Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)
  • Πεμ 28 Μάρ 2024, 15:59
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Το MEGA στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  (Αναγνώστηκε 285356 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος nickpasxos

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2015
  • Τόπος: Patras, Greece
  • Μηνύματα: 468
  • Master Control Operator IONIAN TV & PLUS WEB TV
Γιατι κροπαρουν ρε παιδια; δε καταλαβαινουν οτι αλλιοωνουν την εικονα ετσι;

Αποσυνδεδεμένος D_Satellite

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2008
  • Τόπος: Κόρινθος
  • Μηνύματα: 886
Τα παλιά βίντεο ήταν φτιαγμένα για CRT τηλεοράσεις με κάδρο 4:3. Αν αυτά τα βίντεο παίξουν χωρίς μετατροπή 16:9 crop&zoom, κτλ, τότε στις καινούργιες τηλεοράσεις θα φαίνονται μεγάλες κάθετες μαύρες μπάρες αριστερα και δεξια της οθόνης. Εγώ δεν θα είχα πρόβλημα να βλέπω τις μαύρες μπάρες γιατί τουλάχιστον η εικόνα θα ήταν σωστή χωρίς αλλοίωση, αλλά σε πολλούς μπορεί να μην τους αρέσει..

Αποσυνδεδεμένος Tom

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2012
  • Τόπος: Κατερινη
  • Μηνύματα: 14
Αλήθεια ρε παιδιά την εποχή του 8Κ συζητάμε για ένα κανάλι που θα πρεπε να βγει ως θεματικό Vintage Channel ας πούμε!

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Αυτό το κροπάρισμα το είδαμε μόνο στη συγκεκριμένη εκπομπή, όλα τα υπόλοιπα του αρχείου μεταδίδονται στο κλασικό 4:3, οπότε φαντάζει παράξενο που εφάρμοσαν αυτή τη λογική μόνο στα Άλλα Κόλπα
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Μπορεί να εξαφανίστηκαν οι πάνω και κάτω μαύρες γραμμές, όχι όμως οι αριστερά και δεξιά

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Η χθεσινή εκπομπή ήταν μονταρισμένη, προβλήθηκαν διάφορα αποσπάσματα από δύο τρεις εκπομπές και όχι ένα επεισόδιο αυτούσιο. Κατά την εναλλαγή των σκηνών έπεφτε κάρτα με λογότυπο Άλλα Κόλπα που ήταν σύγχρονο, φτιαγμένο πρόσφατα, δεν ήταν το αυθεντικό.
Ειλικρινά τους είναι τόσο δύσκολο να στέλνουν απλά flag 4:3 και από εκεί και πέρα ο καθένας να βλέπει όπως θέλει; Θέλει μπάρες αριστερά δεξια, ας βάλει μπάρες αριστερά δεξιά. Θέλει ζουμ και κροπ; Ας βάλει ζουμ και κροπ.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vasilisp

  • Αναλυτής Επίγειας Ψηφιακής Τηλεόρασης
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούν 2013
  • Τόπος: Xαλκίδα
  • Μηνύματα: 3901
Σε μικρές όμως τηλεοράσεις η απώλεια εικόνας είναι πιο σημαντική από μια μεγάλη οθόνη και φαίνεται και άσχημο και πολύ λίγο, αυτός είναι και ο λόγος που κανένα κανάλι ως τώρα που παίζει παλιές σειρές δεν έχει επιλέξει το flag 4:3. Οσο για την επιλογη να είναι στον τηλεθεατη σωστό μεν αλλά ξέρεις τώρα υπάρχουν ηλικιωμένοι κλπ.

Συνδεδεμένος NetSurfer_g7

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2013
  • Μηνύματα: 681
    • Τσεκάρετε και το blog μου
Μου κανει εντυπωση παντως που στις περιγραφες των σειρων στο EPG δεν αναφερεται πουθενα η χρονολογια παραγωγης.Στο παλιο mega εγραφε παντα ποιας χρονολογιας ειναι η καθε σειρα.Αραγε εγινε εσκεμμενα για να μην προδιδεται η ηλικια των σειρων ή απλως το παρελειψαν?

