Προσθήκες - Προβλήματα Καναλιών στη Nova
  • Πεμ 19 Σεπ 2024, 18:55
Like us on our Facebook page "https://www.facebook.com/Satleo"
Email επικοινωνίας του Satleo Forum: "forum@satleo.gr"

Αποστολέας Θέμα: Προσθήκες - Προβλήματα Καναλιών στη Nova  (Αναγνώστηκε 237404 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andreas88

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2008
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 281
Παράθεση
Τότε αποφεύγεις να αναφέρεις την CAT μιας και είναι ίδια με την CET αν δεν εκπέμπεις καί στην Αφρική το ίδιο πρόγραμμα.

Δεν αφορά η CAT κανέναν στην Ευρώπη.

Παράθεση
Όπως βλέπεις στο κομμάτι από το πρόγραμμα που αντιγράφω εδώ -όπως υπάρχει στο site- είναι οι ίδιες εκπομπές και στις τρεις ζώνες ωρών UK, CET & CAT. Δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ αγγλικού προγράμματος και άλλων εκδόσεων.
Και ίδιο παραμένει σε όλες τις ημέρες της εβδομάδας όλο τον Οκτώβριο και στις τρεις ζώνες ωρών (UK, CET & CAT).


Έγραψες οτι το CAT δεν μας ενδιαφέρει αφου το κανάλι δεν εκπέμπει Αφρικη και αυτο που ελεγες είναι οτι το Boomerang δεν παίζει διαφορετικό πρόγραμμα ανα χώρα..Το οτι μπορεί κάποιος στην αγγλία να λάβει το Pan Euro το Nordic η και οποιοδήποτε αλλο εννοείται οτι ειναι λογικό, αλλά ενώ εγω σου έλεγα οτι υπάρχουν κανάλια διαφορετικά ανα χωρα και με διαφορετικο πρόγραμμα εσύ προσπαθούσες να με πείσεις οτι το Boomerang μεταδίδει παντου το ίδιο πρόγραμμα..
Digimax MX Series Combo, DM500s, DM7020si....Πιάτο 1m Tecatel, DiSeCq rotor Μoteck SG2100A (αθάνατο)....30W - 42E..

Αποσυνδεδεμένος ntwrk24

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 2183
Σε σένα το έφερνα σαν παράδειγμα.
Την μία έλεγες το γράφει το UK Time απλά για να δείξει τις διαφορετικές ζώνες ωρών στην Ευρώπη και από κάτω μου γράφεις ότι το αναφέρει γιατί το κανάλι είναι από την Αγγλία και γι'αυτό αναφέρει την ώρα της Αγγλίας.

Και απαντάω και λέω αν δεν τον ενδιέφερε η Αγγλία δεν θα τον ενδιέφερε και η Αφρική.

Εννοώντας ακριβώς το ανάποδο. Ότι τον ενδιαφέρουν και οι δύο.


Αποσυνδεδεμένος andreas88

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2008
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 281
Μα ναι εφοσον η αγγλια ανήκει στην ευρώπη σαφως και την ενδιαφερει αλλα η αγγλια εχει και το Boomerang Uk...Εγω μιλουσα για αλλο πραγμα εσυ για αλλο...sk@t@ τα καναμε...συνεννοηση...βραστα... :P
Digimax MX Series Combo, DM500s, DM7020si....Πιάτο 1m Tecatel, DiSeCq rotor Μoteck SG2100A (αθάνατο)....30W - 42E..

Αποσυνδεδεμένος ntwrk24

  • Ανενεργός
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2006
  • Τόπος: Θεσσαλονίκη
  • Μηνύματα: 2183
Για το ίδιο γράφουμε από διαφορετική γωνία ο καθένας.   :)  

Απλά άφησα ένα παράθυρο ανοικτό να λαμβάνεται επίσημα στην Αγγλία από άλλον provider πλήν του SKY (ή και μέσα στο SKY) και η Pan έκδοση μαζί με την άλλη. Σε αυτό επικεντρώθηκα.

