Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 12:52
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  (Αναγνώστηκε 163180 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero

Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε




Δημιούργησα αυτό το θέμα γιατί έχει τεράστια σημασία για μας τους Έλληνες του εξωτερικού να βλέπουμε και να ακούμε τα τηλεοπτικά κανάλια της Μητέρας Πατρίδας Ελλάδας.


Εκτός όμως από εμάς τους ομογενείς το θέμα ενδιαφέρει  και τους συμπατριώτες μας στην Ελλάδα όταν για διάφορους λόγους δεν έχουνε την δυνατότητα να βλέπουν τα ελληνικά κανάλια με την επίγεια ή με την δορυφορική λήψη και είναι αναγκασμένοι να στραφούνε προς το Ιντερνετ.


Επίσης δημιούργησα το εν λόγω θέμα για να μην είμαστε εκτός θέματος στην πολύ ωραία σχετική συζήτηση που ξεκίνησε να αναπτύσσεται στο θέμα DIGEA & ΕΡΤ @3E εδώ: Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Καταρχήν θέλω να εκφράσω ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στο φίλο music_1896 από την Ρόδο που ανέφερε την πολύ σπουδαία ιστοσελίδα στην οποία είναι συγκεντρωμένα σχεδόν όλα τα τηλεοπτικά κανάλια της Ελλάδας  και από την Κύπρο. Η ιστοσελίδα είναι αυτή εδώ:


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στο φίλο Χρήστο deepbluesky από την Γερμανία που ανέφερε ότι η ιστοσελίδα ανοίγει με το vlc, που είναι πρόγραμμα που ποτέ δεν με απογοήτευσε και που ανοίγει σχεδόν τα πάντα.


Για όσους δεν ξέρετε αρκεί να πάτε με το ποντίκι στην ιστοσελίδα και με το δεξί κλικ να αποθηκεύσετε την "ιστοσελίδα ως" σε κάποιο δικό σας φάκελο και θα πάρετε το αρχείο android βλέπε εικόνα 1. Σε συνέχεια πάτε με το ποντίκι στο αρχείο android και το ανοίγεται με το πρόγραμμα vlc, βλέπε εικόνα 2.


Χτες όλο το βράδυ με ενθουσιασμό σέρφαρα σε όλα τα  ελληνικά κανάλια της ιστοσελίδας βλέποντας ειδήσεις, συζητήσεις, ταινίες, τραγούδια, αθλητικά, κλπ. όλα σε ελληνική γλώσσα ή με ελληνικούς υποτίτλους.


Σε κάποια κανάλια  η εικόνα είναι αρκετά καλή, σε άλλα μέτρια έως κακή. Στο σύνολο όμως ήτανε ικανοποιητική  με καλή εικόνα η παρακολούθηση όλων των καναλιών στην 16άρα LED οθόνη του φορητού υπολογιστή μου.


Επίσης διαπίστωσα ότι διακόπτεται η εκπομπή του καναλιού όταν θίγονται συμφέροντα όπως έγινε με το κανάλι ΕΡΤ3 στο οποίο εμφανίστηκε το μήνυμα  "Το τηλεοπτικό πρόγραμμα δεν μεταδίδεται διαδικτυακά λόγω δικαιωμάτων" βλέπε εικόνα 3.  Άνοιξα από περιέργεια την τηλεόραση και από το δορυφορικό κανάλι της ΕΡΤ3 στις 3,1Ε διαπίστωσα ότι η ΕΡΤ3 μετέδιδε  την στιγμή αυτή  τον ποδοσφαιρικό αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων NTOXA 2018 , μεταξύ KAS-RMA  (KASIMA Ιαπωνίας και REAL MADRID της Ισπανίας)


Το αρχείο android μπορείτε να το ανοίξετε και με άλλα προγράμματα όπως είναι το Windows Media Player, to jetAudio και άλλα.


Η ιστοσελίδα περιέχει 100 κανάλια Ελληνικά και μερικά κανάλια από την Κύπρο. Τα στιγμιότυπα και τις ονομασίες των 100 καναλιών τις βλέπετε στην εικόνα 4.


