Ο ΣΚΑΪ στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)
  • Παρ 29 Μάρ 2024, 07:24
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ο ΣΚΑΪ στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  (Αναγνώστηκε 479308 φορές)

0 μέλη και 24 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manosat

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης
  • Μηνύματα: 746
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #60: Δευ 8 Μάι 2006, 10:17 »
Στο Ηράκλειο Κρήτης υπάρχει ένας σταθμός με όνομα nrg στο κανάλι 42 UHF ο οποίος κατά καιρούς είτε παίζει ξένα βιντεοκλιπ με  μουσική δεκαετίας 80 είτε αναμεταδίδει κανάλια από τον HELLASAT! Τις τελευταίες μέρες αναμεταδίδει το ΣΚΑΙ. Το παράξενο είναι οτι σε σπίτια μερικά χιλιόμετρα μακριά από εμένα δεν το λαμβάνουν  και δεν καταλαβαίνω γιατί :?:

Αποσυνδεδεμένος Radiodj105

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Μεγαλόπολη/Πετρούπολη
  • Μηνύματα: 214
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #61: Δευ 8 Μάι 2006, 10:37 »
Παράθεση από: "manosat"
Στο Ηράκλειο Κρήτης υπάρχει ένας σταθμός με όνομα nrg στο κανάλι 42 UHF ο οποίος κατά καιρούς είτε παίζει ξένα βιντεοκλιπ με  μουσική δεκαετίας 80 είτε αναμεταδίδει κανάλια από τον HELLASAT!:?:

Τι κρίμα να μην μένω στην Κρήτη...

Αποσυνδεδεμένος manosat

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης
  • Μηνύματα: 746
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #62: Δευ 8 Μάι 2006, 14:00 »
Η αλήθεια είναι οτι με αυτά τα τραγούδια μεγάλωσα κι εγώ (μόνο ήχο. Η ΕΡΤ τότε δεν έδειχνε βιντεο κλιιπ) και χαίρομαι που τα βλέπω πάλι με εικόνα μαζί.

Αποσυνδεδεμένος Giangos Drakos

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Μηνύματα: 24
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #63: Τρι 9 Μάι 2006, 12:55 »
Παράθεση από: "Radiodj105"
Παράθεση από: "manosat"
Στο Ηράκλειο Κρήτης υπάρχει ένας σταθμός με όνομα nrg στο κανάλι 42 UHF ο οποίος κατά καιρούς είτε παίζει ξένα βιντεοκλιπ με  μουσική δεκαετίας 80 είτε αναμεταδίδει κανάλια από τον HELLASAT!:?:

Τι κρίμα να μην μένω στην Κρήτη...

VH1 δεν πιάνεις;

Αποσυνδεδεμένος channelos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 717
Από Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #64: Τρι 9 Μάι 2006, 16:50 »
Τελικά ο ΣΚΑΪ θα εκπέμψει στη Θεσσαλονίκη κανονικά με δικά του μηχανήματα από τον ερχόμενο Σεπτέμβριο όπως έμαθα!

Αποσυνδεδεμένος Radiodj105

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Μεγαλόπολη/Πετρούπολη
  • Μηνύματα: 214
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #65: Τετ 10 Μάι 2006, 11:39 »
Παράθεση από: "Giangos Drakos"
VH1 δεν πιάνεις;
Αν πιάνω λέει; Εδώ μέχρι και κάρτα συνδρομητική αγόρασα από Γερμανία για το VH1 και το VH1 Classic.
Αν πας στις "Δορυφορικές λήψεις" το έχουν κάνει υπόμνημα που δείχνει βήμα-βήμα τι χρειάζεται για να αγοράσει κανείς κάρτα για το πακέτο του MTV.

Αποσυνδεδεμένος quality

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Μηνύματα: 46
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ SKAI TV
« Απάντηση #66: Δευ 15 Μάι 2006, 09:55 »
Ο ΣΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 26UHF ΠΑΡΕΜΒΑΛΛΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΜΠΟ ΤΟΥ 4Ε ΜΕ ΑΡΜΟΝΙΚΕΣ.

ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΡΟΣ 4Ε. ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΤΗ ΣΤΟ 26UHF Η ΣΑΣ 'ΑΝΑΜΕΤΑΔΙΔΕΙ' Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΠΑΡΑΣΙΤΑΚΙΑΣ ΤΩΝ UHF ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗς ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΟΥ?

*ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΕΩΣ ΜΗ ΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΠΑΔΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΤΟ ΣΚΑΙ ΣΤΟ 26UHF.

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #67: Δευ 15 Μάι 2006, 13:48 »
Σήμερα το πρωί που ο ΣΚΑΪ σταμάτησε να εκπέμπει από το Χορτιάτη έχει μείνει στη θέση του η πηγή της έντονης παρεμβολής! Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης βλέπω πεντακάθαρα μιά ασπρόμαυρη εικόνα σαν test από χαλασμένο βίντεο με ελάχιστες γραμμούλες από την εκπομπή του 4Ε! Η εκπομπή αυτή γίνεται με πολύ δυνατό σήμα για τις δυτικές συνοικίες από το Φιλίππειο απ' ότι φαίνεται! Το 4Ε έχει λάβει πολύ σοβαρά την επέκτασή του εκτός νομού Θεσσαλονίκης, με μία συστάδα πολύ δυνατών πομπών, όπως αυτοί των Σερρών (UHF 60), της Ασπροβάλτας (44), της Θάσου (35) και αλλού! Το κακό είναι ότι δεν μπορείς και να τους κουνήσεις με τίποτα, άρα μάλλον δεν θα δούμε ποτέ τον ΣΚΑΪ στις δυτικές συνοικίες ακόμα και αν βγει μια άκρη με τις παρεμβολές!
Αυτό όμως που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής: γιατί η ΕΕΤΤ τελευταία κάνει τόσες επιδρομές στο Χορτιάτη και κλείνει επιλεκτικά κάπoιους που έχουν και τα φόντα και τα προσόντα να εκπέμψουν κανονικά ενώ εθελοτυφλούν με κάποιους άλλους που εδώ και καιρό έχουν καλοκαθίσει σε κάποιες πολύ ζωτικές συχνότητες! Αυτό το TOP ρε παιδιά στο λαιμό μου έχει κάτσει, δεν το έχει κουνήσει κανέις από το 2002 που σταμάτησε να εκπέμπει το TEMPO και που ήδη είχε καταλάβει τη συχνότητα αυτή! Πολύ δύναμη ο Mr X.....
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος quality

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Μηνύματα: 46
ΣΚΑΙ ΤV ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
« Απάντηση #68: Δευ 15 Μάι 2006, 14:53 »
Ο ΣΚΑΙ TV ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΤΙΚΗ ΜΠΑΡΑ ΜΕ ΑΣΠΡΕΣ ΚΑΙ ΜΑΥΡΕΣ ΚΑΘΕΤΕΣ ΦΕΤΕΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΒΑΖΕ Ο ΣΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΕΨΑΧΝΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΣΤΟ ΣΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΧΝΗΤΕΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΕΣ. ΟΡΙΖΟΝΤΙΕΣ ΠΑΡΕΜΒΟΛΛΕΣ ΞΑΝΑΡΧΗΣΑΝ ΣΤΙΣ 1400 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΗΣ 15 /05 /06 ΣΤΟ 26UHF ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ ΤΟΥ ΣΚΑΙ TV. O ΣΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ ΠΟΜΠΟ ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΑΔ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΣΤΟ 25 ΕΚΠΕΜΠΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΙΣΧΥ.

Αποσυνδεδεμένος Jos3ph

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Μηνύματα: 40
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #69: Δευ 15 Μάι 2006, 17:19 »
Ρε Quality, το λέει και το όνομα σου, θα κάνουμε πόλεμο ισχύος για να ψηθούμε οι Θεσσαλονικείς; Για όνομα ... Ας κάτσουν να το συζητήσουν , και αμα είναι θα ρωτήσω και εγώ τι παίζει με 4Ε ...