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Εγώ νομίζω πως το flag δεν επιλέγεται στα κανάλια από ωχαδερφισμό. Η ΕΡΤ το είχε στα κανάλια της μέχρι το κλεισιμο του 2013. Από εκεί και πέρα δεν το ξαναείδαμε ποτέ..
Και flag να βάλουν δεν υποχρεώνει κανένας να έχει την οθόνη στο "Αυτόματο". Μπορει οποίος θέλει να το βάλει στο 16:9 να γεμίζει το κάδρο και να μην επηρεάζεται από το flag.
Θεωρώ άσχημο να ξεκινάει το πλάνο από το κούτελο του παρουσιαστή, ή τα ανοιχτά πλάνα να αποκεφαλίζουν τους χορευτές στο πίσω μέρος του πλάνου. Πέρα από τα προσωπικά μου γούστα, μιλάμε για απώλεια πληροφορίας από την εικόνα.

Netsurfer εχθές το Αλλά Κόλπα ξεκίνησε με ένα τεράστιο 1995 στο σκηνικό και με ευχές από την Αλίκη Βουγιουκλάκη για καλή χρονιά. Δεν κρύβονται αυτα..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος D_Satellite

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Νοέ 2008
  • Τόπος: Κόρινθος
  • Μηνύματα: 886
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Μπορει οποίος θέλει να το βάλει στο 16:9 να γεμίζει το κάδρο και να μην επηρεάζεται από το flag.
Ακριβώς αυτό έχω κάνει εγώ, και την τηλεόραση μου την έχω μόνιμα στην επιλογή 16:9, αφού τα πανελλαδικά κανάλια εκπέμπουν σε 16:9 και όχι 4:3. Δεν κάθομαι δηλαδή να βάζω το αυτόματο.
Η γνώμη μου είναι ότι απο την στιγμή που το MEGA εκπέμπει σε 16:9 και όχι 4:3, τότε καλύτερα τα παλιά βίντεο που είναι 4:3 να τα μετατρέψουν σε 16:9 με μαύρες μπάρες αριστερά-δεξιά ώστε να μην χαλάει η αναλογία της εικόνας, αλλιώς ας κάνουν μετατροπή 16:9 με crop&zoom, απλά έτσι θα υπάρχει κόψιμο στο πάνω-κάτω μέρος της εικόνας. Αν δεν κάνουν τίποτα, τότε τα παλιά 4:3 βίντεο, θα βγαίνουν τραβηγμένα και αλλοιωμένα στις άκρες της οθόνης. (Μιλάμε πάντα με επιλογή στην τηλεόραση 16:9, δηλαδή όπως εκπέμπει το MEGA)

Αποσυνδεδεμένος giannisk_

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2018
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μηνύματα: 124
Από τα υπερσύγχρονα μηχανήματα βγαίνουν αυτοι οι υπότιτλοι στο Δελτίο νοηματικής;😋

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Έπεσε για 5-10 δευτερόλεπτα μαύρο στην εικόνα του Mega HD κατά τη διάρκεια του Ευαγγελάτου, ενώ το SD έπαιζε κανονικά, ο ήχος ακουγόταν κανονικά. Έμεινε μόνο το HD επάνω στην μαύρη οθόνη, μετά από λίγο βγήκε, η εικόνα παρέμεινε μαύρη για λίγο και επέστρεψε χωρίς την ένδειξη HD.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
τωρα οι ΣαββατοΓεννημενες ειναι φουλ φως στο sd ... edit ... εφτιαξε και με καλη εικονα σε μια σκηνη, μαλλον δοκιμαζουν ... εφτιαξε