Ακόμη μια φορά σευχαριστούμε φίλε music_1896 από την Ρόδο :wtg




Τάσος απο την Τσεχία
Tasos.cz  :headset

Συνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
Φίλε Τάσο σε ευχαριστώ για τα καλά λόγια. Κι εμείς στην Ελλάδα θέλουμε να βλέπουμε τα περιφερειακά κανάλια γι'αυτό και ασχολήθηκα λίγο παραπάνω.

Να πω κι εγώ με τη σειρά μου ένα ευχαριστώ στο μέλος του forum Samantas5855 ο οποίος αν δεν κάνω λάθος είναι ο υπέυθυνος για τη δημιουργία και αναναίωση της λίστας με νεότερα Links και κανάλια.
Ο Samantas5855 έχει δημιουργήσει και την εφαρμογή για android η οποία διαθέτει τα ίδια κανάλια της λίστας.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
`
Τη λίστα την  έχω δοκιμάσει σε  Samsung Smart TV , Iphone , Αpple TV και Android Box με τις κατάλληλες εφαρμογές και δούλεψε μια χαρά.
Στον Edision Primo IP S2 δεν έχω καταφέρει να την λειτουργήσω και βάζω τα links απο τα κανάλια που θέλω. Περιμένω να πάρω τον Edision OS Mio να πειραματιστώ κι εκεί.

Δοκίμασε Τάσο και στον Αmiko να μας πεις.
Υπάρχει λίστα και με ραδιόφωνα αλλά δεν παίζουν και πολλά.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
Σε android box με kodi βάζεις το πρόσθετο AliveGR και βλέπεις τα κανάλια αυτά συν τα κανάλια της ερτ και του σκαι που παίζουν μέσω youtube αφού εγκαταστήσεις το πρόσθετο για το youtube.Από τα ιδιωτικά καλύτερη εικόνα με ανάλυση 1280χ720 έχουν Alpha και Open και από τα περιφερειακά το IONIAN με ανάλυση 1280χ720 και το ΗΛΕΚΤΡΑ με native HD ανάλυση 1920x1080.Υπάρχουν και άλλα 2-3 περιφερειακά με ανάλυση 1280χ720 αλλά δεν είναι native HD.Καλύτερη εικόνα από την επίγεια έχουν το Star κεντρικής ελλάδος το ThrakiNet και υπάρχει και το νέο Έψιλον του Βρυώνη.Επίσης το ελληνικό euronews σε native 720p και πολλά κυπριακά και κανάλια του απόδημου ελληνισμού.Έχω ρυθμίσει το kodi στην ανάλυση 1920χ1080p @60Hz και την ανάλυση του android box σε 1920χ1080 @50Hz και η εικόνα βγαίνει με ομαλή κίνηση στα κανάλια  :thumbup:  Το μόνο που λείπει είναι το nickelodeon greece το οποίο το είχα βρεί σε άλλη εφαρμογή για android η οποία τον τελευταίο καιρό δεν λειτουργεί σωστά.
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero
Σας ευχαριστώ φίλοι music_1896 και VasilisSat για τις σημαντικές σας παρατηρήσεις :wtg .

Επίσης θερμά ευχαριστήρια στον φίλο Samantas5855 που ασχολήθηκε εκτενώς με το θέμα :wtg .

to music_1896: Σίγουρα θα δοκιμάσω την λίστα με τους δέκτες μου ΑΜΙΚΟ και τους άλλους δέκτες μου και θα αναφέρω εδώ τα αποτελέσματα. Είναι πρώτη φορά που ασχολούμαι με την σύνδεση δεκτών και τηλεόρασης με το Ιντερνετ, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το Ιντερνετ μόνο με τον Η/Υ.

Ίσως ήρθε η ώρα να έρθει "το φως το ιλαρό :cheer " από το Ιντερνετ όποτε μας ρίχνει στο μαύρο σκοτάδι η λήψη από δορυφόρο :thunder .

