Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova
  • Παρ 27 Σεπ 2024, 07:14
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  (Αναγνώστηκε 93066 φορές)

douxrist, andymal και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
σε θέμα ραδιοφωνικών σταθμών γιατί εκπέμπουν όλοι απ την Νοva και δεν αρχίζουν να μπαίνουν ραδιοφωνικοί σταθμοί και στον ote tv?επίσης όταν δικτυώνονται οι περιφερειακοί σταθμοί με τους αθηναϊκούς μέσω nova γίνεται η δικτύωση?
Και πρέπει αν πληρώνω συνδρομή στην Nova για να ακουω Αθηναϊκα ραδιόφωνα? Ελα Παναγία μου.
ΟΛΟΙ οι σταθμοί είναι στο internet και ΔΩΡΕΑΝ
Γιατι να πληρώσω έστω και 1 ευρω συνδρομή στην Nova.
Δεν το πιστεύω.
Είπαμε η Nova πια ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ Υπηρεσία ΠΛΗΝ Euroleague.
Αιμορραγει συνδρομητικα προς την Cosmote που έχει την αφρόκρεμα.
Έχει και Τεράστια οικονομικά προβλήματα με αδυναμιες πληρωμών σε σταθμούς και Super League...
ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ παει.
Λες το επομενο διαστημα να δουμε και αλλο ελευθερο καναλι να την κανει απο τη Nova??
Πάντως ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ. Μαλλον ζητημα χρόνου να φουντάρουν.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
δεν ξέρω πάντως εδώ στην Πάτρα όλοι οι σταθμοί οταν δικτυώνονται με τους αθηναϊκούς 89.4,93.4,94.4,94.9,96.3,ο 96.6 έχει καλό ήχο όταν δικτυώνεται τα πρωινά με τον sfera 102.2,98.7,100.4,103.7,104.1,105.3 ο ήχος τους είναι χάλια και αυτό το παρατηρείς περισσότερο όταν σταματάνε να παίξουν δικές τους διαφημίσεις γενικώς δικό τους πρόγραμμα και έχουν  πολύ καλή ποιότητα ήχου

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
όταν δικτυώνεται τα πρωινά με τον sfera 102.2,98.7,100.4,103.7,104.1,105.3 ο ήχος τους είναι χάλια και αυτό το παρατηρείς περισσότερο όταν σταματάνε να παίξουν δικές τους διαφημίσεις γενικώς δικό τους πρόγραμμα και έχουν  πολύ καλή ποιότητα ήχου

αυτα που αναφερεις μονο ο 100.4 και 105.3 ειναι στη νοβα, οι αλλοι παιρνουν ηχο παο νετ

ο σπορ 24 ειναι μονοφωνικος και στα φμ στην αθηνα και στο ιντερνετ.

ενα τελευταιο με το οφτοπικ ραδιοφωνων παλια ο ΟΤΕ στις 39Ε ειχε καμια 20αρια ραδιοφωνα στο ελευθερο πακετο που χε εκει τοτε μεχρι ακι τοπικα ραδιοφωνα οπως ο ραδιο ηπειρος, ραδιο γαμμα της πατρας και ο τοπ φμ της ροδου αλλα εφυγαν ολοι απο το δορυφορο και συνεχιζουν στις 9Ε μονο η πειραικη εκκλησια και ο αθηνα 984 και οι πεντικοστιανοι του χριστινισμου. τα ραδιοφνα φυγανε απο δορυφορο γιατι και το κοστος ηταν ακριβο για τη μεταδωση και το ιντερνετ ειναι πολυ ποιο ευκκολο και εκπομπη και προσβαση στους ακροατες
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
Nova: Με "μοντέλο ΠΑΟΚ" τα τηλεοπτικά δικαιώματα για το 2018-19

Το μονομερές δικαίωμά της για τον πρόωρο τερματισμό της "Σύμβασης Κεντρικής Διαχείρισης Super League", μεταξύ της εταιρείας και των 15 ΠΑΕ για την αγωνιστική σεζόν 2018-19, άσκησε η Nova (Forthnet).