Anonymous

  • Επισκέπτης
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #70: Δευ 15 Μάι 2006, 20:54 »
Pou tha rotiseis? :oops:

Αποσυνδεδεμένος quality

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Μηνύματα: 46
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #71: Τρι 16 Μάι 2006, 10:49 »
AΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΚΟ ΚΕΡΑΙΩΝ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΚΕΡΑΙΑ ΜΙΑ ΑΝΤΕΝΝΑ 20 ΜΕΤΡΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΡΙΣΤΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΤΙΣ ΗΝΩΜΕΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΒΛΕΠΕ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΚΑΙ ΒΟΣΤΩΝΗ ΟΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΤΟ ΑΜΒΟΥΡΓΟ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ , ΟΠΩΣ ΒΟΗΘΑΕΙ Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΟΥ ΑΙΦΕΛ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ (ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΨΗΦΙΑΚΑ DAB DVB ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΚΠΟΜΠΗΣ) ΟΙ ΑΓΓΛΟΙ. ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΝΑ ΨΗΘΕΙ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?

     ΟΜΩΣ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΤΙ, Η ΕΛΛΑΔΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΛΟΓΩ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ ΚΑΙ ΑΚΡΟΠΟΛΕΩΣ ΑΝΑΠΤΥΧΘΗΚΕ Η ΚΑΛΩΔΙΑΚΗ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΔΙΑΚΑ ΔΙΚΤΥΑ.!!!!!!!!

    ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΜΕ ΠΛΗΘΥΣΜΟ 650,000 ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΑΘΡΟΙΣΤΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΧΟΡΤΙΑΤΗ  ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΜΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΣΧΥΡΟΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΝΟΜΟΥΣ.

     ΟΠΟΤΕ 5-ΡΙΔΕΣ ΠΟΜΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΑΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΑΝΤΕΝΝΑ STAR KAI ΜΕGA ΑΠΟ ΧΟΡΤΙΑΤΗ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

     ΕΠΙΣΗΣ - ΠΕΡΙ 'ΨΗΣΙΜΑΤΟΣ' ΜΙΛΩΝΤΑΣ - ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΩΝ ΠΟΜΠΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΙΤΑΚΙΑ 090 ΜΕ ΤΙΣ 7 ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΑ UHF TOY XΟΡΤΙΑΤΗ

Αποσυνδεδεμένος Jos3ph

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Μηνύματα: 40
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #72: Τρι 16 Μάι 2006, 12:25 »
Το πρόβλημα με τον Χρηστίδη είναι γνωστό, το ότι δεν καταστέλονται είναι το περιέργο, ότι ξεφυτρώνουν συνέχεια καινούρια μόλις πέσουν τα προηγούμενα ...  Κια μάλλον έχει καμια 100στη πομπούς οπότε δεν θα γλιτώσουμε απο τον βλάκα ... Οσο για τον Χορτιάτη έχεις δίκιο, όμως ξεχνάς ότι είναι κάμπος μέχρι την Ρουμανία και εκεί έχουμε άλλα προβλήματα Οπως επίσης με 2 w ψηφιακούς πομπούς θα έχεις ακόμη καλύτερη εικόνα σε ακόμη μεγαλύτερη απόσταση, άρα DVB-T τώρα , και όπως είχα διαβάσει σε τεχνική ανάλυση κάπου εδώ γύρω, αναλογικό και ψηφιακά κανάλια μπορουν να συνυπάρχουν στην ίδια συχνότητα ...
Παράθεση
ΕΠΙΣΗΣ - ΠΕΡΙ 'ΨΗΣΙΜΑΤΟΣ' ΜΙΛΩΝΤΑΣ - ΤΕΤΟΙΑ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΧΥ ΤΩΝ ΠΟΜΠΩΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑΣΙΤΑΚΙΑ 090 ΜΕ ΤΙΣ 7 ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΕΣ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΑ UHF TOY XΟΡΤΙΑΤΗ
 Δεν κατάλαβα γρι ....

