Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 14:19
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  (Αναγνώστηκε 1031688 φορές)

0 μέλη και 44 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
μην χαιρεστε, νοβα και οτε θα παει. αν ειναι μαγκες ας βγουνε free στην 10730Η του hellas sat
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος speed-jim

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2006
  • Τόπος: Αγρίνιο-Αθήνα
  • Μηνύματα: 497
Αν είναι μάγκες να διεκδικησουν πανελλαδική θεματική αδεια
cosmote tv-eon-netflix-primevideo-Disney+

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 210
 :wall παλι ο ανάμνηση κλειστός.τα νεύρα μου. :thunder η πελλοπονησος σέρνεται γενικά.το μεσημέρι η δαρδιτσα είχε κρεμάσει τα περιφερειακά τής Πελοποννήσου επανήλθαν αργά το βράδυ.στους 103.4 παίζει ένας άλλος σταθμό ς. Ελληνικά αλλά τού στυλ πόπ κλπ που δεν τα ακούω με τπτ.ξερει κανείς από πού εκπέμπει?

Αποσυνδεδεμένος radiobuzzer

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2006
  • Τόπος: παντού
  • Μηνύματα: 1798
    • http://www.radiofono.gr
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Υπαρχουν μικροθεματακια στην συχνοτητα και το web λογω πωλησης .Συμφωνα με το e-tetradio εχει ηδη ξεκινησει η μετακομιση του Legend 88.6 στις εγκαταστασεις της  Frontstage. Aυτο που παρατηρω αυτη την στιγμη το webradio  παιζει αλλη playlist απο τους 88.6 ανα τακτα χρονικα διαστηματα για ελαχιστα δευτερολεπτα ακουγεται παρασιτο στην  συχνοτητα. Προφανως ρυθμιζεται το link  απο τις νεες εγκαταστασεις. Λογικα θα παμε και σε αλλαγη προφιλ.
Δεν βλέπω να συζητιέται τι γίνεται στη συχνότητα 88,6 που όπως γράφτηκε πλέον ανήκει στην Frontstage. Δυστυχώς δεν είμαι στην Αθήνα και δεν μπορώ να ελέγξω. Η ιστοσελίδα καθώς και το live stream του Legend μας άφησαν χρόνους. Αναζητώντας στο Google Athens 88,6 με πέταξε στον Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε, ένα διαδικτυακό ραδιόφωνο του Νίκου Τσιάρα (πρώην Music 89,2) το οποίο νομίζω έχει απλή συνωνυμία με ένα από τα πρώην 11 ονόματα τη συχνότητας.

Πάντως η Frontstage έχει φτιάξει ένα σωρό διαδικτυακά ραδιόφωνα, δεν θα της ήταν τίποτα να βγάλει ένα από αυτά στην νέα συχνότητα. Το Kidsradio δεν ξέρω, το άκουσα σήμερα, δεν μου είπε και πολλά σαν παιδικό ραδιόφωνο, καμία ζωντανή εκπομπή, πολλές λίστες, πολλά ξένα τραγούδια.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 210
Καλησπέρα ξέρει κανείς ένας τύπος που παίζει πάνω στον ανάμνηση τι ρόλο βαράει? βάζει λαϊκά και παίζει διαφήμιση με μαγαζί από χαλιά στο πειραιά.ελεος! τόσες συχνότητες έχει εκεί πάνω σέ ήδη καπαρομενη συχνότητα βρήκε να παίξει?το ΕΣΡ δεν βρίσκεται να τον μαζέψουν.στο κάτω κάτω ο ανάμνηση είναι νόμιμος σπίτι 1990  :thunder :thunder :thunder αντε να βγει βάρδια χωρίς αυτά πού ακούω.ειχαμε έναν Ντέρτι 98.6και πλέον έχει γίνει φλορικος καί παίζει κουλτουριαρηκα Θηβαίους Μποφίλιου κλπ....