Με ανακοίνωση προς τις χρηματιστηριακές αρχές, η εισηγμένη αναφέρει ότι "η εταιρεία Forthnet A.Ε. (στο εξής η "Εταιρεία") ανακοινώνει ότι, ασκώντας σχετικό συμβατικό δικαίωμά της, προχώρησε σε λύση της συνεργασίας της (που περιλαμβάνει δικαιώματα τηλεοπτικής μετάδοσης) με τη διοργανώτρια αρχή του επαγγελματικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Α΄ Εθνικής Κατηγορίας, Super League, για την αγωνιστική περίοδο 2018 – 2019”.

Να σημειωθεί ότι η τρέχουσα αγωνιστική σεζόν 2017-2018 θα ολοκληρωθεί κανονικά χωρίς καμία αλλαγή.

Όπως γίνεται γνωστό στο Capital.gr., σε ότι αφορά στην νέα αγωνιστική περίοδο, τη σεζόν 2018 – 2019, η Nova θα κινηθεί προς την κατεύθυνση της υπογραφής διμερών συμβάσεων, στα πρότυπα δηλαδή του "μοντέλου ΠΑΟΚ", το οποίο λειτουργεί από το καλοκαίρι του 2017 (και ισχύει για τον ΠΑΟΚ και για την αγωνιστική σεζόν 2018-2019).

To ύψος των διμερών συμβάσεων που θα συνάψει η Nova με τις ΠΑΕ, θα είναι προσαρμοσμένο στα σημερινά οικονομικά δεδομένα της ελληνικής τηλεοπτικής αγοράς και σε καμία περίπτωση δεν θα περιλαμβάνει και τις 16 ομάδες που σήμερα μετέχουν στην Κεντρικής Διαχείρισης Super League. Αυτό σημαίνει ότι κάθε ΠΑΕ θα είναι σε θέση να διαπραγματευτεί ελεύθερα τα δικαιώματά της για την τηλεοπτική μετάδοση των αγώνων που διεξάγονται στην έδρα της για την SuperLeague.

inRead Advertisement by VIDADS since 2011
Σημειώνεται ότι το περασμένο καλοκαίρι είχε ανακοινωθεί συμφωνία μεταξύ Super League και Nova για τα τηλεοπτικά δικαιώματα, την οποία, όπως είχε δικαίωμα, τερμάτισε η πλευρά της Nova/Forthnet, σύμφωνα με όσα ανακοίνωσε.

Υπενθυμίζεται ότι η Nova είχε προτείνει στη Super League τη μείωση των ομάδων από 16 σε 12 καθώς και την ανάδειξη του πρωταθλητή από play offs. Σε ανάλογα συμπεράσματα κατέληξε και έρευνα διεθνών συμβουλευτικών οίκων που είχε παραγγείλει η ίδια η Super League. Όμως το καλοκαίρι του 2017 οι παράγοντες της Super League αναίρεσαν μέσα σε λίγους μήνες τη δική τους απόφαση σχετικά με τη μείωση των ομάδων.

Σχολιάζοντας σχετικά, στελέχη της Κάντζας ανέφεραν ότι "πέρα από την προάσπιση των εμπορικών και οικονομικών συμφερόντων της εταιρείας, ελπίζουμε η κίνηση αυτή να σηματοδοτήσει μια νέα εποχή στο ελληνικό ποδόσφαιρο και να αποτελέσει ευκαιρία για restart που τόσο πολύ χρειάζεται ο Συνεταιρισμός της Super League".

Πηγή:Capital.gr
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Λογικά κάθε ομάδα θα διαπραγματευτεί μόνη της, εδώ θα πέσει γέλιο όμως μιας και αυτοί είναι συνηθισμένοι στα τρελά ποσά που έδινε η φρθνετ, θ αναγκαστούν να προσγειωθούν απότομα.
καρφίτσωμα ήθελε αυτό, να πάρει και την αποκλειστικότητα το φορουμ

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!
Η NOVA ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ ΚΑΤΑ ΚΑΤΑΡΡΕΕΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ
Προβλέπω καλοκαίρι να ανακοινωνει τελος εργασιων.

