γιατι πηρα ενα ακριβο ραδιο (ερχεται συντομα) ...καποια στιγμη θα παω επανω στο πανωχωρι απο ενα μονοπατι να δω αν βγηκε κατι καινουριο ... εν τω μεταξυ το 39 το εχει βγαλει 2 φορες, παω στο πρωτο πχ apollon tv το βγαζει qpsk, παω στο 2ο apollon tv το βγαζει dvbt2 256 qam, ξαναπαω στο 1ο και αυτη τη φορα το βγαζει 256 qam ... τι γινεται? ισως εβαλαν καποιο gap filler και κλειδωνουν μια dvbt μια dvbt2 δηλαδη αναλογα εδω πως περνανε τα οριακα σηματα

το 46 απο ακαρνανικα δεν ερχεται πλεον καλα, για δες και εκει που εισαι, ενω ερχεται καλα το 27 & 28 ... επισης το 30 (δικο μας) για δες εχει πεσμενο σημα? ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Εδώ αυτο δειχνει

Συγχώνευση: Πεμ 12 Νοέ 2020, 02:33

Και αυτο:

Συγχώνευση: Πεμ 12 Νοέ 2020, 02:37

Εδω το Top-Channel ακόμα με DVB-T από ότι φαινεται δεν έχουν λεφτά !!!

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Από προχτές το Klan Hd αυξησε αλλα 2 κανάλια στην συχνοτητα του. Αυτα είναι Euronews Albania Hd και In tv Hd και ένα τεστ. Έτσι έφτασε σε 11 κανάλια σε μια συχνοτιτα. Τα δυό αυτα κανάλια που προστέθηκαν φήμες λένε ότι είναι Ελληνικων συμφεροντων. Χειμάρρα το Klan βγαίνει στην 41 και δεν ξερω με την μετάβαση θα έχουμε πρόβλημα διότι 41 έχει και η Ert από Παντοκράτορα.Παντός το Klan έβγαλε Ap με όλα τα κανάλια που βγαινει σε όλη την επικράτεια δωρεαν. Οποιος ενδιαφέρετε να δει λέγεται  Klani im.

Αποσυνδεδεμένος savvas70

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2011
  • Τόπος: Πάφος - Kύπρος
  • Μηνύματα: 2075
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Από προχτές το Klan Hd αυξησε αλλα 2 κανάλια στην συχνοτητα του. Αυτα είναι Euronews Albania Hd και In tv Hd και ένα τεστ. Έτσι έφτασε σε 11 κανάλια σε μια συχνοτιτα. Τα δυό αυτα κανάλια που προστέθηκαν φήμες λένε ότι είναι Ελληνικων συμφεροντων. Χειμάρρα το Klan βγαίνει στην 41 και δεν ξερω με την μετάβαση θα έχουμε πρόβλημα διότι 41 έχει και η Ert από Παντοκράτορα.Παντός το Klan έβγαλε Ap με όλα τα κανάλια που βγαινει σε όλη την επικράτεια δωρεαν. Οποιος ενδιαφέρετε να δει λέγεται  Klani im.
'Εχω δει ψες το σχετικό -εντυπωσιακό- διαφημιστικό τρέιλερ από το κανάλι KLAN HD που μεταδίδεται ελεύθερο από τον HELLASSAT μέσω του πακέτου Tring.  Οι Αλβανοί μας έχουν βάλει γυαλιά, αφού εκπέμπουν στο νεότερο σύστημα DVB - T2, με πολλά HD κανάλια σε μόνο μια συχνότητα!

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Καλημέρα!!Απο χτες Τετάρτη το Klan από τον σταθμό Mile στους Αγίους Σαράντα έχει αλλαξει συχνοτητα.Μαλλον πήγαν σε T2. Μπαμπη κάνε αναζητηση, συχνοτητα δεν είπαν .

