Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ
  • Τρι 16 Απρ 2024, 13:18
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  (Αναγνώστηκε 165526 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος electro

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2011
  • Μηνύματα: 433
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Naxos tv λέγεται

Συγχώνευση: Πεμ 23 Απρ 2020, 15:56
Έχει και τη συγκεκριμένη σειρά εκπομπών ο άρωμα Αιγαίου

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Δυστυχως ο μπελας με το euronews συνεχιζεται. Ειχαμε ξανα αλλαγη link. :yernuts
Κώδικας: Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
#SERVICE 4097:0:1:438:2:AA:5A0000:0:0:0:https%3a//stream-12.dc3.dailymotion.com/sec(ZHW-kyIDNbzrgtZQEivCaxf03Fw5LOeguwk--g99VQc)/dm/3/x2j7kha/s/live-3.m3u8:09:18 Fr 24.04.2020
#DESCRIPTION EURONEWS(Ελληνικά)

Αν αναρωτιεστε το timestamp τι ρολο παιζει;
Καταγραφω ποτε εκανα την τελευταια ανανεωση του link ωστε να παρακολουθειται ποσο κραταει.

Συγχώνευση: Παρ 24 Απρ 2020, 17:59
Το Naxos tv δε παιζει πια.
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος nikmen69

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2005
  • Μηνύματα: 79
Καλημέρα έχω το tv box της xiaomi της MiBox s έχω εγκαταστήσει το prodvb και το ssiptv αλλά παρουσιάζουν μεγάλα προβλήματα.
Η σύνδεσή μου στο internet είναι 30 foul.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο δοκιμασμένο πρόγραμμα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
ΜΕ ΟΡΘΕΙΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Αποσυνδεδεμένος Kalos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2020
  • Μηνύματα: 54
Μπορείς να δοκιμάσεις το OTT navigator IPTV. Ειναι αρκετα καλο και υποστηρίζει και ηλεκτρονικό οδηγό προγράμματος.

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Μιας και πιασαμε το θεμα των Android (και αλλων με διαφορετικο λειτουργικο) συσκευων θα μ' ενδιεφερε αν στα IPTV που κυκλοφορουν κανουν καλυτερη δουλεια απο ενα Ε² δεκτη.

Πιο συγκεκριμενα αναπαραγωνται γρηγοροτερα τα καναλια περαν του απαραιτητου buffering που σε καποια σπαει ρεκορ;

Οπως μου απαντησε καποιος developer σε γνησιο Dreambox (δε γνωριζω αν ισχυει μονο σε DreamOS) μπορει να αποφυγει κανεις τις ακρως σπαστικες αλλαγες των διευθυνσεων στο youtube. Δεν το εψαξα περισσοτερο καθως δεν διαθετω Dreambox αλλα υπαρχει περιπτωση σε καποια αλλη συσκευη να εχει βρεθει λυση και να δουλευει ικανοποιητικα;

Επισης υποστηριζοντας EPG μιλαμε αποκλειστικα για IPTV παροχους οι οποιοι φτιαχνουν το δικο τους η υπαρχει δυνατοτητα οπως στα ελευθερα οπου ασχολουμαστε εδω να μπορει στο καθενα να οριστει και διαφορετικη πηγη;
Ας πουμε μεσω καποια υπηρεσια τυπου Rytec να διαβαζεται και να παντρευεται με το σωστο καναλι της λιστας μας.
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος Kalos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2020
  • Μηνύματα: 54

Όπως ανάφερα και πιο πάνω αυτό ακριβώς κάνει το  OTT Navigator IPTV player. Δουλεύει άψογα με xml για epg (Μπορείς να φτιάξεις την δική σου λίστα σαν m3u8 και να βάλεις το δικό σου xml και έτσι θα έχεις και οδηγό προγράμματος στα κανάλια σου. Στο θέμα του buffer είναι αρκετά καλό αφού έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις ανάλογα με την ποιότητα της σύνδεσης σου στο internet το πόσο buffer θα κάνει έτσι ώστε να μην σου κολλάει η εικόνα. Αν έχεις κανένα κουτάκι android η τηλέφωνο μπορείς να το δοκιμάσεις.