Και για να μην ξεχάσουμε και το άλλο θέμα ρίξε μία ματιά αν βρείς feed με υπότιτλους (black screen, διάφορες χώρες κτλ) και για το National Geographic.  8)


Αποσυνδεδεμένος andreas88

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2008
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 281
Tελικά θα επιστρέψω στην Πατρα που έχω τα δορυφορικά μου αύριο τα μεσάνυχτα και θα κάτσω να το ψάξω...Μπά από άλλο παροχό επίσημα στην Αγγλία όχι...παράνομα σίγουρα...επίσημα είναι μόνο το Freesat και το Sky.uk...Το freesat δεν εχει το Boomerang στο Channel List του και το Sky Uk έχει το Βοοmerang Uk στην κανονική και στην +1 έκδοση (Πρόγραμμα κατα 1 ωρα καθυστερημένο...αυτά που παίζουν στις 9 τα βλέπεις στις 10)....Γι αυτό επέμενα.... :)
Digimax MX Series Combo, DM500s, DM7020si....Πιάτο 1m Tecatel, DiSeCq rotor Μoteck SG2100A (αθάνατο)....30W - 42E..

Αποσυνδεδεμένος epam

  • Νέο Μέλος
  • *
  • Ημερομηνία εγγραφής: Οκτ 2008
  • Τόπος: Πρέβεζα
  • Μηνύματα: 48
Ο γιος μου, μόλις 5 χρονών έχει ξετρελαθεί. Πολύ καλή κίνηση της Nova και μάλιστα ορθή η ενσωμάτωση στο Value! Σκεφτείτε να το έβαζαν στο Cinema (ικανούς θα τους είχα)  :P

Αντε και το Disney και ένα 24ωρο Filmnet3 !

Αποσυνδεδεμένος andreas88

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2008
  • Τόπος: Πάτρα
  • Μηνύματα: 281
Μα λογικο ειναι!!!Εδω εχω ξετρελαθει εγω!!Οχι που το εβαλε η NOVA στο προγραμμα της αλλα γενικά με το καναλι, οταν εβαλα δορυφορικη αλλα και τωρα βλέπω Boomerang με τις ώρες....Όσο για αυτό που ρώτησες ntwrk24 όχι τελικά δεν βρήκα National Geographic...θα ψάξω και σημερα και θα σου πω...
Digimax MX Series Combo, DM500s, DM7020si....Πιάτο 1m Tecatel, DiSeCq rotor Μoteck SG2100A (αθάνατο)....30W - 42E..

Αποσυνδεδεμένος rethimno01

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Αυγ 2006
  • Τόπος: στη disco "τσουτσούνι"
  • Μηνύματα: 357
Παράθεση από: "chrisfile"
Ετσι στο Cartoon Network βλεπεις πλεων μονο τα καινουρια παδικα (που τα θεωρω μπουρδες, ενω εχω την εντυπωση οτι το βραδυ στο 24ωρο καναλι δειχνει και λιγο καλυτερα παιδικα) με ελαχιστες εξεραισεις (νομιζω στις 7:30 η στις 8:30 το πρωι δειχνει Tom&Jerry).Στο Boomerang ειναι ολα τα Classic απο δεκαετια 60s, 70s, 80s και 90ς(στα 90s ειναι οι βλακειες).

ΑΥΤΑ :roll:
Φίλε, έχεις απόλυτο δίκιο. Προχθές την καταβρήκα με τον Ποπάϋ. Αυτά τα 90's και μετά είναι μλκ.

Παράθεση από: "ant21"
Ενδιαφέρον θα ήταν κάποιος ειδικός να εξηγήσει πως γίνεται ο υποτιτλισμός στα δορυφορικά κανάλια της Nova.

Δηλαδή οι υπότιτλοι μεταδίδονται απευθείας απο τα κεντρικά του κάθε καναλιού ή επεμβαίνει η Nova σε κάποιο στάδιο μετάδοσης του καναλιού ?
δεν ξέρω αν θεωρούμαι ειδικός αλλά ξέρω 2 τρόπους.

