Panathinaikos TV διαθέσιμο στο COSMOTE TV
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 17:14
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Panathinaikos TV διαθέσιμο στο COSMOTE TV  (Αναγνώστηκε 6519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος angelalex

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2018
  • Τόπος: Χαλάνδρι Αττικής
  • Μηνύματα: 72
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
 Εμαθα οτι κι απο κοσμοτε θα παιζει το παο tv....αλλα κι ισως απο wind....ισως κι βονταφον

τιποτε σιγουρο ακομα
Από cosmote σίγουρα από άλλες πλατφόρμες δεν νομίζω

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stamelos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2020
  • Μηνύματα: 0
Με απόφασή του το ΕΣΡ έδωσε το «ΟΚ» για την μετάδοση του καναλιού των «πρασίνων» μέσω των ευρυζωνικών δικτύων, δορυφόρου, διαδικτύου και δικτύου κινητής τηλεφωνίας, για 6 ώρες κάθε μέρα.

«Το πρόγραμμα (σ.σ. του Παναθηναϊκός TV) περιλαμβάνει, σύμφωνα με την δήλωση της αιτούσας, τους αγώνες της ποδοσφαιρική ομάδας ΠΑΕ Παναθηναϊκός (φιλικούς αγώνες προετοιμασίας και εντός έδρας αγώνες στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος της Super League), καταγραφές των προπονήσεων της ομάδας ΠΑΕ Παναθηναϊκός, τις εκτός έδρας αποστολές της, τις προπονήσεις της και τους αγώνες και τις προπονήσεις της Ακαδημίας της. Θα μεταδίδει, επίσης, ειδήσεις και πληροφορίες αθλητικού περιεχομένου, τους αγώνες του Ερασιτέχνη ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ, όπως του Τμήματος Βόλεϊ, Στίβου και Κολύμβησης, αγώνες από το αρχείο της ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ κ.α.», αναφέρει το Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο.

Την αίτηση για την χορήγηση άδειας στο Παναθηναϊκός TV έκανε η εταιρεία «Green TV Μονοπρόσωπη Ι.Κ.Ε.», η οποία συστήθηκε στις 19 Αυγούστου με έδρα το Κορωπί.
Σύμφωνα με το καταστατικό της δεν είναι ο Παναθηναϊκός μέτοχός της αλλά ο όμιλος ΣΚΑΪ.

Ιδιοκτήτης της «Green TV» κατά 100% είναι ο Γιάννης Σπανολιός, επί σειρά ετών στενός συνεργάτης του Γιάννη Αλαφούζου, και επ’ αόριστον διαχειρίστρια ορίστηκε η Ντόρα Πάκα, μεταξύ άλλων εμπορική διευθύντρια του Παναθηναϊκού και στέλεχος, παλιότερα, του ΣΚΑΪ και της Καθημερινής

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Μήπως κάποιοι εδώ μέσα στριμάρουν πλατφόρμες και για αυτό δεν καίγονται να μάθουν αν το pao tv θα ανεβαίνει σε feed ή θα χρησιμοποιεί άλλου είδους τρόπους εκπομπής;
Τι μας νοιάζει αν το pao tv θα βγαίνει μέσα απο την πλατφόρμα της cosmote ή της canal+; Σε feed θα βγαίνει; Αυτό είναι που μας καίει

Αποσυνδεδεμένος sat-user

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2020
  • Τόπος: Europa
  • Μηνύματα: 514
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε -   Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε: Der Sender Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε (Griechenland) startete um DVB-S2 : auf 12054.00MHz, pol.H (DVB-S2 SR:27500 FEC:2/3 SID:1009 PID:409[MPEG-4 VideoGuard).

