Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07] - page 50 - Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) - SATLEO FORUM
  • Ιανουάριος 19, 2021, 07:28:44 πμ
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  (Αναγνώστηκε 120133 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thodorisk

• Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2016
  • Τόπος: Βλαχολίβαδο Ολύμπου
Βοριοδυτικα του χωριου δολιχη ελασσονας στο κτημα μου εχω καθαρη οπτικη επαφη με τη βερδικουσια δηλαδη το βλεπω το χωριο.Οταν στοχευω με την κεραια μου εκει οι συχνοτητες που αναφερω παραπανω ως συχνοτητες βερδικουσια δηλαδη 24,30,32,49 γινονται 100% στην δυναμη και στην ποιοτητα σηματος.Οι συχνοτητες 22,35,38,52 ειναι και αυτες στο 100%.Αυτο μπορει να οφειλεται στο γεγονος οτι ερχονται απο δοβρουτσι.Υπαρχει μια πιθανοτητα να εχεις δικιο.Η συχνοτητα της ερτ ειχα διαβασει οτι ηταν η 45 πριν γινει αυτονομη στις αρχες του ετους και παει στην 22.Αυτο το διαπιστωσα γιατι εκανε παρεμβολη στη συχνοτητα 45 των hd της digea απο το δοβρουτσι με αποτελεσμα να εχω σπασιματα ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

Αποσυνδεδεμένος giorgosk

• Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2008
Ο αναμεταδότης των φηφιακών της ΕΡΤ στον Αετόλοφο  Αγιάς στη συχνότητα 33 σταμάτησε να εκπέμπει...τον τοποθέτησε ο Δήμος Αγιάς διότι αρκετά σπίτια δεν μπορούσαν να λάβουν σήμα ούτε από Πήλιο ούτε από Δοβρούτσι

Αποσυνδεδεμένος giorgosk

• Τακτικό Μέλος
  • **
Αποκαταστάθηκε ο αναμεταδότης..
Δείτε το παρακάτω link.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δικαιούμαστε δηλαδή π.χ από την Cosmote κουπόνι για αγορά δορυφορικού πιάτου . Το λέω αυτό γιατί το χωριό μου είναι ένα από τα 3 του δήμου Αγιάς που είναι στις λευκές περιοχές.

Γνωρίζετε κάτι παραπάνω ;;

Αποσυνδεδεμένος cocu

• Έμπειρο Μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Κατερίνη
Από κάλυψη πως είναι η Ερτ στο νησί της Σκοπέλου;Γνωρίζει κάποιος;

• Τακτικό Μέλος
  • **
Χθες πηγα με τη φορητη τηλεοραση στο παρκο κεραιων στη μελουνα.Τελικα ειχα κανει λαθος σε προηγουμενες αναρτησεις σχετικα με τις συχνοτητες της μελουνας.Ειχαν βαση τα λεγομενα του bill82.Με μπερδεψε το γεγονος οτι υπαρχει αναμεταδοτης στο λυκουδι ελασσονας με τις ιδιες συχνοτητες με τη μελουνα και τον οποιο θα παρουσιασω προσεχως.Τα αναλογικα απο μελουνα εχουν σταματησει.Οι συχνοτητες με τη βερδικουσα ενδεχεται να ειναι ιδιες η διαφορετικες.Θα το διαπιστωσω οταν παω για τσεκαρισμα στη βερδικουσα.Στη μελουνα οπως εχω γραψει παραπανω εκπεμπει ο δημος ελασσονας ενα μπουκετο στην 43 με τα καναλια 4ε και eurosport1(γερμανικη εκδοση) ως CH1 και CH2 αντιστοιχα.Δικτυο βγαζει standard.Λοιπον οι συχνοτητες της μελουνας ειναι:
24 ερτ
30 digea 1
32 digea 2
43 standard(4ε & eurosprt1 germany)
49 digea περιφεριακα
Απο αυτο το κεντρο εκπεμπουν τα 3 απο τα 4 ραδιοφωνα της ελασσονας.
Κιβωτος 89,8 fm
Party 97,1 fm
Μουσικο καναλι 107,3 fm
Το ραδιο Ελασσονα 88,4 fm εκπεμπει απο απεναντι στην κορυφη πυργος στα αντιχασια ορη πανω απο το χωριο βερδικουσα.Εδω στο λιβαδι ελασσονας ερχεται το μπουκετο της ερτ με μικρη ισχυ στις συχνοτητες 27 34 44 56.Μηπως ξερει καποιος να μου πει απο που ειναι?Φαινεται να ερχονται απο τον καμπο της θεσσαλιας.Η 27 μαλλον ειναι της Ελατης.