  • Το playout, κάπου στο εξωτερικό, φορτώνει στο server το πρόγραμμα: video, audio και υπότιτλους σε όσες γλώσσες χρειάζεται. Μπορεί να δεις στο σήμα ακόμα και πάνω από 5 PID υπότιτλων. Μέχρι αυτό το σημείο το video είναι "καθαρό", οι υπότιτλοι αποτελούν κάποια data στο transport stream.
    Αυτό προϋποθέτει να τους έχεις στείλει το αρχείο με τους υπότιτλους.
    Κατεβάζεις το σήμα και ρυθμίζεις το δέκτη ώστε να υποτιτλίζει (είτε Teletext subtitlting είτε DVB subtitlting). Από 'δω και πέρα οι υπότιτλοι αποτελούν pixel του video.
    Μια υποπερίπτωση είναι η εξής: εάν ο υποτιτλισμός είναι teletext (και όχι DVB) ρυθμίζεις το δέκτη να δίνει video με teletext. Στη συνέχεια, κάνεις split το video σε 2 γραμμές. η πρώτη γραμμή δίνει το video σε συσκευή η οποία εξάγει τους υπότιτλους από το teletext και τους δίνει ως data.  η δεύτερη γραμμή video πάει σε δεύτερη συσκευή μαζί με το data out της πρώτης. Στην έξοδο της δεύτερης συσκευής έχεις υποτιτλισμένο video.
  • Κατεβάζεις video χωρίς υπότιτλους. Το περνάς από server στο οποίο είναι φορτωμένοι οι υπότιτλοι.
Σε κάθε περίπτωση επιβαρύνεσαι με το κόστος της μετάφρασης.

Από 'κει και πέρα, η πρώτη μέθοδος είναι πιο οικονομική. Τα κάνουν όλα οι συσκευές οι οποίες είναι εγκατεστημένες και δουλεύουν χωρίς επιτήρηση.
Η δεύτερη μέθοδος προϋποθέτει εξοπλισμό (πέρα από τους δέκτες) και προσωπικό. Είναι πιο δαπανηρή.

Η πρώτη μέθοδος σε συμφέρει όταν έχεις να κάνεις με σοβαρά κανάλια τα οποία δεν δημιουργούν προβλήματα.

Όσον αφορά τη Nova, σίγουρα παίζει τουλάχιστον το ένα από τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος mix21

  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: Βόλος
  • Μηνύματα: 514
κάπου 60ευρώ για τους υπότιτλους στα ντοκιμαντερ εννοείτε,διοτι τα κανάλια αυτά υπάρχουν κ σε άλλα πακέτα.τους υπότιτλους πληρώνουμε....
Η πιο όμορφη θάλασσα
είναι αυτή που δεν έχουμε ακόμη ταξιδέψει
Τις πιο όμορφες μέρες μας
δεν τις έχουμε ζήσει ακόμα
Κι αυτό που θέλω να σου πω  το πιο όμορφο απ΄ όλα, δε στο΄ χω πει ακόμα.  Ναζίμ Χικμέτ

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
Όντως, είναι πιο καλή και η αισθησιακή ταινία με τους υπότιτλους, την απολαμβάνεις περισσότερο..

Αποσυνδεδεμένος Olorin

  • M.T
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιουν 2006
  • Μηνύματα: 2911
"Ααααχχχ..... ναιαιαιιιιιι.... ετσι.... ετσι......"


 :P  :P
.
"Arguing with an engineer is like wrestling with a pig in the mud;
after a while you realize you are muddy and the pig is enjoying it."

Αποσυνδεδεμένος ant21

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: KOZANH
  • Μηνύματα: 302
Δυστυχώς και οι νέοι ιδιοκτήτες (FORTHNET) δεν προτίθονται να μειώσουν τη μηνιαία συνδρομή.

Τα νέα διαφημιστικά σποτ της NOVA στοχεύουν αποκλειστικά να πείσουν τους δύσπιτους καταναλώτες ότι αξίζει τα λεφτά της....

Ο μόνος τρόπος να διορθωθεί η υπάρχουσα κατάσταση είναι ο ΟΤΕ.

Σε περίπτωση που ακουλουθήσει παρόμοια εμπορική πολιτική με αυτή των δικών του πλατφόρμων σε Ρουμανία, Βουλγαρία όπου έχει πολύ χαμηλή συνδρομή και παρέχει δωρεάν τον εξοπλισμό ίσως  να άλλαξει η κατάσταση.

