Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 18:07
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  (Αναγνώστηκε 285361 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Πώς διαμορφώθηκαν οι μέσοι όροι των καναλιών εθνικής εμβέλειας για την Δευτέρα 17/2/2020;

ΚΑΝΑΛΙ - 18/54
STAR 20,9
ΑΝΤ1 15,2
MEGA 12,6
ΣΚΑΪ 11,4
ALPHA 9,7
OPEN 4,7
ΜΑΚ 2,5
ΕΡΤ1 2,4

ΥΓ. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι την επόμενη κιολας μερα μεταφερθηκε το πολυ δημοφιλές μεσημεριανο mega γεγονοτα απο τις 1 στις 3.  Ενω ειχε σαρωσει  την πρωτη μερα.

Αποσυνδεδεμένος thanoskat

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Κατερίνη
  • Μηνύματα: 402
Η αλλαγή έγινε λόγω της στάσης εργασίας. Από αύριο πάλι στην ώρα του !

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Make love like war!

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901

Αποσυνδεδεμένος dimitris_p

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2005
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 95
Σήμερα παρατήρησα κάτι περίεργο. Στο η ζωή της άλλης που προβάλετε τώρα, είδα ότι σε ορισμένες σκηνές βγάζει μπάρες μαύρες αριστερά - δεξιά οπως το περιέγραψα χθες ενώ σε άλλες φεύγουν!! Το εχει παρατηρήσει άλλος αυτό?  :icon_eek:

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Σήμερα παρατήρησα κάτι περίεργο. Στο η ζωή της άλλης που προβάλετε τώρα, είδα ότι σε ορισμένες σκηνές βγάζει μπάρες μαύρες αριστερά - δεξιά οπως το περιέγραψα χθες ενώ σε άλλες φεύγουν!! Το εχει παρατηρήσει άλλος αυτό?  :icon_eek:
Σε όλες τις παλιές σειρές συμβαίνει αυτό που έχουν γυριστεί με αναλογικές κάμερες και αναλογικά μοντάζ. Στο SD δεν ήταν εμφανές γιατί γίνεται ζουμ στο κάδρο και οι άκρες κρύβονται.

Giannisk έχει τεράστια διαφορά από εχθές η εικόνα. Είναι πιο φωτεινή, η κίνηση είναι πιο ζωντανή, δεν συμπιέζεται και φαίνεται ότι είναι interlaced. Παραμένει πιο θολή/smooth από το παλιό Μέγκα αλλά και πάλι εχει γίνει πιο οξεία/sharp από εχθές.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giannisk_

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2018
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μηνύματα: 124
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Σε όλες τις παλιές σειρές συμβαίνει αυτό που έχουν γυριστεί με αναλογικές κάμερες και αναλογικά μοντάζ. Στο SD δεν ήταν εμφανές γιατί γίνεται ζουμ στο κάδρο και οι άκρες κρύβονται.

Giannisk έχει τεράστια διαφορά από εχθές η εικόνα. Είναι πιο φωτεινή, η κίνηση είναι πιο ζωντανή, δεν συμπιέζεται και φαίνεται ότι είναι interlaced. Παραμένει πιο θολή/smooth από το παλιό Μέγκα αλλά και πάλι εχει γίνει πιο οξεία/sharp από εχθές.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για να καταλάβεις το πρόβλημα αυτή τη στιγμή της εικόνας Μπες στο live streaming του κόντρα στο site να καταλάβεις που είναι πιο εμφανές Αυτό συμβαίνει και και στο mega στα live ειδήσεις και λοιπά

Αποσυνδεδεμένος apostolos05

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2013
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ Δυτ.Προάστια
  • Μηνύματα: 486
zero 4k uhd /gbquad UHD 4k /OS NINO PRO
ΠΙΑΤΟ 1.23x1.32 / ΠΙΑΤΑ 2x -1.10x1.20/ 2x-Tecatel.1.10X1.20
NECO 0,92x1,00