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Τασο καλα εκανες και ανοιξες το παρον θεμα. Εγω εχω ασχοληθει στο παρελθον με ελευθερα IP καναλια. Θεωρητικα θα μπορουσε να ηταν η λυση για ολους που δεν εχουν επιγεια, καλωδιακη η δορυφορικη ληψη. Πρακτικα ομως δυστυχως δεν ισχυει. Αποτελει απλα μια λυση αναγκης γιατι οι ιδιοι οι σταθμοι δεν ενδιαφερονται να δωσουν οτι χρειαζεται. Ξεκινωντας απο την αναλυση, το bitrate και φτανοντας ως το EPG, την απενεργοποιηση του geoblocking που ειναι απαραδεχτο για πολιτες εντος της Ε.Ε. να μην εχουν την δυνατοτητα να βλεπουν τα κρατικα μιας αλλης χωρας της.

Τελος παντων. με τη βοηθεια της ομαδας του SatDreamGR εφτασα σε σημειο να παιζουν στον Octagon SF4008 τα περισσοτερα της λιστας που εδωσε ο music_1896. Προβληματα ομως υπαρχουν οπως μπορειτε να παρακολουθησετε Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε.
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero

Σίγουρα Χρήστο πρόκειται για λύση ανάγκης.


Όμως μπροστά στο τίποτα ή μπροστά στην απειλή ότι από 1.2.2019 δεν θα βλέπουνε από τις 39Ε οι δορυφορικοί μου δέκτες αλλά και πολλών άλλων ομογενών φίλων τα κρατικά κανάλια ERT1,ERT2 και ERT HD ετούτη η λύση εκπληρώνει  έστω και στοιχειωδώς τον σκοπό της.


Καλό κουράγιο σε σένα και σε όλους τους φίλους που έχετε ασχοληθεί και θα ασχοληθείτε και άλλο με το θέμα να μας ενημερώνετε σχετικά.


Αποσυνδεδεμένος Radiodj105

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Μεγαλόπολη/Πετρούπολη
  • Μηνύματα: 214
Από σύμπτωση από το περασμένο Σάββατο κάνω το ίδιο με τον Vusolo.
'Ηδη τα περισσότερα από τα κανάλια που αναφέρετε, τα έχω προσθέσει στον Vusolo.Ο λόγος που έψαξα πως γίνεται, είναι ένα τηλεοπτικό κανάλι από Ιταλία με Disco, Funky και POP που μέχρι πρότεινος άκουγα μόνο από τον υπολογιστή.Πλέον δεν δεσμεύω τον υπολογιστή, αλλά τον δορυφορικό μου δέκτη.
Αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει το stream, εδώ είναι το λινκ. Στοίχημα πως θα εκπλαγείται με τον καλή ποιότητα ήχου.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Κλείνοντας... δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να παρακάμψω αυτό το "πήδημα" που κάνουν ορισμένα IP κανάλια και ο Vusulo κάνει ζάπινγκ μόνος του προς το επόμενο κανάλι. Οι σταθμοί με αυτή την ιδαιτερότητα, όταν τους παίξω από Stream player (Plug in - Πράσινο Πάνελ Black Hole) κάθε μισό λεπτό μου γράφει μήνυμα στην οθόνη "Να διακοπεί η μετάδοση;"


Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
... Δοκίμασε Τάσο και στον Αmiko να μας πεις.....

Μετά την ανακάλυψη των δωρεάν Ελληνικών καναλιών μέσα στο Ιντερνετ από την ιστοσελίδα Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε και τον πρώτο μου ενθουσιασμό είπα να δοκιμάσω να παίξω τα κανάλια μέσω του δορυφορικού μου δέκτη AMIKO 8265+ για να μην δεσμεύω το λάπτοπ μου.

