Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)
  • Δευ 23 Σεπ 2024, 15:21
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  (Αναγνώστηκε 298571 φορές)

angelalex, Trampakoulas, pepis68, nikmen69 (+ 1 κρυφοί) και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Hacker?pcs

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Μηνύματα: 185
Η ίδια παράνοια και στο Ντόλτσε Βίτα από ότι βλέπω με το τραγικό AI upscale... ελπίζω μόνο αυτά τα σκουπίδια να μην αντικατέστησαν τις αρχικές κόπιες στο αρχείο του καναλιού

Αποσυνδεδεμένος bakobako

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2022
  • Τόπος: Τρίπολη / Μεγαλόπολη
  • Μηνύματα: 135
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Η ίδια παράνοια και στο Ντόλτσε Βίτα από ότι βλέπω με το τραγικό AI upscale... ελπίζω μόνο αυτά τα σκουπίδια να μην αντικατέστησαν τις αρχικές κόπιες στο αρχείο του καναλιού
Είναι τα πάντα σε σκληρούς δίσκους. Και υπάρχουν και οι πρωτότυπες κασέτες. Μην ανησυχείς για αυτό, αδερφέ.

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3230
    • http://www.telenovelas.gr
Αυτό που μας ανησυχεί είναι ότι πάμε στην 3η επανάληψη Ντόλτσε Βίτα ως έκτρωμα και δεν φαίνεται να απασχολεί κανέναν να διορθώσει το λάθος, αντίθετα ο ιός επεκτείνεται και σε άλλες σειρές (χάριτες). Το να είναι το πρωτότυπο υλικό σε κασέτες στα συρτάρια και να κάθεται εμένα δεν μου λέει τίποτα (αυτό έλειπε να το πετούσαν κιόλας).

Στο Ντολτσε Βίτα είναι εμφανές ακόμα και από την οθόνη του κινητού από το app Greek tv.
Είναι σαν να έχει βάλει κάποιος όλα τα καρέ σε φωτογραφιες σε ένα τετράδιο και να το ξεφυλίζει με τα χέρια, για τέτοια απώλεια πληροφοριας μιλάμε.

Συνδεδεμένος kyria_kous_tv_archive

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2023
  • Τόπος: Μύκονος, Κυκλάδες
  • Μηνύματα: 31
Μα πραγματικά ποιός σκέφτηκε τα ai upscale; Εγώ από τότε που το πρωτόδα, δεν μου άρεσε καθόλου. Δεν ήταν σειρά του Mega όμως σε επανάλψη από εποχή Βιντεοκασέτας, ήταν κυριολεκτικά ρυθμίσεις στην TV. Εγώ είμαι άνθρωπος που θέλει να τα βλέπει όλα όπως είναι, σαν να τα βλέπω στην οθόνη του υπολογιστή. Noise reduction, ai και τέτοια τα έχω σβηστά στις τηλεοράσεις που έχω για να μην τρώνε το Detail. Και στις κασέτες που περνάω στον υπολογιστή (VHS εγγραφές είναι με πανελλαδικά πιασμένα από Υμηττό και κάποια από Σύρο, λήψη από Μύκονο) δεν κάνω πολλά. Απλά deinterlace με QTGMC σε FFV1 και τελείωσα. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ! Κανένα ai upscale, κανένα noise reduction, κανένα sharpening (με την εξαίρεση οτι κάποια παλιά μου βίντεο έχουν sharpening που δεν σβήνει) και είναι όλα στοκ σαν να τα βλέπεις σε Σόνυ Τρίνιτρον.

Και τα dvd της βιντεοκάμερας και του Contel DVD Recorder που πέρασα στον υπολογιστή, τα πέρασα με deinterlacing απείραχτα. Δεν είχα κανένα πρόβλημα με την εικόνα.

Σιγά το ai μην διπλασιάσει την ανάλυση του βίντεο. Αν πέρναγα δηλαδή μια κασέτα που έχει φάει wear and tear, απλά θα την περνούσα με TBC και QTGMC, άντε να έκανα λίγο denoise. Όπως γράφτηκε, γράφτηκε. Στο κάτω κάτω της γραφής, ai upscale δεν χρειάζεται. Στις φωτο που είδα, τα έχει κάνει χειρότερα το ai. Κυριολεκτικά αυτή στην Εθνική Ελλάδος μοιάζει σαν να έχει αυτιά καλικάντζαρου! Εμπειροι σωστά; Γιατί εγώ πιστεύω που εγώ που είμαι αρχάριος τύπος τα κάνω καλύτερα; Εγώ προτείνω αυτοί στο Mega να ξαναπεράσουν τις κασέτες τους με σωστό deinterlace χωρίς αυτά τα δήθεν upscales. Όσο για αυτά που παράχθηκαν εποχή Mega Mou και Mega Mega... θα μπορούσαν οι εταιρίες παραγωγής να κάνουν στ' αλήθεια remaster τις σειρές για τα κανάλια, ελπίζοντας οτι έχουν ακόμα το υλικό και τα raw files είναι HD, πιστεύοντας οτι γίνεται...