Οσο για το εξωτερικό , όλοι οι πομποί βρίσκονται πάνω σε πύργο και όχι σε βουνό, αναρωτήθηκες το γιατί;

Καλωδιακή; Τι είναι αυτό; Εαν περιμένεις ανάπτυξη καλωδιακής στην ελλάδα , μάλλον δεν κατάλαβες , εδώ όλοι αρπαχτές κάνουν , όχι επενδύσεις .... Μόνο με νόμους και πρόστιμα θα επιβληθούν, και μάλιστα υπο την πίεση της ΕΕ ,η μάλλον με την δικαιολογία της ΕΕ θα περάσουμε στην Ψηφιακή τηλεόραση, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να τρομοκρατήσει τους πάντες δίνοντας καλύτερη προοπτική και πληροφορία στα + κανάλια απο χθες , κάτι που προχωράει αργά, και δεν βλέπω το γιατί ... Τεχνογνωσία υπάρχει, θέληση δεν βλέπω να υπάρχει .... Και μην μου πείτε ότι υπάρχουν σε Αθήνα Θεσσαλονίκη και Βόλο, κανονικά θα έπρεπε να είχαν κάνει ταυτόχρονο NTOY σε όλην την ελλάδα ....

Αποσυνδεδεμένος quality

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Μηνύματα: 46
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #73: Τρι 16 Μάι 2006, 13:25 »
Tους πυργους τους ανεφερα για να δειξω οτι απο μια Antenna εκπεμπουν ολοι στο εξωτερικο. Δεν γινεται αυτο το χαλι οπως εδω περα.

Δεν εκανα συγκριση βουνου με πυργους και ουρανοξυστες. Εδω εχουμε δυστυχως για πολλους (βλεπε περρισοτεροι αναγκαιοι αναμεταδοτες για να καλυψεις την Ελλαδα) η ευτυχως πολλα βουνα.

Ομως εκμεταλευομενοι σωστα το μειονεκτημα του ορεινου ογκου για τις μακρινες περιοχες εκτος Θεσσαλονικης μια Αntenna κεντρικη επανω στο Χορτιατη και θα συμαζευε το χαος και η ΕΕΤΤ και το ΕΣΡ θα ηξερε ποιοι εκπεμπουν και απο που. Αυτο εννοω και τιποτα περισσοτερο η λιγοτερο.


Αν δουμε το προβλημα οχι ως Θεσσαλονικης αλλα ως προβλημα Κεντρικης Μακεδονιας αφου τετοιο ειναι μιας και ολοι Χορτιατη 'βλεπουν' αμεσως λυνεται η απορια περι δυνατου κεντρικου πομπου - antenna. Και ας βλεπει μεχρι Ρουμανια τροπος του λεγειν (που δεν βλεπει δηλαδη γιατι και οι Βουλγαροι εχουν λοφισκους).

Αποσυνδεδεμένος Radiodj105

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Μεγαλόπολη/Πετρούπολη
  • Μηνύματα: 214
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #74: Τρι 16 Μάι 2006, 13:30 »
Δεν φτάνει που ο quality έχει κολλήσει το πλήκτρο του Caps-Lock και μας στραβώνει με τα κεφαλαία... τώρα έβαλε και BOLD.

Την επόμενη φορά εύχομαι να μην χρησιμοποιήσει
"Μέγεθος γραμματοσειράς = Κινγκ Κονγκ" γιατί θα χρειαστεί να βάλουμε 16:9 μόνιτορ για να διαβάσουμε τα μηνύματά του!

'Οσο για αυτό με τον πύργο, πράγματι σε πολλά μέρη του εξωτερικού κάνουν έτσι. Απλά εμείς επειδή είναι Ελλάντα, έχουμε "απλώσει" τον Πύργο του 'Αιφελ κατά μήκος του Χορτιάτη!

Anonymous

  • Επισκέπτης
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #75: Τρι 16 Μάι 2006, 18:12 »
Xa xa! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  Oraios re file!