Συνδεδεμένος bill82

• Ερευνητές Επίγειων Λήψεων
  • SatLeo Legend
  • Τόπος: Αθήνα -> Κατερίνη
Αν έχεις καλή κεραια και ενισχυτή λογικό να σου έρχεται σημα από μακρια . Η ερτ έχει στο 34 από αηδονοχωρι Καρδίτσας
Από αθηνα σου ήρθε ποτε τιποτα;

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Τακτικό Μέλος
  • **
Η πιο δυνατη και σταθερη ειναι η 44.Αυτη ειναι μονιμη.Οι αλλες εχουν σκαμπανεβασματα.Ποτε εμφανιζονται ποτε εξαφανιζονται.Παιζει μεγαλο ρολο η κεραια δε λεω αλλα βρισκομαστε στα 1200 υψομετρο.Απο αθηνα δεν εχει ερθει κατι.Το πρωτο προγραμμα ερα 91,6 απο παρνηθα πιανει σε μερικα σημεια.

Συγχώνευση: Δεκέμβριος 10, 2019, 06:10:38 μμ
Οι συχνοτητες 27 και 34 πρεπει να ειναι απο ελατη τρικαλων και απο αηδονοχωρι καρδιτσας γιατι βλεπω οτι τα κεντρα τους βρισκονται σε μεγαλο υψομετρο.Παλιοτερα επιανε αναλογικα εδω στο χωριο το star κεντρικης ελλαδος απο την περιοχη του δομοκου.Αρα δεν ειναι απιθανο να ερχονται απο εκει.

Αποσυνδεδεμένος arva

• Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Σύρος
Η 44 πρέπει να σου έρχεται από Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

• Τακτικό Μέλος
  • **
Ωραια η ανανεωση συχνοτητων της Μελουνας. :D Η συχνοτητα 44 πρωτοεμφανιστηκε τον φεβρουαριο.Ειναι σταθερη και μονιμη.Μπορει να αυξησαν την ισχυ στο εν λογω κεντρο και να φτανει ως εδω.Κατι πρεπει να εγινε με την μεταβαση της ερτ.Το υψομετρο του κεντρου ειναι 1150μ κατι που βοηθαει στο να φτανει τοσο μακρια.Υπολογισα την αποσταση της κεραιας μου με αυτο το κεντρο και ειναι 150.148 χιλιομετρα σε ευθεια.

Συγχώνευση: Δεκέμβριος 12, 2019, 09:35:18 πμ

Θελω να πω οτι η κεραια η δικη μου ειναι στραμμενη προς τον ολυμπο και συγκεκριμενα στο πηλιο και τα σηματα αυτα ερχονται πλευρικα με την 44 μονιμη και οι 27 34 56 με σκαμπανεβασματα.Μπροστα μου εχω σπιτια και δεν εχω καλη θεα προς τον καμπο.Το σπιτι της θειας μου βρισκεται 100 μετρα πιο ψηλα απο το δικο μου και εχει τελεια θεα προς τον καμπο.Η κεραια ειναι στραμμενη στη μελουνα και οι συχνοτητες 27 34 44 ειναι σταθερες και η 56 ισα ισα που τη βγαζει.Η κεραια και ο ενισχυτης που εχει ειναι παμπαλαια και ομως εχει καλυτερη ληψη απο μενα που εχω καινουργια κεραια και ενισχυτη.Οταν πηγα πρωτη φορα για να δω τι ληψη ειχε βρηκα περασμενα μεσα τα περιφεριακα της στερεας ελλαδας αλλα ειχαν μαυρο και δεν επαιζαν.Μετα απο νεα σαρωση δεν ξαναεμφανιστηκαν.Δεν συγκρατησα τη συχνοτητα.Μαλλον ερχοτανε απο δομοκο η λιχαδα.

