Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ
  • Παρ 26 Απρ 2024, 16:03
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  (Αναγνώστηκε 1065400 φορές)

0 μέλη και 52 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fasma

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Τόπος: Αθήνα (Νέος Κόσμος)
  • Μηνύματα: 1158
Καλημερα παιδια!!
Πριν λιγη ωρα βρεθηκα στην περιοχη του Ελληνικου και εχω να πω πως οντως ο Χριστιανισμος στους 99,7 εχει σιγουρα αναμεταδοτη καπου αλλου εκτος των Δολιανων. Αυτο το συμπερανα αφενος διοτι ακουγοταν δυνατοτερα σε σχεση με το παρελθον, αφετερου σε καποια σημεια απο κατω εβγαζα παλι τον Χριστιανισμο ... με καθυστερηση ηχου!!!
Οποτε το αδυναμο σημα με την καθυστερηση ειναι λογικα απο Δολιανα και το νεο πιο δυνατο σημα απο αλλου. Δεν ξερω απο που, αλλα υποθετω απο Διδυμα μιας και αν ηταν απο Δαρδιτσα θα καμπανιζε.
Γενικα στα νοτια απο τους 99 εως τους 100 εχουμε Μελωδια απο Αιγινα 99,2 , ΕΡΑ απο Διδυμα 99,4 , Χριστιανισμο 99,7 και ΕΡΑ απο Γερανεια 99,9. Σε αντιθεση με το κεντρο της Αθηνας οπου εχουμε 99,2 , 99,5 , 99,8 μονο απο Υμηττο.
Στους 106,8 ακουσα τον Blackman, βγαινει μεν και η ΕΡΑ εκει απο Παρνηθα στους 106,7 , υπερισχυει  σε πιο πολλα σημεια ο Blackman θα ελεγα...
Στους 105,7 ακουσα ΕΡΑ Κοσμος. Απο που βγαινει αυτο, Δολιανα ή καπου αλλου;
Ο 103,4 εβγαινε κανονικα σημερα, επανηλθε προφανως.
Τωρα οσον αφορα τους 103,4 , 107,4 , 107,6 , 108 , πιστευω οτι βγαινουν απο καπου δυτικα. Δεν ξερω απο που ακριβως, Πυροβολεια Αιγαλεω παντως δεν ειναι σιγουρα μιας κι εκει εχω ανεβει προσφατα και δεν υπαρχει πλεον κεραια ουτε για δειγμα. Αλλα κατι μου λεει πως ειναι απο εντελως δυτικα και οχι απο πιο βορεια ή πιο κεντρικα.

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5700
Το 99,7 μου κάνει για δίδυμο γιατί στο κέντρο στα σημεία που βγαίνει καμπανα το 99,4 βγαίνει και το 99,7 . Προφανώς βάλανε πομπό για να καλύψουν την περιοχή του Άστρους και του Λεωνιδίου
Το 105,7 βγαίνει από τα δολιανα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
μυστηριο αυτο με το 106.8 του μαριου τρεχα γυρευε απο που μπορει να παιζει. εδω που ειμαι εγω (γαλατσι) δεν τον λαμβανω καθολου παρα μονο την ερτ οπεν στους 106.7. επισης το 107.8 πιανει καμπανα κ με RDS εδω κ ισως εχει παει υμηττο.

103.4 οντως ανοιξε παλι το κοιταξα χθες.

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5700
Στο κέντρο της Αθήνας βγάζω ερασιτέχνη στο 95,9 με rds με όνομα SA FM και πολύ καλό ήχο που κάνει αναμετάδοση ρωσικό ραδιόφωνο . Αλλά έχει pi 1000 οπότε ίσως να δημιουργείτε πρόβλημα με τον Athens voice σε ακροατές εν κινήσει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5700
Για πάνω από 24 ώρες τουλάχιστον το RDS του mad radio 106,2 είναι κολλημένο στη λέξη JONY -


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
Εκτός λειτουργίας τώρα ο Δίας 107.6. επίσης εδώ κ καιρό κλειστό το ράδιο 96.