Αποσυνδεδεμένος anfoukas

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2014
  • Μηνύματα: 282
      Ας κάνουμε λοιπόν  μια υπόθεση εργασίας.

      Έστω λοιπόν ότι η Nova χάνει Παναθηναϊκό, Ολυμπιακό, Α.Ε.Κ. και ίσως Π.Α.Ο.Κ. και κρατάει τους υπόλοιπους Πλατανιά, Λεβαδειακό κλπ. φυσικά με πολύ λιγότερα χρήματα από το 1.500.000 περίπου που παίρνει φέτος κάθε μία από αυτές τις ομάδες (αυτό βέβαια με την προϋπόθεση ότι η Ε.Ρ.Τ.  δεν θα υποχρεωθεί από τον πολιτικό της προϊστάμενο να αγοράσει τα δικαιώματα όπως έγινε με την Basket League).

      Με τον τρόπο αυτό η Nova θα μεταδώσει σχεδόν όλους τους εκτός έδρας αγώνες του Παναθηναϊκού, του Ολυμπιακού, της Α.Ε.Κ. και ίσως του Π.Α.Ο.Κ.μειώνοντας θεαματικά το κόστος της. Αντίθετα αυτός που θα πάρει τα δικαιώματα των "μεγάλων" φυσικά θα πληρώσει ΑΚΡΙΒΑ για να δείξει περίπου τους ίδιους σε ποσότητα Αγώνες.

      Τώρα από τους άλλους τηλεοπτικούς "παίκτες" ας δούμε ποιος  μπορεί να χτυπήσει τα δικαιώματα για τους εντός έδρας αγώνες των "μεγάλων".

      1. Ε.Ρ.Τ. μόνο αν την "υποχρεώσουν" καθώς το τίμημα θα είναι μεγάλο και δυσβάσταχτο (και μην ξεχνάτε ότι το πληρώνουμε εμείς).

      2. Από τους ιδιωτικούς σταθμούς:

           α. MEGA (εδώ γελάμε...)

           β. Ant1. Ίσως αν και μάλλον λόγω ειδικών συνθηκών αν ενδιαφερθεί θα ενδιαφερθεί μόνο για τον Ολυμπιακό.

           γ. Alpha. Δύσκολο στην οικονομική κατάσταση που είναι

           δ. Σκαϊ. Ο Αλαφούζος όπου φύγει - φύγει από το ποδόσφαιρο. Ούτε την Κυριακάτικη Αθλητική εκπομπή δεν έχει πια..

            ε. Star. Ωραίο ανέκδοτο

            στ. Κάποιος άλλος - Αδύνατον.

      Άρα τελικά μένει μόνο η Cosmote tv  η οποία θα μπορούσε να ασχοληθεί με τους "μεγάλους" αλλά φυσικά με μεγάλο κόστος. Αυτό όμως θα είχε σαν αποτέλεσμα (επειδή όσο και να θέλει το Budget είναι συγκεκριμένο) να αναγκαστεί να αφήσει κάποια από τα υπάρχοντα αθλητικά (π.χ. Ξένα Πρωταθλήματα) που έχει, και τότε η Nova καραδοκεί.

      Τελικά λοιπόν ίσως δεν είναι τόσο αυτοκτονικό αυτό που κάνει η Nova. Ίσως βρήκε τον τρόπο να πληρώσει πολύ λιγότερα χρήματα για το ίδιο προϊόν. Α και μην εκπλαγείτε αν του χρόνου έχει και τους άλλους "μεγάλους" όπως φέτος έχει τον Π.Α.Ο.Κ. με ξεχωριστή σύμβαση.

      Ίδωμεν.