Αποσυνδεδεμένος neo11

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Μηνύματα: 1006
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #76: Τρι 16 Μάι 2006, 21:04 »
'Οχι ακριβώς....δείτε αυτές τις φωτογραφίες από το πάρκο κεραιών του Los Angeles, που και σε βουνό βρίσκεται, και υπάρχουν πολλοί ιστοί:

 


Αποσυνδεδεμένος Jos3ph

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Μηνύματα: 40
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #77: Τρι 16 Μάι 2006, 21:31 »
Εμ , είμαι νότια του Χορτιάτη 20 χλμ , και βλέπω άνετα και Βόλο και Χορτιάτη, και σου λέω ότι Απο βόλο δεν έχω κάνει ποτέ δοκιμή ( η κεραία είναι στο πίσω μέρος και δεν βλέπει ανατολικά ) και σε πληροφορώ απο Χορτιάτη ότι εκπέμπει δεν το βλέπω και τόσο καλά .... Πες με αρμονικές , πες με Πομποί της πλάκας , ή ότι άλλο θες , εγώ μόνο με ψηφιακή πιστευω θα έχω ικανοποιητική εικόνα .... Με μία μικρή δοκιμή σε φορητό με ψηφιακό δέκτη , είχα 80% signal και 70%  quality στα + κανάλια ....

Αποσυνδεδεμένος quality

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Μηνύματα: 46
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #78: Τετ 17 Μάι 2006, 09:13 »
Ειναι πολυ πιθανο αφου εισαι σε τετοιο σημειο να πεφτει η σκια του Χορτιατη σε εσενα και γιαυτο να μη βλεπεις τιποτα αν και εισαι τοσο κοντα.

Αποσυνδεδεμένος Jos3ph

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Μηνύματα: 40
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #79: Τετ 17 Μάι 2006, 14:07 »
Πρέπει να αναφεωρήσω λίγο πάλι την θέση μου, δεν είμαι στον κάμπο , αλλά πάνω σε λόφο 300 μέτρων και δεν νομίζω να πέφτω σε σκιές και υποκλοπές  :roll:  δλδ είμαι μάλλον σε αδικημένη περιοχή εκτός θεσσαλονίκης ενώ έχω άριστη επαφή ... Θεσσαλονίκη δεν βλέπω και αυτό είναι μάλλον κακό διότι εαν γίνει ένας πύργος εκεί το πιο πιθανό είναι να μην έχω λήψη. Γενικά έχουμε δύσκολες περιοχές στην Ελλάδα ... Ομως ξεφύγαμε απο το θέμα μας
Εγώ πιστευω πως η εκπομπή του ΣΚΑΙ γίνεται σε χαμηλότερο υψόμετρο για αυτό και η κακή λήψη ....

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #80: Τετ 17 Μάι 2006, 21:51 »
Φίλε Jos3ph αν θυμάμαι καλά πρέπει να είχες κάνει παλιότερα ένα post ρωτώντας για τη λήψη του MAD στην περιοχή σου! Είχα αμελήσει να σου απαντήσω τότε θα πω όμως το εξής: στη γύρω περιοχή όπου μένεις (αν έχω καταλάβει καλά) έχω κάνει εγκαταστάσεις κεραιών, πιο συγκεκριμένα σε Ραιδεστό και λίγο πιο νότια από τη Θέρμη! Σε πληροφορώ ότι τέτοια εικόνα από το Χορτιάτη δεν ξανάδα στη ζωή μου! Το b νόμιζες πως είσαι μέσα, τo ΓΝΩΜΗ τέλειο μέχρι και το ΡΙΚ είχε απίστευτη εικόνα! Από Πήλιο είχα πιάσει κάτι γραμμές στο 24 (TRT), στο 31 (MEGA) και στο 58 (STAR) και μόνο όταν η κεραία κοιτούσε Πήλιο, σε οποιοδήποτε άλλο σημείο το σήμα του Χορτιάτη υπερκάλυπτε τα πάντα, ακόμα και τον πανίσχυρο πομπό της ΝΕΤ στο 41! Μήπως πρέπει να ξαναδείς την εγκατάστασή σου; Εκτός πια κι αν είσαι πολύ πιο κοντά στη Γαλάτιστα! Εκεί (δηλαδή από τα Λουτρά της Θέρμης και ανατολικότερα) μπορείς να δεις τέλεια την κορυφή του Χορτιάτη με τα ραντάρ, αλλά όσον αφορά το πάρκο κεραιών που έχει κατηφορική διεύθυνση, ή χάνεται πίσω από το Μαυροβούνι ή έρχεται πολύ βόρεια και μπαίνει μπροστά η κορυφή με τα ραντάρ! Εκεί είναι λογικό να έχεις πολλά είδωλα, γιατί ενώ έχεις οπτική επαφή με το Χορτιάτη, δεν βλέπεις το πάρκο κεραιών! Στα πιο ψηλά σημεία βλέπεις και λίγο Πήλιο αλλά και αρκετή Βάβδο! Θέλω να τσεκάρεις τις συχνότητες 21, 22, 23, 46, 48 & 49 και να μου πεις ακριβώς τι βλέπεις για να καταλάβω που ακριβώς είσαι και να σου πω τι συμβαίνει με ακρίβεια!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος MCelliotG