Το μεγάλο πλεόνεκτημα της ΝOVA είναι τα αθλητικά.

Η πρόσφατη συμφωνία για το Ελληνικό πρωτάθλημα για 40 εκατ. Ευρώ ετησίως αλλά και ενδεχόμενη νέα αγορά των αγώνων Champions League δεν αφήνουν περιθώρια για μείωση της συνδρομής.
http]

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30417
@X-treme
Ερώτηση κρίσεως.....
Αν στην έδειναν τζαμπέ θα παρακολουθούσες τίποτα έστω τα αθλητικά??????
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30417
@ant21
Ας βγεί ο ΟΤΕ να πάει και ο γαύρος εκεί τους αγώνες χαμός θα γίνει......
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος chrisk7

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Φεβ 2007
  • Μηνύματα: 1089
Παράθεση από: "ant21"
Η πρόσφατη συμφωνία για το Ελληνικό πρωτάθλημα για 40 εκατ. Ευρώ ετησίως αλλά και ενδεχόμενη νέα αγορά των αγώνων Champions League δεν αφήνουν περιθώρια για μείωση της συνδρομής.
Ε ρε κατακαημένε έλληνα τι δούλεμα τρως. ’κου 40 εκατομ. για το πρωτάθλημα της φάπας. Καλά μιλάμε γελάει όλη η ευρώπη. Το πιο προκλητικό όμως δεν είναι αυτό. Είναι οτι όσα λεφτά πληρώνει ο άγγλος για να βλέπει την premier league στο sky, πληρώνει και ο ελληνάρας για να βλέπει αυτό το τσίρκο που αποκαλείται πρωτάθλημα α' εθνικής ή αλλιώς σουπα λιγκ :lol:  :lol:

Αποσυνδεδεμένος jpil

  • Τακτικό Μέλος
  • **
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2006
  • Μηνύματα: 76

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30417
Αυτό που λέμε όλοι για τις τιμές.

Να δούμε ο ΟΤΕ τι θα κάνει αν και η νόβα έκλεισε την σουπερλίγκα για τα επόμενα 3 χρόνια είναι μεγάλο ατού της.Οσο άθλιο και αν είναι το ποδόσφαιρο το ελληνικό όλο και κάποιο συνδρομητη θα τσιμπήσει.Ο ΟΤΕ έχει δύσκολο έργο.
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος Petros Electron

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1093
    • http://www.stopclimatechange.gr & http://www.stopcartel.gr/gr/en.php
Συμφωνώ και εγω με τα λεγόμενα σου Νεκτάριε, και κάτι άλλο που θα πρέπει να προσέξει ο ΟΤΕ είναι να μην ξεκινήσει με “παντρέματα” δέκτη και κάρτας γιατί έτσι θα το χάσει το παιχνίδι, και θα έχει την τύχη του κυπριακού Athina sat  :roll:
parabol dish 2.40m (Cband - KU) Pauxis & Sharp LNB\'s ,motor superjack 36" heavy [95E-30W]
Emitor Combolook spectrum alalyzer & Horizon Hdsm [Hot!]

Tecatel Alg 1,20cm 9,0E & Telesystem

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1879
Χαρρη δεν πιστευω τωρα που ο ΟΤΕ θα βγαλει και αυτος μπουκετο να αρχιζεις να τους καντηλιαζεις και αυτους.ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΑΝ ΥΠΗΡΧΕ Ο ALPHA DIGITAL τους καντηλιαζες ετσι και εκεινους;

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Look. Ναι τους καντήλιαζα διότι πολύ απλά προσέφεραν τα λιγότερα σε σχεδόν ίδια τιμή με την τριsk@t@ρατη.
Δηλαδή η τριsk@t@ρατη μποροστά στον Alpha Digitna ήταν κορυφή...

Eκεί να δείς καντήλια που έπεφταν.
Είχαν λεει να ανοίξουν ένα κανάλι (το ΠΑΟΚ Channel) το οποίο ΘΑ ανοιγε.
Δεν ανοιξε ποτέ
Είχαν να ανοίξουν το Alpha Cinema 2 το οποίο επίσης δεν άνοιξε ΠΟΤΕ.
Και που έμεινε ένα χρόνο... ΠΟΛΥ ήταν.