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
 Μακαρι να δουμε καμια ομαδα ΕΛΕΥΘΕΡΑ απο την ΕΡΤ ...αλλα θα στραβωθουνε τα ματια μας αν ειναι η εικονα σαν αυτη των φιντ της στο μπασκετ....
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος GEORGE M.

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2012
  • Τόπος: ΧΑΝΙΑ - ΚΡΗΤΗ
  • Μηνύματα: 207
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
...αλλα θα στραβωθουνε τα ματια μας αν ειναι η εικονα σαν αυτη των φιντ της στο μπασκετ....
Σοβαρέψου... Ο Βαγγελης Ιωάννου έχει άλλη άποψη για την εικόνα της ΕΡΤ και πρέπει να την σεβαστούμε   :eek: :eek:
Δείτε (και ακούστε) στο 34:40   :wave:

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
#Prodelin 1.80m.
#LNB
#TBS-
Τόξο: 80East - 34,5West
MUSEUM#EDISION ARGUS HD CLASSIC

Αποσυνδεδεμένος xristoss1965

  • Banned
  • Αρχάριο μέλος
  • Ημερομηνία εγγραφής: Σεπ 2015
  • Τόπος: Bυτίνα
  • Μηνύματα: 0
 Καλή ειπε .......δεν ειπε τελεια!!!!σαν της κοσμοτε!!!!


αστα σημερα ειδικα στραβωθηκα φιλε!!!!με τα 2 μπασκετακια απο 39Ε.... :wave:
Famaval 230,Famaval 180,Gibertini OP150,
Edision highspeed,Underline
pc card:,TBS 5927,TBS5520SE,Prof S2 7500
LNB:,Invacom C120 Twin

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
Άρα τελικά μένει μόνο η Cosmote tv  η οποία θα μπορούσε να ασχοληθεί με τους "μεγάλους" αλλά φυσικά με μεγάλο κόστος. Αυτό όμως θα είχε σαν αποτέλεσμα (επειδή όσο και να θέλει το Budget είναι συγκεκριμένο) να αναγκαστεί να αφήσει κάποια από τα υπάρχοντα αθλητικά (π.χ. Ξένα Πρωταθλήματα) που έχει, και τότε η Nova καραδοκεί.

Τελικά λοιπόν ίσως δεν είναι τόσο αυτοκτονικό αυτό που κάνει η Nova. Ίσως βρήκε τον τρόπο να πληρώσει πολύ λιγότερα χρήματα για το ίδιο προϊόν. Α και μην εκπλαγείτε αν του χρόνου έχει και τους άλλους "μεγάλους" όπως φέτος έχει τον Π.Α.Ο.Κ. με ξεχωριστή σύμβαση.

Ίδωμεν.
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ. !!!
Εδω δεν έχουν λεφτά να πληρώσουν δόση προς την Super League.
Καθημερινή 19/12/2017 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεν έχουν λεφτά να πληρώσουν τον Alpha και τους έφυγε απο το μπουκέτο της κάνοντας τους ρόμπα με την ανακοίνωση τους.
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Θα πληρώσουν για τις 4 μεγάλες?
Απίθανο το κόβω.
Κατσε να δουμε τι θα γινει οταν λήξει και η δικη τους συμβαση με τα πακετο Discovery
Μην δουμε νεες αποχωρήσεις ΟΛΟΥ του πακετου (6-7 καναλιων)

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
το μαρτύριο της σταγόνας για την κυρα-νοβα, ότι έκανε στους πελάτες της στις χρυσές εποχές των μονοπωλίων της τα λούζεται τώρα. Το πιθανότερο και για μένα είναι το κλείσιμό της, το πότε άγνωστο. Ο ανταγωνιστής της αυτό περιμένει κατά πάσα πιθανότητα
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Φίλε Chrisk