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Εχεις καλύτερο σημα από πηλιο παρα από δοβρουτσι -βερδικουσα και γι αυτο είναι γυρισμένη η κεραια σου εκει;

Προφανώς ήταν η 53 αφού περνάει ποτε ποτε η Πάρνηθα .ο πομπός του Δομοκού δε ξερω αν στέλνει σημα προς βόρεια.
Τα καναλια της 53 τα έχω ακόμα αποθηκευμένα στην tv στο σπιτι μου στην Κατερίνη . Τα έβγαλα μια μερα με έντονη διαδοση

Κάποτε στον κοκκινοπλο υπήρχε αναλογικός πομπός στο καναλι 28, μήπως το έκαναν ψηφιακο;

• Τακτικό Μέλος
  • **
Εδω στο χωριο πιανουμε καλυτερα τα κρατικα και τα περιφεριακα απο πηλιο σε σχεση με το δοβρουτσι.Τα ιδιωτικα πιανουν καλυτερα απο δοβρουτσι λογω και του προβληματος της κοινης συχνοτητας 29 απο πηλιο και μεταξα.Αυτο γινοταν και επι αναλογικης εποχης.Τα μισα τα πιαναμε απο πηλιο και τα αλλα μισα απο δοβρουτσι.Τωρα που το λες εχω σκοπο να παω στον κοκκινοπηλο μιας και ειναι δυο βηματα απο εδω.Αν υπαρχει κατι θα κανω αναφορα αν και δε νομιζω να λειτουργει ψηφιακος πομπος αλλα δεν ξερεις καμια φορα.Μαλλον θες να πεις λιχαδα.Στην τηλεοραση ηταν αποθηκευμενα τα περιφεριακα της στερεας ελλαδας(e tv,ενα,star κεντρικης ελλαδας).Αν ηταν απο παρνηθα θα ειχε αποθηκευμενα τα περιφεριακα της αττικης.

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Τα περιφερειακά της στερεας Ελλαδος βγαιναν με δυνατό σημα από Πάρνηθα στο 53 . Σε συνδιασμο με το διαφορετικό Qam  σε σχέση με τα άλλα περιφερειακά , τα έκαναν να τα κατεβάζει ευκολα ακόμα και με λιγο σημα και χωρίς να πιξελιαζει η εικόνα .

Δε ξερω αν κράτησαν κανενα πομπό και πάνω στην Καρυά και στην Καλλιπεύκη αλλά  από εκει θα σου είναι δύσκολο να σου έρχεται κάτι.

• Τακτικό Μέλος
  • **
Στην καρυα ολυμπου και στην καλλιπευκη εχω σκοπο να παω για να δω τι εκπεμπει απο εκει.Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι η 56 καθως οταν στοχευα με την κεραια σαν να ερχοτανε απο εκει το σημα.Θα παω εκει και θα λυθει το μυστηριο.Μπορεις να μου πεις ενα δεν ειναι το κεντρο πανω απο την καλλιπευκη που εξυπηρετει και την καρυα η υπαρχει και δευτερο?

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Πριν 10 χρόνια είχα καταγράψει και φωτογραφήσει τους πομπούς στην Καλλιπεύκη . Ο ιστός ήταν βόρεια του χωριού. Τον ψάχνω στο google maps αλλά δεν τον βρισκω . Η καρυά πρέπει να έχει και αυτή δικό της ιστό γιατί στο street view τα σπίτια έχουν γυρισμένη κεραια βορειοδυτικά . Επίσημα δεν καλύπτονται από τα κυρία μεγάλα κέντρα εκπομπής

