Ο ΣΚΑΪ στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 17:21
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ο ΣΚΑΪ στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  (Αναγνώστηκε 479095 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5688
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το Mega από Πήλιο ξεπερνούσε κατά πολύ και την εικόνα της Νόβα. Ήταν λινκ. Για αυτό και πήγαινε και πιο γρήγορα χρονικά από τη μετάδοση της Nova. Μόνο με Υμηττό μπορώ να το συγκρίνω και πάλι το Πήλιο μου φαινόταν πιο καθαρό!

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καθαρό μεν , κρύσταλλο εικόνα αλλά ποτε είχε δυνατό φωτισμό και τα χρώματα λιγο θαμπά.
αυτο την περίοδο 2000-2005 όταν μπορούσα να δω καθαρό μεγκα από παρεμβολές στη Λάρισα και να συγκρίνω πηλιο με δοβρουτσι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Black3539

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2017
  • Μηνύματα: 41
Το Big Brother 24ωρο τελικά παίζει;; Για όσους δεν έχουν smart tv υπάρχει εναλλακτική;;

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος pepis68

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2012
  • Μηνύματα: 197
Εγώ ούτε στην smart TV, είδα κάτι, μήπως δεν το έχουν βάλει ακόμα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Black3539

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2017
  • Μηνύματα: 41
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Εγώ ούτε στην smart TV, είδα κάτι, μήπως δεν το έχουν βάλει ακόμα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάτι είχα διαβάσει σε ένα άρθρο, και είχαν αναφέρει το ΣΚΑΪ Hybrid. Δεν ξέρω από που το σκαρφίστηκαν αυτοί...

Στάλθηκε από το SM-A515F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος pepis68

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2012
  • Μηνύματα: 197
Και εγώ αυτό νόμιζα και πήγα να δω, αλλά τίποτα εκτός και αν έχω στραβωμάρα και δεν το βλέπω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29714
Σκαι hybrid εκανε δοκιμες μεσω της ΕΡΤ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Νομίζω θα ενεργοποιηθεί η ροή μετά τις 01:00 που θα τελειώσει το σημερινό επεισόδιο (κάτι τέτοιο είπε ο Βαρθακούρης το Σάββατο)

Αποσυνδεδεμένος achilleas1978

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: ?
  • Μηνύματα: 1994
για το big brother live streaming 23ωρες το 24ωρο.

Εκτός από το Σκαι hybrid, εναλλακτική λύση δεν θα υπάρχει;

Π.χ μέσω της ιστοσελίδας του σκαι;

Στάλθηκε από το SM-A920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος geoavlonitis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Κέρκυρα/Ξάνθη
  • Μηνύματα: 1585
Τώρα πέρασε κυλιόμενο μήνυμα ότι θα υπάρχει μετάδοση στο skaitv.gr


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος maarinos

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2010
  • Τόπος: Κεφαλονιά
  • Μηνύματα: 1915
Stream
Κώδικας: Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
[url]https://skai-live-gr-bb.siliconweb.com/media/cambria3/index_bitrate3500K.m3u8[/url]

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
ευχαριστουμε ... το πανω ειναι σε hd, οσοι εχετε προβλημα ιντερνετ ( χαμηλη συνδεση με τυχον διαληψεις, buffering) δοκιμαστε και αυτο σε πιο χαμηλη ποιοτητα

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


Συνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 681
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Οι καμερες γραφουν 24/7?Στα παλια BB νομιζω οτι ειχαν και 1 ωρα off,εγραφαν 23 ωρες το 24ωρο

Αποσυνδεδεμένος achilleas1978

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: ?
  • Μηνύματα: 1994
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Stream
Κώδικας: Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
[url]https://skai-live-gr-bb.siliconweb.com/media/cambria3/index_bitrate3500K.m3u8[/url]
φιλε μου, σε εσενα παιζει; σε εμενα μεσω VLC δεν παιζει

Συνδεδεμένος maarinos

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2010
  • Τόπος: Κεφαλονιά
  • Μηνύματα: 1915
Ναι σε VLC V3.08 παίζει, με ss-iptv που δοκίμασα δεν παίζει

Αποσυνδεδεμένος achilleas1978

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: ?
  • Μηνύματα: 1994
παιζει και απο την ιστοσελιδα του skai, εχει επιλογη auto, 1024x576 1078kbps, 1280x720 2018kbps, 1280x720 4353kbps

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
τωρα με τα 700kbps παιζει μονο αν βγει το s του http ... και βγαζει ενα μπλε logo δεν δεχνει την κανονικη ροη ... και στο δεκτη (ferguson) και στο vlc

τωρα η μονη επιλογη stream ειναι το (τουλαχιστον σε εμενα)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

ή για μερικους
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συγχώνευση: Τετ  2 Σεπ 2020, 12:11

στο 3500Κ link το ιδιο θεμα, παιζει σε vlc 3.0.11 και βγαζει ενα μπλε logo ... μονο το 2000K παιζει ζωντανα ... απο οτι καταλαβα μαλλον θα αλλαζουν τα links καθε μερα

Συνδεδεμένος anfoukas

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2014
  • Μηνύματα: 264
      Big Brother Greece Live Stream:

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος achilleas1978

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: ?
  • Μηνύματα: 1994
το big brother live streaming είχε σταματήσει προσωρινά μετά από το σχόλιο που είχε ακουστεί.

το live streaming ξεκίνησε και πάλι αλλά αυτήν φορά μέσω YouTube και όχι από την ιστοσελίδα του σκαι.