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
o αναμνηση ειναι σταθμος της κορινθιας, αν εκει που θελει να ακουγεται δεν τον ενοχλουν οι πειρατες δεν προκειται να κανει κατι. για τη περιοχη του εχει στησει ενα καλο δικτυο

υπαρχει και το ιντερνετ για να τον ακουσεις καθαρα και χωρις παρεμβολες
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Πες τα φιλε μου εχει γεμισει η Αθήνα απ ραδιόφωνα με εντεχνουρα και ποπαδικα,δεν υπάρχει κάποιος να ξαναβγακει εναν λαϊκό σταθμό που να παιζει πραγματικά μονο λαϊκά σε ολόκληρη Αθήνα να ναι κανονικά νόμιμος  επίσημος όχι πειρατής

Συγχώνευση: Τρι 20 Οκτ 2020, 07:58
Ολόκληρη Αθήνα και μετά απ το κλείσιμο του ντερτι του Όασις κανείς δεν κοίταξε να βγάλει εναν νομιμο λαϊκό σταθμό τους εχει φαει εκεί στην Αθήνα ο πολιτισμός και η κουλτούρα.Ευτυχώς που μένω Πάτρα και εχουμε και Derti  και σκύλο,και άλλους σταθμούς με ελληνικό mainstream αλλά βαζουν και κανα λαϊκό

Συνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 209
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Καλησπέρα ξέρει κανείς ένας τύπος που παίζει πάνω στον ανάμνηση τι ρόλο βαράει? βάζει λαϊκά και παίζει διαφήμιση με μαγαζί από χαλιά στο πειραιά.ελεος! τόσες συχνότητες έχει εκεί πάνω σέ ήδη καπαρομενη συχνότητα βρήκε να παίξει?το ΕΣΡ δεν βρίσκεται να τον μαζέψουν.στο κάτω κάτω ο ανάμνηση είναι νόμιμος σπίτι 1990  :thunder :thunder :thunder αντε να βγει βάρδια χωρίς αυτά πού ακούω.ειχαμε έναν Ντέρτι 98.6και πλέον έχει γίνει φλορικος καί παίζει κουλτουριαρηκα Θηβαίους Μποφίλιου κλπ....
Ο καθένας ακούγεται στην περιοχή του φιλάκια πολλά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Καλύτερα θα τανε για την Αθήνα ο σταθμός που να ακουγοτανε απ την Κορινθο για λαϊκά να ταν ο pena 103.1 που παιζει πολύ πιο καλυτερα λαϊκά σε σχέση με τον αναμνηση,αλλά δεν μπορεί γιατί ειναι ο ρημαδης ο blackman στους 103.1 απ τον Υμηττό μακάρι να μπορούσε να αλλαζε συχνότητα ο blackman ωστε να ακούγονταν ο πενα όσο φτανει το σήμα και στην Αθήνα

Συνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4552
Δεν μπορώ να διαβάζω άλλο ασυναρτησίες και αρλουμπες, να κλείσουμε και όλους τους σταθμούς που είναι 103.1 σε όλη την Ελλάδα μπας και ακουστεί ο Πένα!
Φτάνει με το off topic Τέλος εδώ

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 209
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Καλύτερα θα τανε για την Αθήνα ο σταθμός που να ακουγοτανε απ την Κορινθο για λαϊκά να ταν ο pena 103.1 που παιζει πολύ πιο καλυτερα λαϊκά σε σχέση με τον αναμνηση,αλλά δεν μπορεί γιατί ειναι ο ρημαδης ο blackman στους 103.1 απ τον Υμηττό μακάρι να μπορούσε να αλλαζε συχνότητα ο blackman ωστε να ακούγονταν ο πενα όσο φτανει το σήμα και στην Αθήνα
Γιαννάκη όλο m@l@k!es λες για πρόσεξε τι λες 30 χρόνια στο ραδιόφωνο


Sent from my iPhone using Tapatalk


Συγχώνευση: Πεμ 22 Οκτ 2020, 19:03
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δεν μπορώ να διαβάζω άλλο ασυναρτησίες και αρλουμπες, να κλείσουμε και όλους τους σταθμούς που είναι 103.1 σε όλη την Ελλάδα μπας και ακουστεί ο Πένα!
Φτάνει με το off topic Τέλος εδώ