Ο δέκτης AMIKO 8265+ είναι αυτός εδώ:
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνέδεσα τον δέκτη μέσω θύρας ΕΤΗΕRΝΕΤ με το Ιντερνετ και διαπίστωσα ότι δουλεύει η εφαρμογή της Πρόγνωσης καιρού (εικόνα 1) και το Υoutube (εικόνα 2), δηλαδή σιγούρεψα οτι ο AMIKO 8265+ βλέπει το Ιντερνετ.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Μάλιστα επιλέγοντας στο Υoutube το Sport και τον αγώνα LEVANDA-BARCELONA (εικονα3) είδα το βιντεάκι όπου η αγαπημένη μου BARCELONA συνέτριψε την LEVANDA εκτός έδρας με 0-5 (εικονα4)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Το πρόβλημα άρχισε όταν ήθελα να δω κάποιο ελληνικό κανάλι. Πήγα  στις εφαρμογές και στο webtv (εικόνα 5) πληκτρολόγησα την δ/νση  Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε (εικόνα 6) αλλά πήρα το μήνυμα  file not found (εικόνα 7). Δοκίμασα να φορτώσω το αρχείο android.m3u μέσω USB με την επιλογή Load WebTV List.m3u (κόκκινο πλήκτρο)  αλλά πάλι πήρα μήνυμα file not found.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Το πρόβλημα παραμένει είτε από τις ρυθμίσεις ETHERNET Setting ορίσω το DHCP ενεργό είτε ανενεργό.
Σημειωτέον οι εφαρμογές "Πρόγνωση καιρού" και "YOUTUBE" δουλεύουνε χωρίς πρόβλημα είτε ορίσω το DHCP ενεργό είτε ανενεργό.

Που κάνω λάθος και ο δέκτης δεν βλέπει την ιστοσελίδα του καναλιού ούτε χειροκίνητα ούτε με USB μέσα από το αρχείο android.m3u?


Συνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
Τάσο δοκίμασε αρχικά να προσθέσεις ένα κανάλι χειροκίνητα με το Add Channel αλλά όχι με link youtube όπως έχουν τα κρατικά.
Δοκίμασε το APT.
Ρύθμισε το DHCP στο ενεργό.

Αν παίξει  ανοιξε ένα αρχείο txt και αντέγραψε όλα τα κανάλια.
Μετά ονόμασε το αρχείο WebTV.m3u και όχι android.m3u.

Kάνε εισαγωγή το αρχείο με την επιλογή Load WebTV List.m3u

O Amiko παίζει τα κρατικά απο 39Ε ;
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero
Το DHCP το εβαλα στο ενεργό. Το ΑΡΤ το δοκιμασα δεν παιζει. Το ιδιο ο ΑΝΤ και ο ΣΚΑΙ.   Κανενα ΑΜΙΚΟ (εχω τεσσερα) δεν παιζει την ΕΡΤ απο τις 39Ε

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero
Τέλος καλό, όλα καλά. Ο ΑΜΙΚΟ 8265+  παίζει σχεδόν όλα τα δωρεάν ελληνικά κανάλια από το Ιντερνετ βλέπε  μερικές Φώτο παρακάτω. Εξαίρεση αποτελούνε τα κανάλια που είναι μέσα από το youtube τα οποία ο ΑΜΙΚΟ δεν τα παίζει. Επίσης πολύ ωραίο κανάλι είναι το Ελληνικός FM με υπέροχα ελληνικά τραγούδια και πανέμορφες εικόνες από την Πατρίδα.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
Mε ποιό τρόπο δούλεψαν ;
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Τασο τα επισημα streams της ΕΡΤ παιζουν μονο με ελληνικη ip. Την ιδια ωρα που εγω προσπαθουσα και δεν μου ανοιγε κανενα, στην Ελλαδα παιζανε. Φοβαμαι οτι μονο με συνδρομητικο VPN, ο οποιος περιεχει και την Ελλαδα και δεινει αρκετη ταχυτητα, μπορουν να δουλεψουν.