Συγχώνευση: Σαβ 19 Σεπ 2020, 00:05
Stamelos: Eιλικρινα δεν με νοιαζει αν ο pao tv βγαινει μεσα απο καποια πλατφορμα η απο feed.Λες αν καποιοι στριμαρουν.Τον ορο
ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΣ ...εσυ τον εγραψες!.
Vü zero4k,Hitube4k,VÜsoloSE,XP1000,DM800HD,
DM800HDse,Giga blue 800se,.....
Triax 78cm disecq motor 45°W-68°E
Gibertini 80cm 13°E-19°E

Αποσυνδεδεμένος tech_lover

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2016
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 594
Στο digitaltvinfo πάντως λέει ότι θα είναι στην Cosmote, αλλά ως pay per view. Δηλαδή θα πληρώνει ο ενδιαφερόμενος πριν κάθε αγώνα. Αυτό καταλαβαίνω.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος angelalex

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2018
  • Τόπος: Χαλάνδρι Αττικής
  • Μηνύματα: 72
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Στο digitaltvinfo πάντως λέει ότι θα είναι στην Cosmote, αλλά ως pay per view. Δηλαδή θα πληρώνει ο ενδιαφερόμενος πριν κάθε αγώνα. Αυτό καταλαβαίνω.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Θα λειτουργεί κανονικά απλά στους αγώνες του παναθηναϊκού στην superleague θα πρέπει να πληρώνεις

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stamelos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2020
  • Μηνύματα: 0
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε -   Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε: Der Sender Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε (Griechenland) startete um DVB-S2 : auf 12054.00MHz, pol.H (DVB-S2 SR:27500 FEC:2/3 SID:1009 PID:409[MPEG-4 VideoGuard).

Συγχώνευση: Σαβ 19 Σεπ 2020, 00:05

Stamelos: Eιλικρινα δεν με νοιαζει αν ο pao tv βγαινει μεσα απο καποια πλατφορμα η απο feed.Λες αν καποιοι στριμαρουν.Τον ορο
ΤΖΑΜΠΑΤΖΗΣ ...εσυ τον εγραψες!.
Ο κάθε κάτοχος δορυφορικού συστήματος έχει και τα δικά του γούστα,αλλά όταν όλα σου δίνονται έτοιμα στο πιάτο δια του στριμινγκ ή δια της συνδρομητικής τότε το χόμπυ που λέγεται δορυφορική τηλεόραση πάει περίπατο

Εμένα δεν με νοιάζει καν το pao tv,αλλά με νοιάζει η υπαρξή του ως feed.Είμαι της άποψης "feed να υπάρχουν και ας είναι οτι να 'ναι".Εξάλλου τα μεγάλα πιάτα είναι σχεδόν άχρηστα αν δεν υπάρχουν
τα feed στον δορυφορικό ουρανό.Να έχεις τρίμετρο πιάτο για να στοχεύεις τον δορυφόρο της Μποτσουάνα ενώ είσαι εκτός ιχνοδιαγράμματος και να προσπαθείς να λάβεις το Κογκολεξ tv το οποίο
εκπέμπει στα 1000 symbol rate και σε ανάλυση DVD θεωρείται ανέκδοτο

Δεν με νοιάζουν οι πλατφόρμες,ούτε είμαι λάτρης των τζαμπατζιδίστικων λογικών που χρησιμοποιεί το 99,9% της πιάτσας
Τα τζαμπατζιλίκια δεν προσφέρουν συγκινήσεις σαν κι αυτές που μας πρόσφερε ο Θαναηλάκης με την ξανθιά.Μόνο στα feed θα βρεις τέτοια ωραία ανεπανάληπτα πράγματα



Η έννοια του feed είναι ταυτόσημη με το άγνωστο.Δεν ξέρεις και δεν μπορείς ποτέ να φανταστείς τι θα δουν τα μάτια σου και τι θα ακούσουν τα αυτιά σου


Συγχώνευση: Κυρ 20 Σεπ 2020, 00:31
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Στο digitaltvinfo πάντως λέει ότι θα είναι στην Cosmote, αλλά ως pay per view. Δηλαδή θα πληρώνει ο ενδιαφερόμενος πριν κάθε αγώνα. Αυτό καταλαβαίνω.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Ανοικτό παραμένει το ενδεχόμενο να ανέβει το Panathinaikos TV (ως pay per view κανάλι) στην COSMOTE TV