Ότι κάνουν θέλουν οι μεγάλες εταιρίες πραγματικά.... Δεν ακούνε τους πελάτες...
Πλέον σχεδόν νεκρός στο θέμα του fm και digea dx, αλλά θα συνεχίσω να αναφέρω ότι γίνεται στην περιοχή μου και περί της tv.

kyria_kous

Αποσυνδεδεμένος bakobako

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2022
  • Τόπος: Τρίπολη / Μεγαλόπολη
  • Μηνύματα: 135
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
 Γιατί εγώ πιστεύω που εγώ που είμαι αρχάριος τύπος τα κάνω καλύτερα; Εγώ προτείνω αυτοί στο Mega να ξαναπεράσουν τις κασέτες τους με σωστό deinterlace χωρίς αυτά τα δήθεν upscales. Όσο για αυτά που παράχθηκαν εποχή Mega Mou και Mega Mega... θα μπορούσαν οι εταιρίες παραγωγής να κάνουν στ' αλήθεια remaster τις σειρές για τα κανάλια, ελπίζοντας οτι έχουν ακόμα το υλικό και τα raw files είναι HD, πιστεύοντας οτι γίνεται...

Ότι κάνουν θέλουν οι μεγάλες εταιρίες πραγματικά.... Δεν ακούνε τους πελάτες...
Καλησπέρα φίλε μου. Όλες οι σειρές μυθοπλασίας του καναλιού, είναι περασμένες interlaced. Καμία δεν είναι Progressive.
Οι εταιρίες παραγωγής (όσες υφίστανται ακόμα), δεν έχουν τα raw files σε HD. Και δεν έχουν κανένα λόγο να κρατούν κάβα τα rushes των γυρισμάτων.
Άσε που, τότε που γινόταν η εγγραφή, πιθανόν να μην είχε ανακαλυφθεί το HD.

Συνδεδεμένος kyria_kous_tv_archive

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2023
  • Τόπος: Μύκονος, Κυκλάδες
  • Μηνύματα: 31
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Καλησπέρα φίλε μου. Όλες οι σειρές μυθοπλασίας του καναλιού, είναι περασμένες interlaced. Καμία δεν είναι Progressive.
Οι εταιρίες παραγωγής (όσες υφίστανται ακόμα), δεν έχουν τα raw files σε HD. Και δεν έχουν κανένα λόγο να κρατούν κάβα τα rushes των γυρισμάτων.
Άσε που, τότε που γινόταν η εγγραφή, πιθανόν να μην είχε ανακαλυφθεί το HD.

Οκ, αυτό σημαίνει ότι ότι παράχθη πρίν γίνουν αυτά στο παλιό Mega το 2016 (το mega όταν ήταν στα χέρια της Τηλέτυπος δεν έγινε ποτέ HD) είναι όλα standard def Interlaced. Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν τα περνούν σωστά σε progressive όμως με Bobbing και κάνουν αυτά τα upscale που δημιουργούν θέματα στην εικόνα. Μια χαρά θα ήταν και στην στόκ ανάλυση εκτός αν φαίνεται χάλια σε 4K τηλεοράσεις. Δεν ξέρω πολλά διοτι οι τηλεοράσεις μου είναι παλιές Full HD. Μπορούν όμως και να το κρατήσουν interlaced στο αρχείο αν γίνεται. Δεν γνωρίζω πολλά για το τι γίνεται με τα επαγγελματικά Umatic, Betacam και διάφορα άλλα.
Πλέον σχεδόν νεκρός στο θέμα του fm και digea dx, αλλά θα συνεχίσω να αναφέρω ότι γίνεται στην περιοχή μου και περί της tv.

kyria_kous

Αποσυνδεδεμένος bakobako

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2022
  • Τόπος: Τρίπολη / Μεγαλόπολη
  • Μηνύματα: 135
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οκ, αυτό σημαίνει ότι ότι παράχθη πρίν γίνουν αυτά στο παλιό Mega το 2016 (το mega όταν ήταν στα χέρια της Τηλέτυπος δεν έγινε ποτέ HD) είναι όλα standard def Interlaced. Αναρωτιέμαι όμως γιατί δεν τα περνούν σωστά σε progressive όμως με Bobbing και κάνουν αυτά τα upscale που δημιουργούν θέματα στην εικόνα. Μια χαρά θα ήταν και στην στόκ ανάλυση εκτός αν φαίνεται χάλια σε 4K τηλεοράσεις. Δεν ξέρω πολλά διοτι οι τηλεοράσεις μου είναι παλιές Full HD. Μπορούν όμως και να το κρατήσουν interlaced στο αρχείο αν γίνεται. Δεν γνωρίζω πολλά για το τι γίνεται με τα επαγγελματικά Umatic, Betacam και διάφορα άλλα.
Μα το Progressive δεν είναι το σωστό. To progressive, μεταφέρει 1 καρέ φωτογραφίας, ανά ένα καρέ χρόνου.
Το Interlaced μεταφέρει 2 καρέ φωτογραφίας ανά 1 καρέ του δευτερολέπτου.
Το σωστό είναι να γραφτούν σε 25 Interlaced. Και σε αυτό έχουν γραφτεί. Δηλαδή σε 25 interlaced.
Umatic, betacam (αναλογικό και ψηφιακό) αλλά και tape 1", όπως και DVC-pro, είναι όλα interlaced.
Μόνο ο κινηματογράφος λειτουργεί σε progressive.