Χαρην της ομαδας του SatDreamGr, που με βοηθησαν παρα πολυ τα παιδια, ο δικος μου Octagon SF4008 παιζει και τα youtube streams μεσω stream relay, κατι που νομιζω πως γινεται μονο με Ε² δεκτες.
Δεν παιζουν ομως ομαλα. Απο μικροδιακοπες εως και κολληματα που λυνοντε μονο με reboot του δεκτη. Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει γι' αυτο.

Υπαρχουν και τα ERT 1/2/3 Worldwide. Αυτα παιζουν με τα προαναφερθεντα προβληματα. Ισως ειναι ιδιο το προγραμμα τους με τα του εσωτερικου πλην των εκπομπων οπου λειπουν τα δικαιωματα εκπομπης εκτος Ελλαδος οπου βλεπεις την αναλογη καρτελα. Επισης δεν βλεπεις τις διαφιμησεις που προβαλλουν στον κατοικο Ελλαδος.

Αυτο που με εκπλησσει σε σενα ειναι πως σου παιζουν τα epsilontv HD το star HD. Για ποια links προκειται;
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Συνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
Yπάρχουν στη λίστα αλλά το STAR HD κάποιες ώρες δεν παίζει καθόλου ή δείχνει videos απο το web tv του STAR άσχετα με το live πρόγραμμα.
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Μιλαμε για τα ακολουθα streams;

Κώδικας: Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
#EXTINF:-1 group-title="ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ" tvg-name="Star" tvg-logo="[url]http://greektv.pbworks.com/f/STAR.png[/url]",STAR HD
[url]http://klive-a.akamaihd.net/dc-1/live/hls/p/713821/e/1_fp7fyi3j/sd/6000/t/4YED1wipGXOZMnV1TrhLhQ/index-s32.m3u8[/url]

και

Κώδικας: Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
#EXTINF:-1 group-title="ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ" tvg-name="OPEN BEYOND" tvg-logo="[url]https://i.imgur.com/c9hgL1c.jpg[/url]",OPEN TV HD
[url]https://epsilonlivehls.akamaized.net/hls/live/683532/stream1a/master.m3u8[/url]
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Συνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
Nαι αυτά είναι. Πρέπει να παίζουν σε Ε2.
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Δεν τα πετυχα ακομα να παιζουν. Κρατω ομως μια επιφυλαξη να αποκλειοντε απο τους σταθμους ορισμενα ip ranges οπου μπορει σε χωρες με λιγους Ελληνες μεταναστες σαν την Τσεχια να παιζουν, στη Γερμανια ομως να μην. Μπορει να θυγοντε και αλλα συμφεροντα εδω. Θυμιζω πριν 20 χρονια ο ιδιωτικος κολωσσος RTL να εχει πιεσει την κρατικη αυστριακη ORF να μειωσει την ισχυ τους του επιγειου αναμεταδοτη απ' οπου γινοταν η ληψη αυτων στο Μοναχο. Τοτε ετσι, τωρα με τειχοι που μονο VPN μπορουν να τα περασουν.
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Συνδεδεμένος music_1896

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2009
  • Τόπος: Ροδος
  • Μηνύματα: 861
Το STAR HD δεν παίζει ούτε σε εμένα στο vlc στο pc.

Το ΟΡΕΝ HD παίζει.
Τροχιακές Θέσεις: 1.9Ε , 9E , 13E , 19E , 39E
Δέκτες : Edision OS MIO+ , Octagon SF8008 , Edision PRIMO IP S2 , Edision Picollo S2+T2/C , KAONMEDIA NS1110

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Μαλιστα. Αν παιζει και στην Τσεχια λοιπον ξεκαθαριζει το θεμα..
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
Για δοκιμάστε και την εφαρμογή για android (για κινητά,tablets,android boxes) Freeflix HQ έχει τα ελληνικά κανάλια και σας περιμένει και μια έκπληξη μέσα  :silent:
Σήμερα παίζουν όλα τα ελληνικά κανάλια και το nickelodeon greece.Με αυτήν δεν θα υπάρχει πρόβλημα με Geo-blocking.