Συγχώνευση: Κυρ 20 Σεπ 2020, 00:31
«Η πλατφόρμα του PAOK TV κόστισε περίπου 3.000 ευρώ και απέφερε εκατομμύρια»
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Με τσιχλόφουσκες έβγαλαν εκατομμύρια.Για αυτό πήγαν στην nova;Κοροιδεύουν τον κόσμο.Μυρίζει φιάσκο η ιστορία με τα paok-pao tv.Αρχίζουν να μου θυμίζουν την alpha digital του Μπατατούδη και το ΠΑΟΚ Channel.Ο Σαββίδης συζητάει την πώληση του OPEN για 12 εκατ. ευρώ

Αποσυνδεδεμένος sat-user

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2020
  • Τόπος: Europa
  • Μηνύματα: 514
Oλοι εδω δορυφορομανεις ειμαστε.Ενα απο τα πρωτα σου ποστ αν θυμαμαι καλα,ηταν πληροφοριες για εξοπλιμο ληψης feed
NS3/NS4.Eσυ εχεις μανια με τα feed ( αποδεκτο ).Eγω οχι ,ειμαι λιγο πιο πρακτικος.Υπαρχουν κι αλλοι τροποι για να δεις...Μποτσουανα, κονγκολεξ τν και οχι μονο.


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Vü zero4k,Hitube4k,VÜsoloSE,XP1000,DM800HD,
DM800HDse,Giga blue 800se,.....
Triax 78cm disecq motor 45°W-68°E
Gibertini 80cm 13°E-19°E

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
σε ποιο γηπεδο παιζει η παναθα?


μαρκό δεν ειναι
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Συνδεδεμένος pepis68

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2012
  • Μηνύματα: 197
Καλλιθέα, Ελ πάσο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stamelos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2020
  • Μηνύματα: 0
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Oλοι εδω δορυφορομανεις ειμαστε.Ενα απο τα πρωτα σου ποστ αν θυμαμαι καλα,ηταν πληροφοριες για εξοπλιμο ληψης feed
NS3/NS4.Eσυ εχεις μανια με τα feed ( αποδεκτο ).Eγω οχι ,ειμαι λιγο πιο πρακτικος.Υπαρχουν κι αλλοι τροποι για να δεις...Μποτσουανα, κονγκολεξ τν και οχι μονο.


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δορυφορομανία=Δορυφόρος+μανία.Άρα ο,τι δεν έχει σχέση με τους δορυφόρους και την δορυφορική τηλεόραση γενικότερα,παύει να καλείται δορυφορομανία
Το streaming,το youtube watching και τα πάσης φύσεως net-watching δεν ανήκουν στην μανία μας.Κατα συνέπεια ως γνήσιοι-καθαρόαιμοι χομπίστες δορυφορομανείς όσον αφορά
το pao tv μας νοιάζει είτε αν θα ανέβει σε κάποια δορυφορική πλατφόρμα,είτε αν θα βγαίνει σε feed

Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω νοθεύσει το χόμπυ μου για να γίνω πιο πρακτικός και να βλέπω το δορυφόρο της Μποτσουάνα όχι με 3μετρο πιάτο αλλά με utp καλώδιο
Εν κατακλείδι η σύγχυση ή μη, της έννοιας της watching-mania με την έννοια της δορυφορομανίας δημιουργεί και την διαφορετική στάση που έχουμε απέναντι στα γεγονότα

Την εποχή του Μπατατούδη που άφησε στα κρύα του λουτρού τους συνδρομητές της alpha digital την θυμάσαι;Αν ναι,τότε θα μπορέσεις να καταλάβεις τον συλλογισμό μου,αν όχι
τότε αυτά που σου γράφω θα σου φαίνονται κινέζικα

Δυστυχώς ζούμε σε μια εποχή που ο κλάδος της δορυφορικής τηλεόρασης έχει πεθάνει και σε λίγο καιρό έτσι όπως εξελίσσονται τα πράγματα στα μεγάλα αστικά κέντρα η λήψη της μπάντας c
θα καταστεί απο προβληματική μέχρι και αδύνατη.