Αποσυνδεδεμένος giannisk_

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2018
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μηνύματα: 124
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Τό Bitrate στό HD & SD
Προφανώς αυτό είναι το πρόβλημά το bitrate

Συγχώνευση: Τρι 18 Φεβ 2020, 16:53
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Όλα αυτά για τα οποία γκρίνιαξα εχθές έπαψαν να υπάρχουν τόσο στον "Πέτρο και τα κορίτσια του" όσο και στο σημερινό "Ρετιρέ". Η ποιότητα εικόνας είναι όπως ήταν και στο παλιό Mega πλέον. Ήταν εμφανές από την prime time πως έκαναν βελτιώσεις σε σχέση με αυτό που έβγαζαν τις πρώτες ώρες στον αέρα.

Αν έφταιξε η γκρίνια εδώ μέσα χαίρομαι, αν το κατάλαβαν μόνοι τους ακόμα καλύτερα.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελικά έχεις δίκιο φάνηκε και στα idents αρκετά πιο καλη ευκρίνεια !!!! Το μόνο που μένει είναι αυτό που λέω και γω και θα είναι οκ η εικόνα

Αποσυνδεδεμένος apostolos05

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2013
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ Δυτ.Προάστια
  • Μηνύματα: 486
Νόστιμα και Απλά!!  (ΕΚΠΟΜΠΗ)
zero 4k uhd /gbquad UHD 4k /OS NINO PRO
ΠΙΑΤΟ 1.23x1.32 / ΠΙΑΤΑ 2x -1.10x1.20/ 2x-Tecatel.1.10X1.20
NECO 0,92x1,00

Αποσυνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 681
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Νόστιμα και Απλά!!  (ΕΚΠΟΜΠΗ)
Τι?Δεν το εχεις στο 4???Εχει φυγει ηδη καταγγελια εκ μερους μου :lol

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Μηνύματα: 2911
Ειμαστε στο 2020 πλέον.
αν αυτό

εγινε αυτο

υπαρχει ελπίδα και για τους απαράδεκτους...
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος marmar

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2012
  • Τόπος: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ
  • Μηνύματα: 466
Επειδή πολύ ντόρος γίνεται γύρο από την ποιότητα εικόνας του mega και ενίοτε και κάποιων άλλων καναλιών να θυμίσω ότι οι περισσότεροι μεγαλώσαμε με crt έγχρωμες τηλεοράσεις ίσως και κάποιοι και με ασπρόμαυρη τηλεόραση εκείνη την εποχή πολύ αμφιβάλω εάν κάποιος είχε κάνει με κάποιον συζήτηση  κάπου σχετικά με την ποιότητα της εικόνας των καναλιών που έπαιζαν τότε βεβαία θα μου πει κάποιος άλλες εποχές τότε η τεχνολογία προχωράει αλήθεια αν δεν είχε προχωρήσει η τεχνολογία και ήμασταν ακόμα με crt τηλεοράσεις τι θα λέγαμε για την ποιότητα εικόνας του mega

Αποσυνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 681
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Επειδή πολύ ντόρος γίνεται γύρο από την ποιότητα εικόνας του mega και ενίοτε και κάποιων άλλων καναλιών να θυμίσω ότι οι περισσότεροι μεγαλώσαμε με crt έγχρωμες τηλεοράσεις ίσως και κάποιοι και με ασπρόμαυρη τηλεόραση εκείνη την εποχή πολύ αμφιβάλω εάν κάποιος είχε κάνει με κάποιον συζήτηση  κάπου σχετικά με την ποιότητα της εικόνας των καναλιών που έπαιζαν τότε βεβαία θα μου πει κάποιος άλλες εποχές τότε η τεχνολογία προχωράει αλήθεια αν δεν είχε προχωρήσει η τεχνολογία και ήμασταν ακόμα με crt τηλεοράσεις τι θα λέγαμε για την ποιότητα εικόνας του mega
Τοτε δεν υπηρχε ιντερνετ και  forums για να γκρινιαξουμε.Επισεις τοτε υπηρχαν αλλα προβληματα πιο σοβαρα,αν το σημα δεν ηταν αρκετα καλο ειχαμε χιονια,ειδωλα, τρεμοπαιγμα και παρασιτα στον ηχοκαι ψαχνομασταν με τους ενισχυτες,οποτε η αναλυση της εικονας,το αν ειχε θολουρα ή οχι και το ποσο ομαλη ειναι η εναλλαγη των καρε παραηταν ασυμαντα θεματα για να ασχοληθουμε....

Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Θυμαμαι για ενα διαστημα με την ψηφιακη μεταβαση, πανω από χρονο ειχα παραλληλα  ψηφιακό και αναλογικο σημα απο την ΕΡΤ1. Ενω ειχε ολοφανερα χιονια δείχναμε κατανοηση, αλλά η διαφορα ηταν τεράστια. Ασε που σε lcd τηλεόραση δυσκολο να δεις υποφερτα αναλογικο προγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Για την δεκαετία του '90, CRT ξεCRT μια χαρά ποιότητα εικόνας είχε το Mega. Βάλτε να δείτε Married with Children να δείτε πόσο όμοια είναι η εικόνα του αμερικανικού sitcom με αυτή των σειρών του Mega. Κάντε και μια σύγκριση με τις σειρές του ΑΝΤ1 της ίδιας εποχής μετά. Και μην συγκρίνετε ανόμοια πράγματα. Μην συγκρίνετε ξέρω γω τηλεόραση με YouTube. Συγκρίνετε τηλεόραση με τηλεόραση. Ένα παράδειγμα όλο κι όλο υπάρχει στην αμερικανική τηλεόραση για σειρά της εποχής που γυρίστηκε σε φιλμ και μπόρεσε να αναβαθμιστεί σε UHD, τα φιλαράκια. Όλα τα υπόλοιπα σε SD παρέμειναν. Πέρασαν από ένα λίφτινγκ, ο,τι μπορούσε να φτιαχτεί τέλος πάντων, άλλες που ήταν ασπρόμαυρες επιχρωματιστηκαν (πρώτες σεζόν Bewitched, I dream of Jeannie), αλλά θαύματα μετατροπής τους σε HD δεν γίνονται. Το βίντεο με το restoration του τρένου έγινε από ΦΙΛΜ. Οι απαράδεκτοι γράφτηκαν σε βίντεοκασέτα.

Για την δεκαετία του 2000, τότε ήταν που το Mega έμεινε πίσω σε σχέση με το εξωτερικό. Που εκείνο εξακολουθούσε να γυρίζει σε Betacam όταν όλοι έξω έβγαζαν 720p και 1080p.

Giorgosk ισχύει για το bitrate. Νομίζω πως μόνο αυτό ευθύνεται πλέον για τη θολούρα. Τα χρώματα και όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια. Βάζω τα βίντεο παλιών και νέων εγγραφών να παίζουν ταυτόχρονα και είναι η μόνη διαφορά πλέον.

Εχθές το βράδυ κατά τη διάρκεια του ξένου ντοκιμαντέρ Forensic Files το σήμα του Mega SD από 3.1 έκανε στιγμιαίες διακοπές. Νομίζω πως τοτε έκαναν τις τελευταίες οριστικοποιήσεις.