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γεια σου Θάνο τι να μας πει τώρα το γατάκι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 209
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Γεια σου Θάνο τι να μας πει τώρα το γατάκι


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Γεια σου Θάνο τι να μας πει τώρα το γατάκι


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Μην αρχίσουμε τώρα τα επίθετα εδω μέσα,μια κουβέντα είπαμε

Συνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 209
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Μην αρχίσουμε τώρα τα επίθετα εδω μέσα,μια κουβέντα είπαμε
Δε λέγονται αυτά φίλε και μην ξεχνάς πως αυτό το σταθμό το παζαρεύω να τον αγοράσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
ξυπνα γιαννακηηηηηη για το 103.3 λεει

εχει8 και στη κορινθο εχει και τη πατρα ο μαριος
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Μακάρι να τον παρει τον 103.3 ο Μάριος και να τον κάνει λαϊκό σταθμό,εννοείται οτι θέλει να τον κάνει εγώ απλώς προτείνω,μιας και η Αθήνα δεν εχει κανεναν νομιμο σταθμό που να παιζει λαϊκό ρεπερτόριο οπως ητανε Ντέρτι κλπ

Αποσυνδεδεμένος robi1994

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2012
  • Τόπος: Θεσσαλονικη
  • Μηνύματα: 1580
Γιάννη γιατί χολοσκάς που η Αθήνα δεν έχει λαικό σταθμό?Εσύ έχεις Derti και Σκύλο!

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 210
Ίντερνετ δεν έχω εδώ που φυλάω φίλε.οποτε δεν παίζει να χαλάω όλα τα γιγαμπαιτ του κινητού γιατί δεν έχω να χρυσωνω τον ΟΤΕ.και αυτό με τον τύπο που μπαίνει στον ανάμνηση είναι απαράδεκτο όπως και αυτός που έμπαινε παλιά πάνω στην ερτοπεν υπάρχουν και άλλες συχνότητες για να κάνει ο καθένας το χόμπι του.και επιτέλους πια κάτω η χούντα των θολοκουλτουραιων και των ξενόφερτων πόπ ζητώ το έθνος ζητώ η λαϊκή μουσική και σε όποιον αρέσει.τα ξεπούλησαν όλα στους ξένους επενδυτές για έναν αιώνα εεε όχι την παράδοση καί την μουσική μας

Αποσυνδεδεμένος Valuable Inform

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2018
  • Τόπος: Ελλάδα
  • Μηνύματα: 1166
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Αν έχει κοτσια και λεφτά η Δασκαλοπούλου θα ήθελα να ακούσω στην 88,6 το kids loveradio, το νέο της διαδυκτιακο ραδιόφωνο .
Bill, τελικά τα έχει και τα δύο η Δασκαλοπούλου. Ο Kids Radio έρχεται στους 88,6 από τις 31 Οκτωβρίου.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος aorguru

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2014
  • Μηνύματα: 259
Συνομιλία ράδιο ερασιτεχνών αυτή τη στιγμή σε πολλές συχνότητες 91.8, 96, 100.1, 101.1, 106.8...οσο για το Kids Radio της Frontstage βγαίνει μεν από 31/10 στους 88.6 αλλά όχι για μόνιμα. Για σύντομο χρονικό διάστημα.