Δυστυχώς youtube link δεν υποστηρίζει το έχω δοκιμάσει. Κατά τα αλλά είναι εντάξει 

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Μιας και πιασαμε το θεμα των Android (και αλλων με διαφορετικο λειτουργικο) συσκευων θα μ' ενδιεφερε αν στα IPTV που κυκλοφορουν κανουν καλυτερη δουλεια απο ενα Ε² δεκτη.

Πιο συγκεκριμενα αναπαραγωνται γρηγοροτερα τα καναλια περαν του απαραιτητου buffering που σε καποια σπαει ρεκορ;

Οπως μου απαντησε καποιος developer σε γνησιο Dreambox (δε γνωριζω αν ισχυει μονο σε DreamOS) μπορει να αποφυγει κανεις τις ακρως σπαστικες αλλαγες των διευθυνσεων στο youtube. Δεν το εψαξα περισσοτερο καθως δεν διαθετω Dreambox αλλα υπαρχει περιπτωση σε καποια αλλη συσκευη να εχει βρεθει λυση και να δουλευει ικανοποιητικα;

Επισης υποστηριζοντας EPG μιλαμε αποκλειστικα για IPTV παροχους οι οποιοι φτιαχνουν το δικο τους η υπαρχει δυνατοτητα οπως στα ελευθερα οπου ασχολουμαστε εδω να μπορει στο καθενα να οριστει και διαφορετικη πηγη;
Ας πουμε μεσω καποια υπηρεσια τυπου Rytec να διαβαζεται και να παντρευεται με το σωστο καναλι της λιστας μας.

Αποσυνδεδεμένος NIKOSP

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Τόπος: Ορχομενός Βοιωτία
  • Μηνύματα: 764
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Καλημέρα έχω το tv box της xiaomi της MiBox s έχω εγκαταστήσει το prodvb και το ssiptv αλλά παρουσιάζουν μεγάλα προβλήματα.
Η σύνδεσή μου στο internet είναι 30 foul.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο δοκιμασμένο πρόγραμμα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δοκίμασε σύνδεση μέσω VPN σέρβερ διότι οι Πάροχοι Δικτύου κάνουν throttling (επιλεκτική αποκοπή πακέτων steaming). Ένας πολύ καλός VPN είμαι ο MelonVpn (πληρωμένη έκδοση). 

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
Εγώ έχω δοκιμάσει την λίστα με τα ελληνικά κανάλια σε Android Box & Apple TV με την εφαρμογή GSE SMART IPTV

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

αλλά και εκεί δεν παίζουν τα links απο Youtube.
Για EPG δεν το έψαξα ίσως πρέπει κάπου να γράψω το link για το EPG.

Aυτό είναι το link της λίστας για το EPG; Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Σε Mag250 επίσης δεν παίζουν τα Links απο Youtube και το χειρότερο δεν κάνει update τα Links.

Στο pc με windows στην free έκδοση του ProgTV2 παίζει η λίστα αλλά ούτε κι εδώ τα Links απο Youtube.
Για EPG δεν ξέρω αν πρέπει να προσθέσω κάτι.
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Αποσυνδεδεμένος nikmen69

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2005
  • Μηνύματα: 79
Το OTT Navigator IPTV player δουλεύει  μια χαρά
Και χώρο για ΕPG έχει αν του περάσεις ο ίδιος υποθέτω
Ευχαριστώ και πάλι
ΥΣ Θα δοκιμάσω και με VPN σέρβερ
ΜΕ ΟΡΘΕΙΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Μου λετε πως δε παιζουν αυτες οι συσκευες τα youtube streams, οποτε τι να ζηταμε για dailymotion, vimeo, twitch κλπ.
Εγω απλα ηθελα να μαθω αν αξιζει αποκλειστικα και μονο για τα streams να προμηθευτει κανεις επιπλεον Android η αλλο box αντι να τα παιζει απο τον Ε² δεκτη του η μηπως το καλυτερο ειναι να ορισουμε εναν HTPC με Kodi η αλλο software για την αναπαραγωγη αυτων.