Τώρα που φτιάξαμε το SD να φτιάξουμε λίγο και το HD.. Ακόμα περίγραμμα έχει το λογότυπο.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Μηνύματα: 2911
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το βίντεο με το restoration του τρένου έγινε από ΦΙΛΜ. Οι απαράδεκτοι γράφτηκαν σε βίντεοκασέτα.
Δεν εχει καμία σημασία. Η εικόνα μετατράπηκε χάρη σε νευρωνικό αλγόριθμο και τα οπτικά της εποχής ήταν ήδη επαρκώς φρικτά και το πάχος του φιλμ επαρκώς μεγάλο ωστε η αποτυπωθείσα ανάλυση στο αρχικό να ειναι φρικτό.
Στην περιγραφή του βίντεο ο upscaler αναφέρει βιντεο του youtube ως πηγή.

Οι προηγμένοι νευρωνικοι αλγόριθμοι ειναι εξπέρ στο deinterlacing και στο να παράγουν ενδιάμεσα frames, αρα με την μαζικοποίηση της παραγωγής των πλατφορμών επεξεργασίας τέτοιου περιεχομένου αναμένουμε στα αλήθεια θαύματα.
Καθως το gigo (garbage in -> garbage out) εξακολουθεί να επηρεάζει ακόμα και αυτους τους αλγόριθμους, η ιδανική καταγραφή των αρχικών u-matic & betacam σε D1 με τον σωστό εξοπλισμό θα καθορίσει τελικά αν θα γίνουν θαυματα ή όχι. Δυστυχώς η τυπική umatic και betacam εικόνα που δίνει τώρα το mega στην έξοδο μας λέει πως η έξοδος αναπαράγεται αναλογικά και δεν μεσολαβεί καμία επεξεργασία πριν την μετάδοση πέραν την μετατροπής απο interlaced σε progressive και αυτή με προβλήματα.

Το οτι η πηγή αναπαραγωγής ειναι αναλογική το συμπεραίνω απο το προφανές είδωλο ("χειλάκι" στις άκρες) λόγω προβληματικου τερματισμου του video στις χρωμοδιαφορές. Επίσης τα όρια της φωτεινότητας δεν ειναι σωστά ρυθμισμένα και δεν εξαντλουν την ψηφιακή δυναμική περιοχή της φωτεινότητας.

Μόλις ανέβηκε αυτό:  :O :O :O

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

δεν μεσολαβεί καμία επεξεργασία πριν την μετάδοση πέραν την μετατροπής απο interlaced σε progressive και αυτή με προβλήματα.

Δεν μετατρέπεται κανένα interlaced σε progressive ούτε στο MEGA ούτε αλλού. Interlaced βγαίνει στον αέρα σε όλα τα κανάλια. 720x576i & 1920x1080i μεταδίδονται.

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά με το progressive στα δικά μου μάτια. Φρίττω όταν βάζω βίντεο από YouTube στην τηλεόραση και βλέπω βιντεάκια από ελληνικές σειρές που στο YouTube είναι αναγκαστικά σε progressive και αντιλαμβάνομαι τη διαφορά στο λεπτό.

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2006
  • Μηνύματα: 2911
Ετσι ακριβώς χοροπηδούσε η εικόνα στην σειρά πριν το δελτίο ειδήσεων, όπως περιγράφεις πως φρίττεις. Ισως μεσολαβούν 2 μετατροπές, δεν ξέρω τι πάει στραβά.
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Εχθές συνέβαινε αυτό. Για σήμερα έχω αναφέρει πως είναι όλα καλά με το Mega εκτός του bitrate. Προσπέρασες κάποια μηνύματα.

Τηλεοράσεις που παίζουν σωστά progressive video κάνουν το interlaced να χοροπηδαει. To ίδιο και τα monitor των υπολογιστών.
Τηλεοράσεις που παίζουν σωστά το interlaced video στο progressive scan φαίνεται να πηδάνε καρέ.

Ανεξάρτητα από το τι προτιμάει ο καθένας μας τα μεγάλα τηλεοπτικά κανάλια (παντού, όχι μόνο Ελλάδα) εκπέμπουν interlaced, δεν μετατρέπουν τίποτα σε progressive. Όλες οι εκπομπές εξακολουθούν να γυρίζονται σε interlaced, αντίθετα ολες οι σειρές πλεον γυρίζονται σε progressive. Αλλά η ροή στα κανάλια ειναι πάντα interlaced.