Συνδεδεμένος kyria_kous_tv_archive

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2023
  • Τόπος: Μύκονος, Κυκλάδες
  • Μηνύματα: 31
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Μα το Progressive δεν είναι το σωστό. To progressive, μεταφέρει 1 καρέ φωτογραφίας, ανά ένα καρέ χρόνου.
Το Interlaced μεταφέρει 2 καρέ φωτογραφίας ανά 1 καρέ του δευτερολέπτου.
Το σωστό είναι να γραφτούν σε 25 Interlaced. Και σε αυτό έχουν γραφτεί. Δηλαδή σε 25 interlaced.
Umatic, betacam (αναλογικό και ψηφιακό) αλλά και tape 1", όπως και DVC-pro, είναι όλα interlaced.
Μόνο ο κινηματογράφος λειτουργεί σε progressive.

ά ναι έχεις δίκιο... Στην τηλεόραση τα πράγματα είναι interlaced. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξαναπεραστούν σε interlaced ψηφιακή μορφή και να παίξουν με αλγόριθμο bob στα συστήματα τους, χωρίς τα ai upscaling και διάφορα.

Το Interlacing χωρίς το deinterlacing το παρατηρώ ως γραμμές στην οθόνη, και το πρόσεξα με τις κασέτες και τα dvd που πέρασα στον υπολογιστή. Ακόμα και η κάμερα μου που γράφει σε κάρτες SD έχει τέτοια ρύθμιση. Στα Video editor και video players το παίζει σαν να ήταν progressive χάρη στου bob algorithm στο λογισμικό. Αυτά πιστεύω.
Πλέον σχεδόν νεκρός στο θέμα του fm και digea dx, αλλά θα συνεχίσω να αναφέρω ότι γίνεται στην περιοχή μου και περί της tv.

kyria_kous

Αποσυνδεδεμένος bakobako

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2022
  • Τόπος: Τρίπολη / Μεγαλόπολη
  • Μηνύματα: 135
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
ά ναι έχεις δίκιο... Στην τηλεόραση τα πράγματα είναι interlaced. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να ξαναπεραστούν σε interlaced ψηφιακή μορφή και να παίξουν με αλγόριθμο bob στα συστήματα τους, χωρίς τα ai upscaling και διάφορα.

Το Interlacing χωρίς το deinterlacing το παρατηρώ ως γραμμές στην οθόνη, και το πρόσεξα με τις κασέτες και τα dvd που πέρασα στον υπολογιστή. Ακόμα και η κάμερα μου που γράφει σε κάρτες SD έχει τέτοια ρύθμιση. Στα Video editor και video players το παίζει σαν να ήταν progressive χάρη στου bob algorithm στο λογισμικό. Αυτά πιστεύω.
Γιατί να ξαναπεραστούν; Αφού είναι ήδη περασμένα. Στο είπα και πριν. Όταν έγινε το SD Capture πριν χρόνια γράφτηκε σε Interlaced Standard Definition.
Για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις, δεν μπορώ να απαντήσω γιατί θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και είναι κρίμα μια και είμαστε γείτονες. Ίσως κάποια στιγμή να κεράσω καφέ στον φούρνο του Κουτσοθανάση ή φαγητό στον Πρόεδρο και να σου εξηγήσω και την διαδικασία.

Συνδεδεμένος kyria_kous_tv_archive

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2023
  • Τόπος: Μύκονος, Κυκλάδες
  • Μηνύματα: 31
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Γιατί να ξαναπεραστούν; Αφού είναι ήδη περασμένα. Στο είπα και πριν. Όταν έγινε το SD Capture πριν χρόνια γράφτηκε σε Interlaced Standard Definition.
Για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις, δεν μπορώ να απαντήσω γιατί θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και είναι κρίμα μια και είμαστε γείτονες. Ίσως κάποια στιγμή να κεράσω καφέ στον φούρνο του Κουτσοθανάση ή φαγητό στον Πρόεδρο και να σου εξηγήσω και την διαδικασία.