Υ.Γ.: Το να περασω στο κινητο μου, ενα Xiaomi Redmi Note 4 το OTT Navigator IPTV δυστυχως δεν θα με βοηθησει καθως το Mirroring δεν ειναι οτι καλυτερο λογω της TV μου που κολλαει. Αλλη Android συσκευη δεν εχω και μ' ενδιαφερει να βλεπω σε TV και οχι σε οθονιτσα. Περαν αυτου η εναλλαγη καναλιων πρεπει να γινεται με το κλασσικο τροπο με τηλεκοντρολ και οχι ανοιγοκλεινωντας εφαρμογες και μπαινοντας σε υπομενου. Εδω πραγματικα το Ε² το θεωρω πολυ βολικο.
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος nikmen69

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2005
  • Μηνύματα: 79
Άλλο ο δέκτης με Ε2 άλλο το tv box
Σε δέκτη EDITION με Ε2 που έχω μιά χαρά λειτουργεί και η εναλλαγή καναλιών με τον κλασικό τρόπο γίνετε
και σε μεγάλη οθόνη βλέπεις.
ΜΕ ΟΡΘΕΙΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Δεν εχω ασχοληθει με κανενα tv box ακομη και απλα μ' ενδιαφερει εαν υπερτερει καποιο απ' αυτα σε κατι οσον αφορα το κομματι της IPTV.
Αλλα αν κρινω καλα απο τα γραφομενα σου μαλλον ο πιο απλος Ε² δεκτης κανει καλυτερη δουλεια.
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Συνδεδεμένος arva

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Πεύκη, Αττική
  • Μηνύματα: 5049
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Καλημέρα έχω το tv box της xiaomi της MiBox s έχω εγκαταστήσει το prodvb και το ssiptv αλλά παρουσιάζουν μεγάλα προβλήματα.
Η σύνδεσή μου στο internet είναι 30 foul.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο δοκιμασμένο πρόγραμμα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε για συσκευές με λογισμικό android tv είναι μονόδρομος. Είναι η μόνη εφαρμογή που ενσωματώνει τα iptv κανάλια στα "Live Channels". Τη χρησιμοποιώ στις 2 τηλεοράσεις μου SONY που έχουν λογισμικό android tv. Λες και βλέπεις κανάλια μέσω κεραίας.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος komhsgr

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2019
  • Μηνύματα: 543
To ΕPSILON Αθηνας εσβησα διοτι δε παιζει εδω και μερες, το ΕPSILON K.E. δε το πειραξα

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος NIKOSP

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Τόπος: Ορχομενός Βοιωτία
  • Μηνύματα: 764
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
To ΕPSILON Αθηνας εσβησα διοτι δε παιζει εδω και μερες, το ΕPSILON K.E. δε το πειραξα
Στα Star ΚΕ στο Action και Euronews θα μπορούσατε να βάζετε live-3 για ανάλυση 1280 x 720

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος segway

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2011
  • Μηνύματα: 6
Ένα front end για την υβριδική για λειτουργικά android που έφτιαξα (θα ανέβει και στο google play):

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

και ο ανίστοιχος κώδικας (σε Nativescript/Vue):

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει και ας μου στείλει διορθώσεις ή εντυπώσεις στο mdigas @ protonmail.com.

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Έφτιαξα τα κανάλια για ενιγμα μποξ, για όποιον δε μπορεί να τα πάρει.
Παράθεση
#SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:https%3a//usb.bozztv.com/ssh101/MykonosWebcam/MykonosWebcam/playlist.m3u8: MykonosWebcam
#DESCRIPTION  MykonosWebcam
#SERVICE 4097:0:1:1:0:0:0:0:0:0:https%3a//usb.bozztv.com/ssh101/pyloscity/pyloscity/playlist.m3u8: pyloscity
#DESCRIPTION  pyloscity

 
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος komhsgr

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2019
  • Μηνύματα: 543
PELLA TV - Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

NETMAX TVΟι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ANALOG TV - Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

HORSE RACES - Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συγχώνευση: Πεμ  7 Μάι 2020, 17:26
EGNATIA TV - Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος gamiseta

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2020
  • Μηνύματα: 220

Αποσυνδεδεμένος neoktistos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2012
  • Τόπος: ΕΔΕΣΣΑ
  • Μηνύματα: 261
  • Κωνσταντίνος (Έδεσσα)
    • http://forum.satleo.gr/
Καλημέρα.
Σ' εμένα η ΠΕΛΛΑ, δεν ανοίγει (μαύρη εικόνα) ακόμα κι όταν άλλαξα  player (σ.σ "5001", "5002"), είτε ακόμη επεξεργάζοντας τον σύνδεσμο (σβήνοντας το "s" από το "https").
Αυτά με SDG 8.
Αν τα βλέπετε, με ποιο λογισμικό τα βλέπετε;
Ακόμη και με ποιον δέκτη (αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό) ;