Συγχώνευση: Πεμ  1 Απρ 2021, 23:21
Φέρον ο 107.8.

Συγχώνευση: Παρ  2 Απρ 2021, 14:23
Τώρα παίζει κανονικά ο 107.8.

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
διας 107.6 τωρα παιζει κανονικα. συνεχιζει κλειστος ο 96.

Αποσυνδεδεμένος Steve86

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2014
  • Μηνύματα: 70
Ο Δίας παίζει με καλύτερο σήμα στα ανατολικά προάστια. Άλλαξε κέντρο εκπομπής;

Αποσυνδεδεμένος aorguru

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2014
  • Μηνύματα: 260
Κέντρο Αθήνας, σταθμός στους 95,9 αυτή τη στιγμή με ξένη μουσική και την επωνυμία" Star Radio".

Συνδεδεμένος bill82

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
  • Μηνύματα: 5700
Έχει μέρες που βγαίνει αυτός . Παίζει από ταράτσα της περιοχής εξαρχείων .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος aorguru

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2014
  • Μηνύματα: 260
Ειναι σιγουρο αυτο? γιατι κι εγω ληψη στα Εξαρχεια κανω,ειναι δυνατον ν ακουγεται τοσο χαλια?

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
Κ ξανά εκτός λειτουργίας ο Δίας 107.6.

Συγχώνευση: Παρ 16 Απρ 2021, 23:41
Επανήλθε

Αποσυνδεδεμένος aorguru

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2014
  • Μηνύματα: 260
Άγνωστος παίζει μόνο Ella Fitzgerald τώρα στους 95.8. Δίπλα στους 96 έχει επανέλθει ο Ράδιο 96.

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 213
Ωραία Ελευθερία λόγου έχετε στο forum σας μόλις κάποιος υπονοήσει κάτι κατά του πειρατή κυρίου marios blackman κατευθείαν τον μπλοκάρουμε και του κατεβάζουμε το σχολείο ε? Και ξανά σβήστο κύριε διαχειριστή το σχολείο μου. Αλλά βέβαια όταν υπάρχουν γραμμές με 090 και χρέωση στο Θεό και η κυβέρνηση και όλοι κάνουμε τα στραβά μάτια μόνο που ανάμνηση είναι νόμιμος σταθμός θα πρέπει να γνωρίζουν κάποιοι άλλοι είναι οι πειρατές.....

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29850
ρε φιλε εσυ δεν εγραψες σβηστο καλυτερα αυτο που εγραψα? ρε μην κουμπωνετε οτι να ναι και μετα δεν ξερετε τι λετε
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος Chris_S

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Τόπος: ΑΤΤΙΚΗ
  • Μηνύματα: 1420
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
όλοι κάνουμε τα στραβά μάτια μόνο που ανάμνηση είναι νόμιμος σταθμός θα πρέπει να γνωρίζουν κάποιοι άλλοι είναι οι πειρατές.....

Ανάμνηση --> σταθμός νομού Κορινθίας , όχι Αττικής
AM/SW: Sangean ATS-909X || 30m sloper, MLA-30+.
FM:  Sony ST SE-700 || Yagi 4 στoιχείων.
Αναλυτές:  Motorola R2001D,  Pira CZ P75.
SDR: SDRPlay DX || RouterOS net.

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29850
Αυτο ακριβως χρηστο

αμα θες να ακους αναμνηση νατος στο ιντερνετ με πολυ ωραιο ηχο

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 213
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά οι ραδιοφωνικοί σταθμοί της Αττικής πρέπει να ακούγονται μέχρι την Κρήτη μέχρι τη Χίο τη Μυτιλήνη αλλά η Κορινθία η Αργολίδα η Θήβα να μην μπαίνει στην Αττική δύο μέτρα και δύο σταθμά δηλαδή ε κατά τα άλλα κάποιοι που θέλουν να κόψουν την Ελλάδα στα δύο για το ποδόσφαιρο και για οτιδήποτε αυτοί φταίνε πλήρης αθηνοκεντρικό κράτος σε όλα τουλάχιστον αφού ο blackman έχει δύο σταθμούς Ε ας βάλει στη 1:00 εκτός από κλαρίνα και καψούρικα του 70 80 τι να κάνουμε δεν έχουμε gigabyte για να βγούμε το βράδυ στη βάρδια ακριβώς