Αποσυνδεδεμένος marios1234

  • Γενικός συντονιστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2007
  • Τόπος: Ιστιαία (Β. Εύβοια)
  • Μηνύματα: 3162
Βασικά έτυχε να δεις τη σκηνή με τις "αναμνήσεις" που ήταν σκηνοθετικά με αυτο το εκτυφλωτικο λευκό 😋

Αποσυνδεδεμένος Bayern7

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2009
  • Μηνύματα: 10
    • YouTube
Έχω παρατηρήσει το παρακάτω σχετικά με τα bitrates των καναλιών. Αρχικά να ξεκαθαρίσω ότι αναφέρομαι στην περιοχή της Κεντρικής Μακεδονίας με λήψη από Χορτιάτη.

Όλα τα κανάλια που είναι στην δεύτερη συχνότητα της digea, δλδ τα Open HD, Mega HD και Alpha HD έχουν σταθερό bitrate στα 5.2-5.3Mbit/s
Όση ώρα και να παρακολουθήσω τα κανάλια αυτής της συχνότητας είναι καρφωμένο σε αυτήν την τιμή.
(ενδεικτικό screenshot, κάτω δεξιά λέει το bitrate)

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Στην άλλη συχνότητα της Digea που εκπέμπουν 4 κανάλια, - τα ANT1 HD, Μακεδονία HD, STAR HD και SKAI HD - το bitrate του καναλιού είναι variable ανάλογα τις ανάγκες τις μετάδοσης.
Δλδ σε γρήγορες σκηνές με εναλλαγές ανεβαίνει το bitrate, και στις πιο στατικές πέφτει, διατηρώντας πάντα μια σταθερή ποιότητα στην εικόνα.
Παραθέτω 2 screenshot από το STAR HD την ώρα που έδειχνε τον τροχό της τύχης, με το bitrate να αυξομειώνεται κάθε δευτερόλεπτο και να παίζει στο εύρος από 2,9Mbit έως 6,4Mbit.
Μάλιστα κατά την διάρκεια του Master Chef ξεπερνούσε και τα 8Mbit!!

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αντίστοιχα το ίδιο συμβαίνει και στην ΕΡΤ SPORTS HD. Το bitrate την ώρα του παιχνιδιού (βλέπε screenshot) έφτανε και τα 8,8 Mbit ενώ την ώρα που έδειχνε στατική κάρτα έπεφτε στα 4,4 Mbit ίσως και λιγότερο.

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Ξέρει κανείς το λόγο που συμβαίνει αυτό στη συχνότητα που είναι τα mega hd, open hd και alpha hd;;;;;
Η λογική λέει ότι έχοντας ένα κανάλι λιγότερο σε αυτήν την συχνότητα θα υπήρχε περιθώριο για μεγαλύτερο bitrate σε κάθε κανάλι.
Έστω variable να καλύπτονται οι απαιτήσεις ποιότητας στις γρήγορες εικόνες που θέλουν περισσότερη «πληροφορία».
Περίεργα πράγματα

Αποσυνδεδεμένος giannisk_

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2018
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μηνύματα: 124
Πάντως δεν έχει φτιάξει το προβληματάκι...Και τα link sd

Συνδεδεμένος apostolos05

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2013
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ Δυτ.Προάστια
  • Μηνύματα: 486
Το θέμα είναι την ελληνίδα ηθοποιό την βρήκε???

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

zero 4k uhd /gbquad UHD 4k /OS NINO PRO
ΠΙΑΤΟ 1.23x1.32 / ΠΙΑΤΑ 2x -1.10x1.20/ 2x-Tecatel.1.10X1.20
NECO 0,92x1,00

Αποσυνδεδεμένος Bayern7

  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2009
  • Μηνύματα: 10
    • YouTube
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Το θέμα είναι την ελληνίδα ηθοποιό την βρήκε???