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Σου ανοίγει η εγναντία?
Εμένα δεν άνοιξαν και τα 2 αυτά.
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος medousa89

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2017
  • Μηνύματα: 49
Mε exteplayer3 (5002) ανοίγουν
σε os mio 4k
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή ΣυνδεθείτεΟι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος neoktistos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2012
  • Τόπος: ΕΔΕΣΣΑ
  • Μηνύματα: 261
  • Κωνσταντίνος (Έδεσσα)
    • http://forum.satleo.gr/
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Σου ανοίγει η εγναντία?
Εμένα δεν άνοιξαν και τα 2 αυτά.
Εξυπακούεται ότι δεν άνοιξε καί η Εγνατία Τηλεόραση (πήγα να το συμπληρώσω στο προηγούμενο μήνυμα, αλλά δεν μου το επέτρεπε η σελίδα... Έβγαζε κάποιο μήνυμα που δεν θυμάμαι ακριβώς).
Για το "5002" θα το ξανακοιτάξω αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Me 5002 έπαιξαν! Μου φαίνεται θα αγοράσω ένα μηχανάκι gia iptv. Αν έχετε κατά νου κανένα απλό να περάσω και το-TVirl- μόνο θα ήμουν υποχρεωμένος.

Εντωμεταξύ στο netmax μετράνε μέρες αντίστροφα, έχασα κάτι  :D
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος neoktistos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2012
  • Τόπος: ΕΔΕΣΣΑ
  • Μηνύματα: 261
  • Κωνσταντίνος (Έδεσσα)
    • http://forum.satleo.gr/
Επιβεβαιώνω κι εγώ για το "5002".
Κοιτάξτε, εγώ στον δέκτη που έχω (Octagon SF8008 Combo), από τότε που τον αναβάθμησα στην έκδοση "8" (SatDream 6 => 8), παρατήρησα θεαματική αλλαγή στην αναπαραγωγή Streaming, καθώς, εκεί που κολλούσε
στα ".ts" ή κανάλια που δεν έχουν κάποια κατάληξη, η ροή τους, στα περισσότερα απ' αυτά, είναι σαν να τα βλέπω με... κεραία!!!
Δεν ξέρω αν συμβαίνει επειδή τον τελευταίο καιρό έχω συνδέσει στην πίσω πλευρά του δέκτη, ένα USB stick.


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΠΑΤΡΑ - ΝΟΜΟ ΑΧΑΪΑΣ  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (13:14)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 16/04/2024 (12:59)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (12:57)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (12:27)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΠΑΤΡΑ - ΝΟΜΟ ΑΧΑΪΑΣ  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (12:21)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (12:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (11:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (11:48)
* Απ: Τα FM της Κυπρου  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Οι Επίγειες Λήψεις Στην Κύπρο 16/04/2024 (11:42)
* Απ: Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)  Μέλος: thodorisk Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 16/04/2024 (11:34)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 16/04/2024 (11:10)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΠΑΤΡΑ - ΝΟΜΟ ΑΧΑΪΑΣ  Μέλος: Valuable Inform Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (10:46)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 16/04/2024 (10:24)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 16/04/2024 (08:59)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ  Μέλος: ΣΠΥΡΟΣ-ΔΥΤ.ΦΘΙΩΤΙΔΑ Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (08:42)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 16/04/2024 (04:14)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 16/04/2024 (02:58)
* Απ: Ψηφιακη τηλεοραση στο Νομο Αυλωνας (Αλβανια)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (23:32)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 15/04/2024 (21:37)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 15/04/2024 (20:14)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: NOVA 15/04/2024 (19:35)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (17:33)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: anfoukas Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 15/04/2024 (17:29)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (15:36)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΜΕΣΣΗΝΙΑ  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 15/04/2024 (15:32)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (15:23)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (13:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (13:40)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (13:03)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 15/04/2024 (12:47)