Καλύτερα να μην συνεχίσουμε άλλο, διοτι δεν θα καταλήξουμε πουθενά. Απλά το μόνο που κατάλαβα είναι οτι πέρασαν τις παλιές σειρές μεσω AI Topaz και προκάλεσε θέμα, και εγώ έλεγα για το bob algorithm που γίνεται όταν παίζει το έργο από τα αρχεία. Τίποτα άλλο.
Πλέον σχεδόν νεκρός στο θέμα του fm και digea dx, αλλά θα συνεχίσω να αναφέρω ότι γίνεται στην περιοχή μου και περί της tv.

kyria_kous

Αποσυνδεδεμένος wave

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2015
  • Μηνύματα: 2
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Γιατί να ξαναπεραστούν; Αφού είναι ήδη περασμένα. Στο είπα και πριν. Όταν έγινε το SD Capture πριν χρόνια γράφτηκε σε Interlaced Standard Definition.
Για όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις, δεν μπορώ να απαντήσω γιατί θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και είναι κρίμα μια και είμαστε γείτονες. Ίσως κάποια στιγμή να κεράσω καφέ στον φούρνο του Κουτσοθανάση ή φαγητό στον Πρόεδρο και να σου εξηγήσω και την διαδικασία.
Το πρόβλημα με την σπαστή κίνηση στη ντόλτσε βίτα είναι πολύ έντονο. Το είδα σε 2 τηλεοράσεις 4Κ 43 και 70 ιντσών. Υπάρχει κάποια εξήγηση γιατί το αποτέλεσμα έχει το πρόβλημα αυτό;

Αποσυνδεδεμένος Hacker?pcs

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Μηνύματα: 185
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το πρόβλημα με την σπαστή κίνηση στη ντόλτσε βίτα είναι πολύ έντονο. Το είδα σε 2 τηλεοράσεις 4Κ 43 και 70 ιντσών. Υπάρχει κάποια εξήγηση γιατί το αποτέλεσμα έχει το πρόβλημα αυτό;
Στην επίγεια μετάδοση το σήμα έρχεται ως 25 interlaced καρέ ανά δευτερόλεπτο, interlace σημαίνει ότι για θέματα οικονομίας bandwith κάθε μεταδιδόμενο ουσιαστικά μη-viewable καρέ περιλαμβάνει 2 "viewable" καρέ όπου τηλεοράσεις κάνουν εσωτερικά de-interlace βγάζοντας τα σωστά διπλάσια viewable 50 καρέ για κάθε δευτερόλεπτο που δίνουν ομαλή κίνηση, αν παίξεις μια εγγραφή σε PC κλείνοντας το εσωτερικό deinterlace του player (πχ στο VLC δεξί κλικ την ώρα που παίζει μια εγγραφή από επίγεια ψηφιακή => Deinterlace => off) θα δεις τα μη-viewable καρέ που έχουν κάτι οριζόντιες γραμμούλες. Σημείωση ότι Cosmote TV και Nova/EON μεσώ internet κάνουν μετάδοση στα 50 deinterlaced fps και έχουν ωραία ομαλή κίνηση, σε αντίθεση με το live stream των καναλιών στα sites τους που όλα δίνουν deinterlaced για να βλέπεται σε PC αλλά 25fps, δηλαδή κόβοντας τα μισά καρέ και η κίνηση δεν είναι ομαλή, για λόγους bandwith αφού χρειάζεται το διπλάσιο για μετάδοση διπλάσιων καρέ ανά δευτερόλεπτο.

Το Ντολτσε Βήτα με το AI έγινε ΚΑΙ deinterlace από ότι φαίνεται, πιθανώς το αρχείο που παίζει το κανάλι να είναι 50 fps αλλά η επίγεια ψηφιακή μετάδοση δεν υποστηρίζει μετάδοση σε 50 fps αλλά μόνο σε 25 όποτε τα μισά κόβονται και έτσι η κίνηση δεν είναι ομαλή ενώ στο Ρετιρέ που παίζει πριν αφού εκεί η πηγή που παίζει είναι interlaced 25fps, η μετάδοση είναι interlaced 25fps και τελικά αυτό που βλέπεις το κάνει η τηλεόραση deinterlace στα 50 με ομαλή κίνηση, δηλαδή για την επίγεια ψηφιακή μετάδοση λόγω του περιορισμού στα 25 καρε, καλύτερα να παίζει πηγή interlaced 25fps από το κανάλι (που είναι και σχεδόν τα πάντα στα ελληνικά κανάλια από τα μέσα 2010s και πισω) αντί για πηγή deinterlaced 50fps αφού κατά τη μετάδοση θα κοπούν τα μισά και θα βλέπουμε κακή κίνηση. Με το AI μάλλον λόγω της διαδικασίας δεν γίνεται να γίνει δουλειά πάνω σε interlaced πηγή όποτε γίνεται deinterlace πρώτα και μετά upscale που κάνει το τελικό αποτέλεσμα μη ιδανικό για επίγεια ψηφιακή μετάδοση

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3230
    • http://www.telenovelas.gr
O Bakobako έχει εξηγήσει και στο παρελθόν το τι γίνεται με το remastering των σειρών από το νέο MEGA, από τότε που έγινε remaster στους Απαράδεκτους.