Κατεβάστε την σπασμένη που είναι χωρίς διαφημίσεις και όχι την free από το Aptoide, εάν δεν την βρίσκεται  στείλτε μήνυμα.


edit:
μόλις έπεσα πάνω στο SYROS TV1 HD για πρώτη φορά βλέπω αυτό το κανάλι σε native HD από τις Κυκλάδες



Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero
Πριν λιγο δοκιμασα, το STAR HD δεν παίζει, το Ε HD  επισης δεν παιζει, ουτε ειναι περασμενο στην λιστα σαν Ε HD , ενω το ΟΡΕΝ HD παιζει.

Μεχρι τωρα ημουνα στο λάπτοπ μου απόπου βλεπω διαρκως τα ελληνικα ελευθερα IPTV  καναλια και δεν λεω να ξεκολησω  :cheer


Την θεαση των 
IPTV ελληνικων καναλιων αποφασισα ομως θα την βλεπω πια μονο απο το λαπτοπ και οχι απο τον δορυφορικο δεκτη.

Σε λιγο ξα σας στειλω την σχετικη γραπτη μου αναφορα οπου θα σας εξηγω τους λογους  :headset 

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Τασο το Ε HD απο ποιο link το εβλεπες;
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Δεν υπάρχει Ε HD, ό,τι βλέπετε είναι το OpenHD που παρέμεινε το παλιό όνομα στις λίστες.
IPTV free πάντως είναι μεγάλη πίκρα, ειδικά αν δεν είναι TS stream (κανείς δεν δίνει βασικά στο τζάμπα) στο enigma2 δεν γλιτώνουμε με τίποτα τα κολλήματα, ειδικά στο ζάπινγκ!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε




Τηλεθέαση των δωρεάν IPTV ελληνικών καναλιών μονο απο το λάπτοπ μου


Αγαπητοί φίλοι, μετά τον αρχικό μου ενθουσιασμό και την ενασχόληση της λήψης των δωρεάν IPTV ελληνικών καναλιών μέσω δορυφορικών δεκτών κατέληξα στα  συμπέρασμα ότι από τώρα και στο εξής θα βλέπω τα δωρεάν IPTV ελληνικά κανάλια μόνο μέσα από το λαπτοπ μου και όχι μέσα από δορυφορικό δέκτη. Στην απόφαση αυτή κατέληξα για τους εξής λόγους:


1. Μόνο μέσω του λαπτοπ παίζουνε τα κρατικά ΕΡΤ1,ΕΡΤ2,ΕΡΤ3 ως WORLDWIDE τα οποία για μένα έχουνε πολύ μεγάλη αξία ενώ μέσω δορυφορικού δέκτη τα ΕΡΤ1,ΕΡΤ2,ΕΡΤ3 δεν παίζουνε ούτε ως WORLDWIDE


2. Η ποιότητα θέασης μέσω της 16αρας LED οθόνης του λάπτοπ έχει πολύ καλύτερη ποιότητα παρά μέσα από την 42αρα LED TV συνδεδεμένης με τον δορυφορικό δέκτη ΑΜΙΚΟ.


3. Σε κάποια κανάλια με πολύ χαμηλή ανάλυση είναι απαράδεκτη η τηλεθέαση στην 42αρα LED TV  συνδεδεμένης με τον ΑΜΙΚΟ ενώ στο λαπτοπ τα ίδια αυτά κανάλια έχουνε υποφερτή εικόνα και θέαση. Σήμερα για παράδειγμα που έβλεπα μια όμορφη ελληνική κωμωδία με τον Θανάση Βέγγο και τον Λάμπρο Κωνσταντάρα από αγανάκτηση για την πολύ κακή ποιότητα εικόνας παράτησα την 42αρα LED TV + ΑΜΙΚΟ και είδα την ταινία αυτή έως το τέλος με υποφερτή εικόνα μέσα στο λαπτοπ μου.