  • Αναλυτής Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: ΒΔ Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 17292
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #81: Τετ 17 Μάι 2006, 22:26 »
Τώρα όσον αφορά το ΣΚΑΪ, για να γυρίσουμε και στο θέμα μας, καταρχάς δεν ξέρω τι λέει ο φίλος quality, όχι ότι διαφωνώ απόλυτα μαζί του, αλλά
έχω αναφορές λήψης από φίλους σε όλους τους γύρω νομούς της Θεσσαλονίκης (Βέροια, Νάουσα, Σκύδρα, Λιτόχωρο, Κατερίνη, Κιλκίς, Καλλικράτεια, Λαγκαδά) και στη Θεσσαλονίκη Καλαμαριά, Περαία, Φίλυρο και προσωπικά κέντρο (Αγ. Σοφίας) και δυτικές συνοικίες (όρια Σταυρούπολης - Πολίχνης)!που με όλους επικοινωνώ τηλεφωνικά και οι αναφορές που παίρνω δεν συνάδουν με τις παρατηρήσεις του quality! Πιο συγκεκριμένα:
α) το σήμα του ΣΚΑΪ είναι πανίσχυρο! Μπορεί να είναι και 5άρι! Δεν χρειάζεται περαιτέρω ενίσχυση!
β) οι ασπρόμαυρες φέτες δεν είναι του ΣΚΑΪ! Δεν έχει λογική αυτό το πράγμα ρε παιδιά, δηλαδή τι, ξέρετε κανένα κανάλι να έχει το βίτσιο να κάνει παρεμβολές στον εαυτό του; Όπου και να ρώτησα εκτός Θεσσαλονίκης όλοι στο κανάλι 26 βλέπουν το ίδιο πράγμα: το σήμα του ΣΚΑΪ να παρεμβάλλεται από το σήμα με τις ασπρόμαυρες φέτες! Το δεύτερο αυτό σήμα, όπου είναι και η παρεμβολή, εμφανίζεται πανίσχυρο σε περιοχές με οπτική επαφή με το Χορτιάτη και κοντά σε αυτόν και εξασθενεί κατά πολύ στις δυτικές συνοικίες και λιγότερο προς τα δυτικά και σε περιοχές με υψόμετρο (στο Φίλυρο βλέπουν πιο πολύ το ΣΚΑΪ παρά τις φέτες), στο κέντρο πιο πολύ τις φέτες αλλά γενικά είναι ένα χάλι! Και οι φέτες και ο ΣΚΑΪ δεν εκμπέμπουν κεντρικά στο κανάλι 26 (511,25 MHz), ο μέν ΣΚΑΪ (511, 65) το έκανε όμως για να ελαχιστοποιήσει τις παρεμβολές του 4Ε, ο παρεμβολέας με τις φέτες (511,80) για να μη βλέπει κανείς το ΣΚΑΪ! Αυτή η μικρή διαφορά στη συχνότητα δημιουργεί τις οριζόντιες γραμμές στην παρεμβολή!
γ)το 4Ε και βεβαιώθηκα χθες, εκπέμπει από το Φιλίππειο! Στο κέντρο το σήμα του εξασθενεί πολύ, στη Σταυρούπολη βλέπω το 4Ε με ελαφριές παρεμβολές από το μη κεντρικό σήμα του ΣΚΑΪ, ενώ μία φορά που έτυχε να έχει διακοπή το Φιλίππειο έβλεπα τζάμι το ΣΚΑΪ με μικρή παρεμβολή από τις φέτες, δηλαδή το σήμα του ΣΚΑΪ έχει πιο ευρεία κάλυψη από τον παρεμβολέα που εξασθενεί πολύ σε μη οπτική επαφή με το Χορτιάτη! Το ακριβώς αντίθετο με το κέντρο!
δ) Προχθές βρέθηκα στην Παναγία Σουμελά Ημαθίας (Βέρμιο) και με τη μικρή μου CASIO έκανα λήψεις! Εκεί ο ΣΚΑΪ όπου και να γυρνούσα την κεραία έβγαινε τζάμι με πολύ λίγες γραμμές από σημείο σε σημείο!
ε) το MAD έχει πολύ πιο αδύναμο σήμα από το ΣΚΑΪ! Απορώ σε ποια περιοχή είδε ο quality εικόνα κρύσταλλο! Ούτε το πολύ αδύναμο σήμα του ALTER από το Φιλίππειο δεν μπορεί να καλύψει τελείως στο κέντρο! Γι' αυτό όμως θα γράψω αναλυτικότερα αύριο σε άλλο post!
Δέκτες:Mut@nt HD51, Edision OSmio 4K, TBS5925
LNB:Inverto Black Ultra Twin
Κάτοπτρο:MABO 130X144/Dragonsat DS-3000 motor
Τόξο:45W - 95E
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος channelos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 717
ΣΚΑΪ Θεσσαλονίκη
« Απάντηση #82: Τετ 17 Μάι 2006, 23:41 »
Φίλε mcelliot_g ούτε στα 511,65 ΜHz γίνεται καλή λήψη του ΣΚΑΪ στη δυτική Θεσσαλονίκη, τουλάχιστον εδώ που μένω εγώ (Νεάπολη)! Το παρεμβάλλει το 4Ε με πολύ δυνατό σήμα!