Αποσυνδεδεμένος Petros Electron

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1093
    • http://www.stopclimatechange.gr & http://www.stopcartel.gr/gr/en.php
Κατά την γνώμη μου καλά κάνει και τα χώνει γιατί στην Ελλάδα την “πατάμε” γιατί δεν “μιλάμε” και “τρώμε” ότι μας σερβίρουν..
parabol dish 2.40m (Cband - KU) Pauxis & Sharp LNB\'s ,motor superjack 36" heavy [95E-30W]
Emitor Combolook spectrum alalyzer & Horizon Hdsm [Hot!]

Tecatel Alg 1,20cm 9,0E & Telesystem

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
Όταν πηγαίνεις στο DVD Club θα πάρεις ταινίες καινούριες (blockbuster).
Δεν θα πάς να πάρεις 5 κιλά πατάτες.
Στην συνδρομητική πληρώνεις ΘΕΛΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ και τα 55 κιλά πατάτες που παίρνουν μαζί με τις blockbuster.

Είναι η πρακτική του Ηollywood.
Πρέπει να προωθηθούν και οι πατάτες.
Τι καλύτερο λοιπόν από το να πουλάνε 1 blockbuster και στο πακέτο να περιλαμβάνονται και 10 - 15 πατάτες.

Βαλε τώρα 5 blockbuster με (10 πατάτες η κάθε blockbuster) 50 ταινίες πακέτο!!!!!
ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ απο τον συνδρομητή.


Πας στον DVD Club και παίρνεις 2 blockbuster πληρώνεις 4 euro (2 + 2) την ημέρα.

Στον μήνα να πάρεις 10 -15 blockbuster.
Mε 2 euro πληρώνεις 30 Euro.


30 euro και δεν παίρνεις πατάτες παρέα. ΜΟΝΟ αυτό που σε ενδιαφέρει.
+
α.) Tο γεγονός ότι την βλέπεις ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ την συνδρομητική TV.
Σχεδόν 3 μήνες μετά από τον κινηματογράφο.
β.) την βλέπεις ΟΠΟΙΑ στιγμή γουστάρεις και άμα λάχει την ξαναβλέπεις.
γ.) Στην συνδρομητική πάνε μετά από το DVD Club πάνε μετά από 6 - 8 (ή και περισσότερο) μήνες.

Δεν καθεσαι με το ρολόϊ στο χέρι και το άγχος να μην χάσεις την έναρξη.
Ή αν είσαι έξω να τρέχεις του σκοτωμού για να δεις την ταινία που αρχίζει στις 21:00 Ακριβώς. (ή ότι ώρα έχει ορίσει η συνδρομητική την προβολή της).
Με το DVD την βάζεις ΟΤΙ ώρα γουστάρεις να την δεις.

Το πλεονέκτημα του καφέ για να δεις έναν αγώνα είναι ότι πας με την παρέα σου, κάνεις τον χαβαλέ σου, έχεις ανθρώπινη επαφή, και βλέπεις τον αγώνα της ομάδας σου. (+ τα προαναφερθέντα πλεονεκτήματα)

Εγω σου λεω να δεις τους 4 αγώνες της ομάδας σου.
Με ένα καφέ 3 euro (Χ4 = 12) άντε και ένα ποτό 4Χ5=20 βλέπεις αυτό που θες.
Οχι όλον τον κατιμά που δεν γουστάρεις.
ΟΥΤΕ και κάθεσαι στο σπίτι σαν τον ψωριάρη να βλέπεις μόνος σου.

Εν κατακλείδι
Πληρώνεις ΠΟΛΥ λιγότερα σε σχέση με το να πληρώνεις συνδρομητική τηλεόραση. Και το ευχαριστιέσαι.