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 :lol :lol
Όχι. Κατερίνα Γερονικολού ήταν η απάντηση. :thumbup:

Συνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
@Bayern7 περίμενα τώρα με την είσοδο του mega να αλλάξει και να γίνει έτσι όπως είναι στην πρώτη συχνότητα.Προφανώς κάποια ρύθμιση πρέπει να γίνει από τα κεντρικά της Digea αλλά ασχολούνται με το dvb-t2 fvc και δεν προλαβαίνουν  :lmao
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Βασικά έτυχε να δεις τη σκηνή με τις "αναμνήσεις" που ήταν σκηνοθετικά με αυτο το εκτυφλωτικο λευκό 😋
ναι τελικα αυτο ηταν, ευχαριστω

Συνδεδεμένος apostolos05

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2013
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ Δυτ.Προάστια
  • Μηνύματα: 486
Ωντος έπεσε μαύρο για λίγα δευτερόλεπτα  MEGA HD  (έβλεπα Ευαγγελάτο) αμέσως γυρισα στο SD έπαιζε κανονικά.

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
zero 4k uhd /gbquad UHD 4k /OS NINO PRO
ΠΙΑΤΟ 1.23x1.32 / ΠΙΑΤΑ 2x -1.10x1.20/ 2x-Tecatel.1.10X1.20
NECO 0,92x1,00

Αποσυνδεδεμένος dimitris_p

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιούλ 2005
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 95
Χθες που είδα λίγο το 50 - 50 στο hd η ποιότητα στην tv ήταν χάλια θα έλεγα. Στην κάρτα στο pc ήταν κάπως καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος tech_lover

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2016
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 594
«Ουρές» διαφημιστών για ένα σποτάκι στο MEGA

Ιδιαίτερα μεγάλη ήταν, όπως μαθαίνω, η ζήτηση από την πλευρά των διαφημιστικών εταιρειών για να προβάλλουν έστω και ένα σποτ στην πρεμιέρα του MEGA. Όπως μου λένε, από τη μία το μεγάλο ενδιαφέρον του κόσμου για το πώς θα είναι το νέο MEGA και από την άλλη η ανταγωνιστική πολιτική του καναλιού για την προσέλκυση διαφημίσεων έφεραν την πάρα πολύ μεγάλη ζήτηση. Μάλιστα, όπως μαθαίνω, ειδικά σε κάποιες ζώνες με μεγάλο ενδιαφέρον έγινε μέχρι και … κλήρωση για να αποφασιστεί ποιες διαφημίσεις θα παίξουν.
Η επόμενη μέρα Βέβαια, όπως μου είπαν, το γεγονός ότι το MEGA «ξεπούλησε» στην πρεμιέρα του δεν αποτελεί και εγγύηση ότι το κανάλι θα «σαρώσει» διαφημιστικά. Όπως μου εξήγησαν, Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε θα εξαρτηθεί από τη μακροχρόνια πορεία του, τόσο  στις μετρήσεις όσο και στην αντίληψη της αγοράς. Έτσι, μια καλή εικόνα θα έχουμε αφού συμπληρώσει τον πρώτο μήνα λειτουργίας του και τα πραγματικά νούμερα –αλλά και ο τιμοκατάλογος της διαφήμισης- «καθίσουν» στα πραγματικά τους επίπεδα.


Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος giannisk_

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2018
  • Τόπος: ΑΘΗΝΑ
  • Μηνύματα: 124
Έγραψα το ρετιρε το πρωί και έπαθα σοκ καμία σχέση με πριν κλείσει... οι Σαββατογεννημένες τώρα πολύ κακή εικόνα

Αποσυνδεδεμένος Latinsoapsfever

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάι 2005
  • Τόπος: Λήμνος / Αθήνα
  • Μηνύματα: 3099
    • http://www.telenovelas.gr
Σήμερα όντως επανήλθε το τρέμουλο και όσο για το bitrate έχω δει περιφερειακό να έχει πιο υψηλό.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3014
Λεω παιδια η εικονα μια χαρα την εχουν φτιανει στις σειρες του οπως ηταν και παλια το μονο που πρεπει να φτιαξουν ειναι η κινηση διοτι συνεχιζει και δεν ειναι αρκετα ομαλη