Τους μόνους που λυπαμαι αν βαλει λουκέτο είναι οι εργαζόμενοι. Τι φταίνε αυτοί για τις παλιές αμαρτίες της Nova?
Αλλα από την άλλη κι εμάς η Διοικήσεις της μας είχαν αλλαξει τον αδόξαστο. Καθε χρόνο αυξηση. Γενέθλια αυξηση μου την είχαν πεί κάποτε.
Αλλα και τωρα δεν εχουν βαλει ιδιαίτερα μυαλό. Εχουν που εχουν τον κατιμα των Αθλητικών και παραμένουν υπερτιμημένο πακέτο.
Με δοδεομενη την πελατειακή αιμορραγία που ηδη εχει εν καιρό ενεργών αθλητικών γεγονότων θεωρώ ότι το καιριο πλήγμα μπορεί να το δεχτεί από την ληξη του πρωταθλήματος και μετα. Ιδιώς μέσα στο καλοκαίρι. Ιουλιο με Αυγουστο που ανεκαθεν ειχε διακοπές συμβολαιων

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
συμφωνώ πλήρως μαζί σου

Αποσυνδεδεμένος VasilisSat

  • SatLeo V. I. P.
  • SatLeo Legend
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2006
  • Τόπος: Άγιοι Ανάργυροι - Αθήνα
  • Μηνύματα: 2127
“Συντονισμένη” πίεση σε βάρος της Nova από ελεύθερους ιδιωτικούς σταθμούς

Μετά τον Alpha, κι άλλοι τηλεοπτικοί σταθμοί κινούνται προς τη διακοπή της σύμβασής τους με τη Nova, με το επιχείρημα πως δεν τους καταβάλλει αντίτιμο για τα πνευματικά τους δικαιώματα από τη μετάδοση του προγράμματος, όπως κάνει η Cosmote. H Nova μεταφέρει δωρεάν το σήμα των καναλιών, που είναι και μέτοχοι της Digea, η οποία εισπράττει χρήματα για την ίδια υπηρεσία μέσω του επίγειου συστήματος. Και καθώς η κατάσταση περιπλέκεται, δεν αποκλείεται να υπάρξει καταγγελία στην Επιτροπή Ανταγωνισμού.

Πηγή:Τυπολογίες
Δέκτες: Edision OS Mio 4K,VU+ Zero 4k,Skystar 2 eXpress 
LNB: Inverto Black Ultra 0,2dB
Κάτοπτρο: Triax 120X110
Motor:PowerTech DG380
Τόξο: 30W - 62E

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
.........
Μην δουμε νεες αποχωρήσεις ΟΛΟΥ του πακετου (6-7 καναλιων)
Κοιτα να δεις που θα βγώ αληθινός.... Τι θέλω και μιλάω? ???
ΦΥΛΑΧΤΕΙΤΕ!
Η λατρεμένη μου Nova ΚΑΤΕΡΡΕΕΙ !!!!!!
Να μας πουνε όμως ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ από ποιό νουμερο πρέπει να αρχίσουμε την αντίστροφη μέτρηση μέχρι το ΜΠΑΜ

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
και με τη κουράγιο βγαίνει ακόμα η διαφήμιση της Νova με τον ηθοποιό Αλέξανδρο Μυλωνά να διαφημίζει για τη superleague,εγώ πάντως θέλω να πω και κάτι άλλο για την Νova πέρα απ τον alpha που βγήκε απ το μπουκέτο της και απ ότι φαίνεται ακολουθούν και οι υπόλοιποι ιδιωτικοί σταθμοί πανελλαδικής εμβέλειας  η nova γενικώς είναι άδεια απ κανάλια εδώ και 2-3 χρόνια,ενώ o ote tv που έχει πάρα πολλά μέσα στο μπουκέτο του και προσθέτει συνέχεια κι άλλα το μόνο μειονέκτημα με την πλατφόρμα του ote είναι ότι εξαρχής ο δορυφόρος που βρίσκεται ο eutelsat 9 δεν έχει πολλά ελεύθερα σε σχέση με τον hotbird,και το άλλο που δεν μπορώ να καταλάβω το ΕΣΡ λέει θα επέμβει αν συνεχίσουν και αποχωρούν κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας απ την nova επειδή οι περιοχές που είναι με λευκό σήμα έχουν βάλει nova έ σιγά τι πειράζει θα πα να βάλει ote tv που έχει εκτός απ τα πανελλαδικής εμβέλειας και τοπικούς σταθμούς