Αποσυνδεδεμένος VASILIAS

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2020
  • Μηνύματα: 105
Kαλημέρα στην πολύ ενδιαφέρουσα και συναρπαστική ομάδα. Είμαι νέο μέλος αλλά πολλά χρόνια ραδιοακροατής και λάτρης του ραδιοφωνικού φάσματος.
Θα αναφερθώ στον Μάριο τον Μπλάκμαν - σαν ραδιοακροατής και μόνο - γιατί είναι ο άνθρωπος που με έκανε να αγαπήσω το ραδιόφωνο και θα εξηγήσω παρακάτω πως.Μάριε, καλημέρα. Σου μιλάω στον ενικό σαν φίλος και μόνο και γιατί με αυτόν τον τρόπο νιώθω πιο οικεία και έτσι δείχνω τον χαρακτήρα μου πιο καθαρά.
Σε γνωρίζω από τα παιδικά μου χρόνια και σε θυμάμαι πολυ καθαρά όταν έκανες εκπομπές ζωντανές που οι ακροατές τηλεφωνούσαν και έκαναν μόνο αφιερώσεις. Τότε που είχα ένα ραδιόφωνο sharp με βελόνα - ήταν του πατέρα μου που δεν ζει πια - και το συντόνιζα στους 108.2 όπου εκεί σε άκουγα, βραδινές ώρες, από τις 21.00 και μετά. Ήταν το 1988 αν θυμάμαι.
Μιας και προσπαθείς να αγοράσεις δεύτερη συχνότητα θέλω να σε παρακαλέσω - κι αν είναι δυνατόν - σε αυτόν τον νέο σταθμό να κάνεις τέτοιες εκπομπές, ζωντανές μόνο με αφιερώσεις, αυτό το παλιό ράδιο μπλάκμαν που αγαπήσα και με έκανε ραδιοακροατή, που μου δίδαξε πως το ραδιόφωνο να μου είναι οικείο. Αυτή τη ζεστασιά που ένιωθα όταν άκουγα τον κόσμο ζωντανά, με τις αφιερώσεις του.Επίσης, σε θερμοπαρακαλώ να έχεις τον ήχο σου πάντα σε εκο :D :D .Κόιταξε το, κανόνισε κάπως τα έξοδα, γιατί σίγουρα δεν μπορείς να το κάνεις ''για την ψυχή της μαμάς'' που λέμε στην καθομιλουμένη και κάνε έναν τέτοιο σταθμό, retro, που θα μας θυμίζει αυτές τις εποχές, είμαι σίγουρος πως θα πετύχει και εσύ πως μπορείς να το κάνεις και να το πετύχεις.Να είσαι καλά... Και θα το γράψω.. ΚΥΡΙΕΕΕΕΣ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥ.
Ένας ραδιοακροατής με αναμνήσεις απο τον Μάριο τον Μπλάκμαν.

Συνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 209
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Kαλημέρα στην πολύ ενδιαφέρουσα και συναρπαστική ομάδα. Είμαι νέο μέλος αλλά πολλά χρόνια ραδιοακροατής και λάτρης του ραδιοφωνικού φάσματος.
Θα αναφερθώ στον Μάριο τον Μπλάκμαν - σαν ραδιοακροατής και μόνο - γιατί είναι ο άνθρωπος που με έκανε να αγαπήσω το ραδιόφωνο και θα εξηγήσω παρακάτω πως.Μάριε, καλημέρα. Σου μιλάω στον ενικό σαν φίλος και μόνο και γιατί με αυτόν τον τρόπο νιώθω πιο οικεία και έτσι δείχνω τον χαρακτήρα μου πιο καθαρά.
Σε γνωρίζω από τα παιδικά μου χρόνια και σε θυμάμαι πολυ καθαρά όταν έκανες εκπομπές ζωντανές που οι ακροατές τηλεφωνούσαν και έκαναν μόνο αφιερώσεις. Τότε που είχα ένα ραδιόφωνο sharp με βελόνα - ήταν του πατέρα μου που δεν ζει πια - και το συντόνιζα στους 108.2 όπου εκεί σε άκουγα, βραδινές ώρες, από τις 21.00 και μετά. Ήταν το 1988 αν θυμάμαι.
Μιας και προσπαθείς να αγοράσεις δεύτερη συχνότητα θέλω να σε παρακαλέσω - κι αν είναι δυνατόν - σε αυτόν τον νέο σταθμό να κάνεις τέτοιες εκπομπές, ζωντανές μόνο με αφιερώσεις, αυτό το παλιό ράδιο μπλάκμαν που αγαπήσα και με έκανε ραδιοακροατή, που μου δίδαξε πως το ραδιόφωνο να μου είναι οικείο. Αυτή τη ζεστασιά που ένιωθα όταν άκουγα τον κόσμο ζωντανά, με τις αφιερώσεις του.Επίσης, σε θερμοπαρακαλώ να έχεις τον ήχο σου πάντα σε εκο :D :D .Κόιταξε το, κανόνισε κάπως τα έξοδα, γιατί σίγουρα δεν μπορείς να το κάνεις ''για την ψυχή της μαμάς'' που λέμε στην καθομιλουμένη και κάνε έναν τέτοιο σταθμό, retro, που θα μας θυμίζει αυτές τις εποχές, είμαι σίγουρος πως θα πετύχει και εσύ πως μπορείς να το κάνεις και να το πετύχεις.Να είσαι καλά... Και θα το γράψω.. ΚΥΡΙΕΕΕΕΣ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥ.
Ένας ραδιοακροατής με αναμνήσεις απο τον Μάριο τον Μπλάκμαν.
Σ ευχαριστωωω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 210
Πάντως συγχαρητήρια στον Μπλάκ μαν για την υπέροχη παραδοσιακή μουσική κλαρίνα κλπ όπου τιμά την παράδοση μας.ειναι ίσως ο μοναδικός στην Αττική με αυτού του είδους την μουσική.ενας σταθμός με λαϊκά πρέπει πάση θυσία να ανοίξει στο λεκανοπέδιο.ειναι βέβαια ο ,99.5αλλα δεν ακούγεται σε όλη την Αττική

Συνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 209
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Πάντως συγχαρητήρια στον Μπλάκ μαν για την υπέροχη παραδοσιακή μουσική κλαρίνα κλπ όπου τιμά την παράδοση μας.ειναι ίσως ο μοναδικός στην Αττική με αυτού του είδους την μουσική.ενας σταθμός με λαϊκά πρέπει πάση θυσία να ανοίξει στο λεκανοπέδιο.ειναι βέβαια ο ,99.5αλλα δεν ακούγεται σε όλη την Αττική
Ευχαριστώ πάρα πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος aorguru

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2014
  • Μηνύματα: 259
Αγαπητε "mezesflokos", δημοτικα ακουγονται και τον 99,8 στην Αττικη.

Συνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 209
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Αγαπητε "mezesflokos", δημοτικα ακουγονται και τον 99,8 στην Αττικη.
Δεν έχουνε καμία σχέση με μένα εκεί παίζουν αλλά δημοτικα ενώ εγώ ταφτιάχνω μόνος μου Δική μου παραγωγή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5688
 
το πρόβλημα στον ηχο του μελωδία 99,2 από τον πομπό της αιγινας επιδεινώθηκε . Κάνει συχνα κολλήματα .

Τωρα παίζουν
87,7 χωρίς rds
88  χωρίς rds
88,6  χωρίς rds
88,9  με rds
89,2  με rds
89,5 με rds
89,8  με rds
90,1  με rds
90,4 με  rds
91,2 με  rds
92,3 με  rds
94,6 με  rds
94,9 με  rds
96,3 με  rds
96,6  χωρίς rds
97,2  με rds
97,5  χωρίς rds
97,8 με  rds
98,6 με rds
98,9  με rds
99,2  χωρίς rds
100,3 με  rds
101,3 με  rds
102,2 με rds
104 νομίζω πως έμεινε κάτι ανοιχτό που σκορπάει από 103,5 ως 104,5
104,3 με   rds
104,6 με rds
105,5  χωρίς rds
106,2 με rds

Το 95,8 από Σοφικο Κορινθίας έχει πάνω από ένα μήνα που είναι κλειστό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Steve86

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2014
  • Μηνύματα: 70
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δεν έχουνε καμία σχέση με μένα εκεί παίζουν αλλά δημοτικα ενώ εγώ ταφτιάχνω μόνος μου Δική μου παραγωγή


Sent from my iPhone using Tapatalk
Blackman ποιούς σταθμούς έχεις δικούς σου στην επαρχεία εκτός από τον κανονικό;

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29713
τωρα που το θυμηθηκα ο μελωδια παιζει σποτ οτι στο 88.6 παιζει το kids fm του ιδιου ομιλου frontstage αν το λεω σωστα και θα ειναι σαν προμο του ραδιοφωνου αυτου μεχρι τελος του ετους
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


 


* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (19:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:44)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:40)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:18)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: GreekTVSeries Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (18:07)