4. Γιατί το λαπτοπ μου έχει ισχυρό επεξεργαστή, ισχυρή κάρτα γραφικών και πολύ καλό WiFi με αποτέλεσμα το stream μέσω laptop  να είναι πιο σταθερό και υποφερτό, τα κανάλια να μην κολλάνε τόσο συχνά όσο μέσω του δορυφορικού δέκτη.


5. Γιατί ο χειρισμός και οι δυνατότητες των media playres και του Ιντερνετ μέσω του λάπτοπ είναι πολύ ισχυρότερες και απεριόριστες σε σχέση με την φτωχή λειτουργικότητα και τον χειρισμό τoυ δορυφορικού δέκτη σαν media player.


6. Γιατί χάρη στην φορητότητα του λάπτοπ μπορεί να βλέπω τα αγαπημένα μου ελληνικά IPTV κανάλια σε όλα τα δωμάτια και στους δύο ορόφους του σπιτιού μου και το καλοκαίρι ακόμη και στον κήπο έξω απο το σπίτι μου.


Όταν τα δωρεάν IPTV ελληνικά κανάλια θα γίνουνε όλα σε HD ανάλυση και τα stream δεν θα κολλάνε τόσο, μόνο τότε θα γυρίσω στην τηλεθέαση των δωρεάν IPTV ελληνικών καναλιών μέσω δορυφορικού δέκτη.


Έως τότε μένω πιστός θεατής στην τηλεθέαση των δωρεάν IPTV ελληνικών καναλιών μέσω του λαπτοπ μου.


Ειμαι κατενθουσιασμενος και  εστω με αυτη την αναγκαστικη λυση της μετριας πολλες φορες ποιοτητας εικονας με μερικες διακοπες και αλλα τινα προβληματα, δεν παυει να ειμαι χαρουμενους που μου ανοιχτηκαν διαπλατα τα παραθυρα τηλεθεασης προς την Πατριδα.


Tasos.cz  :headset


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος deepbluesky

  • Satleo Super V.I.P.
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Stuttgart (48.79N/9.19E)
  • Μηνύματα: 1572
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δεν υπάρχει Ε HD, ό,τι βλέπετε είναι το OpenHD που παρέμεινε το παλιό όνομα στις λίστες.
IPTV free πάντως είναι μεγάλη πίκρα, ειδικά αν δεν είναι TS stream (κανείς δεν δίνει βασικά στο τζάμπα) στο enigma2 δεν γλιτώνουμε με τίποτα τα κολλήματα, ειδικά στο ζάπινγκ!


Επομενως υπαρχουν εκπομπες οι οποιες στο Open HD προβαλλοντε με το λογοτυπο του Ε HD;
Εαν λοιπον φταιει το Ε² για τα κολληματα στα non-ts streams, κατι που υπεθετα παντα και γι' αυτο σταματησα, να μην ασχολουμαι αλλο.
Η καλυτερη λυση για να δουλεψουν αυτα τα links ως προς το βελτιστο ποια ειναι τοτε; Μεσω vlc και PC η μεσω Android συσκευης;

Συγχώνευση: Κυρ 23 Δεκ 2018, 15:17
Τασο εγω να φανταστεις αγανακτω βλεποντας καποια SD, δλδ 576i καλωδιακα/δορυφορικα στην μικρη αλλα αριστη 32". Αναρωτιεμαι πως τοσος κοσμος αρκειται στη θολουρα και στο πιξελιασμα πολυ μεγαλυτερων TV μη εχοντας κιολας την αναγκαια ελαχιστη αποσταση θεασης.