• Τακτικό Μέλος
  • **
Ειχα διαβασει στον τοπικο τυπο στην ελευθερια λαρισας συγκεκριμενα οτι η καρυα και το λυκουδι ελασσονας αναγκαστηκαν απο μονοι τους να τοποθετησουν αναμεταδοτη γιατι εχουν τεραστιο προβλημα ληψης.Το αρθρο ειναι αυτο
Οι αναμεταδοτες της καλλιπευκης πρεπει να ειναι αυτοι
Ο αναμεταδοτης της καρυας μαλλον ειναι αυτος
Η καρυα ολυμπου το λυκουδι και το κεφαλοβρυσο ειναι τα τρια χωρια της επαρχιας ελασσονας με το μεγαλυτερο προβλημα ληψης γι` αυτο εχουν δικους τους αναμεταδοτες.Ηθελα να παω στην καρυα και στην καλλιπευκη αλλα εχει παλιοκαιρο.Οταν καλυτερεψει ο καιρος θα παω για σκαναρισμα και φωτογραφιση.Θα δημοσιευσω τις φωτογραφιες με τα κεντρα τους αρκει να υπαρχει καλος δρομος για να παω.

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Το κεφαλόβρυσο καλύπτεται ποια από την βερδικουσια και γύρισαν όλα τα σπίτια εκει τις κεραιες τους . Η βαλανιδα εμεινε τωρα χωρίς σημα .
 Επι αναλογικής εποχής εβγαινε λιγο το 41 οποτε ισως τωρα να βγάζουν και τιποτα άλλο από πηλιο

• Τακτικό Μέλος
  • **
Ειχα παει στο κεφαλοβρυσο τη δευτερα οταν πηγα και στη μελουνα.Λειτουργει το μπουκετο της ερτ στην 51.Τα αναλογικα εχουν κλεισει.Οντως καλυπτεται απο βερδικουσα.Προτου μπεις στο χωριο περναει πολυ καλα ο μεταξας.Η βαλανιδα εχω την εντυπωση πως καλυπτεται απο πηλιο χωρις να ειμαι σιγουρος.Εχω βγαλει φωτογραφιες το τοπικο κεντρο του κεφαλοβρυσου.Θα τις δημοσιευσω τις επομενες μερες.

Αποσυνδεδεμένος gravis

• Τακτικό Μέλος
  • **
Δεν ξέρω τι έγινε αλλα πλέον λαμβάνω τελεια τα HD καναλια απο δοβρουτσι απο το κεντρο της Λάρισας χωρις σπασιματα χωρις να αλλαξω κατι στην εγκατάσταση. Μεχρι τωρα εβλεπα μονο SD καναλια λογω κακης ληψης των HD

Αποσυνδεδεμένος giorgosk

• Τακτικό Μέλος
  • **
Στην 33 από Αετόλοφο Αγιάς τα κρατικά σταμάτησαν πάλι. Θα τηλεφωνήσω αύριο στον δήμο να το ελέγξουν.
Στο χωριό μου ( Νερόμυλοι Αγιάς )  ενώ λαμβάνουμε τα ψηφιακά της digea από Δοβρούτσι τα κρατικά δεν τα λαμβάνουμε.

Αυτό πως το εξηγείται ;;

Μίλησα με ένα φιλαράκι που ασχολείται με αυτά και μου είπε πως επειδή στο χωριό τα πιάνουμε οριακά συμβαίνει το εξής. Ο αναμεταδότης των κρατικών στο Δοβρούτσι είναι πιο χαμηλά τοποθετημένος και έτσι δεν φτάνει το σήμα στο χωριό μας.

• Τακτικό Μέλος
  • **
Τα αναλογικα απο Κοκκινοπηλο πρεπει να επαναλειτουργησαν αρχες δεκεμβριου μια βδομαδα πριν παω για σκαναρισμα.Στη Δολιχη στο κτημα που εχω ερχονται παρολο που δεν εχω οπτικη επαφη.Ανετα φτανουν μεχρι το Σαρανταπορο.Τα πιανω και εδω στο Λιβαδι εστω και με ασθενες σημα.

Αποσυνδεδεμένος cocu

• Έμπειρο Μέλος
  • Τόπος: Κατερίνη
Με το καινούργιο διάταγμα, ποιές θα είναι οι συχνότητες από Πήλιο;

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

• SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
    • http://www.telenovelas.gr
25, 37 ΕΡΤ
26, 28, 32 DIGEA
39, 40 περιφερειακά.