Βέβαια για εσένα αγαπητέ μου δεν τρέχει κάστανο,γιατί είσαι πιο πρακτικός και απολαμβάνεις την τηλεοπτική εικόνα της μπάντας c του 100.5 east και των λατινοαμερικάνικων δορυφόρων δια του utp καλωδίου σου.Το τι ποιότητα εικόνας βλέπεις στην tv σου με το Utp καλωδιό σου και το τι ποιοτική εικόνα μπορεί να σου δώσει ένα feed είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία,που όσο και να καθίσω να σου την
αναλύσω δεν πρόκειται να με καταλάβεις

Αποσυνδεδεμένος athmich

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2008
  • Τόπος: ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
  • Μηνύματα: 527
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Σε feed βγήκε και ο αγώνας της Κυριακής, στις 7e, δυστυχώς το πήρα είδηση αργά (σχεδόν με την λήξη). Σε μένα με πιάτο 1,20μ. με κέντρο τις 10e, είχε πολλά σπασίματα καθώς ήταν στο όριο της λήψης. Αναφορικά με το Παοκ TV, έπαιζε feed και όταν έβγαινε στις 7e είχε οριακό σήμα (με την αναφερόμενη εγκατάσταση), βγήκε επίσης στις 10e καθώς και μία φορά στις 3e. Σχετικά με την οπτική ίνα που λένε οι φίλοι παραπάνω, πιστεύω ότι κάποιοι αγώνες του Άρη και του Όφη βγαίνουν με οπτική καθώς δεν έχω πετύχει feed.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1,10x1,20 (Engel) 23,5e-19e-(16e)-13e-----0,95x1,03  (no name) 42e-(39e)--- alg110 (10e)-3,1e μαζί με 1,9e------80cm 30w--------alg 120 (7e)-0,8w
Δέκτης picollino led --  SF8008 4K UHD
Ξυλόκαστρο

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
 Καλυτερα να βαλεις κεντρο τις 7...αν κι εισαι σε καλη τοποθεσια κι παλι μικρο ειναι το 120....
ειχα 14.6 db σε φιντ απο ελπασο....
εχει δηλωσει εδρα το ελπασο?αν ναι ....θα εχει πιστευω φιντ
απο πολλα γηπεδα βγαινει με οπτικη,κι οχι μονο απο τουμπα....κι μονο οταν παιξουν σε ξενα δικτυα τοτε ανεβαίνουν δορυφορο
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29714
για αυτο παντα τα feed της σουπερλιγκας εχουν λατινικους χαρακτηρες στις τιτλεζες συνηθως μεγαλοι αγωνες παιζουν σε σερβια κροατικα ισραηλ ρωσσια και σε σαιτ στοιχηματος
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος stamelos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2020
  • Μηνύματα: 0
Δεν βγαίνουν σε feed μόνο οι αγώνες της μεγάλης ομάδας του Παναθηναικού στο pao tv.Έχουν βγάλει και για το πρωτάθλημα βόλλευ των πιτσιρικάδων,όπως και ποδοσφαίρου under19

Μην βγαίνετε και λέτε ανυπόστατα πράγματα.Οι αγώνες δεν βγαίνουν στον δορυφόρο μόνο και μόνο επειδή πρόκειται να τους πάρουν τα ξένα δίκτυα.Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Αν ίσχυε τότε π.χ. ο τελικός κυπέλλου δεν θα είχε σηκωθεί σε δυο feed ένα στις 39 και ένα στις 10.Η cosmote και η Nova σηκώνουν feed για τις δικές τους ανάγκες και μόνο.Είτε μέσω του δικού τους εξοπλισμού,είτε με μίσθωση σε εταιρεία.
Πέρυσι στους αγώνες champions league η cosmote είχε φύγει απο την απο τις κεντρική διαχείριση των feed της uefa και είχε μισθώσει εταιρεία βγάζοντας την δική της τηλεοπτική-feed παραγωγή
Η cosmote σήκωνε το καλοκαιράκι το πανελλήνιο πρωτάθλημα τεννις σε feed για να το πάρουν τα ξένα δίκτυα;
Δεν ασχολείστε εντατικά με το σκανάρισμα του ουρανου και αυτό φαίνεται.Εξάλλου είπαμε,όταν τα έχεις όλα έτοιμα στο πιάτο,σιγά να μην ασχοληθείς με τον ουρανό

Αν υπήρχε η δυνατότητα της οπτικής ίνας,τότε δεν θα βλέπατε κανέναν αγώνα σε feed.Τα ξένα δίκτυα θα έπαιρναν εικόνα και αυτά δια της οπτικής
Όλα είναι θέμα κόστους.Επιλέγεται ο ποιο οικονομικός τρόπος εκπομπής.Για αυτό ακριβώς τον λογο υπάρχουν τα feed σε dvb-s2.Διαφορετικά θα πηγαιναν όλα σε ns3/ns4.