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
Ελα απο προχτες που εγινε η ερτ hd δεν ξανα ανοιξα tv ... τωρα που κοιταζω Οχι δεν πιανω τιποτα ... μηπως ειναι στo Κsamil (απο εκει εγω σιγουρα δεν θα πιανω) ... ή μπορει επειδη εχω προβλημα με τον ενισχυτη που εχει χασει αποδοση και τα αδυνατα σηματα δεν τα βγαζει παντα (παντως και να εχουν ανοιξει οριακο σημα θα μου ερχεται σαν το 23 & 53 που δεν κλειδωνουν ποτε, ενω βλεπω σημα το τους αυτη τη στιγμη με το προβλημα στον ενισχυτη) ... ισως επειδη βρεχει να εκλεισαν προσωρινα λογο βροχης (αν και τα ραδια τους ειναι ολα επανω) ... θα κοιταζω .... αποψε βρεχει ολο το βραδυ και μεχρι τωρα πρωϊ, μετα ή αυριο να βρω ευκαιρια (οταν θα παω στο μαγαζι) θα κανω παρεκτροπη να παω πανω ψηλα στο χωριο να δω τι γινεται

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Μελανχολησες που δεν βλέπουμε το δευτερο Mux της EΡΤ? Ας το ψάξει κανας άλλος φίλος από την περιοχει να μας πει. Παντως είναι σίγουρο ότι άλλαξαν γιατί επαιζε κρουλ την Τρίτη πολλες ωρες.

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Από Κέρκυρα και Χειμάρρα λίγη υπομονη για το 2ο mux της ΕΡΤ. Θα βγει τελικά από τον Παντοκράτορα Κέρκυρας (υπάρχει ο εξοπλισμός για το Κ.Ε.) αλλά στην ώρα του που θα ειναι τέλος άνοιξης-αρχές καλοκαιριού, εκτός αν γίνει κάτι νωρίτερα σαν "έκπληξη" από τους τεχνικούς της ΕΡΤ.

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Αφού υπάρχει... ευτυχώς όσοι πιάνουμε τα Ακαρνανικά έχουμε και αυτή την εναλλακτική!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Υπάρχει από τα Ακαρνανικά τώρα οπότε οκ για όσους πιάνουν!

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Φίλε geoavlonitis άμα μπορέσεις κάνε έναν έλεγχο να δούμε σε πια σηχνοτιτα μετακόμισε το Klan T2 από Mile.

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Θα δοκιμάσω αύριο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
δυσκολα να ειναι στο mile (αν αυτο εννοεις)
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
αν ειναι κατι θα επιανα το εχω φατσα (με εμποδιο μικρο υψωμα αλλα στα πρωην 31 & 43 απο εκει δεν τα εχανα ουτε με πλημυρα( .... ισως ανοιξαν σε κανα βουνο κοντα Αγ Σαραντα, τοτε ναι απο εκει δεν μου περναει γιατι ειναι ο τρουμπετας μπροστα .. και απο Κsamil ειναι ο Σπαρτυλας

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Από Mile καλύπτουν όλη την περιοχη μέχρι Δελβινο.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ελα δεν πηγα πανω στο χωριο γιατι 2 μερες εβρεχε συνεχεια (θα παω καποια στιγμη) ... εχε υποψην οτι καποια πρεπει να βγαινουν και απο Ksamil Εξαμιλια ... για ξανα ρωτα τον φιλο σου τεχνικο κινητης τηλεφωνιας

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεν ξερω τι να πω, αν ειναι απο mile δεν κλειδωνει, οπως το 23 & 53 που περνανε σηματα και ποτε δεν ανεβαζουν ποιοτητα (αρα χωρις ποιοτητα δεν τα κλειδωνει κανενας δεκτης) ... ισως απο το Mile κανουν κατευθυνση προς βορεια (πχ για Αγ Σαραντα) και προς νοτια πχ konispol και εγω ειμαι πολυ δυτικα στο άλλο ακρο του νησιου κοντα Παλαιοκαστριτσα δεν περναει (στην πολη που ειναι διπλα πρεπει να περναει) ... ισως Ksamil ... δεν ξερω τι να πω για σιγουρα