στην πραγματικότητα δεν είναι ακριβώς live, έχει 20 λεπτά καθυστέρηση

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Δεν ξέρω πόσο καιρό έχει να δειξει αγωνα πρωταθλήματος ο ΣΚΑΙ με αγωνα του Παναθηναϊκού. Σημερα στις 4.00 ζωντανά με τον Άρη.

Αποσυνδεδεμένος robi1994

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2012
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
  • Μηνύματα: 1580
Αν δεν κάνω λάθος 10 χρόνια,τελευταίο ματς που είχε δείξει ήταν το Αρης-Παοκ τελευταία αγωνιστική στα play offs.

Αποσυνδεδεμένος panosmin

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2012
  • Τόπος: θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 460
Ειναι αξιον αποριας που στο σκαι επιμενουν η νομιζουν οτι η εκπομπη τους " στην υγεια μας ρε παιδια "ειναι τοσο μοναδικη που δεν λενε να την γυρισουν σε HD .....δεν παιζουν μονοι τους πια κουρασανε .. :assault

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Ειναι η μοναδική εκπομπή του σήμερα σε ιδιωτικό κανάλι που παιζει ακόμη ολόκληρη ακόμη και το ident  το αρχικό όλα σε sd

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Πρόβλημα στη ροή φαίνεται πως έχει ο ΣΚΑΪ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να μεταδώσει διαφημίσεις-τρέιλερ. Επίσης δεν υπάρχουν ούτε το λογότυπο του σταθμού, ούτε το σήμα καταλληλότητας, ούτε το hashtag και στον ΣΚΑΪ SD και στον ΣΚΑΪ HD (στον ΣΚΑΪ SD μέχρι ενός σημείου υπήρχε μόνο το λογότυπο του σταθμού, μέχρι που εξαφανίστηκε και αυτό). Αποτέλεσμα αυτού να μην πραγματοποιηθεί το τρίτο διαφημιστικό διάλειμμα στην εκπομπή του Μουτσινά και αμέσως μετά τη λήξη της εκπομπής να περάσει μια κάρτα με το λογότυπο του ΣΚΑΪ που κράτησε 10 δευτερόλεπτα και έπειτα στο αμέσως επόμενο πρόγραμμα, το Super Makeover που κανονικά ήταν να μεταδοθεί ένα τέταρτο αργότερα αλλά λόγω της απουσίας διαφημίσεων (και προκειμένου να μην παίζει "μαύρο) ξεκίνησε κατευθείαν.

Συνδεδεμένος nickpasxos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2015
  • Τόπος: Patras, Greece
  • Μηνύματα: 468
  • Master Control Operator IONIAN TV & PLUS WEB TV
Χωρίς Logo και γραφικά καταλληλότητας ο ΣΚΑΪ HD. Στο ΣΚΑΙ SD έχει μόνο logo.

Συνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 681
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Αλλαξε παλι ο εκφωνητης των τρεϊλερ ή ιδεα μου ειναι?

Αποσυνδεδεμένος andrewp97

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2014
  • Μηνύματα: 422
Πλέον δεν είναι ο Λευτέρης Σαμσων...

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Η τρίτη αλλαγή μέσα σε ένα έτος...

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
Συζητήσεις του ΣΚΑΪ με τον Σπύρο Παπαδόπουλο για ανανέωση της συνεργασίας

Καθώς πλησιάζει το τέλος της σεζόν, επί τάπητος μπαίνει το μέλλον της εκπομπής «Στην υγειά μας» και του Σπύρου Παπαδόπουλου στον ΣΚΑΪ, καθώς το μεταξύ τους συμβόλαιο λήγει το καλοκαίρι. Η εκπομπή δέχθηκε ισχυρές πιέσεις από τον αυξανόμενο ανταγωνισμό χάνοντας μέρος της δυναμικής της, γεγονός που προκάλεσε προβληματισμό και ερωτήματα σχετικά με τη συνέχισή της. Παρά τις όποιες δεύτερες σκέψεις που προηγήθηκαν, ο ΣΚΑΪ αποφάσισε να ανανεώσει τη συμφωνία του με το «Στην υγειά μας» για την επόμενη σεζόν, ζητώντας, μάλιστα, από την εκπομπή να δώσει στο κανάλι του Φαλήρου «πρώτη προτεραιότητα» (first option, όπως λέγεται στα συμβόλαια) έναντι άλλων καναλιών. Σύμφωνα με πληροφορίες, οι συζητήσεις ανάμεσα στις δύο πλευρές βρίσκονται ήδη σε εξέλιξη, με στόχο να κλείσουν σύντομα. Το κανάλι ζητά η εκπομπή να εκσυγχρονιστεί με αλλαγές τόσο στο στήσιμο όσο και στην εικόνα της, που θα μετατραπεί από την προσεχή σεζόν σε high definition. Και από τις δύο πλευρές καταγράφεται θετική διάθεση για τη συνέχιση της συνεργασίας και, αν τα βρουν και στο οικονομικό, το «Στην υγειά μας» θα συνεχίσει για πέμπτη συνεχή χρονιά στη συχνότητα του ΣΚΑΪ.

Πηγή: Reallife

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Αντε επιτέλους το πήραν χαμπάρι εκεί στο skai ότι πρέπει η εκπομπή του Παπαδόπουλου να περάσει σε HD,είναι η μοναδική εκπομπή σε κανάλι που παίζει ακόμη σε SD

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Από τη στιγμή που το Στην Υγειά Μας είναι εξωτερική παραγωγή, πιο πολύ θέμα είναι της εταιρίας παραγωγής παρά του ΣΚΑΪ το αν θα παράγεται σε SD ή HD


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)