Συγχώνευση: Τρι 20 Απρ 2021, 00:15
Μάλλον επειδή ο ανάμνηση δεν έχει γραμμές 090 για αυτό τον χτυπάνε λέω εγώ τώρα ένας σταθμός ήταν ο ντέρτι που έχασε αυτά που τα καψούρικα που ακούμε έκλεισε έγινε φλώρε τον πήρε ο Χατζηνικολάου Αλαφούζος δεν ξέρω ποιος από τους δύο τον έχει πάρει και τώρα πρέπει να ακούμε να μην πω καμιά κουβέντα :thunder

Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1844
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Θυμήθηκα τον Αύγουστο 1994 που είχα κάνει ραδιοφωνική λήψη του ΣΚΑΙ 100.4 (100.4 MHz) (100.7 MHz) του Υμηττού (300 km) και της Αίγινας (280 km) στο μακρινό Ρέθυμνο της Κρήτης , όμως με μερικά χιόνια στον ήχο , αλλά ακουγόταν άνετα !  Οι πομποί πόση ισχύ KW να είχαν εκείνη την εποχή ;
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 29850
κοιτα το ποσο μακρια φτανει ενας σταθμος δεν εχει να κανει με ισχυ μονο αλλα το κεραιοσυστημα και η συχνοτητα. αν ο αναμνηση δεν ενοχλειται απο τα 103.4 στην κορινθια δεν θα κατσει να ασχοληθει γιατι δεν τονβ πιανεις εσυ στην αττικη.

οι σταθμοι που ακουγονται μακρια οπως επιασε ο φιλος τον σκαι 300χλμ μακρια εχει να κανει και νε την τροποσφαιρικη διαδοση. μου εχουν στειλει μηνυμα απο λιβυη οτι εχουν πιασει αμβτρακια φμ και αρτ φμ στη λιβυη και οι δυο σταθμοι παιζουν πανω κατω με600 βατ ισχυ
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος Chris_S

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Τόπος: ΑΤΤΙΚΗ
  • Μηνύματα: 1420
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Θυμήθηκα τον Αύγουστο 1994 που είχα κάνει ραδιοφωνική λήψη του ΣΚΑΙ 100.4 (100.4 MHz) (100.7 MHz) του Υμηττού (300 km) και της Αίγινας (280 km) στο μακρινό Ρέθυμνο της Κρήτης , όμως με μερικά χιόνια στον ήχο , αλλά ακουγόταν άνετα !  Οι πομποί πόση ισχύ KW να είχαν εκείνη την εποχή ;

Εκείνη την εποχή, o ΣΚΑΙ 100.4 απο Υμηττό ως και 30ΚW, αλλά λίγα χρόνια πιό πριν μεταφερθεί από την Πάρνηθα, ως και ~60ΚW+.. (2 πομποί combined Χ 30 ΚW).
Πέρα απ'αυτα όμως τα "ιστορικά", ισχύουν αυτά που έγραψε ο Νεκτάριος (περί διάδοσης)


Συγχώνευση: Τρι 20 Απρ 2021, 00:58
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Μάλλον επειδή ο ανάμνηση δεν έχει γραμμές 090 για αυτό τον χτυπάνε λέω εγώ τώρα ένας σταθμός ήταν ο ντέρτι που έχασε αυτά που τα καψούρικα που ακούμε έκλεισε έγινε φλώρε τον πήρε ο Χατζηνικολάου Αλαφούζος δεν ξέρω ποιος από τους δύο τον έχει πάρει και τώρα πρέπει να ακούμε να μην πω καμιά κουβέντα