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1879
χαρρη καλα τα λες σκεψου ομως και το εξης.Εγω για παραδειγμα θελω να παρακολουθω ευρωλιγκα γιατι ειμαι μπασκετοφιλος,οπως επισης και βολει τσαμπιονς λιγκ κ.τλ.ολα αυτα δεν διεξαγονται Σαββατοκυριακο αλλα και καθημερινες με την ιδια λογικη εγω πρεπει καθε μερα πρεπει να πηγαινω στην καφετερια .καταλαβαινεις που το παω.και μη μου πεις οτι ολα αυτα μπορεις να τα δεις σε κλειδωμενα καναλια,γιατι και αυτα σε λιγα χρονια το τζαμπα δε θα υπαρχει.Αυτη ειναι η αποψη μου.οσο για την τιμη οντως παρα ειναι αλμυρη.Ευχαριστω.

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30417
Καλά λες .Οποτε πάω να δω τον Ολυμπιακό στο μπάσκετ έξω πάω σε ένα φίλο μου που έχει καφενείο και πλακωνόμαστε στις μπύρες.Καμιά φορά χρειάζεται αλλά ασε μετα λες που τα πήρα τα κιλά???
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος TRONIX

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαρ 2007
  • Τόπος: ΞΑΝΘΗ
  • Μηνύματα: 1879
Μερικα παιχνιδια βεβαια εχει και ο Σκαι.Νεκταριε ειμαι στην ιδια μοιρα με εσενα πρεπει να κανουμε ολιγον Διαιτα.

Αποσυνδεδεμένος X-treme

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • Satleo Maniac
  • ****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2005
  • Τόπος: ΔΥΤΙΚΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑ
  • Μηνύματα: 653
ΟΚ σε όσα λέτε.
Σκεφτείτε λίγο το κερδίζετε....
Επαφή με τους φίλους σας που στο σπίτι δεν θα είχατε.
Βολτίτσα μπυρίτσα χαβαλές γενικά...
Όσο για τα κιλάκια .... δεν θα σου το παρακάτω..(Εχει σχέση με πουσάπς  με την σύζυγο......)

+

Ότι δεν έχετε την σύζυγο να σας ζαλίζει τον έρωτα με τα δικά της.
Την γκρίνια της, την παραξενιά της, βρε αγάπη μου μόλις σφουγγάρισα.
Πάλι σαν τα μούτρα σου το έκανες το σπίτι...
Καθαρίζει η δούλα εδώ μέσα. κλπ κλπ. (Το καθαρίζει η δούλα κάντο καθαρίζει ο λακαμάς)
Σου πετάει στο τέλος και ένα "άντε στο διάολο πια" και την κάνει.
Εσυ είσαι Turbo από τα νεύρα γιατί σου φακάμησε άγρια την απόλαυση και σου φταίνε όλα.
Γιατι να τα υποστείς όλα αυτά???
Για 58 euro????

1000 φορές τα διπλά για καφετέρια παρά να έχεις τον ψάλτη πάνω από το κεφάλι σου και να στα κάνει πεπόνια.

Αποσυνδεδεμένος Petros Electron

  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Ιαν 2006
  • Τόπος: Αθήνα
  • Μηνύματα: 1093
    • http://www.stopclimatechange.gr & http://www.stopcartel.gr/gr/en.php
Παράθεση από: "TRONIX"
Μερικα παιχνιδια βεβαια εχει και ο Σκαι.Νεκταριε ειμαι στην ιδια μοιρα με εσενα πρεπει να κανουμε ολιγον Διαιτα.

Που να δείτε παιδια και εγώ πως έχω γίνει, :?  - τώρα που έκοψα και το τσιγάρο – Πρέπει να πάμε για δίαιτα… (Συγνώμη για το off topic  :oops:  :oops: )
parabol dish 2.40m (Cband - KU) Pauxis & Sharp LNB\'s ,motor superjack 36" heavy [95E-30W]
Emitor Combolook spectrum alalyzer & Horizon Hdsm [Hot!]