Παντως εδω σπιτι τωρα που κοιταζα χειροκινητα και για την ερτ που φαινεται κλειστη ... καποτε περναει σημα στο 41, το τσεκαρα και με ενα ανιχνευτη μικρο απλο (δεν δειχνει εικονα και ονομα παροχου) αλλα δειχνει ότι ειναι dvb-t2 (αυτος ο ανιχνευτης το κλειδωνει με τον ενισχυτη και βγαζει 17% σημα) το klan θα ειναι σιγουρα ... κριμα που δεν κλειδωνει στην tv ... ευχαριστω για την ενημερωση

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Πάντως άμα ειναι απο 41 θα εχουμε πρόβλημα λογω οτι 21-41 με την 2 μετάβαση εκει θα βγαινει η Ert.


Αποσυνδεδεμένος listarxos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: ΚΕΡΚΥΡΑ
  • Μηνύματα: 9
Καλησπέρα και απο μενα, αν και διαβάζω το forum καιρο, αυτό είναι το πρώτο μνμ μου!!
Ο λογος που γραφω το πρώτο μνμ σε αυτό το νήμα είναι γτ μου εχει κανει εντύπωση πως οι Αλβανοί είναι τόσο μπροστά σε εχεση με εμάς.(μπράβο τους).
Κερκυραίος, περιοχή Κανάλια Τσαρου για οσους ξέρουν και βλέπω το 43 DVB-T2, εχω μείνει άφωνος με κάποια απο τα κανάλια τους σε ποιότητα εικόνας αλλά και για τα θεματικά τους.


Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Eπειδή η 41 είναι η 2η επίσημη συχνοτητα της ΕΡΤ, μάλλον του klan tv ως τότε θα μετακινηθεί. Είναι διακρατικές αυτές οι συμφωνίες, οπότε η Αλβανία έχει άλλες συχνότητες, στις περιοχές που αλληλοκαλύπτονται τα σήματα.


@καλως ηρθες listarxos

Αποσυνδεδεμένος DINOS7

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Τόπος: XEIMARA
  • Μηνύματα: 278
Καλός όρισες φίλε,άμα μπορείς κάνε ένα scan να δούμε τι βγενει και από που!

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Φίλε listarxos, και εγώ Κερκυραίος είμαι, στο Σαρόκο μένω. Τα αλβανικά δεν τα βγάζω και πολύ καλά γιατί είναι μπροστά το Νέο Φρούριο. Όντως τα 23 και 39 που βγάζω δείχνουν πόσο μπροστά είναι οι Αλβανοί σε σχέση με εμάς. Το 43 δεν το βγάζω, στο χωριό (Αυλιώτες) όμως βγάζω το ίδιο κανάλι (TOP Channel) αλλά από άλλο σημείο στο 52. Ακόμα και στην παλιά CRT τηλεόραση φαίνεται η διαφορά στην εικόνα.

 Έκανα σκαν εχτές σε όλες τις συχνότητες αλλά δεν βλέπω κάτι διαφορετικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος listarxos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: ΚΕΡΚΥΡΑ
  • Μηνύματα: 9
Αυτήν την στιγμή με την κεραία γυρισμένη προς Παντοκράτορα  Πιάνω μόνο την 43 με σταθμη σήματος 60-65% και ποιότητα ανολαγα και 100% και εγώ εχω ενα υψωμα απέναντι (λοφο) δεν εχω εικόνα του Παντοκράτορα για να καταλάβετε. Απο την 43 αν τα μέτρησα σωστά βγάζει 14 κανάλια,  τα 4 απο αυτά HD και τα ραδιωφονικα!!!. Oλα αυτά χωράνε στην 43 λόγω του DVB-T2?? Δεν ξερω αλλά σίγουρα κατι κάνουν καλύτερα από εμάς.