Η τηλεοπτική αφρόκρεμα (κορυφαία αθλητικά γεγονότα σε 4κ) που απαιτεί high-end τεχνολογία εκπομπής,ανεβαίνει σε ns3/ns4.Υψηλό κόστος εκπομπής αλλά και υψηλό τοτίμημα για την παρακολουθησή της.Οπότε βγαίνουν τα κουκιά.Σε καταστάσεις 1080,αν χρησιμοποιηθεί το ns3/ns4 θα έχουμε υψηλό κόστος εκπομπής,αλλά χαμηλό τίμημα
για την παρακολουθησή.Άρα τα κουκιά δεν βγαίνουν.

Όλα τα feed πάντοτε με λατινικούς χαρακτήρες βγαίνουν.Είτε είναι της σουπερλίγκας,είτε είναι οτιδήποτε άλλο.Σε προηγούμενες χρονιες βγαίνανε και χωρίς όνομα με
ένδειξη unknown και επειδή τότε ήταν σχεδόν οι μοναδικές εκπομπές feed στις 7east ή στις 10 east (δεν θυμάμαι ακριβώς) με τίτλο unknown,μπορούσες να μαντέψεις
όταν έκανες σκανάρισμα πως το feed που έβλεπες ως unknown έπαιζε ελληνικό ποδόσφαιρο.Πήγαινες στις 10 east,έκανες σκανάρισμα,ενώ το όνομα του feed δεν
προσδιόριζε τίποτα,με το που έβλεπες το όνομα μιας συγκεκριμένης Broadcast εταιρειας,έλεγες τσουπ εδώ παίζει ελληνικό μπάσκετ.
Άλλο πράγμα να τα εντοπίζεις μόνος σου τα feed και άλλο να διαβάζεις το σκονακι του stanley cassidy.Όταν διαβάζεις το σκονάκι αρχίζεις και ζεις σε κόσμο δορυφορικών ψευδαισθήσεων.

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29714
απο περισυ προ κορονοιου τα ελληνικα feed βγαζουν το ονομα του αγωνα στις 7 και 10Ε οπως κανανε και τωρα. ακομα και το feed του τελικου κυππελου με τον ονομα του αγωνα βγηκε στις 10Ε

απο οτι βλεπω τα θεματακια σου εσυ τα εχεις ακομα. δεν θυμαμαι ποσες φορες σε εχουμε μπλοκαρει εδω μεσα, επιστρεφεις, φαινεσαι κατευθειαν απο τα χαλιά σου που γραφεις ποιος εισαι αλλα ακομα συνεχιζεις να σαι ο γνωστος ξερεις τι.
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος stamelos

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2020
  • Μηνύματα: 0

Τα feed έχουν μια δυναμική απο την φύση τους.Όλα είναι ρευστά.Σήμερα βγαίνουν ως unknown,αύριο βγαίνουν με όνομα το ζευγάρι του ποδοσφαιρικού αγώνα,την άλλη βγαίνουν με μια ονομασία που δεν παραπέμπει σε τίποτα και πάει λέγοντας

Ξέρεις γιατί δεν μπορώ να κρυφτώ και κάνω μπαμ απο μακριά;Γιατί έχω διαφορετική σκέψη απο όλους τους άλλους εδώ μέσα και προσεγγίζω διαφορετικά το
αντικείμενο που λέγεται δορυφορική τηλεόραση.

Πίστεψε με,πως τουλάχιστον απο όλα τα παλικάρια και εδώ μέσα και στα υπόλοιπα φορουμ που έχουν μεγάλα πιάτα,αν τους αφαιρέσω την δυνατότητα να έχουν
πρόσβαση ως μελη-σχολιαστές των ελληνικων και ξένων δορυφορικών φόρουμ,την άλλη ημέρα το πρωί ή θα τα πουλήσουν ή θα τα πάνε για σκραπ.