Αποσυνδεδεμένος quality

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Μηνύματα: 46
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #83: Πεμ 18 Μάι 2006, 11:22 »
1. Αρα συμπερασματικα και ολα συγκλινουν στο οτι οι ασπρομαυρες μπαρες ειναι πλεον γεγονος ανηκουν σε εναν απο τους δυο παρακατω. Στο ΕΡΜΗΣ TV που απο τη μερα που το ξηλωσανε εξεπεμπε αδιαμορφωτο αλλα τωρα εκπεμπει τις μπαρες η παιδια εχουμε ξανα απο πισω το χερι Χρηστιδη και ΣΙΑ.

2. Μιλησα για ισχυρο σημα του MAD TV για το Σαββατο το βραδυ και την Κυριακη το πρωι οποτε πραγματικα το BTV απο Βουλγαρια δεν φαινοτανε πουθενα εξω απο Θεσσαλονικη στην εγνατια προς Βεροια αλλα και γυρω απο αυτην οπου το Β βγαινει πολυ δυνατα. Οντως κεντρο Θεσσαλονικης και ειδικα τις επομενες μερες οποτε ο πομπος εκλεισε  και ξανανοιξε ειχε πολυ πιο χαμηλο σημα και οι παρεμβολλες απο Δευτερα και μετα του ΒTV ειναι ακομα πιο εντονες γιατι εριξε την ισχυ το MAD στο 25. Επισης το MAD βγαινει απο κυκλωμα με την Αθηνα και για αυτο ακουγεται στο βαθος η ''Εκκλησια της Ελλαδος'' το ραδιοφωνο, μαζι με το χαρακτηριστικο βομβο στον ηχο και την απουσια του teletext (!) που ακομη και στην NOVA υπαρχει.