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Αυτή τη στιγμή το MEGA έχει hashtag #StoParaPente για σχολιασμό στο twitter... Οξύμωρο δεν σας φαίνεται αυτό για σειρές αρχείου τόσων ετών, μιας και ο ΑΝΤ1 και τα άλλα κανάλια τα χρησιμοποιούν μόνο σε καινούριες παραγωγές;

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Και εγω αυτο ηθελα να το γραψω πριν απ λιγο μα επαναληψη και να βαζει hashtag

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Αφού λυσσαξαν να το ζητάνε στο Τουίτερ οι ίδιοι που γράφουν στο ίδιο χασταγκ! Μην μείνει κάποιο σημείο της οθόνης κενό. Δεν μας έφταναν τα σήματα καταλληλότητας, έχουμε και τα hashtags !

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1844
ακόμα στο σάιτ τους δέν βάλανε κάποιο τηλέφωνο εποικοινωνίας,ούτε κάποιο εμαίλ.
 (: (: (: (:

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Στο σάιτ έχουν βάλει τηλέφωνο, τέρμα τέρμα κάτω. Παρεμπιπτόντως αφαίρεσαν το εικονίδιο του YouTube που υπήρχε εκεί.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3162
Έχω δει αρκετό Mega αυτές τις δύο μέρες οπότε έχω μια άποψη.

Στα μάτια μου τουλάχιστον το SD έχει πολύ καλύτερα χρώματα απ το HD, όπως και δυνατότερο και καθαρότερο ήχο σε σχέση με το HD.

Στις live παραγωγές πολύ καλό το HD, ειδικά στην Κοινωνία Ώρα Mega.

Από τις σειρές, πράγματι και το τρέμουλο και αυτά που λέτε είναι όλα σωστά. Μπορεί να χουν γίνει βελτιώσεις αλλά ειλικρινά, η εικόνα των Σαββατογεννημενων σήμερα το απόγευμα ήταν......απογοητευτικη! Σχεδόν δεν άντεχα να παρακολουθήσω ενώ είναι απ τις αγαπημένες μου σειρές. Δεν ξέρω τι έχει πάει τόσο λάθος!

Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Επισης απ διαφημισεις να σημειωσω δεν έχει παιξει καθολου (my market,οπαπ,cosmote,vodafone κ.α)

Αποσυνδεδεμένος Black3539

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2017
  • Μηνύματα: 41
Κόλλησε και το hashtag στις διαφημίσεις, τέλεια...

Τουλάχιστον έμεινε μόνο για 2 λεπτά, πολύ αργά αντανακλαστικά, όλα χειροκίνητα τα κάνουν;;
Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος hercoulis

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2007
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 1404
Στις μεταμεσονύχτιες διαφημίσεις παρατήρησα αρκετές κοινωνικής πρόνοιας.
vu solo2 - 1.25cm - 85E-45W

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Κροπαρισμένα τα Άλλα Κόλπα...
Ημαρτον

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Χωρίς να υπάρχει και λόγος ουσιαστικά μιας και αυτό είναι 4:3 στην κανονική του εκδοχή

Συγχώνευση: Τετ 19 Φεβ 2020, 00:30
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Κόλλησε και το hashtag στις διαφημίσεις, τέλεια...

Τουλάχιστον έμεινε μόνο για 2 λεπτά, πολύ αργά αντανακλαστικά, όλα χειροκίνητα τα κάνουν;;
Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και στο παλιό MEGA χειροκίνητα γινόταν... Μόνο στον ΑΝΤ1 και τον ALPHA γίνεται αυτόματα η δουλειά και σπάνια παθαίνουν "σκαλώματα"


 


* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (16:31)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (16:17)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)