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1280
Μετά το Epsilon (πριν κάτι χρόνια) αποφάσισε και το MEGA να πρωτοτυπήσει και να βάλει hashtag στο κεντρικό του δελτίο ειδήσεων #MegaGegonota

Αποσυνδεδεμένος panostvtv

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αύγ 2008
  • Μηνύματα: 532
χθες παρατηρησα δυο πραγματα.
Πρωτον η χαμενη ευκαιρια στο κεντρικο δελτιο ειδησεων να παρει η παρουσιαστρια μια ενδιαφερουσα συζητηση απο τον ανθρωπο των ημερων Παπαγγελόπουλο που εμφανίζονταν για πρωτη φορα μετα απο αρκετο καιρο.
Σημειωνω την καλη συνεντευξη που του εκανε ο Ακης Παυλόπουλος σημερα το πρωι
Οσο για την εκπομπή σινεμα στη σέντρα απλα απαράδεκτη , Ντροπιάζουν την ιστορια του mega

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1844
το livestream απο την ιστοσελιδα η ποιότητα της εικόνας αυξομειώνετε.τί πρέπει να κάνουν εκεί;
 :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

Αποσυνδεδεμένος babis3g

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2018
  • Τόπος: Κερκυρα
  • Μηνύματα: 5121
νομιζω πιάνει αυτοματα την συνδεση απο την γραμμη που αυξομειώνεται, δηλαδη αν καποια στιγμη καποιος κατεβασει κατι, μπορει να χαμηλωσει ποιοτητα για να μην κανει κοψιματα το stream (μπορει ομως να ειμαι λαθος)

Εdit ... αυτο που μπορει να κανουν ειναι να δωσουν ρυθμιση με επιλογη ποιοτητας (πχ2-3 επιλογες απο τα 360 480, 576, 720, 1080 κλπ .. 4Κ  :lol ) στο pc player τους για να διαλεγουμε

Αποσυνδεδεμένος pamaio

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μάρ 2013
  • Μηνύματα: 48
Σήμερα, παρατήρησα στο Mega ότι είναι άλλο studio, τόσο στην αθλητική εκπομπή, όσο και στο δελτίο ειδήσεων.


 


* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:48)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: paksat Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (15:30)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (15:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 28/03/2024 (14:08)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (13:06)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: NetSurfer_g7 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 28/03/2024 (12:25)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 28/03/2024 (10:56)
* Απ: Ψηφιακοί ραδιοφωνικοί δέκτες - παρουσιάσεις, απορίες, προβλήματα, λύσεις  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Ραδιόφωνο (DAB, DAB+, DMB) 28/03/2024 (10:30)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (08:48)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (06:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (03:07)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (02:55)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: tbaruzzo Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:54)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:03)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 28/03/2024 (00:00)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:53)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:51)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: humax8100 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 27/03/2024 (23:45)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:14)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:12)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (23:03)
* Απ: Turksat 5A (31.0 East)   Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Λήψη Turksat (42° Εast) 27/03/2024 (22:36)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:27)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: paksat Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (22:11)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (21:53)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:43)
* Απ: Arabsat 5A/6A @ 30.5 °Ε  Μέλος: adonis1 Φόρουμ: Λήψη Αραβικών Δορυφόρων (26° Εast, 30.5° East, 7° West) 27/03/2024 (19:33)
* Απ: Τηλεοπτικό τοπίο ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ (Πάτρα κ.τ.λ.)  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: Τα αναλογικά τηλεοπτικά τοπία της Ελλάδας ανά νομό 27/03/2024 (19:21)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: komhsgr Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 27/03/2024 (19:11)