Μην συγκρίνετε το Ντόλτσε Βίτα και τις Χάριτες με το Ρετιρέ στο οποίο δεν έχει γίνει επεξεργασία / remastered,
συγκρίνετέ τα με τους Απαράδεκτους που έχουν γίνει remastered και εκεί το τελικό αποτέλεσμα επί της οθόνης είναι τέλειο.
Φταίνε τα λεφτά, φταίει το μεράκι, δεν ξέρω τι φταίει αλλά ξέρω ότι άμα θέλουν μπορούν. Στο Ντόλτσε Βίτα και στις Χάριτες δεν ήθελαν και δεν μπόρεσαν.

Ελπίζω να βρεθεί κάποιος με μεράκι στο κανάλι, να δει το αίσχος που προβάλλεται στον αέρα και να σώσει την κατάσταση ξαναδίνοντας τις σειρές για remaster (ή ακόμα καλύτερα να πετάξει στα σκουπίδια τα επεξεργασμένα επεισόδια και να επιστρέψουν στις προβολές των παλιών κοπιων), πριν καταντήσουμε οι τηλεθεατές σαν την Χριστίνα Μαρκάτου στο επεισόδιο με τον ανώμαλο Μπανιστηρτζή.


Αποσυνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2013
  • Μηνύματα: 698
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Στους απαράδεκτους,επειδή τους θεωρούν πιο σημαντική σειρά,προφανώς έριξαν χρήμα και έγινε πιο επαγγελματική δουλειά.Στα άλλα πήγαν με την νοοτροπία "Έλα μωρέ ποιος χ***ηκε,σειρές 30ετίας είναι,σιγά μην προσέξει κανένας την διαφορά" και το υποτιθέμενο remastering έγινε στο πόδι και με το χαμηλότερο δυνατό κόστος.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το πρόβλημα με την σπαστή κίνηση στη ντόλτσε βίτα είναι πολύ έντονο. Το είδα σε 2 τηλεοράσεις 4Κ 43 και 70 ιντσών. Υπάρχει κάποια εξήγηση γιατί το αποτέλεσμα έχει το πρόβλημα αυτό;

Άσχετο αλλά αυτό με την μη ομαλή κίνηση το παρατηρώ κάποιες φορές και στις επαναλήψεις των Εγκλημάτων στο Mak tv

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3231
Ναι στο Μακεδονία πολλές φορές όχι μόνο και τα εγκλήματα αλλά και κάποιες άλλες επαναλήψεις που έπαιζαν αλλά και αυτές που παίζουν έχουν θέμα με την κίνηση

Αποσυνδεδεμένος Hacker?pcs

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Μηνύματα: 185
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Άσχετο αλλά αυτό με την μη ομαλή κίνηση το παρατηρώ κάποιες φορές και στις επαναλήψεις των Εγκλημάτων στο Mak tv
Μεταδίδονται σωστά εκεί interlaced δεν είναι αυτό το θέμα, όμως κάτι γίνεται και ανά στιγμές φαίνεται να κολλάει ο player τους και να κάνει freezαρίσματα, να παίζει frames διπλά κτλ

Αποσυνδεδεμένος bakobako

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2022
  • Τόπος: Τρίπολη / Μεγαλόπολη
  • Μηνύματα: 135
Για να επανέλθω για τους Απαράδεκτους, το υλικό μετά το AI ήταν 4k και μάλιστα στα 50 καρέ.
Επίσης δουλεύτηκε στα 50 καρέ.

Αποσυνδεδεμένος Hacker?pcs

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Μηνύματα: 185
Πριν το AI το θέμα είναι, ήταν interlaced στην αρχική του μορφή ή έγινε deinterlace σε 50 και μετά έγινε η επεξεργασία με ΑΙ;

Αποσυνδεδεμένος bakobako

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2022
  • Τόπος: Τρίπολη / Μεγαλόπολη
  • Μηνύματα: 135
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Πριν το AI το θέμα είναι, ήταν interlaced στην αρχική του μορφή ή έγινε deinterlace σε 50 και μετά έγινε η επεξεργασία με ΑΙ;
To master στην αρχική του μορφή ήταν interlaced.

Αποσυνδεδεμένος Hacker?pcs

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2020
  • Μηνύματα: 185
Ναι εννοείται, απλά η περιέργεια μου είναι αν το deinterlace έγινε πριν μπει το υλικό στο AI upscale με άλλο πρόγραμμα ή το έκανε το ίδιο το AI μαζί

Αποσυνδεδεμένος bakobako

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοε 2022
  • Τόπος: Τρίπολη / Μεγαλόπολη
  • Μηνύματα: 135
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Ναι εννοείται, απλά η περιέργεια μου είναι αν το deinterlace έγινε πριν μπει το υλικό στο AI upscale με άλλο πρόγραμμα ή το έκανε το ίδιο το AI μαζί
Έγινε μια "μετατροπή" αν μπορούμε να το πούμε που μετέτρεψε τα 25άρι Interlaced (τα 2 πεδία ενός καρέ), σαν ξεχωριστά καρέ.
Έτσι το υλικό πριν την επεξεργασία ήταν στα 50 καρέ.
Και εκεί δουλεύτηκε= στα 50 καρέ.
Όπως επίσης και το ΑΙ (η επόμενη βαθμίδα) όπου έγινε το export ήταν και πάλι στα 50 καρέ.