Οι συχνότητες 25 και 39 ήταν σε ανοιχτό χρώμα με υποσημείωση πως λόγω παρεμβολών ενδεχομένως να μη χρησιμοποιηθούν σε πρώτη φάση. Τώρα αν αυτό άλλαξε και που θα πάει η ΕΡΤ μενει να το δούμε. Η 2η συχνότητα των περιφερειακών δεν χρειάζεται άλλωστε..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Τακτικό Μέλος
  • **
Βασίλη θα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση και αν γνωρίζεις να μου απαντήσεις;Σύμφωνα με το άρθρο του digitaltvinfo.gr που παραθέτω παρακάτω έχει στο 34 από Κορομηλιά Τρικάλων.Η Κορομηλιά Τρικάλων(κ.ε. Καλαμπάκας) μαζί με το Δοβρούτσι και τη Βερδικούσια έχουν κοινές συχνότητες(22,35,38,52 εκτός των hd) δηλαδή βρίσκονται σε sfn μονοσυχνικό δίκτυο.Της Βερδικούσιας το είχα υποψιαστεί από καιρό ότι είναι αυτές οι συχνότητες.Μήπως στην Κορομηλιά Τρικάλων υπάρχει δεύτερο κέντρο εκπομπής της ερτ που έχει βάλει gap filler με κανάλι το 34;Είχα διαβάσει σε παλιότερες αναρτήσεις πως υπήρχε ένα ακόμα που βρισκόταν λίγο ψηλότερα στην Αγία Παρασκευή ίσως για να καλύπτει κάποιο χωριό επιπλέον.Στο 34 έχει και από Αηδονοχώρι Καρδίτσας.Στο 27 από Ελάτη Τρικάλων και Κερασιά Καρδίτσας.Στο 44 Λαμία (Δυο Βουνά) Φθιώτιδας.Εδώ στο χωριό πιάνει καλά ο μελωδία Λαμίας στους 88 αλλά δεν γνωρίζω αν έρχεται από Δύο Βουνά η Καλαμάκι Δομοκού.Πάντως η 51 από Κεφαλόβρυσο Ελασσόνας δεν έρχεται εδώ γιατί εμποδίζουν τα βουνά του Δρυμού Ελασσόνας που ονομάζονται Γκουμπές.

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Τα Χριστούγεννα που πήγα στην καλαμπακα δεν είδα κάτι σε αυτές τις συχνότητες . Υπήρχαν οι προβλεπόμενες και νομίζω στην 28 κ 42 υπήρχε η ερτ με χαμηλό σημα που τος είχα βγάλει και πριν 1μιση χρόνο
Ο μελωδία 88 βγαίνει από τα 2 βουνά

• Τακτικό Μέλος
  • **
Οι συχνότητες που αναφέρει το άρθρο δεν είναι τελείως αξιόπιστες.Αν δεις τη συχνότητα ραντάρ Χορτιάτη λέει 49 ενώ η κανονική είναι 38.Άρα επομένως η 34 που λέει από Κορομηλιά Τρικάλων μπορεί να είναι η μία εκ των δύο που αναφέρεις.Ο μελωδία 88 Λαμίας μήπως έχει δεύτερο πομπό στο Καλαμάκι Δομοκού;Το είχα διαβάσει σε παλαιότερη ανάρτηση.Αν και εδώ έρχεται καλά δεν ανοίγει το stereo και το rds που ενδεχομένως να έχει.Αυτό δείχνει ότι έρχεται από μακριά.Το ραδιοφωνικό και το τηλεοπτικό κέντρο στα Δύο Βουνά Λαμίας είναι δύο διαφορετικά κέντρα.Το τηλεοπτικό βρίσκεται σε ένα ύψωμα ανάμεσα στα χωριά Κουμαρίτσι και Δύο Βουνά ενώ το ραδιοφωνικό κάπου κοντά στη γέφυρα του Γοργοποτάμου.Πάντως σε ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές σου πληροφορίες.