@mezesflokos Μήπως κρίνεις λίγο εξ'ιδίων τα αλλότρια;  Aυτά που γράφεις (και σε προηγούμενες κοινοποιήσεις) είναι καθαρά προσωπικές σου προτιμήσεις και απόψεις.  Κατά κανόνα, ο κάθε σταθμός αποσκοπεί στο να εξυπηρετεί επαρκώς τον νομό στον οποίο ανήκει, και να μην λαμβάνεται σε όμορους νομούς. Η δε επιλογή του μουσικού ρεπερτορίου του, δεν περιστρέφεται γύρω από τα προσωπικά γούστα του καθενός μας.. Γούστα υπάρχουν πολλλά, το ίδιο και επιλογές
AM/SW: Sangean ATS-909X || 30m sloper, MLA-30+.
FM:  Sony ST SE-700 || Yagi 4 στoιχείων.
Αναλυτές:  Motorola R2001D,  Pira CZ P75.
SDR: SDRPlay DX || RouterOS net.

Αποσυνδεδεμένος ANDREASSAT

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2016
  • Τόπος: Καλλιθέα , Αθήνα , ΕΛΛΑΔΑ
  • Μηνύματα: 1844
  • TECHNISAT RDR FMDAB,FELIX FXV1046"10,INNOVATOR D12
Έπαθα σοκ τις προηγούμενες μέρες διαβάζοντας στο fmscan οι ιταλικοί ραδιοφωνικοί σταθμοι στη νότια Καλαμβρία και στην Σικελία με πόσα λίγα KW εκπέμπουν !

Τον Σεπτέμβριο 2020 στην Καλλιθέα είχα ακούσει τον ραδιοφωνικό σταθμό INFO RADIO 95.8 MHz της Κορίνθου με οριακή λήψη (που αναμεταδίδει καθημερινά έως τις 15:00 τον ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΑ FM ) .
HIRSCHMANNCSR1500B,UNIDENSQ400E,NOKIA9800S/9600S/9200S,ECHOSTAR-AD3600IP,SKYSTAR2PCI/USB,MANHATTANPLAZAST300,QUALITV1080IR,VANTAGEX221TSCI/HD8000S,TECHNOMATE5400SUPER,AZBOXPREMIUMHD,GOLDENINTERSTARHYPRO,CLARKETECHHD265/4100+,OCTAGONSX88/+/SX8HD/SF8008COMBO/SF2028HDOPTIMA3D 85,100,120CM.KU85.2E-45.0W

Αποσυνδεδεμένος johnpapad24

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2020
  • Μηνύματα: 2239
mezesflokos: τα 2 μετρα και 2 σταθμα προφανως δεν ειναι λογω των πειρατων αλλα των μεγαλων που ενδιαφερονται να καλυψουν με καθε κοστος ολο το λεκανοπεδιο...
130x100cm σιδερενιο no name αργολιδα...

Συνδεδεμένος Chris_S

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Τόπος: ΑΤΤΙΚΗ
  • Μηνύματα: 1420
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Πριν λιγη ωρα βρεθηκα στην περιοχη του Ελληνικου και εχω να πω πως οντως ο Χριστιανισμος στους 99,7 εχει σιγουρα αναμεταδοτη καπου αλλου εκτος των Δολιανων. Αυτο το συμπερανα αφενος διοτι ακουγοταν δυνατοτερα σε σχεση με το παρελθον, αφετερου σε καποια σημεια απο κατω εβγαζα παλι τον Χριστιανισμο ... με καθυστερηση ηχου!!!

Χμμ. Στη Γλυφάδα, κάποιες λιγοστές φορές, έχω "ακούσει" και τον Δίαυλο 1 από Μεγαλόπολη (όρος Τσεμπερού - 1380μ).  Αναμεταδίδει την "Ελευθέρα Αποστολική Εκκλησία Πεντηκοστής Τρίπολης"..
AM/SW: Sangean ATS-909X || 30m sloper, MLA-30+.
FM:  Sony ST SE-700 || Yagi 4 στoιχείων.
Αναλυτές:  Motorola R2001D,  Pira CZ P75.
SDR: SDRPlay DX || RouterOS net.

Συνδεδεμένος thanost

  • Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2011
  • Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
  • Μηνύματα: 4566
Για τον ίδιο σταθμό μιλάτε

Στάλθηκε από το SM-A705FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
φερον το ραδιο 96.