Αποσυνδεδεμένος ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2015
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 1308
Αν βάλουν COSMOTE TV, λογικά θα πρέπει να το πληρώσουν από την τσέπη τους, μιας και συμμετείχε στο πρόγραμμα freeview μόνο η Nova... Αν ήταν έτσι, ποιος ο λόγος να γίνει τόση φασαρία για τσάμπα συνδρομητική τηλεόραση (έστω και αν αφορά μόνο το start pack) στις λευκές περιοχές...

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
Απ ότι έχω δεί ο ote tv έχει με 12 το μήνα το family pack με όλα τα κανάλια τα πανελλαδικά τα τοπικά και τα υπόλοιπα του ote tv πλήν τον ote cinema,και ote sport

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
........ το μόνο μειονέκτημα με την πλατφόρμα του ote είναι ότι εξαρχής ο δορυφόρος που βρίσκεται ο eutelsat 9 δεν έχει πολλά ελεύθερα σε σχέση με τον hotbird....
Ο Hotbird είναι μια ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ τροχιακή θέση λόγω δημοφιλίας.
Για μενα ο ΟΤΕ καλά έκανε και πήγε στις 9 μοίρες που ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φθηνότερη τροχιακή θέση και έχει πολύ φθηνότερη συνδρομή.
Προσωπικώς με καλύπτει η θέση αυτή. Αν θελω και άλλα κανάλια με ενα δεύτερο δέκτη στις 13 πιάνω οτι άλλο θέλω.
ΓΙΑΤΙ να πληρώνει ο ΟΤΕ κερατιάτικα στις 13 μοιρες?

Αποσυνδεδεμένος ththan

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2006
  • Μηνύματα: 272
Εγω στο 80αρι πιάτο που έχω, έβαλα ενα 2ο lnb που βλέπει τους ASTRA. Ετσι μαζι με ΟΤΕ έχω και ένα σωρό ευρωπαϊκά κανάλια, πολύ καλύτερα από τα αραβικά που έχουν κατακλύσει πλέον τις 13 μοιρες.

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
ωρα πρίν τις 21:00 Κλήση από το 211 10 30 725 (ΝΟVA)
Πήραν για προσφορα. Τους λεω τι παρεχετε?
12 αθλητικα καναλια με πλούσιο και κορυφαιο θεαμα. Εσεις τι βλεπεοτε ταινιες η αθλητικα?
Και τα δυο.
Εχουμε κορυφαιες διοργανωσεις κυπελλων....
Ναι αλλα πρωταθληματα δεν εχετε Ολα τα φιλετα τα εχει η Cosmote.
Μενει λιγο αφωνη.
Εχουμε το πιο συναρπαστικο φετινο ελληνικο πρωταθλημα....
Ποιο πρωταθλημα? Της λεω...
Εχουμε ευρωλιγκα
Καλα αυτη εχω συνδρομη στο live streaming της διοργανωσης αρα δεν χρειαζομαι νοβα.
Μαλιστα
Αλλωστε σας εφυγε και ο Alpha... Ετοιμαζονται να σας φυγουν και άλλοι... η Nova κυρια μου καταρρεει.
Τι λετε κυριε ποιος σας τα ειπε αυτα? Εχουμε τους περισσότερους συνδρομητες...
Last Year κυρια μου αυτο.
Εδω και εναμιση χρονο εχετε πτωτικη πορεια και ο ΟΤΕ σας εχει περασει σε συνδρομές κατα μερικές χιλιαδες.
Ουτε ενα ψεμα δεν μπορειτε να πουλησετε πια.
Οσο για το Ελληνικο πρταθλημα από του χρονου σπαει η κεντρικη διαχειριση
Ναι θα παμε σε μοντελο ΠΑΟΚ
Και ποιος σας λεει οτι δεν θα χτυποησει τους μεγαλους ο ΟΤΕ???
Εσεις εχετε θεμα ρευστοτητας. Δεν πληρωνατε τον Αλφα και σας εφυγε.
Ο Αλφα εφυγες απο μας ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕ
Μαλλον ΕΣΕΙΣ δεν πληρωνατε τον Αλφα κυρια μου και μην ψεύδεστε. Εβγαλαν ανακοίνωση που σας εκθετει