Αποσυνδεδεμένος wave

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2015
  • Μηνύματα: 2
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το πρόβλημα με την σπαστή κίνηση στη ντόλτσε βίτα είναι πολύ έντονο. Το είδα σε 2 τηλεοράσεις 4Κ 43 και 70 ιντσών. Υπάρχει κάποια εξήγηση γιατί το αποτέλεσμα έχει το πρόβλημα αυτό;
Γιατι η κινηση σε αλλες σειρα που εγινε remaster upscale κτλ παραμενει καλη ενω στη ντολτσε βιτα ειναι χαλια; Επαναδιατυπωνω

Αποσυνδεδεμένος nickpasxos

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2015
  • Τόπος: Patras, Greece
  • Μηνύματα: 503
  • Master Control Operator IONIAN TV & ceo PLUS TV
Νέα πλατω ετοιμάζει το Mega για τη νέα σεζόν. Ήδη οι ζωντανες εκπομπές βγαίνουν από το στουντιο που χρησιμοποιεί το ONE.

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1522
Βαγγέλης Μαρινάκης: Στη δημιουργία ενός δεύτερου καναλιού συνεχούς ενημέρωσης κάτω από την ομπρέλα του Mega προσανατολίζεται η Alter Ego,
ενόψει της νέας σεζόν.
Σύμφωνα με πληροφορίες, το Mega σχεδιάζει να λανσάρει τον Οκτώβριο υβριδικό κανάλι με αμιγώς ενημερωτικό πρόγραμμα, που θα είναι ανά πάσα στιγμή στη διάθεση των τηλεθεατών με το πάτημα του κόκκινου κουμπιού στο τηλεκοντρόλ.

Στόχος της εταιρείας του Βαγγέλη Μαρινάκη είναι να αποκτήσει έναν επιπλέον τηλεοπτικό βραχίονα και μελλοντικά να μπορέσει να έχει ένα Mega ψυχαγωγίας και ένα Mega ενημέρωσης.

Ιδανικά η διοίκηση θα ήθελε ένα κανάλι ελεύθερης λήψης για να μεταφέρει το πρόγραμμα του υπό σχεδιασμό ενημερωτικού καναλιού, ωστόσο κάτι τέτοιο συναντά σοβαρά κανονιστικά εμπόδια, καθώς ο νόμος δεν επιτρέπει τη λειτουργία πανελλαδικού καναλιού με θεματικό περιεχόμενο αμιγώς ενημερωτικό.

Για να προχωρήσει στην υλοποίηση του σχεδίου, το Mega αποφάσισε να αξιοποιήσει τις δυνατότητες της υβριδικής τεχνολογίας και να στήσει τον live ενημερωτικό σταθμό ως υβριδικό κανάλι.

Στόχος είναι το ειδησεογραφικό Mega να είναι διαθέσιμο μέσω της τηλεοπτικής συσκευής, να είναι προσβάσιμο στο τηλεοπτικό κοινό πανελ- λαδικά, ενώ μόνη προϋπόθεση θα είναι η χρήση συσκευής smart TV, καθώς για τη μετάδοση του σήματος απαιτείται η σύνδεση στο δια- δίκτυο.

Ο τίτλος του καναλιού δεν έχει ακόμα αποφασιστεί, αλλά στο τραπέζι έχουν πέσει οι ιδέες Mega News και Mega24.
Για τις ανάγκες του υβριδικού καναλιού αναμένεται να διαμορφω- θούν χώροι για επιπλέον στούντιο, να στηθεί όλος ο μηχανισμός με το υπάρχον δημοσιογραφικό δυναμικό του Mega αλλά πιθανόν και με νέες προσθήκες, ενώ ο ορίζοντας υλοποίησης του νέου πλάνου της Alter Ego είναι ο Οκτώβριος.

Το νέο κανάλι θα διαφημιστεί μέσω του Mega, με μόνιμη ένδειξη κάτω δεξιά στην οθόνη για σύνδεση με το Mega News, ενώ την ώρα των ψυχαγωγικών εκπομπών θα γίνεται αναφορά στα μεγάλα ενημερωτικά θέματα της ημέρας με την επισήμανση προς τους τηλεθεατές ότι για περαιτέρω ενημέρωση πρέπει να πατήσουν το κόκκινο κουμπί για πρόσβαση στο Mega News.
Πηγή mediatime.
Συντακτης :Δανάη Τριανταφυλλίδου .