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
κατα αρχην καλως στην παρεα τον συνχωριανο listarxo ... περιεργα πραγματα συμβαινουν ... to 53 hevc και τωρα 41 δεν το βγαζετε ... το 43 περναγε μετρια και χανονταν σπανια με πολυ κακοκαιρια, εχει καιρο που εχει εξαφανιστει και εμφανιζεται ανα 1-2 μερες για 5-15 λεπτα το πολυ ... εν τω μεταξυ το 43 σε εμενα ειναι dvb-t ... μηπως εχουν ανοιξει παραλληλα και άλλα σημεια και σε εμενα οριακα ερχονται σκοτωμενα μεταξυ τους γιατι καποτε και το 39 μια βγαινει dvb-t2 256 qam και μια σκετο με qpsk ... δηλαδη αν πετυχει εστω και αν δεν βλεπω ποιοτητες για να κλειδωσουν, μηπως η περιοχη τελικα ειναι αξια χαχα (πανωχωρι 100%)

listarxe ποσα βγαζει το 43 σε dvb-t2? εδω ειναι τα ora news , ora hd, top news, top channel hd (dvb-t)

σιγα μην φυγουν οι Αλβανοι αν τυχει μολις ανοιξαν, ισως μεχρι να ανοιξει η ερτ στα 41  :shh: ... εδω το 23 σκοτωνεται με την ερτ Ακαρνανικα παει χρονος

Αποσυνδεδεμένος listarxos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Τόπος: ΚΕΡΚΥΡΑ
  • Μηνύματα: 9
Για κάποιο λογο το μνματα μου πρέπει να πάρουν έγκριση για να εμφανιστούν, λοιπόν στη 43 οπως ειπα παραπάνω βγαίνουν 14 κανάλια, RTSH HD , RTSH 2 HD , RTSH SPOT HD , RTSH 24 HD , RTSH SHKOLLE , RTSH 3 , RTSH FILM , RTSH SHQIP, RTSH MUZIKE , RTSH KUVEND , RTK , RTSH PLUS , RTSH FEMIJE , RTSH AGRO όπως καταλαβαίνω όλα αυτά είναι κρατικά!!

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5123
ευχαριστω, νομιζα εννοουσες 23, γιατι 43 μου ερχοντε τα 4 ελευθερα του digitalb (και ειπα εκανες λαθος το καναλι) ...αυτο ειναι νεο που λες, δεν το ειχαμε στην λιστα, "αυξανεσθε και πληθυνεσθε"

ναι γινεται σε dvb-t2 τοσα καναλια ... στο πανω-χωρι (Δουκαδες) περνανε 33 καναλια hevc συμπιεση (ναι εχουν και αυτο οι Αλβανοι) σε μια συχνοτητα (την 53)

ριχνε και απο εδω μια ματια μπορει να σου περασει κατι κάποτε καποια στιγμη (πλην τα αναλογικα που εχουν κλεισει)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Για το θεμα μηνυματων μηπως θελει 5 ή 10 αναρτησεις και μετα χωρις εγκριση, δεν θυμαμαι παει καιρος

Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Στη 43;;; Στην 23 βγαινουν όλα αυτά που λες, στη 43 είναι το Top Channel, τουλάχιστον όταν το έπιανα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (14:16)
* Conceptum X96 Mini Extreme - για δοκιμές  Μέλος: bakobako Φόρουμ: IPTV Γενικά 29/03/2024 (12:56)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: PanosRadio Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (11:15)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 29/03/2024 (10:52)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 29/03/2024 (10:47)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (07:38)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 29/03/2024 (07:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (02:14)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (01:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (00:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: xantono Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (22:28)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (22:05)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:54)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:36)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:29)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 28/03/2024 (20:35)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (20:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:42)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (18:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)