Ακούστε κυρια μου Εγω εχω cosmote ειμαι πολυ ικανοποιημένος εχω τα κορυφαία πρωταθλήματα της Ευρώπης το εξαιρετικό Cosmote History
και τρώω την απόλυτη ξενερα: Κι εμείς έχουμε το Nova Mad Greekz
Αποστομωτικό επιχείρημα!!!!!!!!! Με άφησε παγωτό!!!!

Ακούστε κυρία μου Δεν με ενδιαφέρει. Ηδη κόβονται συνδέσεις από την nova
Εηω είμαι μοα χαρα με την Cosmote Tv  (εκει άκουσα ενα μμμμμμ ) αλλα δεν έδωσα σημασία και δεν χρειάζομαι nova;
Εχω και τον Alpha που δεν έχετε εσείς και είμαι κομπλέ.
Ευχαριστώ γεια σας.

Αποσυνδεδεμένος giannis 6

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2016
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 3240
Τούς ξηγήθηκες μια χαρά,όσο για το mad greekz που σου απάντησαν θα μπορούσε κάποιος απ τις 2 πλατφόρμες επιτέλους εδώ στην Ελλάδα μακάρι να το κάνει ο ote tv να βγάλουν ένα μουσικό κανάλι ελληνικό που να παίζει παλιά ωραία λαϊκά τραγούδια και όχι mad greek και σαχλαμάρες με τα popάδικα όλη την ώρα

Αποσυνδεδεμένος psaras2009

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Νοτιοανατολική Αττική
  • Μηνύματα: 1206
Το μήνυμα διαγράφτηκε λόγω άμεσης αναφοράς σε πειρατεία. Την επόμενη φορά θα υπάρξουν κυρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1882
χαρρη ο alpha digital γιατι πιστευειες οτι δεν κρατησε;
αφου βαδιζε και αυτος στα πρωτυπα cosmote που εκαναν
αυτοι λαθος;σορρυ για το off topic.

Αποσυνδεδεμένος psaras2009

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Νοτιοανατολική Αττική
  • Μηνύματα: 1206
 :offtopic ότι θέλετε βλέπετε μου φαίνεται Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε  :lol: :lol: :lol: :hail :hail :clap: :clap:


και έχω και άλλο 1η 2 που έχουν αναφερθεί στο ίδιο - παρόμοιο  που έγραψα παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
τι θες να πεις με αυτο?
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος psaras2009

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2014
  • Τόπος: Νοτιοανατολική Αττική
  • Μηνύματα: 1206
απλό είναι λεω οτι εχει αναφερθεί και άλλες φορές αυτό για τα παράνομα και δεν έχουν παρθεί ανάλογα μέτρα

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε
χαρρη ο alpha digital γιατι πιστευειες οτι δεν κρατησε;
αφου βαδιζε και αυτος στα πρωτυπα cosmote που εκαναν
αυτοι λαθος;σορρυ για το off topic.
Επειδη είναι πολλά χρόνια πίσω αν δεν κανω λαθος είχε μονο ποδόσφαιρό, Και απο Ελληνικα καναλια ΜΟΝΟ τον Alpha.
Δεν θυμάμαι. Δεν είχα ποτε μου Alpha Digital.
Μαλιστα θυμάμαι ότι επειδη ακουγόταν εντονα οτι θα βγεί νεο πακέτο τοτε, περιμενα να δω τι θα προσφέρει και όταν είδα δεν με ικανοποίησε και τοτε εκανα πρωτη φορά συνδρομή στην Nova.
Εκτος του Alpha, ΘΑ ΕΒΑΖΑΝ το ΠΑΟΚ Channel, Το 4 εποχές, και καποιο ακομα.
Για cinema δεν θυμαμαι. Μονο οτι είχα διαβάσει.
Στο ξαμαλέω δεν είχα ποτε μου Alpha Digital και για μην πω ανακρίβειες το αφηνω εδω. Ειπα μόνο οσα θυμήθηκα.