Αποσυνδεδεμένος paksat

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: Σάμος
  • Μηνύματα: 2945
Κι ο Αλαφούζος σχεδίαζε κανάλι ειδήσεων αλλά έμεινε στα σχέδια. Αν ο Μαρινάκης υλοποιήσει το παραπάνω εγχείρημα, ίσως κι ο Αλαφούζος να το ξανασκεφτεί.
Κάτοπτρα: Gibertini OP 150 S (1) – Wave Frontier T-90 (1)
LNB: Inverto 0,2 dB (9)
Πολυδιακόπτες: SPAUN SMS 17089 NF (2) – SPAUN SUR 211 F (8)
Δέκτες: Technomate 6902HD-T2 Super (3) – Edision Progressiv HD Compact (3) - COSMOTE TV Kaon OTT (1)
9E–13E–16E–19,2E-23,5E-26E-28,2E-39E-42E

Αποσυνδεδεμένος gewrgios

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2014
  • Τόπος: Πρεβεζα
  • Μηνύματα: 1522
Η ΕΡΤ κατέβασε το ertsport για αβάντα αθλητικών στα  συνδρομητικά ιδιωτικά κανάλια και ανεβάζει για να το κουκουλωσει το ertnews .
Σε όλα από πίσω στην ΕΡΤ πόδι πάτησαν οι καναλάρχες.Το ιδιωτικό κεφάλαιο Δυστυχώς.Ηταν να δούμε Ολυμπιακούς αγώνες 4Κ ;Ήταν ; Κανείς δεν θα μάθει !Τόλμησες να τα βάλεις με cosmote;
Αυτή μόνο το έχει ως προϊόν το 4Κ.
Σε εμπόδισε σαν ΕΡΤ να δείξεις 4Κ;
Δεν ξέρεις ούτε θα μάθεις.
Όσον αφορά το Μέγκα σε σχέση με το ΣΚΑΪ ξαναδειχνει Τσάμπιονς Λιγκ όπως παλιά πριν διαλυθεί.
Ο Μαρινάκης αν κι εγώ είμαι ΑΕΚ τον παραδέχομαι δεν είναι Αλαφούζος !!!Αγοράζει για να ανοίξει πάλι το Μέγκα πάλι την Ελευθεροτυπία ......
Οσον αφορά το 4Κ είναι καταχωρημένο στην Διαύγεια το ψήφισμα της διοίκησης για προμήθεια κάποιου μηχανήματος για μετάδοση σε 4Κ αθλητικων  γεγονότων Ολυμπιάδας!!! Έτσι διατυπώθηκε έτσι λέω.
Οχι εγώ!!
 Πεπραγμένα διοίκησης Ζούλα είναι! Δεν το προχωρησε και θα επιβραβευτει με ανάληψη διευθυντικης θέσης σε ΣΚΑΙ γι αυτο το κοψιμο του κρατικού ΕΡΤ 4Κ;
Ο χρόνος θα δείξει !!
Όλοι που μπαίνουν διοικητές σε ΕΡΤ είναι Δούρειος Ίππος των ιδιωτικών καναλιων.Αν ήταν στο χέρι τους η κρατική ΕΡΤ παραλίγο να είχε κι αυτή για τα hd κανάλια της αστερίσκους σε Ακαρνανικά κι  Αίνο κι όπου αλλού εδώ και 8 χρόνια έχει η Δυτική Ελλάδα αστερίσκο μεγαλοπρεπή κι ωραίο για τα hd κανάλια των ιδιωτών!!!!!!!!!
.Κριμα.Αυτα να μου πεις για τον κάθε Αλαφούζο και τις ειδήσεις που δεν έφερε η θα φέρει Ας πάρει τον αστερίσκο πρώτα από τα Ακαρνανικά που γελάει κι η Ιταλία κι Αλβανία με έμας και μετά ας ανοίξει 10 ειδησεογραφικά με τον Τσελίκα επικεφαλής🤣

Συνδεδεμένος pepis68

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2012
  • Μηνύματα: 209
Η είδηση είναι σωστή. Κάπου διάβασα ότι φτιάχνονται νέα στούντιο και ότι οι ειδήσεις βγαίνουν από το one channel. Να δούμε, αν θα βγει δορυφορικά στην cosmote, γιατί στην nova δεν.

Αποσυνδεδεμένος mostwebradio

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουλ 2024
  • Τόπος: Ελλάδα
  • Μηνύματα: 28
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Ιδανικά η διοίκηση θα ήθελε ένα κανάλι ελεύθερης λήψης για να μεταφέρει το πρόγραμμα του υπό σχεδιασμό ενημερωτικού καναλιού, ωστόσο κάτι τέτοιο συναντά σοβαρά κανονιστικά εμπόδια, καθώς ο νόμος δεν επιτρέπει τη λειτουργία πανελλαδικού καναλιού με θεματικό περιεχόμενο αμιγώς ενημερωτικό.