εκτος λειτουργιας το 103.2 φιρμα fm.

Συγχώνευση: Πεμ 22 Απρ 2021, 12:24
αδιαμορφωτο ο 88.3, επεστρεψαν οι 96 κ 103.2.

Αποσυνδεδεμένος mezesflokos

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: amarousion
  • Μηνύματα: 213
Επιτέλους κανένας φούρνος θα γκρέμισε ο blackman στους 103,2 παίζει Κώστα καφάση επιτέλους γιατί με τα κλαρίνα είχαμε πήξει συγνώμη εθνιστης είμαι αλλά τα κλαρίνα ρε παιδιά δεν μπορεί να τα ακούσω είμαι ο τύπος που ακούω 70 80 και 90 είναι οι πυλώνες και στυλοβάτες της λαϊκής ελληνικής μουσικής αυτές οι τρεις δεκαετίες συγνώμη αλλά κλαρίνα δεν παίζει αν και από ότι κατάλαβα στους 103,5 στον ανάμνηση δεν παίζει παρεμβολή από τον blackman γιατί χθες ακούγονταν εδώ στην Εκάλη που είμαι και οι δύο σταθμοί μάλλον παίζει κάποιος άλλος πειρατής πάνω στον 103.5 ποιος να είναι ένας θεός ξέρει πάντως ο ανάμνηση παίζει αυτά τα καψούρικα που μου αρέσουνε δυστυχώς κάποιος άλλος σταθμός θα έρθουν στην Αττική δεν παίζει είχαμε τον ντέρτι 98,6 και τον φλώρο έψαχνε πλέον που τον κάναν μουσικό ήταν ο μινόρε ο 104.3 πλέον παίζουν εκεί η πεντηκοστιανή εκκλησία δεν ξέρω πως λέγεται δυστυχώς το ραδιόφωνο εδώ που είμαι μόνο FM έχει ραδιόφωνο στο αμάξι με βραχέα και μεσαία έχω ψάξει δεν έχω βρει πουθενά

Συνδεδεμένος Chris_S

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2009
  • Τόπος: ΑΤΤΙΚΗ
  • Μηνύματα: 1420
@mezesflokos Αυτά είναι τεχνικές παρατηρήσεις, ή μανιφέστο προσωπικών μουσικών γούστων;     :think:
AM/SW: Sangean ATS-909X || 30m sloper, MLA-30+.
FM:  Sony ST SE-700 || Yagi 4 στoιχείων.
Αναλυτές:  Motorola R2001D,  Pira CZ P75.
SDR: SDRPlay DX || RouterOS net.

Αποσυνδεδεμένος pythvenn

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2010
  • Μηνύματα: 2437
88.3 τωρα παιζει κανονικα.

107.4 κλειστος.

Αποσυνδεδεμένος mariosblackman

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Μηνύματα: 210
    • BLACKMAN
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Επιτέλους κανένας φούρνος θα γκρέμισε ο blackman στους 103,2 παίζει Κώστα καφάση επιτέλους γιατί με τα κλαρίνα είχαμε πήξει συγνώμη εθνιστης είμαι αλλά τα κλαρίνα ρε παιδιά δεν μπορεί να τα ακούσω είμαι ο τύπος που ακούω 70 80 και 90 είναι οι πυλώνες και στυλοβάτες της λαϊκής ελληνικής μουσικής αυτές οι τρεις δεκαετίες συγνώμη αλλά κλαρίνα δεν παίζει αν και από ότι κατάλαβα στους 103,5 στον ανάμνηση δεν παίζει παρεμβολή από τον blackman γιατί χθες ακούγονταν εδώ στην Εκάλη που είμαι και οι δύο σταθμοί μάλλον παίζει κάποιος άλλος πειρατής πάνω στον 103.5 ποιος να είναι ένας θεός ξέρει πάντως ο ανάμνηση παίζει αυτά τα καψούρικα που μου αρέσουνε δυστυχώς κάποιος άλλος σταθμός θα έρθουν στην Αττική δεν παίζει είχαμε τον ντέρτι 98,6 και τον φλώρο έψαχνε πλέον που τον κάναν μουσικό ήταν ο μινόρε ο 104.3 πλέον παίζουν εκεί η πεντηκοστιανή εκκλησία δεν ξέρω πως λέγεται δυστυχώς το ραδιόφωνο εδώ που είμαι μόνο FM έχει ραδιόφωνο στο αμάξι με βραχέα και μεσαία έχω ψάξει δεν έχω βρει πουθενά
Να προσέχεις τις κουβέντες σου και τον Μπλάκμαν στους 103,4 δεν είναι ο Μπλάκμαν άλλος να είσαι προσεκτικός αυτά που λες ο Μπλάκμαν ιστορία δεν είναι πειρατής