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Δεν ξερω αν το 22 από κορομηλια βγαίνει από το ψηλο σημείο ή από το χαμηλό στην πλαγια του βουνού που βγαίνει η digea. Το 42 νομιζω πως είναι για το χωριό Διαβα .
Στα 2βουνα στο ιδιο σημείο είναι και ο ιστός της ερτ και αυτός του μελωδία . Από αντινιτσα βγαίνει κ η ερτ στο 25 αλλά δε ξερω αν κάνει εκπομπή προς βόρεια

• Τακτικό Μέλος
  • **
Λογικά η 42 βγαίνει από τον ιερό ναό της Αγίας Παρασκευής που βρίσκεται στην κορυφή για να καλύπτει αυτό το χωριό που λες και η 22 από την πλαγιά για να καλύπτει την Καλαμπάκα και την ευρύτερη περιοχή.Τότε το μπουκέτο της ερτ στην 44 που έρχεται εδώ από Δύο Βουνά Λαμίας πρέπει να θεωρηθεί μακρινή να μην πω εντυπωσιακή λήψη διότι η απόσταση της κεραίας μου με αυτό το κέντρο είναι 150.148 χιλιόμετρα σε ευθεία!

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Μόλις είδα ξανά το βίντεο μου , στο 40 ήταν η ερτ και οχι 42.
Εγω λεω πως όσο την ερτ την έβγαζε η digea στο 45 εβγαινε από την πλαγιά . Τωρα η ερτ ισως τη βγάζει από την προβλεπόμενη θέση στην κορυφή, πάνω από την κορομηλια . Στην tv του ξενοδοχείου η 40 είχε μικρότερη ένταση από την 22 .

• Τακτικό Μέλος
  • **
Εγώ εδώ που βλέπω τους χάρτες στο google maps πάνω από την Κορομηλιά στον ιερό ναό της Αγίας Παρασκευής φαίνεται να είναι το ψηλότερο σημείο δηλαδή η κορυφή.Αυτό το σημείο έχει οπτική επαφή με το χωριό Διάβα.Από εκεί θα βγαίνει η 40.Η 22 από λίγο παρακάτω στην πλαγιά ελάχιστα πιο πάνω από το χωριό.

Συνδεδεμένος bill82

• SatLeo Legend
Υπενθυμίζω : η ερτ δεν βγαίνει πάντα από το ιδιο σημείο με αυτο της ερτ . Γι αυτο λεω πως το 22 μπορεί να βγαίνει από την κορυφή .Η digea της βόλευε να βγει από την πλαγια κι οχι από την κορυφή . Οπως την βόλεψε να πάει τελικά στην βερδικουσια κι οχι στη Μελουνα .
Το ιδιο συμβαίνει περιπου αντίστροφα και στη βάρη αττικης που η ερτ πήγε χαμηλά στον ιστό που είχε γιατί εκει την βόλευε. Και στον υμηττο κ την Πάρνηθα  η κεραια της digea με την ερτ έχουν γύρω στο 1χλμ απόσταση και σε ελαφρά χαμηλότερο υψόμετρο .

* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: VasilisSat Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 19/01/2021 (03:16)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: mezesflokos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 19/01/2021 (00:47)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΡΚΥΡΑ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (23:21)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: paldim Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (22:59)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (22:46)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (22:42)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: vasilisp Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (22:28)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (22:26)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: mctomis Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (22:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΡΚΥΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (22:08)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: arva Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (22:07)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: mezesflokos Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (21:27)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: vasilisp Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (21:25)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: teletkv Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (21:10)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΡΚΥΡΑ  Μέλος: panos_panopoulos Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (20:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: achilleas1978 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (20:49)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 18/01/2021 (19:12)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΡΤΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (19:09)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: emmsarris Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/01/2021 (19:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΡΚΥΡΑ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (14:27)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: vasilisp Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (13:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (13:06)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΡΚΥΡΑ  Μέλος: panos_panopoulos Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (12:55)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: teletkv Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (12:09)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 18/01/2021 (12:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/01/2021 (12:00)
* Απ: Τα τραγούδια που αγαπάτε  Μέλος: tasos.cz Φόρουμ: Ό,τι δεν χωράει στις άλλες κατηγορίες! 18/01/2021 (09:40)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: mcelliot_g Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (09:23)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: ΣΠΥΡΟΣ-ΔΥΤ.ΦΘΙΩΤΙΔΑ Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 18/01/2021 (08:51)
* Απ: Ανάπτυξη δικτύων ψηφιακής επίγειας τηλεόρασης  Μέλος: vasilisp Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/01/2021 (08:21)