3. Το πιο σημαντικο τωρα σχετικα με το SKAI ειναι οτι οι τεχνικοι του μετα την Κυριακη του ΠΑΣΧΑ (μεχρι τοτε επαιζε και πιο καθαρα και με ηχο) αφησανε το πομπο στην τυχη του κελιδωμενο λιγο πιο κατω απο το 26UHF και δυστυχως δεν φαινεται να ασχολειται κανεις με αυτο. Το μονο που πρεπει να προσεξουν ειναι να μην τους φανε η καψουν η σπασουν τον πομπο οι γνωστοι αγνωστοι παρανομοι του Χορτιατη οποως εγινε με αλλους στο παρελθον. Οποτε ενας ελεγχος ξανα στο πομπο και στην κατασταση που τον αφησανε δεν θα εβλαπτε.

* αναφερθηκε στο chat οτι ο SKAI απο το Σεπτεμβριο θα καθαρισει το σημα του στη Βορεια Ελλαδα. Απο που βγηκε αυτο και βαση ποιας λογικης ο Σεπτεμβρης ειναι ο μηνας που θα γινει αυτο? Και γιατι ο SKAI να κανει κατι τετοιο και να διακυνδυνεψει να χασει την 26UHF απο τους γνωστους αγνωστους του Χορτιατη ειδικα κατακαλοκαιρο που αυτοι αλωνιζουν εκει πανω?

Anonymous

  • Επισκέπτης
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #84: Πεμ 18 Μάι 2006, 19:32 »
paidia eiste sigouroi pws ayth th fora to mas ekpempei mono tou me dika tou mesa ki oti den anametadidetai apo kapion allo?
pantws tin telettea fora pou kai katasxethike isxirizontan pws den htan dika tou ta mhxanhmata giati den exei th dunatothta na ekpempsei panelladika afou oi stathmoi mporoun na ekpempsoun apo ekei pou exepempan to 1998 kai apo pouthena allou!mhpws einai kamia anametadosh xrhstidh pali?oso gia th metadosh tou radiofwnou panws to shma tou ti tha ginei tha veltiothei pote?

Αποσυνδεδεμένος channelos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 717
SKAI THESSALONIKI
« Απάντηση #85: Παρ 19 Μάι 2006, 14:17 »
Φίλε quality επικοινώνησα με τον ΣΚΑΪ και μου είπαν ότι από Σεπτέμβριο θα εκπέμψουν με δικά τους τεχνικά μέσα!

Αποσυνδεδεμένος channelos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 717
Συνεχίζει με πολύ χάλια εικόνα ο ΣΚΑΪ στη Θεσσαλονίκη στο κανάλι 26 από τον Χορτιάτη!

Αποσυνδεδεμένος quality

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Μηνύματα: 46
ΣΚΑΙ TV 26UHF ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ
« Απάντηση #87: Δευ 22 Μάι 2006, 09:59 »
Μεχρι τωρα ο ΣΚΑΙ οταν φαινοτανε στην Μακεδονια στο 26UHF ειχε τουλαχιστον ηχο. Τωρα οποτε καθαριζει εστω για λιγα λεπτα και φαινεται η ριγε λογω παρασιτων εικονα του δεν εχει ουτε ηχο. Αντε και εις ανωτερα!

Αποσυνδεδεμένος expresser

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2005
  • Μηνύματα: 1167
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #88: Τρι 23 Μάι 2006, 00:00 »
ο ΣΚΑΙ στην Θεσσαλία εκπέμπει 46 κ 54 απο Δοβρούτσι κ Πήλιο. Μέτριο σήμα... Απο Σωρό Βόλου στα 61 SUPER σήμα! απο δορυφόρο !

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
(Χωρίς τίτλο)
« Απάντηση #89: Τρι 23 Μάι 2006, 01:37 »
Παράθεση
εκπέμπει 46 κ 54 απο Δοβρούτσι κ Πήλιο.

Τα 46 είναι από Δοβρούτσι και τα 54 από Πήλιο;

Έχει καιρό που έχει ξεκινήσει η εκπομπή στα 54;


 


* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 29/03/2024 (07:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (02:14)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (01:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 29/03/2024 (00:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: xantono Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (22:28)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (22:05)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:54)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:36)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (21:29)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 28/03/2024 (20:35)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (20:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:42)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (19:01)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (18:50)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)