Οσον αφορα την παρουσα λιστα βλεποντε αρκετα και στην 32ρα μου, καποια ομως ειναι τοσο μαπα που απλα τ' αποφευγεις οσο καλο περιεχομενο και να προβαλουν. Ακομα και στις παλιες ταινιες του κλασικου ασπρομαυρου ελληνικου κινηματογραφου υπαρχουν τεραστιες διαφορες στην ποιοτητα του υλικου αλλα και του σταθμου πως τα προβαλει.
Dreambox One, Octagon SF4008, Vu+ Solo²
TBS 6220, Technotrend S2-1600
Edision OPTI-Combo DVB-T2/C, Terratec T-Stick+
Panasonic TX-43HXX979, Sony KDL32W656A

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
ITV 1 HD & BBC 1 HD σε 720p.Μέσω enigma 2 δεκτών δεν έχω βρει εφαρμογή να παίζει ικανοποιητικά κανάλια που δεν υπάρχει τρόπος να τα δούμε δορυφορικά στην Ελλάδα.Και έχω κατεβάσει σχεδόν ότι iptv plugin υπάρχει για enigma2.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Στο IPTV 1 Greece υπάρχουν:ERT HD,ERT1,ERT2,ERT3,MEGA,ANT1,ALPHA,STAR,SKAI,MAKEDONIA,ACTION 24,NICKELODEON,SIGMA CY,4E TV,KONTRA,ETV κ.α και η εικόνα τους δεν προέρχεται από το δικό τους live stream.


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
Όπου είναι το λογότυπο του νέου Ε δεν είναι απλά HD....
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
πάντως άλλο ένα περιφερειακό κανάλι βγάζει native HD ροή το syros tv 1 HD με ανάλυση 1920χ1080i έχει λογότυπο, σήματα καταλληλότητας, τρέιλερς,τοπικές διαφημίσεις αλλά και προγράμματα σε πραγματικό HD.

Με mx player και αποκωδικοποιητή HW+ το βλέπω στην tv τέλεια  :thumbup:


τώρα είδα ο,τι παίζει και μέσω kodi άρα λογικά θα υπάρχει και στην λίστα που αναφέρθηκε ο tasos σε προηγούμενο post.Πάντως μέχρι προχθές που το έβλεπα έδινε SD εικόνα.
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος tasos.cz

  • Sat Historian
  • SatLeo Legend
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2018
  • Τόπος: Τσεχία
  • Μηνύματα: 1988
  • dum spiro spero

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

… Τασο εγω να φανταστεις αγανακτω βλεποντας καποια SD, δλδ 576i καλωδιακα/δορυφορικα στην μικρη αλλα αριστη 32". Αναρωτιεμαι πως τοσος κοσμος αρκειται στη θολουρα και στο πιξελιασμα πολυ μεγαλυτερων TV μη εχοντας κιολας την αναγκαια ελαχιστη αποσταση θεασης….
Χρήστο διαπίστωσα ότι η ιδανικότεροι θέαση των IPTV ελληνικών καναλιών στην φάση όπως είναι τώρα είναι να την βλέπω με το λαπτοπ μου. Τα χαμηλής ποιότητας εικόνας κανάλια μέσω του λαπτοπ έχουνε υποφερτή θέαση, τα καλύτερης ποιότητας καναλια εχουνε καλύτερη ποιότητας θέαση και τα HD καναλια έχουνε τέλεια εικόνα. Όπως το δήλωσα και πιο πριν τα IPTV ελληνικά κανάλια θα τα βλέπω μόνο από το λαπτοπ  :cheer .


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
πάντως άλλο ένα περιφερειακό κανάλι βγάζει native HD ροή το syros tv 1 HD με ανάλυση 1920χ1080i έχει λογότυπο, σήματα καταλληλότητας, τρέιλερς,τοπικές διαφημίσεις αλλά και προγράμματα σε πραγματικό HD.....
Σε ευχαριστούμε Βασίλη, είναι πολύ ενδιαφέροντα αυτά που μας αναφέρεις στα ποστς σου. Βλέπω ότι το θέμα το έχεις ψάξει και συνεχίζεις να το ψάχνεις πολύ καλά. Κρατά μας φίλε πάντα ενήμερους  :wtg .

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
@tasos.cz για βάλε την εφαρμογή που αναφέρω πιο πάνω να μας πεις τις εντυπώσεις σου
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E


 


* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (19:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:44)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:40)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:18)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: GreekTVSeries Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (18:06)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: speed-jim Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (18:03)