Tecatel Alg 1,20cm 9,0E & Telesystem

Συνδεδεμένος nektarios 1451

  • Διαχειριστής
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Απρ 2007
  • Τόπος: Αρτα
  • Μηνύματα: 30417
Σεβαστές είναι όλες οι γνώμες!
GATE 7
Rock Tuesdays στον Αμβρακια fm στις 21:00 Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Δεκτης Octagon SF8008
Clarke Tech 4100HD Plus αραχτος
LNB Mti λευκό
Hirschmann αλουμινιου 85Χ90
μοτερ SG 2100A 76.5E - 5E
Ραδιοφωνικοι δέκτες: Sencor SRD 6600, Fujitsu

Οι παραπομπές δεν είναι διαθέσιμες στους επισκέπτες. Εγγραφείτε ή Συνδεθείτε

Αποσυνδεδεμένος anastazio

  • Διαγραμμένο Μέλος
  • SatLeo Legend
  • *****
  • Ημερομηνία εγγραφής: Δεκ 2005
  • Τόπος: Ιωάννινα
  • Μηνύματα: 3060
Σαφώς και είναι σεβαστές όλες οι απόψεις αλλά θα πρέπει να είναι και εντός Θέματος.
Οι καταχωρήσεις του φίλτατου X-tream που είναι σχετικές με το θέμα της συζήτησης μας παραμένουν στο νήμα

Αποσυνδεδεμένος ant21

  • Έμπειρο Μέλος
  • ***
  • Ημερομηνία εγγραφής: Μαΐ 2005
  • Τόπος: KOZANH
  • Μηνύματα: 302
Από ανοιχτής εμβέλειας κανάλια θα παρακολουθήσουν οι Έλληνες φίλαθλοι το Τσάμπιονς Λιγκ και το Κύπελλο ΟΥΕΦΑ για την τριετία 2009-12. Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες η κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση επιστρέφει στην συχνότητα του Mega Channel, το οποίο θα προβάλλει τις αναμετρήσεις που θα διεξάγονται την Τρίτη και η κρατική τηλεόραση θα διατηρήσει το δικαίωμα μετάδοσης των αγώνων της Τετάρτης . Στον ποδοσφαιρικό χώρο μπήκε και ο Ant1, ο οποίος εξασφάλισε τα δικαιώματα του Κυπέλλου ΟΥΕΦΑ, οι αγώνες του οποίου θα γίνονται κάθε Πέμπτη. Η έκπληξη έγινε από την ON TELECOMS που εξασφάλισε όλο το πακέτο των αγώνων 3-16 στο Τσάμπιονς Λιγκ αλλά και τα υπόλοιπα ματς του Κυπέλλου ΟΥΕΦΑ τις Πέμπτες. Για πρώτη φορά μετά εκτός παιχνιδιού μένει η NOVA κάτι που κανείς δεν περίμενε.

Πιο αναλυτικά το MEGA θα μεταδίδει κάθε Τρίτη το σημαντικότερο ματς ζωντανά και θα έχει αμέσως μετά εκπομπή με τα στιγμιότυπα όλων των αγώνων της βραδιάς, επιστρέφοντας στο τοπίο της διοργάνωσης που μέσα από την συχνότητα του έγινε γνωστό από το 1994 και μετά στο ελληνικό κοινό. Κάθε Τετάρτη η ΝΕΤ θα έχει όπως και την τελευταία τριετία το σημαντικότερο ματς και μετά εκπομπή με στιγμιότυπα ενώ διατηρεί το δικαίωμα της μετάδοσης του τελικού ο οποίος από το 2009 θα διεξάγεται πλέον Σάββατο. Επίσης με το νέο πακέτο θα έχει το δικαίωμα μετάδοσης και του Σούπερ Καπ τον Αύγουστο από το Μονακό.

Ο ΑΝΤ1 πήρε το δικαίωμα της επιλογής των κυριότερων αγώνων του ΟΥΕΦΑ τόσο στις 8 η ώρα όσο και στις 10 κάθε Πέμπτη καθώς και τα στιγμιότυπα για εκπομπή αμέσως μετά.