Των 99,9% των ατόμων που έχουν μεγάλα πιάτα,τα έχουν όχι για να σκανάρουν τον ουρανό,αλλά για να φτιάχνουν image στα φόρουμ.
Είναι καβατζωμένοι είτε με επίσημα,είτε με ανεπίσημα μηχανάκια και το τριμετρο το έχουν για να πουλάνε prestige στα δορυφορικά φόρουμ


Βγαίνω μετά και ανοίγω θέμα για τα Ns3 για τα οποία εδώ και τόσα χρόνια ομιλεί και έχει πόθο ο συνάδελφος.Κάνω τις ερωτήσεις μου.
Τσιμουδιά ο συνάδελφος.Δεν μπήκε καν στον κόπο να μας λύσει ούτε μια απορία.Να μας πει βρε παιδί μου με ποιον τρόπο μπορούμε να ανακαλύψουμε
την ενεργοποίηση ενός πομπού ns3.Όχι ο,τι εγώ είμαι ο ξερόλας και βγήκα να το παίξω μάγκας,αλλά για να δω αν υπάρχει κάποιος που γνωρίζει 5-10
πραγματάκια για να μου λύσει ίσως κάποιες απορίες.Εγώ μπορώ να είμαι παλαβός και να θέλω να ρίξω 5,7,10 χιλιάρικα σε εξοπλισμό Ns3 αλλά δεν έχω την γνώση



Δεν είμαι ψυχάκιας να τρώω μπαν και να μπαινοβγαίνω.Σκοπός μου είναι να δω πόσοι παπατζήδες κυκλοφορούν στην δορυφορική πιάτσα.
Πάντως παπατζή σαν τον γιατρουδάκο που μου έλεγε πως είχε αγοράσει 3+ μέτρα πιάτο απο ανύπαρκτη φιρμάτη αμερικανική εταιρεία δορυφορικών κατόπτρων,ενω αυτό ήταν famaval δεν νομίζω πως θα ξαναβρώ


Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29714
λες οτι: Πίστεψε με,πως τουλάχιστον απο όλα τα παλικάρια και εδώ μέσα και στα υπόλοιπα φορουμ που έχουν μεγάλα πιάτα,αν τους αφαιρέσω την δυνατότητα να έχουν
πρόσβαση ως μελη-σχολιαστές των ελληνικων και ξένων δορυφορικών φόρουμ,την άλλη ημέρα το πρωί ή θα τα πουλήσουν ή θα τα πάνε για σκραπ.


αυτοι δεν εχουν αναγκη τα φορουμ, για να εχουν πιαστει με τετοιες εγκαταστασεις παει να πει οτι το κατεχουν το αθλημα. μακαρι να τους ειχαμε εδω μεσα και να μας ελεγαν τι εβαλαν και τι πιανουν αλλα ή βαριουνται  ή τα δημοσιεουν σε ομαδες στο φουμπου που εκει εχουν ποιο αμεση επικοινωνια.

για το ΝS3/NS4 μιλαμε για ενα ιδιοκτησιακο συστημα εκπομπής που θες πολλα λεφτα για να αποκησεις ενα τετοιο μηχανημα. αν εχεις 40000 ευρω σκαστα στη sisco να παρεις ενα τετοιο να κανεις τη δουλεια σου οπως εκανε ενας dxer στη Γαλλια που δεν ξερει τι εχει απο λεφτα


εδω στο: Δεν είμαι ψυχάκιας να τρώω μπαν και να μπαινοβγαίνω.Σκοπός μου είναι να δω πόσοι παπατζήδες κυκλοφορούν στην δορυφορική πιάτσα.