Για να προχωρήσει στην υλοποίηση του σχεδίου, το Mega αποφάσισε να αξιοποιήσει τις δυνατότητες της υβριδικής τεχνολογίας και να στήσει τον live ενημερωτικό σταθμό ως υβριδικό κανάλι.
Πρώτα έστησε το One, αρχικά ως pay και web tv μόνο.

Ύστερα πήρε άδεια πανελλαδικού ενημερωτικού καναλιού από το ΕΣΡ για την εκπομπή του One.

Αργότερα πήρε με εκποίηση ότι είχε σχέση με το Mega από την παλιά του εταιρεία Τηλέτυπος.

Τέλος το Mega επανεξέπεμψε με την άδεια που πήρε για το One το οποίο πήγε στο Channel 9.

Και τώρα θέλει και άλλο ενημερωτικό κανάλι?

Αν έχει τόσα λεφτά γιατί δεν ξεχρεώνει τότε την Τηλέτυπος να στήσει εκεί το δεύτερο Mega?

Έλεος.

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
Τις ίδιες ιδέες έχουν και οι υπόλοιποι, Σαββίδης, Κυριακού κλπ. αλλά έχουν μάθει όλοι στο τζαμπέ. Συνεπώς μην περιμένετε κάποια αξιόλογη εξέλιξη στα ελληνικά τηλεοπτικά πράγματα. Να λέμε κι ευχαριστώ που έχουμε και τα ήδη υπάρχοντα κανάλια.

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3230
    • http://www.telenovelas.gr
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Αν έχει τόσα λεφτά γιατί δεν ξεχρεώνει τότε την Τηλέτυπος να στήσει εκεί το δεύτερο Mega?

Η Τηλετύπος τί δουλειά έχει; Φαλήρησε, χρεοκόπησε, πτώχευσε, εκποιήθηκε, καπούτ. Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να εμπλακεί καμία Τηλετύπος ούτε υπάρχει ανάγκη να την ξεχρεώσει κανείς (άλλωστε έγιναν δύο πλειστηριασμοί, ένας για τα ακίνητα της ιδιοκτησίας της και ένας για αρχείο και όνομα..) Ο Μαρινάκης (και ο οποιοσδήποτε Μαρινάκης) μπορεί να φτιάξει και δεύτερο πανελλαδικό κανάλι αρκεί να κάνει αίτηση στο ΕΣΡ για την 7η πανελλαδική άδεια, καθώς δεν υπάρχει κάποιος νόμος που να του απαγορεύει να έχει και δεύτερο κανάλι... Απλά από ότι φαίνεται το θέλει να είναι θεματικό και όχι γενικού περιεχομένου όπως προβλέπει η 7η άδεια να ειναι.. Και εκεί σκαλώνει το πράγμα.



 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (15:02)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΑΤΤΙΚΗ, ΣΑΡΩΝΙΚΟ & ΝΟΤΙΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 09]  Μέλος: kyria_kous_tv_archive Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 23/09/2024 (14:56)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: paksat Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (14:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:52)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (14:48)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: pepis68 Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (14:44)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: paksat Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (14:26)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/09/2024 (11:55)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 23/09/2024 (11:53)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (10:58)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (10:41)
* Απ: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)   Μέλος: paksat Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (10:03)
* Απ: Υποχρεωτικό ραδιόφωνο AM στα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ειδήσεις και νέα για την επίγεια τηλεόραση και ραδιόφωνο 23/09/2024 (09:48)
* Απ: Ο ALPHA TV στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Οι Τηλεοπτικοί Σταθμοί στην Ελλάδα 23/09/2024 (09:14)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 23/09/2024 (08:39)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (06:27)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 23/09/2024 (05:24)
* Απ: Υποχρεωτικό ραδιόφωνο AM στα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ  Μέλος: Chris_S Φόρουμ: Ειδήσεις και νέα για την επίγεια τηλεόραση και ραδιόφωνο 23/09/2024 (00:39)
* Απ: Μακρινές λήψεις DAB+ εντός ή εκτός Ελλάδας  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 22/09/2024 (21:14)
* Απ: Τα FM της Κυπρου  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Οι Επίγειες Λήψεις Στην Κύπρο 22/09/2024 (17:56)
* Απ: Υποχρεωτικό ραδιόφωνο AM στα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Ειδήσεις και νέα για την επίγεια τηλεόραση και ραδιόφωνο 22/09/2024 (17:52)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/09/2024 (16:35)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: robi1994 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/09/2024 (14:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/09/2024 (14:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/09/2024 (13:56)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: Thodoris_Z Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/09/2024 (13:41)
* Απ: Υποχρεωτικό ραδιόφωνο AM στα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν στις ΗΠΑ  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Ειδήσεις και νέα για την επίγεια τηλεόραση και ραδιόφωνο 22/09/2024 (12:38)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο νομό ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 22/09/2024 (12:35)