Η είσοδος της ON TELECOMS στο παιχνίδι ξάφνιασε αλλά και δημιούργησε καινούργια δεδομένα. Ο μεγάλος χαμένος είναι σαφέστατα η NOVA που τα προηγούμενα τρία χρόνια είχε μεγάλο μερίδιο στο Τσάμπιονς Λιγκ και τώρα έμεινε εκτός παιχνιδιού. Επίσημες ανακοινώσεις από την ΟΥΕΦΑ αναμένονται αύριο.
http]


 


* Απ: Ποδοσφαιρο σε FΤΑ μεταδοση  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/09/2024 (18:53)
* Απ: Δέκτης TEF6686: Αναβαθμίσεις, ρυθμίσεις, λειτουργία  Μέλος: PanosRadio Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (17:59)
* Απ: Δέκτης TEF6686: Αναβαθμίσεις, ρυθμίσεις, λειτουργία  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (16:57)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΣΠΟΡΑΔΕΣ & ΒΑ ΕΥΒΟΙΑ [ΠΖ 07]  Μέλος: Latinsoapsfever Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 19/09/2024 (16:45)
* Απ: Δέκτης TEF6686: Αναβαθμίσεις, ρυθμίσεις, λειτουργία  Μέλος: PanosRadio Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (16:40)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (16:07)
* Απ: Η ψηφιακή τηλεόραση σε ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ & ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ [ΠΖ 02-03]  Μέλος: eliascomtest Φόρουμ: Ψηφιακή Τηλεόραση ανά Περιφερειακή Ζώνη (ΠΖ) 19/09/2024 (16:03)
* Απ: Δωρεάν Ελληνικά κανάλια μέσα από το Ιντερνετ  Μέλος: eliascomtest Φόρουμ: IPTV Γενικά 19/09/2024 (15:55)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: nektarios 1451 Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (15:43)
* Απ: Μακρινές ραδιοφωνικές λήψεις, εντός ή εκτός Ελλάδας DX  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (15:20)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: gewrgios Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/09/2024 (14:10)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: palis Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/09/2024 (12:29)
* Απ: Δέκτης TEF6686: Αναβαθμίσεις, ρυθμίσεις, λειτουργία  Μέλος: palis Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (11:39)
* Απ: Η Ε.Ρ.Τ. σε ψηφιακή μετάδοση  Μέλος: Απόστολος Παπαγεωργίου Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 19/09/2024 (10:25)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στο ΒΟΡΕΙΟ ΙΟΝΙΟ (νομοί Κέρκυρας & Λευκάδας)  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 19/09/2024 (09:53)
* Απ: Αθλητικές μεταδόσεις ΣΗΜΕΡΑ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αθλητικές Μεταδόσεις 19/09/2024 (09:44)
* Απ: Eutelsat 36D @ 36° E  Μέλος: ANDREASSAT Φόρουμ: Δορυφορικές λήψεις γενικά 19/09/2024 (09:28)
* Απ: Δέκτης TEF6686: Αναβαθμίσεις, ρυθμίσεις, λειτουργία  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (01:15)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στα ΑΜ  Μέλος: babis3g Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 19/09/2024 (01:12)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: winlink Φόρουμ: NOVA 18/09/2024 (22:45)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΙΑ   Μέλος: scannerfm Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/09/2024 (22:34)
* Απ: Ειδήσεις - Νέα σχετικά με τη Nova  Μέλος: xantono Φόρουμ: NOVA 18/09/2024 (21:59)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: Palmwoods Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/09/2024 (21:16)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΙΑ   Μέλος: robi1994 Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/09/2024 (21:05)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΙΑ   Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/09/2024 (20:59)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο νομού ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ  Μέλος: pythvenn Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/09/2024 (20:58)
* Απ: Πρόβλημα λήψη καναλιών σε επίγειο αποκωδικοποιητή  Μέλος: nogyo.exe Φόρουμ: Ψηφιακή λήψη - Τηλεόραση γενικά (DVB-T/T2) 18/09/2024 (20:19)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στη ΘΕΣΣΑΛΙΑ   Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/09/2024 (19:27)
* Απ: Δέκτης TEF6686: Αναβαθμίσεις, ρυθμίσεις, λειτουργία  Μέλος: MCelliotG Φόρουμ: Αναλογική λήψη - Ραδιόφωνο 18/09/2024 (19:26)
* Απ: Ραδιοφωνικό τοπίο στην ΑΤΤΙΚΗ  Μέλος: RFXprt Φόρουμ: Τα ραδιοφωνικά τοπία της Ελλάδας ανά νομούς/περιοχές 18/09/2024 (17:52)