ξερω οτι εχεις φαει απο παντου μπαν σε πολλα φορουμ αλλα εδω δεν θα σε μπαναρουμε. ειπαμε με τον αλλο διαχειριστη να σε εχουμε απο ειδικο καθεστος κατω απο 10 ποστ ετσι ωστε να ελενχουμε τι θα γραφεις και να πεφτει λογοκρισια και να μην επιτηθεσαι στα αλλα μελη οπως εκανες σε αυτο το ποστ που εγραψες και επεσε τσεκουρι. η θα γινεις ανθρωπος και θα μιλας σωστα και ωραια ή το τσεκουρι στα γραπτα σου θα ναι μονιμο μεχρι να βαρεθεις και να φυγεις απο μονος σου. εμεις εχουμε αρκετη υπομονη και μας αρεσουν κατι τετοια μαγκακια να τα τυραναμε

οσο για το: Πάντως παπατζή σαν τον γιατρουδάκο που μου έλεγε πως είχε αγοράσει 3+ μέτρα πιάτο απο ανύπαρκτη φιρμάτη αμερικανική εταιρεία δορυφορικών κατόπτρων,ενω αυτό ήταν famaval δεν νομίζω πως θα ξαναβρώ

αν αυτος ο γιατρουδακος κραταει απο το νησι της αφροδιτης εδω εχεις μια μικρη συμπαθεια απο μενα της ταξεως του 2%



GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
απο περισυ προ κορονοιου τα ελληνικα feed βγαζουν το ονομα του αγωνα στις 7 και 10Ε οπως κανανε και τωρα. ακομα και το feed του τελικου κυππελου με τον ονομα του αγωνα βγηκε στις 10Ε

απο οτι βλεπω τα θεματακια σου εσυ τα εχεις ακομα. δεν θυμαμαι ποσες φορες σε εχουμε μπλοκαρει εδω μεσα, επιστρεφεις, φαινεσαι κατευθειαν απο τα χαλιά σου που γραφεις ποιος εισαι αλλα ακομα συνεχιζεις να σαι ο γνωστος ξερεις τι.


εσυ μιλας για τιτλέζα σε λατινικα κι για να σου την πει (το μονο που τον νοιαζει)γραφει για το ονομα που βγαινουν.... :lol:
εβριζε ολους που ασχολουνταν με τα φιντ κι τωρα ΖΗΤΩ τα φιντ
εβριζε τζαπατσιδες κι βλεπει ....φιντ
καποτε εβριζε στάνλευ κι μεβριζε που τον αποθέωνα
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ το να βγαζεις φιντ....ΛΙΓΑ ΑΠΛΑ ΒΗΜΑΤΑ θελει(φιλαρακι που με ακουσε πριν 4 χρονια που ελεγα για μεγαλα πιατα....τωρα με ευχαριστει γιατι πηρε το προμπελιν 370 +φαμ300 c λνβ+φαμ240+μαμπο180 με κα λνβ,me pc τουρμπο,κι καρτες pc κι σουπερ δεκτες βλεπει οτι θελει)


βριζει κι παλι εμενα που δεν του απαντάω,
Αντε να τον βοηθήσω(αν κι εμενα που εχω κανει πολλες κρίσιμες ερωτησεις εδω δεν μου εχει ΚΑΝΕΙΣ απαντησει !!!!)τι να κανω να αρχισω να βριζω κι εγω?
αν θες να δεις ΝΣ3-4 σου εχω 2 λύσεις!!!!!


αλλα ασε δεν λεω τιποτα,γιατι εισαι ο μοναδικος που θα του πω κατι, ΚΑΙ παλι θα με βρισεις






παρα πολλοι μου εχουν πει τι καθεσαι κι ποσταρεις ΕΔΩ αφου πολλες φορες καποιοι σε κοροιδευουν κιολας όπως κι πολλους απο εμας!!!!
ΕΓΩ ΧΑΙΡΟΜΑΙ που ισως 1-2 τους βοήθησα σε κατι.....ΚΑΙ για τις φιλίες που εχω κανει κι τα λεμε καθημερινα με δεκαδες φιλους σε viber-skype τηλεφωνα, κι βρισκουμε λυσεις






ΥΓ .Συναδελφός σου(υβριστης) δεν ειμαι!!!!







Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος patrickdrd

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2006
  • Μηνύματα: 85
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος andrewp97

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2014
  • Μηνύματα: 422
Στην νοβα για ένα έτος τα εντός του Παναθηναϊκού στην superleague

Αποσυνδεδεμένος angelalex

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2018
  • Τόπος: Χαλάνδρι Αττικής
  • Μηνύματα: 72
Δεν θα ανέβει όμως το παναθηναϊκός tv στην cosmote tv για τα ματς του ερασιτέχνη?

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk



 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)