Συγχώνευση: Τετ 21 Φεβ 2018, 18:32
Ως προς το Mad Greekz που μου ειπε και με εστειλε για τσαϊ ..... λες και μου μιλούσε για το top καναλι του Γαλαξία....
Καλως η κακκως αυτα ακουγονται σημερα. Οι εμπορικές επιτυχιες. Και το Greekz εχει αυτο ακριβως.
Αλλα μην το παρουσιάζουν και σαν θεο. ΕΛΕΟΣ Δηλαδη.
Με εστειλε σου λεω και ακόμα πάω με αυτο που μου είπε


Αποσυνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30448
η νοβα και γενικα ο οποιοσδηποτε προσπαθει να σου πουλησει κατι θα στο παρουσιασει σαν κατι το καλο, το τελειο και ας ειναι μουφα και πατατα. Κανουν και χειροτερα πχ να ριχνουν λασπη σε αυτον τον παροχο που θα πας λεγοντας τα χιλια μυρια οπως κανανε με μενα οταν εφυγα απο την φορθνετ λεγοντας οτι εκει που παω θα εχω προβληματα μυδια στριδια για να μην πω τιποτα αλλο καλο. Τελικα μεχρι στιγμης αποδειχτηκε οτι καλα εκανα κα εφυγα απο εκι και βλεπουμε για τη συνεχεια.

τεσπα αυτοι τωρα βγηκαν για κνυγι και θα υποφερουμε με τα τηλεφωνα τους καθε μερα μπας και πιασουν κανα πελατη που παλια ειχαν το μονοπολιο και τα λεφτα να κανουν μια πλατφορμα που να τα εχει ολα αλλα παντα τα λεφτα τα εχουν για να τα φανε και οχι να τα επενδυσουν πισω στην δουλεια τους και να τοπυς φερουν και αλλα λεφτα και τωρα κλαψτε κια κηνυγατε καμια συνδρομη
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε


 


* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 27/09/2024 (02:20)
* Απ: Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  Μέλος: PanosRadio Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 27/09/2024 (01:44)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: panos_panopoulos Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 27/09/2024 (00:13)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (22:52)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Μέλος: spnikol Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (22:49)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (22:43)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (22:42)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (21:25)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: TRONIX Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (21:22)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (20:25)
* Απ: Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  Μέλος: bill82 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 26/09/2024 (19:49)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (19:33)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (19:30)
* Απ: Η Ε.ΡΑ. στην Ελλάδα (αναφορές - προβλήματα)  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 26/09/2024 (19:30)
* Απ: Περί ΡΙΚ.  Μέλος: savvas70 Φόρουμ: Ειδήσεις από την Κύπρο 26/09/2024 (19:19)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (19:08)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: akaitakis Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (19:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΕΥΒΟΙΑ  Μέλος: first Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (18:01)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: wos12 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (17:34)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (16:57)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΗΠΕΙΡΟ (νομοί Άρτας & Πρέβεζας)  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 26/09/2024 (16:56)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: giannis 6 Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (16:28)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: TRONIX Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (16:20)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: johnpapad24 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (13:21)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (13:21)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (12:49)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: satrrstm Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 26/09/2024 (12:24)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: eliascomtest Φόρουμ: NOVA 26/09/2024 (11:45)
* Απ: Οι ψηφιακές DX επίγειες λήψεις μας  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 26/09/2024 (11:42)
* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 26/09/2024 (11:20)