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση: Σαβ 24 Απρ 2021, 13:53
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Εκείνη την εποχή, o ΣΚΑΙ 100.4 απο Υμηττό ως και 30ΚW, αλλά λίγα χρόνια πιό πριν μεταφερθεί από την Πάρνηθα, ως και ~60ΚW+.. (2 πομποί combined Χ 30 ΚW).
Πέρα απ'αυτα όμως τα "ιστορικά", ισχύουν αυτά που έγραψε ο Νεκτάριος (περί διάδοσης)


Συγχώνευση: Τρι 20 Απρ 2021, 00:58
@mezesflokos Μήπως κρίνεις λίγο εξ'ιδίων τα αλλότρια;  Aυτά που γράφεις (και σε προηγούμενες κοινοποιήσεις) είναι καθαρά προσωπικές σου προτιμήσεις και απόψεις.  Κατά κανόνα, ο κάθε σταθμός αποσκοπεί στο να εξυπηρετεί επαρκώς τον νομό στον οποίο ανήκει, και να μην λαμβάνεται σε όμορους νομούς. Η δε επιλογή του μουσικού ρεπερτορίου του, δεν περιστρέφεται γύρω από τα προσωπικά γούστα του καθενός μας.. Γούστα υπάρχουν πολλλά, το ίδιο και επιλογές
Ρε μην ασχολείσαι με μένανε ψάχτε να βρείτε τον Τον Τον πειρατή και άσε το Μάριο τον Μπλάκμαν δεν μπορείς να τον πιάνω στο στόμα σου εσύ λαμόγιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση: Σαβ 24 Απρ 2021, 13:53
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
κοιτα το ποσο μακρια φτανει ενας σταθμος δεν εχει να κανει με ισχυ μονο αλλα το κεραιοσυστημα και η συχνοτητα. αν ο αναμνηση δεν ενοχλειται απο τα 103.4 στην κορινθια δεν θα κατσει να ασχοληθει γιατι δεν τονβ πιανεις εσυ στην αττικη.

οι σταθμοι που ακουγονται μακρια οπως επιασε ο φιλος τον σκαι 300χλμ μακρια εχει να κανει και νε την τροποσφαιρικη διαδοση. μου εχουν στειλει μηνυμα απο λιβυη οτι εχουν πιασει αμβτρακια φμ και αρτ φμ στη λιβυη και οι δυο σταθμοι παιζουν πανω κατω με600 βατ ισχυ
 μην ασχολείσαι με αυτούς Είναι βαλτή


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση: Σαβ 24 Απρ 2021, 13:53
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
κοιτα το ποσο μακρια φτανει ενας σταθμος δεν εχει να κανει με ισχυ μονο αλλα το κεραιοσυστημα και η συχνοτητα. αν ο αναμνηση δεν ενοχλειται απο τα 103.4 στην κορινθια δεν θα κατσει να ασχοληθει γιατι δεν τονβ πιανεις εσυ στην αττικη.

οι σταθμοι που ακουγονται μακρια οπως επιασε ο φιλος τον σκαι 300χλμ μακρια εχει να κανει και νε την τροποσφαιρικη διαδοση. μου εχουν στειλει μηνυμα απο λιβυη οτι εχουν πιασει αμβτρακια φμ και αρτ φμ στη λιβυη και οι δυο σταθμοι παιζουν πανω κατω με600 βατ ισχυ
Καλά του λες


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση: Σαβ 24 Απρ 2021, 13:53
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά οι ραδιοφωνικοί σταθμοί της Αττικής πρέπει να ακούγονται μέχρι την Κρήτη μέχρι τη Χίο τη Μυτιλήνη αλλά η Κορινθία η Αργολίδα η Θήβα να μην μπαίνει στην Αττική δύο μέτρα και δύο σταθμά δηλαδή ε κατά τα άλλα κάποιοι που θέλουν να κόψουν την Ελλάδα στα δύο για το ποδόσφαιρο και για οτιδήποτε αυτοί φταίνε πλήρης αθηνοκεντρικό κράτος σε όλα τουλάχιστον αφού ο blackman έχει δύο σταθμούς Ε ας βάλει στη 1:00 εκτός από κλαρίνα και καψούρικα του 70 80 τι να κάνουμε δεν έχουμε gigabyte για να βγούμε το βράδυ στη βάρδια ακριβώς

Συγχώνευση: Τρι 20 Απρ 2021, 00:15
Μάλλον επειδή ο ανάμνηση δεν έχει γραμμές 090 για αυτό τον χτυπάνε λέω εγώ τώρα ένας σταθμός ήταν ο ντέρτι που έχασε αυτά που τα καψούρικα που ακούμε έκλεισε έγινε φλώρε τον πήρε ο Χατζηνικολάου Αλαφούζος δεν ξέρω ποιος από τους δύο τον έχει πάρει και τώρα πρέπει να ακούμε να μην πω καμιά κουβέντα :thunder
Θα του πω του πειρατή να σου βάλει σκυλάδικα δεν θα το ξεχάσω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συγχώνευση: Σαβ 24 Απρ 2021, 13:53
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Ωραία Ελευθερία λόγου έχετε στο forum σας μόλις κάποιος υπονοήσει κάτι κατά του πειρατή κυρίου marios blackman κατευθείαν τον μπλοκάρουμε και του κατεβάζουμε το σχολείο ε? Και ξανά σβήστο κύριε διαχειριστή το σχολείο μου. Αλλά βέβαια όταν υπάρχουν γραμμές με 090 και χρέωση στο Θεό και η κυβέρνηση και όλοι κάνουμε τα στραβά μάτια μόνο που ανάμνηση είναι νόμιμος σταθμός θα πρέπει να γνωρίζουν κάποιοι άλλοι είναι οι πειρατές.....
Δε σε υποχρέωσε κάνεις να πάρεις το 090 εμείς έτσι γουστάρουμε εσένα θα σε υποχρεώνουμε ούτε σε πιάνω από το λαιμό


Sent from my iPhone using Tapatalk


 


* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 26/04/2024 (15:52)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: palis Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 26/04/2024 (13:51)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 26/04/2024 (13:40)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 26/04/2024 (11:24)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 26/04/2024 (11:19)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 26/04/2024 (11:11)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΠΙΕΡΙΑΣ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/04/2024 (09:30)
* Απ: HellasSat 3 / 4 στις 39°E (λήψεις - αναφορές)  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη HellasSat (39° East) 26/04/2024 (08:05)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: Ilias_ Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (22:07)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (22:04)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: Ilias_ Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:59)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:49)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: ch10 Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:45)
* προτασεις συσκευων για αναπαραγωγη και εγγραφη  Μέλος: deepbluesky Φόρουμ: IPTV Γενικά 25/04/2024 (21:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (21:26)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (19:24)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (18:51)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (18:49)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 25/04/2024 (18:27)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΝΟΜΟ ΗΜΑΘΙΑΣ  Μέλος: thanost Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (14:53)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:50)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 25/04/2024 (11:41)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: NOVA 25/04/2024 (09:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (07:38)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:22)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 25/04/2024 (01:09)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 24/04/2024 (23:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΡΑΚΗ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΣΕΡΡΕΣ [ΠΖ 01]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 24/04/2024 (23:22)
* Απ: CB Radio   Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 24/04/2024 (23:12)